مقاله

کارتن لمینتی چیست؟

کارتن لمینتی

برخی از کالا ها خصوصا در خرده فروشی نیازمند یک بسته بندی شکیل و لوکس می باشد که کارتن لمینتی یک گزینه مناسب است.

امروزه تولیدکنندگان پذیرفته اند مصرف کنندگان در دنیای خرده فروشی به صورت رو در رو کالای خود را انتخاب می کنند. به همین دلیل ظاهر و کیفیت بسته بندی و چاپ روی آن حرف اول را می زند.

کارتن های ساده از بسته بندی های رایج و کم هزینه محسوب می شود. اما ترکیب یک بسته بندی مدرن همراه با طرح و ساختار گرافیکی چاپ شده تاثیر به سزایی در فروش و عرضه کالا دارد. کارتن لمینتی یکی از گزینه های مدرن و لوکس در صنعت بسته بندی می باشد ، استفاده از دستگاه های مخصوص محدودیت چاپ بر روی کارتن لمینتی را از بین برده به همین دلیل این نوع کارتن لوکس برای کالاهای خاص استفاده می شود.

لمینت چیست؟

لمینت در واقع نوعی پوشش پلاستیک است که علاوه بر صنعت کارتن سازی در صنایع دیگر هم استفاده می شود. لمینت نخستین بار در سال 1977 در سوئد ساخته و برای نخستین بار در سال 1980 به بازار مصرف کنندگان راه پیدا کرد و با گسترش آن در بازار پیشرفت های چشمگیری کرد.

امروزه کارتن لمینتی در صنعت بسته بندی طرفدارهای زیادی دارد که می توان با این کارتن کالاهای گران قیمت و کالاهای نیازمند به نگهداری ویژه را بسته بندی کرد.

کارتن لمینتی از یک لایه اصلی تشکیل می شود که لایه پایه یک ورق نازک جنس پلاستیک است. این لایه مانع از جذب رطوبت می شود. لایه ضخیم تر که همان لایه میانی کارتن لمینتی می باشد از جنس کامپوزیت تشکیل شده است. لایه دیگر همان لایه رویی کار است که لایه تزیینی محسوب می شود. لازم به ذکر است بسته به نیاز و فرآیند تولید این لایه ها می تواند کمتر و یا بیشتر شود. کارتن سازی گلبرگ تولیدکننده و طراح کارتن های با کیفیت و لوکس می باشد که با نازلترین قیمت کارتن لمینتی ، آماده خدمت رسانی است.

لمینت در صنعت کارتن سازی از سلولز و رزین تشکیل می شود، به همین دلیل در عین شکیل بودن ، بسیار مقاوم هستند.

چاپ مناسب و با کیفیت یکی از مهمترین عناصر در تولید کارتن لمینتی می باشد. لیتوگرافی یکی از روش های چاپ بر روی کاغذ می باشد. از آنجایی که چاپ لمینت پوشش UV بر سطح کارتن چاپ می کند، بسیار باکیفیت و ماندگار است. برای آشنایی بیشتر با لمینت و لیتوگرافی کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =