دسته بندی نشده

هرچیزی که باید درباره کارتن ضخیم بدانید

کارتن ضخیم

برای بسته بندی هر محصول به کارتن مخصوص به همان محصول نیاز است. کارتن های بسته بندی در اندازه، طرح و ضخامت های مختلفی وجود دارند که هر کدام از آنها برای بسته بندی یک نوع محصول مناسب است. در این مطلب سعی داریم اطلاعات کاملی از بسته بندی محصولات با کارتن ضخیم در اختیارتان قرار دهیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. همچنین می توانید سفارش کارتن بسته بندی خود را به شرکت های کارتن سازی ازجمله گلبرگ ارائه دهید.

به چه کارتنی، کارتن ضخیم می گویند؟

کارتن ضخیم به عنوان یک نوع کارتن، دارای ضخامت بالایی است. معمولا به کارتن هایی با ضخامت 5 تا 7 لایه، کارتن ضخیم می گویند. این نوع کارتن ها معمولا برای بسته ‌بندی کالاهایی با وزن و حجم بالا، استفاده می‌ شوند. عموماً این نوع کارتن با مقاومت و سختی بیشتری نسبت به کارتن‌ های معمولی ساخته می ‌شود و در نتیجه قابلیت تحمل وزن و فشار بیشتری دارد.

در واقع، ویژگی ضخامت و مقاومت بالای کارتن ضخیم، به دلیل استفاده از لایه ‌های بیشتری از کاغذ و کارتن در ساخت آن، بوجود می‌ آید. برای مثال، برای ساخت یک کارتن ضخیم ممکن است از چندین لایه کاغذ و کارتن استفاده شود که باعث افزایش ضخامت و مقاومت آن می ‌شود.

در کل، معیار تعیین اینکه یک کارتن به عنوان کارتن ضخیم شناخته شود، ضخامت و مقاومت آن است که برای بسته ‌بندی کالاهای سنگین و حجیم استفاده می‌شود.

شاید برای شما جالب باشد: جعبه سازی

ویژگی های کارتن ضخیم

ویژگی های کارتن ضخیم

 از کارتن‌ های ضخیم برای بسته‌‌ بندی کالا‌هایی استفاده می‌‌ شوند که به دلیل وزن، ابعاد یا شکستنی بودن ، نیاز به یک جعبه با قابلیت حمل و نقل ایمن دارند. ویژگی‌ های یک کارتن ضخیم مناسب شامل موارد زیر است:

ضخامت بالا

درهنگام تولید کارتن‌ ضخیم باید توجه داشت که کارتن‌ها دارای ضخامت بالایی باشند، تا بتوانند وزن و فشار کالا را تحمل کرده و از شکستن جلوگیری کنند.

مقاومت در برابر رطوبت

کارتن‌های ضخیم باید دارای پوششی باشند که از رطوبت و آب جلوگیری کند و کالاها را در برابر خسارت‌های ناشی از آب و رطوبت حفظ کند، مانند کارتن یخچال. این کارتن‌ها از مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت موجود در یخچال‌ها برخوردارند. از این نوع کارتن‌ها برای بسته‌بندی محصولاتی مانند گوشت و مرغ و مواد غذایی که باید در درون یخچال‌ها نگهداری شوند استفاده می شود.

سازگاری با محتوای بسته ‌بندی شده

کارتن ضخیم باید طوری ساخته شده باشد که با محتوای بسته بندی شده سازگار بوده و بتواند آن را به صورت ایمن و با کیفیت مناسب حمل کند. این موضوع به آن معناست که کارتن به محصولات بسته بندی شده در آن واکنش نشان ندهد. به عنوان مثال برای بسته‌بندی لیموترش باید از کارتن بسته بندی لیموترش استفاده کرد. این کارتن‌ها با داشتن لایه‌ای محافظ از ایجاد واکنش شیمیایی به محصولاتی مانند لیموترش جلوگیری می کنند.

سفارش کارتن ضخیم

دوام بالا

اگر قصد استفاده از کارتن‌های چند لایه یا ضخیم را دارید، باید در هنگام سفارش کارتن ضخیم به دوام و مقاومت بالای این محصول توجه بیشتری داشته باشید؛ زیرا همانطور که می‌دانید از این کارتن‌ها برای بسته بندی محصولاتی با وزن و ابعاد بالا استفاده می‌شود. در این صورت اطمینان از دوام آن بسیار حائز اهمیت است.

انعطاف‌پذیری

کارتن ضخیم باید دارای انعطاف‌پذیری مناسبی باشد تا بتواند اندازه و شکل مورد نیاز را برای بسته بندی کالاها به خوبی پذیرفته و فرآیند بسته‌بندی را به خوبی انجام دهد، مانند جعبه قطعات خودرو.

بررسی دلایل استفاده از کارتن ضخیم

استفاده از کارتن ضخیم برای بسته‌بندی کالاها دارای مزایای بسیاری است که در زیر به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم:

 • محفاظت از کالاها: کارتن‌ ضخیم با توجه به داشتن ویژگی‌هایی از قبیل مقاومت در برابر ضربه، فشار، رطوبت و… ، می‌تواند کالاها را در برابر خرابی، خسارت و آسیب‌های ناشی از حمل و نقل حفظ کند.
 • ایمنی حمل و نقل: کارتن‌های ضخیم از طریق جلوگیری از شکستن و خراب شدن کالاها، باعث می‌شوند که حمل و نقل کالاها به صورت ایمن‌تری صورت بگیرد.
 • اقتصادی بودن: همانطور که گفته شد کارتن‌ ضخیم با دارا بودن استحکام و مقاومت بالا از آسیب به محصولات بسته بندی شده جلوگیری کرده و باعث می‌شود که هزینه‌های جانبی ناشی از حمل و نقل کالاها کاهش یابد.
 • سبک و قابلیت حمل و نقل آسان: کارتن‌ ضخیم، با توجه به وزن سبک خود، سهولت در حمل و نقل را فراهم می‌کند. به عنوان مثال کارتن ظروف چینی جزو دسته کارتن های ضخیم است. ظروف چینی خود به تنهایی وزن بالایی دارند اگر کارتن آن ها هم وزن سنگینی داشته باشد، افراد برای حمل و نقل آن ها دچار مشکل می شوند.
 • قابلیت چاپ و طراحی: کارتن‌های ضخیم، با توجه به ویژگی‌های بالا و مقاومت در برابر رطوبت، قابلیت چاپ و طراحی دارند که این قابلیت می‌تواند برای تبلیغات برند شرکت ها مورد استفاده قرار گیرد.

خرید کارتن ضخیم

چه نوع کالاهایی معمولاً با کارتن ضخیم بسته‌بندی می‌شوند؟

به طور کلی از کارتن های ضخیم برای بسته‌بندی کالاهایی استفاده می‌شود که به دلیل وزن، ابعاد یا خطر شکستن و خرابی، نیاز به یک جعبه با قابلیت حمل و نقل ایمن دارند. برخی از کالاهایی که معمولاً با کارتن ضخیم بسته‌بندی می‌شوند، عبارتند از:

 • قطعات ماشین‌آلات: کارتن‌های ضخیم برای بسته‌بندی قطعات کوچک ماشین‌آلات مانند، جعبه قطعات خودرو و همچنین بسته بندی مواردی دیگر مثل قطعات ماشین‌های سنگین، تجهیزات راه سازی، تجهیزات کشاورزی و… استفاده می‌شوند.
 • مبلمان و لوازم خانگی: برای بسته‌بندی مبلمان و لوازم خانگی بزرگ و سنگین مانند مبل، پیشخوان، یخچال، جاروبرقی و مانند آن، از کارتن‌ ضخیم استفاده می‌شود.
 • مواد غذایی: برای بسته‌بندی مواد غذایی حجیم و سنگین و مواد خوراکی بسته‌بندی شده، از کارتن ضخیم استفاده می‌شود. مانند کارتن گیلاس و آلبالو، کارتن تخم مرغ .
 • محصولات شیمیایی: از کارتن‌ ضخیم برای بسته‌بندی مواد شیمیایی، مانند شیشه، محصولات پتروشیمی و مانند آن، استفاده می‌شوند.
 • اشیای قابل شکستن: برای بسته‌بندی اشیایی که در معرض شکستن و خرابی قرار دارند، مانند شیشه، ظروف سرامیکی، ظروف چینی و مانند آن، از کارتن‌ ضخیم استفاده می‌شود.

در کل، کارتن‌های ضخیم به عنوان یک راه حل بسته‌بندی مناسب برای بسیاری از کالاهای سنگین، بزرگ و حساس استفاده می‌شوند و این نوع کارتن به دلیل داشتن ویژگی‌هایی از قبیل مقاومت، قابلیت بازیافت، اقتصادی بودن و… ، برای انواع صنایع مفید بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید کارتن ضخیم

برای خرید کارتن ضخیم می ‌توانید به فروشگاه‌ های مختلفی مراجعه کنید که کارتن ‌های متنوعی را به فروش می‌ رسانند. همچنین می ‌توانید به شرکت‌ ها یا کارخانه های تولید کارتن محلی مراجعه کنید و سفارش کارتن ضخیم را به آن ها بدهید. در نهایت، اگر به دنبال کارتن ضخیم برای مصارف خاصی هستید، می‌توانید از فروشگاه‌ های آنلاین نیز استفاده کنید که این روزها بسیاری از آن‌ها به فروش کارتن ‌های مختلف می ‌پردازند.

شما می توانید برای سفارش کارتن ضخیم در تیراژ بالای 1000 تا به کارتن سازی در هشتگرد مراجعه کنید.

تولید کارتن‌ ضخیم

جمع بندی

در این مطلب از سایت گلبرگ باکس سعی کردیم اطلاعات کامل و مفیدی از نکات مربوط کارتن ضخیم و همینطور خرید کارتن ضخیم در اختیارتان قرار دهیم. توجه داشته باشید که در هنگام سفارش کارتن ضخیم حتما به نوع محصول، ابعاد و اندازه و وزن آن توجه داشته باشید تا بتوانید محصولات خود را با اطمینان بیشتری بسته بندی کنید.

گلبرگ باکس همواره در ثبت سفارشات و کمک به کسب اطلاعات آماده خدمت به شما خواهد بود. از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

Rate this post
بازگشت به لیست

۱ دیدگاه در “هرچیزی که باید درباره کارتن ضخیم بدانید

 1. khosravi گفت:

  سلام برای بسته بندی وسایلی مثل ماشین لباس شویی از کارتن چند لایه استفاده میشه؟ ممنون میشم اگر قیمت خود کارتن رو هم بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *