دسته بندی نشده

کارتن بسته بندی مرغ منجمد

کارتن بسته بندی مرغ منجمد

کارتن بسته بندی مرغ منجمد خوب، کارتنی است که از یک محصول یا محتوا در برابر یک محیط برای یک دوره زمانی و با هزینه مناسب محافظت می کند. برخی از عواملی که باید در انتخاب کارتن بسته بندی مرغ مورد توجه قرار گیرد، محافظت از محتویات است که شامل موارد زیر است:

1 . محافظت مرغ در برابر اکسیژن

2 . جلوگیری برای از دست دادن رطوبت

3 . جلوگیری از ایجاد طعم نامطلوب در مرغ هنگام استفاده

4 . جلوگیری از ورود میکرو ارگانیسم ها

5 . محافظت از مرغ در برابر نور

علاوه بر کارکردهای محافظتی که در بالا ذکر شد، بهتر است که مواد استفاده شده برای بسته بندی کارتن مرغ منجمد از بالاترین کیفیت برخوردار باشد تا توانایی انجماد زیادی داشته باشد تا از سرعت انتقال حرارت بالا جلوگیری کند و برای تسهیل یخ زدگی سریع مناسب باشد. این نوع کارتن ها باید قوی و بادوام باشد، زیرا کالاها در شرایط رطوبت زیاد و دمای پایین بسته بندی می شوند. این نوع کارتن امکان کنترل بهینه رطوبت را فراهم می کند که با استفاده از پایه نشتی یا الگوی مناسب سوراخ ها به دست می آید. به این ترتیب محصولات در شرایط کامل به فروشگاه ها می رسد.

همچنین این نوع کارتن باید دارای پوشش و بدون پوشش باشد تا برای تماس مستقیم و غیرمستقیم با مواد غذایی مناسب باشد. کارتن بسته بندی مرغ منجمد پوشش داده شده از این مزیت برخوردار است که می تواند محصولات را به طور مستقیم در جعبه بدون کیسه های اضافی منجمد کند.

جنس و شکل کارتن مرغ منجمد

این نوع کارتن به صورتی تولید می شود که دارای زیره و رویه باشد. معمولا برای بسته بندی مرغ منجمد از کارتن و مقواهایی استفاده می شود که دارای وزن سنگین و بالایی باشد به همین دلیل برای ساخت کارتن از مقوای 600 تا 700 گرمی استفاده می شود. اگر این نوع کارتن برای طولانی مدت در فریزر نگهداری می شود برای ساخت آن باید از کارتن لمینتی استفاده شود. این نوع کارتن لمینتی دارای یک لایه کاغذ کرافت ضد آب است. برای صادر کردن این نوع کارتن به خارج از کشور باید از مقوای لمینت پشت طوسی با چاپ افست استفاده شود.

در چاپ کارتن مرغ منجمد باید تعداد مرغ ها از 10 عدد بیشتر نباشد و وزن مرغ ها تقریبا یکسان باشند. گاهی اوقات نباید بیشتر از 8 عدد مرغ درون این نوع کارتن قرار داد زیرا قرار دادن مرغ به تعداد بالا در کارتن، کیفیت بسته بندی را کاهش می دهد و ممکن است سبب آسیب به کارتن و مرغ منجمد شود. بر روی کارتن بسته بندی تاریخ به صورت لاتین و میلادی باید ذکر شود. این نوع کارتن با ابعاد مختلف ساخته می شود.

کارتن بسته بندی مرغ منجمد

جایگزین مناسب برای بسته بندی پلاستیکی

برای حمل و نقل مرغ تازه، استفاده از کارتن مرغ منجمد بهترین راه است و از آن به عنوان یک جایگزین درجه یک برای جعبه پلاستیکی استفاده می شود. کارتن فقط برای یک بار استفاده مناسب است زیرا از ایجاد طعم نامطلوب در مرغ جلوگیری می کند و همچنین ممکن است زمانی که چندین بار از کارتن استفاده می شود کارتن آسیب ببیند و پاره شود و راه ورود رطوبت و هوا به مرغ راحت تر شود. بعد از استفاده می توان این نوع کارتن را برای دفع صاف کرد.

این نوع بسته بندی مرغ تا هفت برابر فضای کمتری نسبت به بسته بندی پلاستیکی می گیرد، هزینه حمل و نقل را به حداقل می رساند و استفاده از فضای ذخیره شما را کاهش می دهد. هنگامی که مرغ در بسته بندی مقوایی مورد استفاده قرار می گیرد بسیار سریع تر منجمد می شود و برای مواد غذایی ضرری ندارد. هدف دیگر از قرار دادن مرغ برای انجماد درون این نوع کارتن مخصوص برای افزایش مقاومت بیشتر کارتن مرغ منجمد در برابر گرمای محیط اطراف است.

 

 

 

 

هدف استفاده از کارتن بسته بندی مرغ منجمد چیست؟

یکی از اهدافی که از این نوع کارتن برای بسته بندی مرغ استفاده می شود این است که کیفیت کارتن و هم چنین مرغ در برابر انجماد بالا حفظ شود زیرا کارتن مرغ منجمد از تونل انجماد که دارای دمای منفی 35 درجه است عبور می کند. کارتن مقوایی که برای بسته بندی مرغ منجمد استفاده می شود جایگزین بهتری به جای جعبه فلزی است که در سطح آن ها سوراخ وجود دارد زیرا جعبه فلزی زودتر از کارتن مقوایی گرما را جذب می کند و انجماد خود را از دست می دهد.

استفاده از کارتن مقوایی برای بسته بندی مرغ همچنین جایگزین بهتری به جای بسته بندی پلاستیکی است زیرا ممکن است با بسته بندی پلاستیکی انجماد کمی دیرتر صورت گیرد و سبب انجماد همگن شود. کارتن مقوایی جایگزینی عالی برای کاهش زمان انجماد است که می تواند برای سایر محصولات نیز از این روش استفاده کرد. یکی دیگر از اهداف استفاده از این نوع کارتن، برای جلوگیری از خشک شدن سطح مرغ است.

آزمایش کارتن بسته بندی مرغ منجمد

در تمام آزمایشات از بال مرغ به وزن 80 تا 120 گرم استفاده می شود. بال مرغ در دو لایه داخل کارتن بسته بندی به صورت مرتب شده بسته بندی می شود و در نتیجه تقریباً 15 کیلوگرم محصول حاصل می شود. دو لایه بال مرغ با یک لایه مقوا با ضخامت 0.6 میلی متر جدا می شود که به عنوان بسته بندی اصلی در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، هر یک از کارتن بسته بندی دارای یک لایه 0.3 میلی متر است که در قسمت داخلی (دیواره های پایین و جانبی) قرار گرفته و از تماس محصول با هوای اطراف جلوگیری می کند.

چه کسی بسته بندی مرغ منجمد را تأیید می کند؟

سازمانی که مواد به کار رفته در این نوع کارتن بسته بندی را مورد بررسی قرار می دهد سازمان غذا و دارو است و این سازمان به کارتن استاندارد می دهد و آن را تایید می کند. سازمان غذا و دارو هر ماده ای که برای ساخت این نوع کارتن استفاده می شود را بررسی می کند و از بهترین مواد برای ساخت کارتن بسته بندی استفاده می شود. شرکت کارتون سازی و یا کارخانه ای که قصد تولید انواع کارتن برای بسته بندی را دارد باید از سازمان غذا و دارو مجوز ساخت را دریافت کند و داده هایی را ارائه دهد که نشان دهد استفاده از این نوع کارتن برای بسته بندی مرغ هیچ گونه خطری برای سلامت بدن انسان ها ندارد و کاملا ایمن است.

گوشت مرغ ممکن است در ظرفی بسته بندی شود که حاوی مواد زائد بسته بندی باشد و سلامتی را به خطر اندازد بنابراین کارتن بسته بندی که وارد کارخانه مرغ منجمد می شود باید با ضمانت یا بیانیه اطمینان از تهیه کننده بسته بندی همراه باشد یا تحت پوشش قرار گیرد. ضمانت نامه باید بیان کند که مواد با قانون اساسی غذا و دارو مطابقت دارد. همچنین باید نام تجاری، تأمین کننده و شرایط استفاده از جمله دما و سایر محدودیت ها را بیان کند و روی جعبه درج شده باشد.

آیا کارتن بسته بندی مرغ منجمد برای تابش باید تأیید شوند؟

کارتن بسته بندی باید طبق قانون اساسی مواد غذایی و دارویی توسط سازمان غذا و دارو تصویب شود. کارتن مقوایی در تماس مستقیم با مرغ قرار دارد، بنابراین باید در ساخت کارتن از مواد استاندارد و غیر مضر استفاده شود تا زمانی که در اثر تابش نور قرار می گیرد مواد مضر کارتن به مرغ های منجمد درون کارتن منتقل نشود. مقررات سازمان بهداشت میزان تابش و حداکثر تابش جذب شده را مشخص می کند که مواد بسته بندی را می توان با اطمینان در معرض آن قرار داد و کارتن را مطابق آن ساخت.

کارتن بسته بندی مرغ منجمد

دلیل استفاده از کارتن مرغ منجمد در فروشگاه ها

منجمد کردن گوشت مرغ به طور مستقیم در بسته بندی سوپر مارکت ها امری بی خطر است. همان گونه که از اسم این کارتن ها مشخص است از این نوع بسته بندی برای فریزر استفاده می شود زیرا در محیط بیرون هوا به درون آن ها نفوذ می کند. سطح کارتن بسته بندی مرغ منجمد توسط فویلی که دارای ضخامت بالا است پوشانده می شود زیرا این عمل باعث می شود از محصول در برابر سوختگی در برابر دمای پایین در فریزر برای نگهداری طولانی مدت محافظت کند.

استفاده از این نوع کارتن در فریزر فروشگاه ها باعث افزایش طول عمر دستگاه های فریزر و همچنین وقت لازم برای نگهداری مرغ منجمد می شود. زمانی که از این نوع کارتن برای نگهداری مرغ استفاده می شود مدت زمانی که برای نگهداری مرغ نیاز است را افزایش می دهد.

ساخته شده از مواد درجه یک برای نگهداری مرغ منجمد

1 . کارتن باید بادوام و ضد آب باشد

2 . کارتن در دمای پایین پاره نشود

3 . کارتن در برابر روغن، گریس یا آب مقاوم باشد

4 . کارتن از مرغ ها در برابر تغییر طعم و ایجاد بو محافظت کند

5 . کارتن دارای بسته بندی ساده باشد تا حمل و نقل آن به راحتی انجام شود

6 . کارتن دارای علامت گذاری و ذخیره سازی آسان باشد

7 . کارتن مرغ منجمدی که شما انتخاب می کنید بستگی به نوع اولویت شخصی و در دسترس بودن آن دارد

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

 

 

 

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

۶ دیدگاه در “کارتن بسته بندی مرغ منجمد

 1. hadavi گفت:

  چاپ کارتن مرغ در چه تیراژی انجام میشه؟ معمولا در هر کارتن چند تا مرغ یا چند کیلو مرغ جا میشه ؟

  1. در کارتن سازی گلبرگ باکس تمام سفارشات در تیراژ بالای ۱۰۰۰ تا است

 2. بقایی گفت:

  سلام
  میشه من برای سفارش کارتن مرغ باید باچه شماره ای تماس بگیرم ؟

  1. سلام.. با بخش فروش ۰۹۲۲۶۶۵۶۰۶۲ تماس بگیرید

 3. لارستانی گفت:

  سلام
  کارتن مرغ میشه تعداد مرغ داخلش بیشتر باشه ولی کیفیت کارتن آسیبی نبینه ؟

  1. سلام.. بستگی به وزن مرغ ها داره و نباید بیشتر از ظرفیت کارتن باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *