دسته بندی نشده

کارتن بسته بندی کاهوی صادراتی

کارتن بسته بندی کاهو صادراتی

کشور ما یکی از عمده ترین تولید کنندگان و صادر کنندگان کاهو به کشور هایی نظیر عراق، قطر، امارات و آذربایجان است. صادرات این محصول در فصل زمستان صورت می گیرد. در ایران، شهر دزفول یکی از شهر هایی است که کاشت کاهو به مقدار زیاد در آن انجام می شود. دزفول به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی مناسب و شرایط بهینه کشاورزی قطب تولید کاهو در ایران محسوب می شود. به همین دلیل شرکت کارتن سازی و جعبه سازی گلبرگ با تولید انواع کارتن بسته بندی کاهو صادراتی نیاز خیلی از تولید کنندگان را برطرف کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونگی برداشت و بسته بندی کاهوی صادراتی

کاهو به دلیل ترد بودن پس از برداشت تا زمان صادرات باید در سرد خانه نگهداری شود و سپس برای صادرات با کانتینر های یخچال دار حمل شود. برای جلو گیری از فاسد شدن و پلاسیدگی کاهو بهتر است قبل از بسته بندی  و قرار گرفتن در کارتن بسته بندی برگ های پیر و خراب را از بقیه جدا کنیم و بعد از انجام این کار در پلاستیک های ضد باکتری بسته بندی کنیم.

وزن کارتن کاهو طبق استاندارد های مشخص شده 8 تا 12 کیلو در هر کارتن بسته بندی کاهو است، اگر این استاندارد هنگام بسته بندی رعایت نشود اضافه بودن وزن باعث فشردگی کاهو شده و در نتیجه باعث پلاسیدگی و خراب شدن کاهو می شود.

البته کاهو در دو نوع کشت می شود که ایران کشت هر دو نوع کاهو را نیز انجام می دهد.

– کاهوی آیس برگ، که استاندارد وزنی آن 8-10 کیلو در هر کارتن به صورت تک ردیف است

– کاهوی رومانو، که استاندارد وزنی 8 کیلو در هر کارتن بسته بندی کاهوی صادراتی را به صورت دو ردیف دارد

قابل ذکر است بسته بندی هر دو نوع کاهو با کیسه های نانو و آنتی باکتریال انجام می شود و سپس در کارتن بسته بندی کاهوی صادراتی قرار می گیرد.

برای بسته بندی کاهو باید از کارتن هایی با مقاومت و استحکام بالا استفاده کرد که اغلب برای بسته بندی کاهوی صادراتی از کارتن های پنج لایه لمینتی استفاده می شود.

البته برای بسته بندی کاهوی صادراتی کارتن های دیگری هم مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند، از جمله آنها می توان به نمونه های زیر اشاره کرد.

1.کارتن لمینتی: از جمله ویژگی های آن می توان به حمل و نقل آسان، حفظ کیفیت محصول، وزن کم، بازیافت پذیری و چاپ آسان بر روی آن اشاره کرد.

2.کارتن دایکاتی: در هر شکل و ابعادی که مد نظرتان است با استفاده از ماشین آلات برش به صورت انبوه برش و تولید می شود.

3.کارتن مقوایی: دارای ابعاد متفاوتی است که شما می توانید هر ابعادی که می خواهید را انتخاب کنید و سفارش تولید آن را به دهید علاوه بر این طراحی لوگو و برند بر روی کارتن بسته بندی کاهوی صادراتی به آسانی  درج می شود.

 

سوالات متداول

چرا کاهو باید بعد از برداشت در سردخانه نگهداری شود؟

کاهو پس از برداشت به دلیل ترد بودن، به سرعت فاسد و پلاسیده می شود. نگهداری در سردخانه تا زمان صادرات، از فاسد شدن کاهو جلوگیری می کند و تازگی و کیفیت آن را حفظ می کند.

ابعاد کارتن مقوایی برای بسته بندی کاهو چقدر است؟

کارتن مقوایی در ابعاد مختلف تولید می شود و می توان ابعاد مورد نظر را سفارش داد. ابعاد رایج کارتن مقوایی برای بسته بندی کاهو شامل 30x40x10 سانتی متر، 40x50x10 سانتی متر و 50x60x10 سانتی متر است.

علاوه بر موارد ذکر شده در متن، چه نکات دیگری برای صادرات کاهو باید در نظر گرفته شود؟

علاوه بر موارد ذکر شده در متن، باید به نکاتی مانند تهویه مناسب، رطوبت مناسب، و عدم وجود آفات و بیماری ها در کاهو توجه کرد. همچنین باید از کانتینرهای یخچال دار برای حمل و نقل کاهو استفاده کرد تا از فاسد شدن آن در طول مسیر جلوگیری شود.

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *