مقالات کارتن سازی

چاپ کارتن | صنایع چاپ و بسته بندی کارتن

چاپ روی کارتن ( چاپ فلکسو، چاپ لمینتی ، چاپ افست )

چاپ جعبه در دنیای امروز بسیار مهم است. هر چقدر که محصولات شما با کیفیت باشند اما از یک بسته بندی زیبا و جذاب برخوردار نباشد محصول فروش کمتری خواهد داشت. با توجه به نیاز و درخواست مشتری می توان طرح ها و چاپ های مختلفی را بر روی کارتن انجام داد. گاهی حتی می توان این کارتن ها را بدون چاپ تولید کرد. اما در صورت نیاز به چاپ لازم است مشخص شود چه نوع چاپی بر روی کارتن انجام شود. چرا که چندین نوع چاپ در صنعت کارتن سازی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به توضیح مختصری از انواع چاپ روی کارتن بسته بندی و چاپ انواع کارتن و همچنین چاپ کارتن پستی می پردازیم. چاپ و بسته بندی جزء لازم و ضروری یک محصول است که وظیفه شناساندن و نگهداری از محصول را از لحظه تولید تا مصرف بر عهده دارد.

همانطور که در مطلب استعلام قیمت کارتن اشاره شد. یکی از ارکان تعیین قیمت انواع کارتن چاپ روی کارتن می باشد که می توان به روش مستقیم آن که تک رنگ، دو رنگ، سه رنگ ( چاپ فلکسو ) و روش غیر مستقیم آن که چهاررنگ ( چاپ افست ) لمینتی می باشد و همچنین چاپ سیلک اشاره کرد.

چاپ روی کارتن و بسته بندی

انواع چاپ بر روی کارتن

چاپ فلکسو چیست؟

به چاپ فلکسو چاپ مستقیم روی کارتن نیز می گویند و از آن برای چاپ انواع لگو و چاپ مشخصات شرکت های تولید کننده کالا بر روی کارتنها استفاده می شود. در واقع چاپ فلکسو چاپی است که به وسیله یک صفحه انعطاف پذیر به نام کلیشه زده می شود، که کلیشه توسط کلیشه ساز از جنس ژلاتین ساخته می شود که عمل چاپ به کمک آن انجام می پذیرد. از این چاپ برای اینکه انواع طراحی های روی کارتن را انجام دهند استفاده می شود.

قیمت کلیشه ساخته شده بسته به ژلاتین و تعداد رنگهای مصرفی محاسبه می گردد. از این نوع چاپ بیشتر برای نوشته ها استفاده می شود. البته تصاویر را هم می توان با چاپ فلسکو انجام داد اما کیفیت آن بسیار خوب نخواهد بود و تصویر را کمی تار خواهد کرد. این نوع چاپ می تواند تک رنگ، دو یا سه رنگ باشد و روی هر دو نوع کارتن سفید و قهوه ای قابل اجرا است.

مزایای چاپ فلسکو:

 • ماندگاری بسیار بالای این نوع چاپ
 • چاپ بر روی انواع سطح هموار و ناهموار
 • ماندگاری بسیار بالایی دارد
 • این نوع چاپ با سرعت بسیار بالای انجام می شود
پست های مرتبط:  کارتن بسته بندی ماسک - جعبه بسته بندی ماسک/کارتن سازی گلبرگ

معایب

 • امکان تغییر رنگ
 • نسبت به دیگر روش های چاپی، روشی فقیر محسوب می شود.

چاپ افست چیست؟

این نوع از چاپ کارتن با فشار دو لاستیک استوانه ای شکل آغشته به رنگ بر روی کارتن انجام می شود. در واقع در چاپ افست نیاز به فیلم و زینک است. از این نوع بیشتر در تولید طراحی های روی کارتن های جعبه مقوایی و لمینتی استفاده می گردد.

کیفیت این نوع چاپ بسیار عالی است ولی از لحاظ هزینه فقط به صورت عمده به صرفه است چرا که دستگاه های آن بسیار گران قیمت است. در چاپ افست از چار رنگ مشکی، قرمز، زرد و آبی استفاده می شود.

چاپ و بسته بندی

مزایای چاپ افست

 • بالاترین کیفیت چاپ و ماندگاری بالای آن
 • هزینه چاپ پایین است
 • سرعت چاپ آن بسیار بالا است و ماندگاری آن بالا است
 • سرمایه گذاری آن سود آور است
 • کیفیت تصاویر ان بسیار بالا است
 • تولید سریع و آسان

معایب آن

 • تصویر نسبت به چاپ افت جزئی پیدا می کند

چاپ لمینتی چیست؟

به نوعی از چاپ کارتن بسته بندی گفته می شود که با چسباندن یک مقوای چاپ خورده با افست به همراه پوششی سلفونی یا ورنی همراه است که موجب حفظ کیفیت چاپ و همچنین محافظت بیشتر از کالا در برابر ضربه و آسیب ها می گردد.

کارتن لمینتی معمولا بسیار شکیل و با طراحی خاص می باشد که برای ارائه کالای رقابتی در بازار داخلی و خارجی بسیار مناسب است. از کارتن های لمینتی با طرح های باکیفیت بیشتر برای کالاهای صادراتی و چاپ کارتنهای پستی استفاده می شود.

مزایای چاپ لمینتی

 • کیفیت بالای چاپ
 • مقاومت بالا در برابر ضربه
 • افزایش بازاریابی و فروش

معایب

 • هزینه بالای آن

چاپ سیلک

در این نوع چاپ از شابلون (استفاده از کلاف چوبی یا فلزی و توری ابریشمی) استفاده می شود. رنگ ها از طریق شابلون بر روی سطوح چاپ می شوند. در چاپ سیلک رنگ ها به صورت مستقیم بر روی سطوح درج می شوند.

مزایای چاپ سیلک:

 • می توان جعبه یا کارتن را در تیراژ پایین به قیمت مناسب و معقول سفارش داد.
 • از این نوع چاپ می توان برای چاپ بر روی کاغذ، پارچه، جعبه کفش، جعبه خرما، کارتن میوه، کارتن مادر و تمامی جعبه هایی که از جنس کارتن هستند استفاده کرد.

معایب

 • سرعت پایین
 • ظرافت کم
 • رزولیشن پایین
 • کیفیت پایین
 • محدود بودن در ترکیب رنگ ها و تک رنگ بودن در چاپ

چاپ انواع کارتن

در شرکت گلبرگ باکس چاپ و بسته بندی انواع کارتن ها به درخواست مشتری انجام می شود. می خواهیم به معرفی تعدادی کارتن که چاپ و بسته بندی آن را ما در گلبرگ باکس انجام می دهیم را برای شما به طور مختصری شرح بدهیم.

جعبه های قفسه ای شکل

از این نوع جعبه ها بیشتر برای به نمایش گذاشتن محصولات در فروشگاه ها استفاده می شود و دو ویژگی مهم دارد که ما می توانیم از آنها استفاده کنیم. یکی این است که زمانی که شما محصولاتتان را در فروشگاه ها می چینید از محصولاتتان محافظت می کند و دوم این است که محصولات و برند شما را در فروشگاه به نمایش می گذارد. طراحی چاپ و بسته بندی ای که ما بر روی این جعبه ها انجام می دهیم بیشتر به منظور به نمایش گذاشتن برند شرکت هایی است که مشتری ما هستند و همچنین محافظت از محصول است.

پست های مرتبط:  کارتن لمینتی چیست؟ | چگونه تولید می‌شود؟ - قیمت کارتن

کارتن مواد غذایی

از کارتن های مواد غذایی برای نگهداری مواد غذایی استفاده می شود پس باید به قدر کافی بادوام و با کیفیت باشند تا از فساد مواد غذایی جلوگیری کند. چاپ و بسته بندی این نوع کارتن ها باید به گونه ای باشد تا نظر مشتری را به خود جلب کند و مشتری را وادار به خرید کند و در نتیجه آن باعث افزایش فروش شود. پس در نتیجه باید از تمام رنگ ها برای طراحی و چاپ بر روی این کارتن ها استفاده کرد.

چاپ کارتنهای مواد غذایی

کارتن کفش

چاپ و بسته بندی کارتن های کفش بیشتر نشان دهنده نام برند شما است. پس باید طراحی و چاپ آن به خوبی و باکیفیت بسیار عالی انجام شود.

 چاپ کارتنها و بسته بندی

کارتن خرما

برای کارتن های خرما بر اساس خرمایی که داخل آن می گذارند، نوع چاپ و بسته بندی آن را انتخاب می کنند. و خب از آن جایی که ترجیح می دهند بیشتر بر روی آن عکس چاپ می کنند که این نسبت به نوشته بهتر است و برای چاپ بهتر تصویر توصیه می کنیم تا از چاپ لمینتی استفاده کنید.

چاپ انواع کارتن- انواع چاپ روی کارتن

 جعبه پیتزا

از جعبه هایی که به جعبه پیتزا معروف است نه تنها برای حمل پیتزا مورد استفاده قرار می گیرد بلکه برای ارسال کتاب و قاب عکس و غیره نیز استفاده می شود. ما می توانیم تصاویر و طرح های مورد نظر شما را برایتان بر روی جعبه های پیتزا چاپ کنیم. نوع چاپ و بسته بندی جعبه پیتزا به نوع کاربرد آن بستگی دارد.

چاپ کارتن - چاپ کارتن پیتزا

چاپ کارتن پستی

چاپی که بر روی کارتن های پستی انجام می شود معمولا از یک رنگ استفاده می شود. این چاپ معمولا برای نوشتن نام های فرستنده و گیرنده و غیره استفاده می شود. برای چاپ نوشته ها هم بهتر است از چاپ لمینتی استفاده کنیم. چاپ و بسته بندی کارتن های پستی بیشتر جنبه محافظتی دارند تا افزایش بازاریابی!

چاپ و بسته بندی

کارتن تخم مرغ

کارتن های تخم مرغ اصولا به رنگ های قهوه ای و سفید تولید می شود. اینکه چاپ و بسته بندی کارتنهای تخم مرغ به چه شکل، اندازه و رنگ باشد همگی به درخواست مشتری بستگی دارد. خصوصا در رابطه با کارتن های تخم مرغ صادراتی چاپ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و مشتریان توجه زیادی به آن می کنند.

چاپ و بسته بندی

کارتن سینی شکل با قفل سرخود

در ویترین های فروشگاه ها شما کارتن هایی که در آن ها بطری ها و یا نوشیدنی ها را به نمایش گذاشته را شاید دیده باشید این کارتن ها همان کارتن های سینی شکل است. کارتن سازی گلبرگ این نوع کارتن ها را با سلیقه مشتریان تولید می کند و نوع چاپ و بسته بندی ای که برای آن در نظر می گیرد بنا به سلیقه مشتری است.

پست های مرتبط:  مزایای بسته بندی کارتنی و مقوایی | کارتن سازی گلبرگ

کارتن پنچ پانلی

چاپی که بر روی این کارتنها انجام می شود به صورت تک رنگ یا دو رنگ انجام می شود. این چاپ نشان دهنده نام برند شما به مشتریان است.

جعبه های دارای برش قالبی و قفل سرخود

این کارتن ها در رنگ های سفید و قهوه ای موجود هستند اما بنابر میل و نظر مشتری تصاویری را بر روی آنها چاپ می کنیم. این کارتن ها به دلیل  محکم و بادوام بودنشان به عنوان رایج ترین نوع کارتن های پستی شناخته می شود.

کارتن بایگانی

کارتن های بایگانی که به کارتن های آرشیو بندی هم شناخته می شود. غالبا این نوع کارتن ها را همراه با سر تولید می کنند اما بدون سر آن هم تولید می شود. اما از آنجایی که از این نوع کارتن ها برای بایگانی مدارک و اسناد استفاده می شود عموما با سر تولید می شود. چاپی که بر روی آنها انجام می شود تک رنگ است و چون برای نوشتن مشخصات اسناد موجود در آن چاپ انجام می شود پس برای نوشتن هم بهتر است که از چاپ لمینتی استفاده کنیم.

چاپ و بسته بندی

کارتن جعبه و در پوش

چاپ و بسته بندی این نوع به این شکل است که این جعبه ها با درب به حالت سرهم هستند و درب از او جدا نمی شود و در صورت نیاز مشتری می توانید بر روی این جعبه ها چاپ دو رنگ را انجام دهید.

کارتن گنگره دار

برای چاپ طرح و نوشته بر روی کارتنهای گنگره دار از سه روش استفاده می شود: روش مستقیم، جاگذاری لایه لیتوگرافی شده در محل شیار کارتن و همچنین اتصال برچسب لیتوگرافی است. فرایند چاپ بر روی این نوع جعبه بسته بندی به دلیل افزایش شهرت و برجسته کردن عنوان و نام تجاری هر یک از محصولات استفاده می شود. این کارتن ها مناسب برای نوشته ها و طرح های گرافیکی است.

کارتن چاپی- کارتن گنگره دار

خدمات پس از چاپ

چاپی که بر روی کارتنها انجام می شود همانند موارد دیگر نیاز به اقدامات پس از چاپ دارد تا دوام بیشتری پیدا کند و ما این اقدامات را در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم. مشتریان می توانند مواردی همچون روکش سلفونی، روکش ورنی و غیره را به عنوان اقدامات تکمیلی در نظر داشته باشند. تمامی کارتن های تولیدی ما خدمات پس از چاپ دارند.

در آخر

کارتن سازی گلبرگ آماده عرضه و تولید انواع کارتن ها با ارائه خدمات چاپ و بسته بندی می باشد. برای سفارش کارتن دلخواه و مورد نیاز خود با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند. شما مشتریان عزیز می توانید در کمتر از 3 دقیقه و به صورت آنلاین، استعلام قیمت انواع کارتن هایی که مورد نظر خود را بگیرید.

02691300301

09226656063 – 09205636597

نوشته های مشابه

۱۳ دیدگاه در “چاپ کارتن | صنایع چاپ و بسته بندی کارتن

 1. صادقی گفت:

  قیمت کارتن لمینتی چنده؟

 2. Sajed گفت:

  سلام.. کارتن بسته بندی خرما هم تولید می کنید ؟ برای صادرات خرما ؟

  1. سلام روز بخیر بله تولید می کنیم. کارتن صادراتی میوه و خشکبار هم تولید میکنیم

   1. احسان گفت:

    سلام… شما طراح هم دارید که هنگام طراحی مشتری ها رو راهنمایی کنه؟ اگر مشکلی برای طرح های چاپ شده بیاد شما چه کاری انجام میدید؟

    1. سلام کاربر گرامی
     بله طراح داریم و در صورتی که طراحی کارتن یا جعبه شما مورد تایید نباشه می توانید درخواست ویرایش بدهید

 3. میری گفت:

  سلام .. کارتن دارو هم تولید می کنید؟! چه چاپی براش مناسبه؟!

  1. سلام کاربر گرامی در این مورد با واحد مدیریت تماس بگیرید ۰۲۶۹۱۳۰۰۳۰۱

 4. سعیدی گفت:

  سلام.. مطلب خیلی خوبی بود ازتون ممنونم..

  1. سلام کاربر گرامی ممنون از لطفی که به ما دارید

 5. شاکری گفت:

  سلام ممنونم از مطالب خوبی که گذاشتید..

 6. عیسی گفت:

  سلام کارتن هایی که برای بسته بندی تخم مرغ تولید می کنید چند لایه ست؟

  1. سلام کاربر گرامی معمولا ۳ لایه هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *