دسته بندی نشده

کارتن سازی در قم

کارتن سازی در قم

جعبه سازی و کارتن سازی در قم از مهمترین صنایع استان قم به شمار می رود که در صنایع مختلفی کاربرد دارد. به عبارتی می توان گفت تاسیس یک کارخانه کارتن سازی در قم باعث رونق کسب و کارهای زیادی می شود. از صنایع غذایی گرفته تا صنعت پوشاک، تکنولوژی و حتی مغازه های کوچک و قنادی ها. در گذشته شرکت ها و کارخانجات تولیدی برای بسته بندی محصولات خود با کمبود کارتن مواجه بودند. اما امروزه شرکت های کارتن سازی زیادی در کشور وجود دارند. شرکت تولیدی کارتن گلبرگ باکس نیز یکی از این صنایع می باشد که در زمینه تولید انواع کارتن فعالیت دارد.

کارخانه کارتن سازی قم

به طور کلی می توان گفت کارتن از ملزومات هر واحد تولیدی است. البته در بسیاری از مغازه ها و شرکت های خدماتی نیز کاربرد دارد. تولیدکنندگان برای فروش محصولات خود لازم است آن را بسته بندی نمایند. حتما تاکنون هنگام خرید محصولی مثل کفش دیده اید که فروشنده آن را با کارتن مخصوصی به شما تحویل می دهد که روی آن مارک تولیدکننده کفش و توضیحات آن درج شده است. حتی زمانی که اینترنتی محصولی را خریداری نمایید مامور پست محصول شما را با یک کارتن پشتی مثل کارتن پستی کفش یک عددی به شما تحویل خواهد داد. این کار در درجه اول باعث محافظت از محصول شما در زمان حمل و نقل خواهد شد. از طرف دیگر برندهای تولیدکننده می توانند محصول خود را از سایر برندها متمایز سازند و کارتن محصول خود را سفارشی نمایند. بدین ترتیب زمانی که محصول برند مورد نظر را خریداری می کنید کارتن آن محصول نیز خاص خواهد بود و شما با دیدن کارتن محصول متوجه خواهید شد متعلق به کدام برند است.

وجود یک کارخانه کارتون سازی قم باعث می شود تولیدکنندگان برای بسته بندی محصول خود نیازی به سفارش کارتن از خارج کشورهای دیگر نداشته باشند. بدین ترتیب تا اندازه زیادی در هزینه هایی خود صرفه جویی خواهند کرد. از طرف دیگر زمانی که یک تولید کننده کارتن در دسترس آنها قرار دارد روند تولید تا عرضه محصولات آنها کوتاه تر خواهد بود. در نتیجه می توانند سفارشات را سریع تر آماده کنند.

کارخانه کارتن سازی قم

مراحل کارتن سازی در قم  به چه صورت است؟

بسته بندی محصول از مهمترین مواردی است که توجه مشتریان را به خود جلب می کند. در نتیجه تاثیر زیادی روی میزان فروش محصولات خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر سیب های شما بسیار مرغوب باشند اما بسته بندی بی کیفیتی باشد مناسب هر نوع بازاری نخواهد بود. به ویژه اگر قصد صادرات سیب هایتان را دارید  کارتن بسته بندی سیب مهمترین عاملی است که باعث تمایز سیب های شما نسبت به سیب های رقبایتان خواهد شد. برای سایر محصولات نیز چنین است. زمانی که کارتن محصول بی کیفیت باشد از نگاه مشتری محصول هم بی کیفیت خواهد بود. مگر اینکه مشتری قبلا تجربه استفاده از محصول شما را داشته باشد و بدانید کیفیت بالایی دارد که در بازار پررقابت امروزی برندهایی که به کیفیت بسته بندی و کارتن محصولات خود بی توجه هستند شانس موفقیت چندانی ندارند.

در ادامه با مراحل کارتن سازی قم بیشتر آشنا خواهیم شد.

مرحله اول: تعیین نیاز مشتری

در تولیدی کارتن اولین مرحله، نیازسنجی مشتری است. هر تولیدکننده کارتنی چه کارخانه کارتن سازی در قم باشد یا کارتن سازی در تهران و … باید بدانید نیاز مشتریانش و عملکردهایی که از کارتن تولیدی آنها انتظار دارند چیست. منظور از اینکه عملکرد کارتن از نظر مشتری چه چیزی باشد این است که برای چه هدفی می خواهد از کارتن ها استفاده کند. به عنوان مثال، ایمنی محصول، زیبایی و تبلیغات، اقتصادی بودن و …

همانطور که میدانید کارتن ها انواع و اقسام مختلفی دارند. دانستن این موضوع که مشتری به چه نوع کارتنی نیاز دارد باعث می شود بتوان نوع کارتن تولیدی و همچنین کیفیت آن را تعیین کرد.

مراحل کارتن سازی قم

مرحله دوم: تولید ورق

پس از گذر از این مرحله و تعیین نوع کارتن مورد نیاز، دومین مرحله در کارتن سازی در قم، تهیه ورق برای ساخت کارتن است. با توجه به نوع کارتن، ورق می تواند ضخامت های مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، کارتن دستمال کاغذی در مقایسه با کارتن پستی کتاب به ورق نازک تری نیاز خواهد داشت. در عوض برای بسته بندی محصولات سنگین از کارتن ضخیم استفاده می شود.

در کارتن سازی قم، معمولا از ضایعات کاغذی یا همان کاغذهای بازیافتی و چوب برای تولید ورق کارتن استفاده می شود. برای انجام این کار ابتدا کارتن ها و ضایعات کاغذی جمع آوری شده و سپس به کارخانه کارتن سازی در قم منتقل می شوند.

سپس ضایعات کاغذی جمع آوری شده مرطوب شده و به کمک دستگاه های مخصوصی پرس می شوند. در ادامه این ضایعات به شکل مکعب مستطیل های فشرده ای تبدیل می شوند. به این مرحله پرس ضایعات گفته می شود. قالب های مستطیلی ساخته شده به قسمت ورق سازی در کارتن سازی در قم منتقل می شوند. در این بخش مواد مخصوصی به ضایعات اضافه شده و از آنها خمیر کاغذ تهیه می شود. همچنین ناخالصی های ضایعات نیز جدا شده و الیاف ضایعات کاغذی از یکدیگر جدا می شوند تا بتوان ناخالصی ها را کاملا از آن جدا کرد. در نهایت با افزودن مواد شیمیایی و رزین و همچنین توسط دستگاه های مخصوصی از خمیر کاغذ ورق های کاتن تولید می شود. در این بخش هرچه سرعت دستگاه انتقال دهنده خمیر بیشتر باشد ضخامت ورق نیز بیشتر خواهد بود و بالعکس. در نتیجه می توان ورق هایی با ضخامت مختلف تولید کرد. پس از اینکه ورق های کاغذی تولید شدند به کمک چسب هایی این روق ها به یکدیگر چسبانیده می شوند. در نتیجه بسته به نیاز مشتری می توان کارتن های دو لایه، سه لایه، پنج لایه و … را تولید کرد.

تولید ورق

 توجه داشته باشید که مهمترین و حساس ترین بخش در کارتن سازی در قم، بخش تولید ورق کارتن است. هر نوع بی دقتی در این بخش کیفیت کارتن را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مرحله سوم: تعیین سایز کارتن

بعد از اینکه ورق کارتن  تهیه شد اساسی ترین مرحله انتخاب سایز مناسب برای کارتن است. با توجه به نوع کارتنی که قصد ساخت آن را دارید باید از ورق کارتن با ضخامت مناسبی استفاده نمایید. برای انجام این کار وزن محصول مورد نظر، سایز محصول، شیوه حمل، شکل ظاهری کارتن و … را باید در نظر بگیرید.

تعیین سایز

مرحله چهارم: چاپ روی کارتن

یکی دیگر از مراحل مهم در کارتن سازی در قم، بخش چاپ روی کارتن است که معمولا با دستگاه هایی مثل لمینت یا فلکسو انجام می شود. این قسمت بسته به نیاز مشتری می تواند متفاوت باشد. پس از تولید کارتن و همچنین چاپ روی آن کارتن ها به آدرس مشتری ارسال می گردند.

شرکت کارتن سازی در قم

چه دستگاهی برای چاپ کارتن برای تاسیس شرکت کارتن سازی در قم مورد نیاز است؟

اگر قصد راه اندازی یک شرکت کارتن سازی در قم را دارید نوع دستگاهی که برای راه اندازی این کسب و کار خریداری می کنید تاثیر زیادی روی کیفیت کارتن های شما خواهد داشت. در شرکت های کارتن سازی از دستگاه های مختلفی استفاده می شود که هر کدام کاربردهای خاص خودشان را دارند. از جمله دستگاه هایی که در شرکت کارتن سازی قم می توان مورد استفاده قرار داد عبارتند از:

  • دستگاه خط کش برش
  • یک دستگاه چاپ فلکسو
  • دستگاه کارتن دایکاتی
  • یک یا چند دستگاه چاک دستی
  • دستگاه لب چسب
  • یک یا چند دستگاه لمینت دستی
  • دستگاه لمینت خودکار
  • یک یا چند دستگاه تسمه کش
  • دستگاه منگنه
Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *