دسته بندی نشده

قیمت کارتن ساده به چه مواردی وابسته است؟

قیمت کارتن ساده

چرا قیمت کارتن‌ها با یکدیگر متفاوت است؟ چه عواملی در قیمت تمام شده یک کارتن ساده تاثیرگذار است. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که در فرآیند ساخت یک کارتن چه عواملی دخیل است که قیمت کارتن الف از قیمت کارتن ب بسیار بیشتر است. در این مقاله از سری مقالات آموزشی وب سایت قصد داریم در رابطه با قیمت کارتن ساده صحبت کنیم، عوامل مختلفی در قیمت نهایی یک کارتن تاثیر گذار است. اطلاع یافتن از این موارد باعث خواهد شد که شما به راحتی بتوانید کارتن مورد نظر خود را بر اساس پارامترهای تعیین شده خریداری نمایید.

همان طور که می‌دانید در روند تولید یک محصول تا رسیدن این محصول به دست مشتری یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مواردی که سود زیادی را به همراه خواهد داشت ساخت و طراحی کارتن محصول است. به نوعی می‌توان کارتن را یکی از قدیمی‌ترین شیوه های بسته بندی دانست.

چرا از بسته بندی کارتن استفاده می‌کنیم

با وجود پیشرفت های انجام شده در دنیای امروز اما همچنان استفاده از کارتن برای بسته بندی محصولات و رساندن آن به دست مشتری یکی از شیوه‌های رایج و مرسوم است. بسته بندی محصولات به وسیله کارتن‌های ساده یا طرح دار باعث می‌شود محصول در وهله اول دچار آسیب فیزیکی نشود و در ادامه از عوامل تخریب کننده از قبیل گرد و خاک و دیگر موارد به دور باشد. دلایل استفاده از کارتن برای بسته بندی محصولات بسیار زیاد است اما ما در این مقاله به ذکر همین دو مورد بسنده می‌کنیم و به مواردی دیگری از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی یک کارتن ساده خواهم پرداخت.

پست های مرتبط:  قیمت کارتن | چه عواملی در قیمت کارتن تاثیر می گذارد ؟ [ نحوه محاسبه ]

قیمت کارتن به چه مواردی وابسته است؟

شرکت ‌های مختلفی در حال حاضر به طراحی و ساخت کارتن مشغول هستند به همین خاطر قیمت کارتن ساده و یا کارتن‌های طرح‌ دار هر مجموعه تولیدی با مجموعه دیگر متفاوت خواهد بود. عوامل مختلفی از قبیل کیفیت ساخت، موارد به کار رفته، برند کارتن سازی و غیره در قیمت تمام شده یک کارتن ساده نقش دارد. در ادامه این مقاله به بررسی یک به یک عوامل تاثیر گذار در قیمت کارتن ساده خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

قیمت کارتن ساده

کیفیت ساخت کارتن؛ مهره اصلی قیمت کارتن

همان طور که گفته شد یکی از مهم‌ترین مواردی که در قیمت نهایی یک کارتن ساده تاثیر بسیار زیادی دارد کیفیت ساخت کارتن است. منظور از کیفیت ساخت آن است که کارتن طراحی شده توسط شرکت الف به دلیل دقت بالا در هنگام ساخت از مقاومت و همچنین استحکام لازم برخوردار است و به راحتی در برابر عوامل تخریب کننده کارتن دچار خرابی نمی‌شود. یکی از مهمترین مواردی که تاثیر مستقیمی در کیفیت ساخت دارد و می‌تواند کیفیت ساخت یک کارتن را به حد علا برساند دستگاه ساخت کارتن است؛ هر چه این دستگاه از کیفیت بالاتری برخوردار باشد کیفیت تمام شده کارتن بالاتر خواهد بود و می‌توان گفت کارتنی که کیفیت بالاتری داشته باشد از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود.

نکته حائز اهیمت آن است که شاید در نگاه اول پایین بودن قیمت کارتن ساده برای تولید کننده محصول مناسب باشد اما اگر همین محصول به دلیل بسته بندی بد و نامناسب بودن کارتن بسته بندی دچار آسیب شد ضربه بزرگی به تولید کننده محصول وارد خواهد آمد. پس استفاده از کارتن با کیفیت کم باعث نامناسب جلوه دادن محصول و همچنین وارد آمدن خسارت به تولید کننده خواهد شد.

شرکت تولید کننده کارتن؛ برند سازنده کارتن

از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی یک کارتن ساده می‌توان به شرکت سازنده کارتن اشاره کرد. عموما شرکت های با سابقه و بزرگ که میزان فعالیت بالایی در ساخت کارتن دارند کارتن‌ های با کیفیت تر و همچنین گران تری را تولید می‌ کنند دلیل آن را هم می‌ توان در تجربه بالا و همچنین برند شدن کارتن در نظر گرفت. به عنوان مثال شرکت اپل را در نظر بگیرید این شرکت با وجود تولید محصولاتی مشابه دیگر محصولات بازار قیمت گران تری را بر روی محصولات خود می گذارد و دلیل آن هم برند بودن این کمپانی آمریکایی است.  پس هر چه میزان سابقه یک شرکت در ساخت و طراحی کارتن بالاتر باشد قیمت کارتن ساده یا هر نوع کارتن دیگر توسط این شرکت بالاتر خواهد بود.

پست های مرتبط:  7 نوع از جعبه های بسته بندی رایج در دنیا | راهنمای کامل نحوه بسته بندی

نوع مواد به کار رفته در ساخت کارتن

مورد دیگری که در قیمت کارتن ساده یا دیگر کارتن ها تاثیر مستقیمی دارد نوع مواد اولیه به کار رفته در طراحی و ساخت کارتن است. هر چه مواد به کار رفته در ساخت کارتن دست اول تر و با کیفیت بالاتری باشد به طبع آن قیمت نهایی کارتن طراحی شده بالاتر خواهد رفت. البته نباید از خاطر برد که این دست از کارتن ها به دلیل  مقاومت بالا و همچنین استحکام بالاتر خیال تولید کنندگان را از جهت مناسب بودن کارتن و بسته بندی جمع خواهد کرد. پس اگر به دنبال محصولی مناسب و همچنین با کیفیت هستید باید مقدار بیشتر هزینه کنید. شرکت های مختلفی در حال حاضر از مواد اولیه مناسب استفاده می کنند شما می توانید با کمی جستجو کارتن با کیفیت و مناسبی را برای محصولات خود انتخاب کنید.

محل تولید شرکت کارتن سازی

از دیگر عواملی که می تواند در قیمت نهایی یک کارتن تاثیر گذار باشد می توان به محل و موقعیت جغرافیایی شرکت تولید کننده کارتن اشاره کرد. هر چه شرکت تولید کننده کارتن از سفارش دهنده دورتر باشد قیمت کارتن ساده به دلیل کرایه های مختلف بالاتر خواهد رفت. پس در هنگام خرید کارتن باید این نکته را در نظر داشته باشید که شرکت تولید کننده کارتن در چه شهری حضور دارد.

تکنولوژی ساخت کارتن

شاید این مورد را بتوان یکی از اصلی ترین موارد در قیمت گذاری یک کارتن در نظر گرفت. هر ساله با وجود دانش بالا تکنولوژی های مختلفی برای طراحی و ساخت کارتن و دیگر موارد به وجود می آید. به نوعی می توان گفت با پیشرفت تکنولوِژی شیوه های ساخت کارتن هم به روز و به روز تر می شود به همین دلیل اگر شرکت تولیدی کارتن از جدیدترین تکنولوژی های ساخت کارتن بهره ببرد باید در نظر داشت که قیمت کارتن ساده تولید شده توسط این شرکت به دلیل استفاده از این تکنولوژی ها بالاتر خواهد رفت. استفاده از این تکنولوژی ها در نهایت به سود هر دو طرف خواهد بود چرا که شرکت تولیدی میزان سود بیشتری می برد و از آن طرف هم استفاده کننده به دلیل کیفیت بالا و همچنین ساخته شدن کارتن با تکنولوژی روز اطمینان خاطر بیشتری به کارتن خواهد داشت.

پست های مرتبط:  خرید کارتن پستی برای بسته بندی محصولات | لیست قیمت

چه نوع کارتنی بخریم

خرید کارتن به دلیل اهمیت دار بودن بسته بندی همواره یکی از دغدغه های تولید کنندگان محصولات است؛ برای انتخاب یک بسته بندی مناسب شما در مرحله اول باید از میزان انتظارات خود از بسته بندی اطلاع داشته باشید. به عنوان مثال برای بسته بندی یخچال استفاده از کارتن های با کیفیت برای جلوگیری از آسیب دیدن محصول ضروری است. پس از آن می‌توانید با دیدی بهتری اقدام به انتخاب کارتن نمایید.

آنچه در این مقاله گفتیم

ما در این مقاله از سری مقالات آموزشی وب سایت سعی کردیم اطلاعات کاملی در رابطه با قمیت کارتن در اختیار شما قرار دهیم. گفتیم که موارد مختلفی از قبیل تکنولوژی ساخت، شرکت سازنده، دستگاه های مورد استفاده، نوع مواد اولیه مورد استفاده و غیره در قیمت نهایی یک کارتن تاثیر به سزایی دارد. شما می توانید با توجه به نوع نیاز خود و همچنین انتظارات خود از کارتن اقدام به خرید کارتن مناسب نمایید.

 

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *