دسته بندی نشده

طراحی روی کارتن / کارتن سازی گلبرگ

طراحی روی کارتن در کارتن سازی گلبرگ باکس

طراحی روی کارتن شاید مهمترین چیزی باشد که هر کسب و کاری که از کارتن استفاده می کند باید به آن عمیقا فکر کند چون طرح روی کارتن دقیقا همان چیزی است که مشتریان قبل از هر چیزی با آن ارتباط برقرار می کنند.

شاید این سوال پیش بیاید که در طراحی روی کارتن باید به چه نکاتی توجه کرد، اما قبل از پاسخ به این سوال باید توجه داشته باشیم که قبل از هر چیز لازم است تا خودِ کارتن از ابعاد و شکل درستی برخوردار باشد و سپس به طرح روی کارتن فکر کنیم چرا که اگر طرحِ خود کارتن مناسب نباشد دچار مشکلات زیادی در بسته بندی و حتی ارسال محصولات خواهیم شد.حالا می توانیم با خیال راحت به سوال مطرح شده پاسخ بدهیم که:

 

در این محتوا می خوانید: پنهان
1 طراحی روی کارتن باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

طراحی روی کارتن باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

طراحی روی کارتن

1- اول از همه باید به خوبی بدانیم که از طرح ما روی کارتن چه محصولی قرار است استفاده شود. ( اگر می خواهیم حرفه ای عمل کنیم باید طرح روی کارتن ما مناسب محصول داخل آن باشد)

فرض کنید می خواهیم به طرح روی کارتن یخچال فکر کنیم، خب طبیعی است که قسمت عمده این طراحی را فضای خالی تشکیل می دهد و معمولا اطلاعات خیلی زیادی روی آن وجود ندارد پس در اینجا دست طراح برای ایجاد فضایی بیشتر برای دیده شدن برند بازتر است و می تواند برند ما را بهتر نمایش دهد، حالا فرض کنید می خواهیم برای کارتن دارو طراحی کنیم، اینجا طبیعتا اطلاعات بیشتری از محصول را می خواهیم روی کارتن نمایش دهیم و شاید خیلی نتوانیم روی برند تمرکز کنیم، پس با مثال بالا متوجه می شویم که نوع محصول در طرح روی کارتن تاثیر گذار است. برای کاهش هزینه های طراحی کارتن و تولید کارتن، می توانید از قالب های اماده کارتن استفاده کنید که هزینه طراحی را حذف می کند.

2- در نظر گرفتن جنس کارتن

شاید مطلع باشید که در چاپ طرح روی کارتن اینکه جنس کارتن چیست یا با چه شیوه ای چاپ انجام می شود اهمیت زیادی دارد، پس باید حتما به این موضوع توجه کرد که جنس کارتن از چیست و چه رنگها و طرح هایی روی آن بهتر نقش می بندد.

3- باید در نظر داشته باشیم که این کارتن به دست چه شخصی و با چه ذائقه ای می رسد، قطعا تفاوت هست بین طرح روی کارتن یک شرکت تولید کننده اسباب بازی با طرح روی کارتن یک شرکت تولید کننده ابزار یراق.

حالا بیایید فرض کنیم که به این موضوع توجهی نکرده ایم و کاملا برعکس عمل کرده ایم، حالا خودتان را جای یک کودک 7 ساله بگذارید که یک اسباب بازی گران قیمت خریداری کرده و موقع تحویل گرفتن اسباب بازی با یک جعبه کاملا سر سنگین و رسمی مواجه می شود، آیا حتی حوصله باز کردن آن را خواهید داشت؟ یا فرض کنید یک تعمیر کار یک جعبه ابزار سفارش داده است و زمان تحویل گرفتن آن با یک کارتن رنگارنگ و پر از المان های بچه گانه روبرو می شود شاید در اولین نگاه فکر کند که بسته اشتباهی برایش ارسال شده است.

4- آیا از کارتن محصول برای طولانی مدت استفاده می شود؟

برخی محصولات نیازمند این هستند که کارتن آنها همیشه استفاده شود مثلا هر بار پس از استفاده در جعبه خودش قرار بگیرد و سالها از آن استفاده شود، یا نه محصولی داریم که کارتن آن صرفا جهت بسته بندی استفاده شده و پس از اولین استفاده کارتن آن دور انداخته می شود.

5- آیا کارتن محصول جنبه تزئینی دارد؟

گاها کارتن بعضی محصولات جنبه تزئینی هم دارند، حالا که می خواهیم برای این کارتن ها طراحی کنیم باید توجه داشته باشیم که حتما یک طراحی شیک داشته باشیم که نمای خوبی داشته باشد چرا که ممکن است آن کارتن در ویترین قرار بگیرد.

6- اطلاعاتی که روی کارتن درج می شود هم اهمیت زیادی دارد، نه طوری باشد که اطلاعات اضافه و بی اهمیت روی کارتن درج بشود و نه طوری که صرفا یک لوگو خشک و خالی روی آن حک شده باشد.
7- رنگ طرح روی کارتن هم آخرین و شاید هم مهمترین قسمت کار باشد که باید اساسی به آن فکر کرد چرا که هم در دید مشتری تاثیر دارد و هم همانطور که قبلا ذکر شده در چاپ اهمیت زیادی دارد.
8-طراحی مناسب با برند شما

تا اینجا همه چیز را از سمت مشتری یا استفاده کننده دیدیم، اما اینکه شخصیت برند شما چیست هم در نوع طرح روی کارتن موثر است، شما باید طوری طراحی کنید که شخصیت برند شما هم در نگاه مشتریان به بسته بندی و کارتن محصولات نمایش داده شود.

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.