بسته بندی

کارتن بسته بندی شامپو

کارتن بسته بندی شامپو

یکی از انواع لوازم بهداشتی که نیاز به بسته بندی دارد، شامپو است. از این رو کارتن بسته بندی شامپو باید از کیفیت بالا و طراحی مناسب و بسته بندی شکیل برخوردار باشد تا بتواند در نگاه ظاهری نظر مشتریان را در این بازار رقابتی جلب کند. بنابراین اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه انتخاب و خرید کارتن بسته بندی شامپو کسب کنید تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.

اهمیت کارتن بسته بندی شامپو تا چه حد است؟

بسته بندی شامپو از آن جهت دارای اهمیت است که رقابت بین برندهای مختلف برای معرفی محصول و افزایش فروش بسیار زیاد است و هر برندی تلاش دارد که به هر نحوی نظر خریدار را جلب کند. به همین منظور با سفارش تولید کارتن بسته بندی شامپو مناسب با چاپ اختصاصی و با کیفیت، ارزش کالای تولیدی خود را بالا خواهید برد و همچنین ضمن شناخته شدن برند خود در بازار، در شناخت بیشتر مشتری از محصول تولیدی شما تأثیرگذار است. بنابراین در کنار محصول، بسته بندی شامپو نیز بسیار مهم است.

ویژگی‌های کارتن بسته بندی شامپو

ویژگی‌های کارتن بسته بندی شامپو چیست؟

مشتریان و خریداران هنگام انتخاب و تشخیص بهترین شامپو متناسب با نوع پوست و مو خود در ابتدا به کارتن بسته بندی شامپو مورد نظر توجه می‌کنند و مطالعه اطلاعات درج شده بر روی جعبه نسبت به خرید آن تصمیم‌گیری می‌کنند. بنابراین داشتن یک طراحی مناسب، ثبت لوگوی شرکت تولیدکننده شامپو، درج توضیحاتی درباره نحوه مصرف و غیره از جمله ویژگی‌هایی است که باید بر روی کارتن شامپو درج شده باشد که البته اکثر برندها و تولیدکنندگان معروف این نکات را رعایت می‌کنند.

بنابراین هنگام سفارش تولید کارتن بسته بندی شامپو توجه ویژه‌ای بر کیفیت بسته‌ بندی داشته باشید و طراحی خلاقانه را در اولویت قرار دهید. همچنین درج اطلاعات مهم محصول روی کارتن بسته بندی شامپو همچون نام محصول، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، مهر استاندارد کشور و غیره دارای اهمیت است. لازم به ذکر است، یکی از الزامات بسته بندی شامپو این است که این نوع محصولات از نفوذ آلودگی و آسیب‌دیدگی حفظ می‌شوند.

نقش کارتن شامپو در بازاریابی

نقش کارتن شامپو در بازاریابی

در بحث بازاریابی موضوعی که حرف اول را می‌زند داشتن بسته بندی مناسب جهت فروش در بازار هدف است. جعبه و کارتن شامپو باید به شکلی انجام شود که بتواند در میان رقبا جلوه بهتری را نشان دهد و مشتریان با دیدن محصول سریع جذب آن شوند.

به عنوان مثال برای ساخت کارتن بسته بندی شامپو یکی از مهم‌ترین معیارها، داشتن رنگ‌بندی جذاب است تا وقتی در یک فروشگاه در کنار دیگر محصولات چیده می‌شود از نظر ظاهری بتواند مشتری را به سمت خود بکشاند. از این رو صنعت کارتن سازی و جعبه سازی در ایران نوپا است و شرکت‌ها به تازگی به سمت طراحی جعبه شامپو به صورت اختصاصی حرکت کرده‌اند. بنابراین داشتن کارت در برندسازی محصول و بازاریابی تأثیر بگذارد.

 

تولید کارتن بسته بندی شامپو

کارتن شامپو و سایر لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد شوینده که در بازار عرضه می‌شود باید جعبه آنها از کیفیت بالا، طراحی و بسته بندی زیبا و شکیلی برخوردار باشد. اکثر این محصولات به صورت بچه جعبه و کارتن مادر در بازار موجود هستند که دو نوع کارتن فلکسویی و کارتن لمینتی دارند. لازم به ذکر است که کارتن بسته بندی شامپو صادراتی اغلب به صورت لمینتی تولید می‌شود چرا که به دلیل شیک بودن نوع بسته بندی در افزایش فروش این محصول تأثیر بسزایی خواهد داشت.

در کارخانه کارتن سازی از دستگاه‌های پیشرفته مختلفی جهت تولید انواع کارتن بسته بندی از نوع مقوایی استفاده می‌شود تا نیاز و نظر مشتری را برآورده کند. از این رو انواع کارتن بسته بندی بر اساس میزان وزنی که قرار است تحمل کنند به صورت کارتن 3 لایه تا کارتن 7 لایه در نظر گرفته می‌شوند.

به طوریکه کارتن‌های سه لایه توانایی تحمل 4.800 کیلوگرم شامپو را در داخل خود دارند. بنابراین انتخاب، ابعاد، مدل و طرح کارتن بسته بندی کاملا متناسب با سلیقه مشتری و با طراحی اختصاصی انجام می‌شود.

طراحی کارتن بسته بندی شامپو

طراحی کارتن بسته بندی شامپو

کارتن بسته بندی شامپو با توجه به اندازه با حساسیت ویژه‌ای طراحی و چاپ می‌شود. بنابراین باید یک الگو یا نماد را برای محصول و کالای مورد نظر خود در نظر بگیرید تا مشتری با دیدن آن مجاب به خرید شامپو شود. بنابراین هنگام سفارش و خرید کارتن بسته بندی شامپو باید توجه داشته باشید که نام محصول و اطلاعات تکمیلی مربوط به آن اعم از ترکیبات محصول، روش استفاده از محصول، تاریخ تولید و انقضای محصول، شرایط و نحوه نگهداری، به صورت کامل درج شده باشد.

همچنین در طراحی آن باید از سبکی استفاده کنید که طرح بسته بندی شامپو در ذهن مشتری حک شود تا با معرفی آن به دیگران باعث فروش بیش از پیش شما شود. با این اوصاف تولید کارتن بسته بندی شامپو یکی از اقدامات ضروری برای کسب و کارهایی است که در این زمینه فعالیت دارند تا بتوانند در بازار رقابت، نظر مشتریان بسیاری را به سمت خود جلب کنند. بنابراین طرح جعبه، مدل بسته‌ بندی، رنگ بندی و اطلاعات درج شده می‌تواند بر دید مشتری تأثیر بسیار زیادی بگذارد. همچنین اغلب در چاپ و بسته بندی شامپو از رنگ‌های شاد و گرم برای فروش بهتر استفاده می‌کنند و نوع طراحی و چاپ این محصولات نیز در جذابیت آنها تاثیر بسزایی خواهد شد.

نوع چاپ و بسته بندی کارتن شامپو

چاپ کارتن اغلب محصولات آرایشی و بهداشتی همچون کارتن شامپو به وسیله چاپ افست انجام می‌شود. این نوع چاپ یکی از پرکاربردترین چاپ‌ها بر روی انواع جعبه و کارتن‌های مقوایی است. همچنین جهت چاپ کارتن بسته بندی شامپو اغلب از مقوای پشت طوسی استفاده می‌کنند که ضخامت و کیفییت بالایی برخوردار است و از آسیب دیدن این محصول بهداشتی جلوگیری می‌کند.

از طرفی دیگر چاپ و بسته بندی کارتن شامپو بستگی به درخواست و سلیقه مشتری و صنایع تولیدی لوازم بهداشتی دارد و استفاده از افکت‌های مختلف چاپی می‌تواند برای زیبایی بسته بندی کالا و فروش آن تأثیر مستقیم بگذارد.

قیمت کارتن بسته بندی شامپو

قیمت کارتن بسته بندی شامپو

قیمت کارتن بسته بندی شامپو به عوامل متعددی همچون قیمت روز مقوا، نرخ روز ورق، نوع قالب، نوع چاپ، ابعاد جعبه و نوع مقوا و روکش آن بستگی دارد و همچنین قیمت تمام شده کارتن شامپو براساس میزان سفارش ثبت شده، تعیین می‌گردد. به طور قطع قیمت کارتن عمده نسبت به میزان سفارش‌های تعداد پایین‌، ارزان‌تر تمام می‌شود.

اگر قیمت کارتن بسته بندی برای شما اهمیت زیادی دارد، در ابتدا نیازسنجی کنید و سپس نسبت به ثبت سفارش تولید کارتن بسته بندی شامپو اقدام کنید. همچنین پیشنهاد ما این است که جهت جلب نظر مشتری و خریداران، در بسته بندی شامپو بهتر است که چاپ کارتن متناسب با ویژگی برند تجاری شما باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله به طور کلی جزییاتی درباره نحوه طراحی و چاپ کارتن بسته بندی شامپو مطرح شد. همانطور که می‌دانید در گذشته بسته بندی شامپو تنها جهت جلوگیری از آسیب‌دیدگی در حین حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امروزه کارتن‌ها با طراحی و چاپ مناسب در معرفی محصول و فروش آن تأثیر مستقیم دارد.

بنابراین اگر شما به عنوان یک تولید کننده شامپو قصد خرید و سفارش کارتن بسته بندی را دارید بهتر است یکی از انواع باکیفیت آن را انتخاب کنید و با چاپ و بسته بندی و طراحی مناسب بر میزان اعتبار برند تجاری خود بیافزاید و نظر مشتریان بسیاری را به سمت خرید محصول تولیدی خود جلب کنید.

کلیک کنید.!

5/5 - (6 امتیاز)
بازگشت به لیست

۹ دیدگاه در “کارتن بسته بندی شامپو

 1. کاوشگر گفت:

  سلام وقت بخیر کارخونه شما طراح برای طراحی کارتن شامپو و ماسک مو دارن ؟االبته پیشنهاد از ما باشه و طراحی با ایشون

 2. کاوشگر گفت:

  دشواری طرح چقدر باعث افزایش قیمت میشه یعنی تا چند درصد ؟

 3. شجاعتی گفت:

  برای بسته بندی اسپری های موهم از این محصول میشه استفاده کرد ؟

  1. سلام. میتونید متناسب با محصولتون سفارش کارتن داشته باشید

 4. امیدی گفت:

  چاپ روی بسته بندی های کارتن عالی بود
  مرسی از شما

 5. صلابتی گفت:

  درسته که کیفیت محصول خیلی خیلی مهمه اما به همون اندازه بسته بندی و کیفیت کارتن شامپو هم خیلی مهمه
  ممنون از شما که محصولی با بهترین طرح و کیفیت برام اماده کردین

 6. هدی گفت:

  برای کرم های دست و صورت و ماسک صورت ها هم میشه از این نوع کارتن ها استفاده کرد ؟

  1. سلام گاربر گرامی .. میتونید برای محصولتون متناسب با نوع و اندازه آن ،کارتن دلخواه و با طرح خودتون سفارش بدید

 7. مجید ابوالقاسمی گفت:

  سلام
  تعدادی کارتن شامپو با ابعاد مختلف لازم دارم
  چطوری میتونم سفارش بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *