مقالات کارتن سازی

کارتن بدون چاپ | کاربردها و ویژگی های کارتن آماده

کارتن بدون چاپ

کارتن بدون چاپ معمولا به صورت انگشت شمار وجود دارد و در موارد بسیار خاص از این نوع کارتن استفاده می شود، چرا که وجود طراحی و چاپ در کارتن ها تأثیر بسیار زیادی در فروش محصول و همچنین گسترش برند و جنبه تبلیغاتی فراوانی برای تولید کنندگان دارد.

کارتن‌های سفید شرکت گلبرگ باکس در انواع سه لایه و پنج لایه‌ به بازار ارائه می‌شوند که هر کدام از این کارتن ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. کارتن‌های سه لایه علاوه بر استحکام بالا، از وزن ایده‌آلی برخوردار هستند. کارتن‌های پنج لایه در کنار قابلیت جا به جایی و انبار کالاهای بزرگ و سنگین این توانایی را دارند که مدت بیشتری در انبار‌ نگه داشته شوند و همچنین مقاومت بسیار خوبی در برابر رطوبت دارند.

در صورت تمایل به خرید کارتن بدون چاپ می‌توانید از طریق فروشگاه وبسایت گلبرگ باکس اقدام به سفارش این محصول کاربردی و مفید کنید.

ما در این مطلب تصمیم داریم به معرفی کارتن بدون چاپ، کاربرد های آن، ویژگی های کارتن آماده، قیمت کارتن بدون چاپ بپردازیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

کاربردهای کارتن بدون چاپ

ازکاربردهای کارتن های بدون چاپ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کارتن مادر

در بعضی از موارد بسته بندی بدون چاپ برای کارتن مادر استفاده می شود. مشتری می تواند طبق ابعاد بسته بندی، محصول خود و تعداد جعبه در یک کارتن را مشخص کند و با استفاده از آن ها ابعاد کارتن مادر مشخص می شود.

کارتن اسباب کشی

کارتن‌های سفید آماده بدون چاپ گلبرگ باکس در سایز نیم، سایز یک، سایز دو، سایز سه، سایز چهار و سایز پنج تولید می شوند. این تنوع سایز در راستای پاسخگویی به نیازهای مشتریان در نظر گرفته شده تا متناسب با کارایی که دارند آن ها را سفارش و مورد استفاده قرار دهند.  کارتن‌های بدون چاپ  به عنوان کارتن اسباب کشی در اسباب‌کشی منازل و شرکت ها استفاده میشود. افراد می‎توانند خیلی راحت و با اطمینان خاطر برای بسته‌بندی و جابه‌جایی اثاثیه و بار از این نوع کارتن استفاده کنند.

کاربرد های کارتن بدون چاپ

کارتن آماده گلبرگ باکس چه ویژگی هایی دارد؟

کارتن های آماده ساخته شده در کارخانه گلبرگ باکس از ویژگی های زیادی برخوردار هستند ما در زیر بعضی از این ویژگی ها را نام می بریم.

 • قابل استفاده در اسباب کشی، آرشیو و ارسال مرسولات می باشد.
 • کارتن با داخل قهوه ای و لایه بیرونی سفید یا قهوه ای تولید می شود.
 • کیفیت و مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی دارند.
 • به صورت سه لایه و پنج لایه طراحی و ساخته می شوند.

قیمت کارتن بدون چاپ

قیمت کارتن بسته بندی که بارها هم به آن اشاره کردیم نیازمند رعایت چندین مورد مهم است، مواردی از جمله جنس کارتن، ابعاد بسته بندی که معمولا بر حسب نیاز مشتری مشخص می شود، تیراژ تولید کارتن بسته بندی، اینها همه از موارد مهم تعیین کننده قیمت کارتن بدون چاپ به حساب می آیند.

بهتر است بدانید کارتن از کاغذ تشکیل شده است و این قابلیت را دارد که بازیافت شود و به همین دلیل گزینه بسیار مناسبی برای انواع بسته بندی ها می باشد. ورق کارتن ها معمولا به صورت چند لایه تولید می شود و ما در اینجا به معرفی ورق های کارتن می پردازیم.

*ورق های کارتن معمولا بر مبنای فلوت (A,B,C,E) و لایه های آنها قابل تقسیم است.

کارتن دو لایه

کارتن دو لایه کاربرد کمی دارد و معمولا از دو لایه ورق صاف و چین دار تشکیل شده است. کارتن دو لایه در اصطلاح معروف به singel face است و دارای فلوت B و E می باشد.

کارتن سه لایه

کارتن های سه لایه اصولا کارتن هایی هستند که از یک لایه کاغذ چین دار در وسط و دو لایه صاف (بدون چین دار) دیگر در زیر و روی آن ساخته شده اند و در کل شامل سه لایه می باشند. قابل ذکر است که با توجه به نیاز مشتری به یک بسته بندی، می توان لایه های کارتن را تغییر داد.

فلوت کارتن سه لایه C,A,B,E است که E برای جعبه های کوچک و ظریف که شکل و ظاهر زیباتر دارند مورد استفاده قرار می گیرد A, B معمولا برای جعبه کارتن هایی که ابعاد و اندازه متوسطی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. فلوت C برای کارتن های بزرگتر که اصطلاحا کارتن مادر به آنها گفته می شود قابل استفاده است.

کارتن پنج لایه

ورق کارتن ۵ لایه در ایران از فلوت های EB و BC ساخته می شود و بر حسب نیاز مشتری می توان از این محصول استفاده کرد.

کارتن هفت لایه

ورق کارتن ۷ لایه در ایران بیشتر برای صادرات قابل استفاده است، چرا که به علت حمل و نقل طولانی و زیاد، باعث محافظت محصول از صدمات احتمالی می شود.

قیمت کارتن بدون چاپ

تست‌ کنترل کیفیت کارتن

براساس تست های کنترل کیفیت می توان داده های معتبر روی استحکام و مقاومت یک کارتن را حساب کرد و اصولا این تست برای بررسی میزان مقاومت کارتن در برابر فشار انجام می شود. بر اساس نتایج این تست ماکزیمم وزنی که کارتن می تواند تحمل کند و بیشترین مقاومت لایه ها را محاسبه می کنند. با استفاده از این تست و مورد توجه قرار دادن نتایج آن می توان کارتن هایی با هزینه بسیار پایین تر و مقاومت بالاتر تولید کرد.

جهت انجام این تست، کارتن در بین دو صفحه قرار می گیرد و تا زمان خم شدن صفحات، بر آن فشار وارد می شود و در نتیجه این فشار محاسبه می شود.

این آزمایش بر روی کارتن های چند لایه صورت می گیرد و با استفاده از این آزمایش میزان مقاومت اتصال لبه ها به یکدیگر سنجیده می شود. این فرآیند برای تعیین انواع فشارهای وارده بر سطوح مختلف کارتن بدون چاپ در حین حمل بار انجام می شود و همواره از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

در این روش مقوا به مدت محدود بر روی آب قرار می گیرد. افزایش وزن کارتن نشان دهنده جذب آب توسط مقوا است و میزان نفوذپذیری آب بسیار اهمیت دارد، چرا که آب و هر نوع رطوبت دیگر این توانایی را دارد که بر روی استحکام جعبه اثر منفی بگذارد.

 

مزایای بسته بندی با کارتن آماده

بسته بندی انواع محصولات توسط کارتن های بدون چاپ یا آماده مزایای زیادی دارند که شامل موارد زیر می باشند.

 • محصولات سنگین و شکننده را محافظت می کنند.
 • این توانایی را دارند که محصولات را در مسافت های طولانی حفظ کند.
 • در برابر فشار بار و حمل و نقل بسیار مقاوم اند.
 • کارتن های آماده امکان و قابلیت بازیافت بالایی دارد.

کارتن اماده

آیا کارتن و جعبه بهترین انتخاب برای بسته بندی می باشد؟

بله به دلایل زیر کارتن و جعبه بهترین انتخاب برای بسته بندی انواع محصولات به شمار می روند. این دلایل عبارتند از:

 • با توجه به این که کارتن های معمولی دارای وزن کمی هستند و از لحاظ هزینه به صرفه تر می باشند استفاده از آن ها باعث کاهش هزینه نگهداری و حمل و نقل می شود و همچنین به اعتبار کالا و صاحب کالا می افزایند، در نتیجه اولین و بهترین انتخاب برای استفاده در بسته بندی انواع محصولات به حساب می آیند.
 • استفاده از کارتن برای بسته بندی انواع محصولات ضمن اینکه به حفظ کیفیت و کمیت آن ها کمک خواهد کرد؛ همچنین این توانایی را داردکه منجر به جابجایی و حمل و نقل بسیار آسان تر آن ها شود.
 • نکته مهم دیگر که در مورد بسته بندی محصولات با استفاده از کارتن وجود دارد، می توان به تأثیر بسیار زیاد آن در افزایش فروش کالا و انتخاب محصول توسط مشتری اشاره کرد.

صنایع کارتن سازی گلبرگ باکس

شرکت کارتن سازی گلبرگ باکس با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه بسته بندی کارتنی و مقوایی برای انواع محصولات مختلف، جهت ارائه به بازار داخلی و صادرات به بازارهای خارجی آن هم با استفاده از دستگاه های مدرن چاپ و بسته بندی آماده عقد قرار داد با تولید کنندگان و مشتریان محترم است.

گروه کارتن سازی گلبرگ باکس طی این سالها با اهمیت دادن به رضایتمندی مشتریان خود و کسب رتبه آن هم در بالاترین سطح کیفیت و ثبت آن در رزومه کاری خود توانسته جزء بهترین کارتن سازی های تهران شناخته شود و همچنین در صدر گروه بهترین های کارتن سازی در کرج دیده شود که این افتخار را مدیون رضایتمندی مشتریان گرامی می داند.

حرف آخر:

کارتن بدون چاپ باعث راحتی در حمل و نقل شده و نقش مهمی در حفظ کیفیت و کمیت یک محصول ایفا می کند. یک بسته بندی مناسب باعث کاهش هزینه های نگهداری و حمل و نقل و بیانگر کیفیت محتوای خود و نشانگر اهمیت کالا می باشد.

بنا بر آمار های مختلف، بسته بندی شیک و مناسب تا هفتاد درصد در انتخاب محصول توسط مشتری تأثیر می گذارد. با توجه به وزن کم و بازیافت پذیری کارتن، مقرون به صرفه ترین و اولین انتخاب جهت بسته بندی و حمل و نقل کالا به حساب می آید.

در صورت تمایل به خرید کارتن بدون چاپ می توانید به وب سایت گلبرگ باکس مراجعه کنید و همچنین برای گرفتن قیمت کارتن بدون چاپ از قسمت استعلام قیمت کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *