دسته بندی نشده

بسته بندی صنعتی – بسته بندی محصولات صنعتی / کارتن سازی گلبرگ

بسته بندی صنعتی

در گذشته تمامی فعالیت های اقتصادی و تجاری به صورت ساده و ابتدایی انجام می شد تا اینکه انقلاب صنعتی رخ داد. در انقلاب صنعتی کارتن های مقوایی به عنوان اولین نمونه بسته بندی محصولات صنعتی تولید شد و پس از آن جعبه های مقوایی با انواع و طرح های مختلفی روانه بازار شدند. از زمان انقلاب صنعتی تا به الان بسته بندی ها پیشرفت های بسیار زیادی داشته اند و به یکی از مهمترین ابعاد تجارت بین المللی و محلی تبدیل شده اند.

 

 

 

 

بسته بندی صنعتی برای محافظت، حمل و ذخیره طیف وسیعی از کالاها استفاده می شود. به طور معمول، بسته بندی صنعتی دقیقا پس از تولید در محل مورد استفاده قرار می گیرد، اگر چه که در هر نقطه از زنجیره تأمین قابل استفاده است. این نوع بسته بندی معمولا برای محصولاتی که دارای حساسیت زیادی هستند کاربرد دارد  و بیشتر برای صنایعی مانند خودرو سازی، صنعت فناوری، تولید کنندگان ماشین آلات، تولید کننده تجهیزات بسیار حساس و سایر موارد که می خواهند از محصولات خود در برابر رطوبت و آسیب محافظت کنند، استفاده می شود.

بسته بندی صنعتی اصطلاحی است که برای بسته بندی های تخصصی و یا سفارشی استفاده می شود و از ارزش افزوده بسیاری برخوردار است که بسیاری از محصولات امروزی برای حمل و نقل و یا انبار کردن از آنها استفاده می کنند.

تعریف بسته بندی

بسته بندی به طور کلی علمی است که در مورد حفاظت، حمل و نقل و بازاریابی هر کالایی استفاده می شود، اما در مورد کالاهای خاص فوریت جدیدی به خود می گیرد. همه بسته بندی ها از نظر محافظت، ایجاد مانع، امنیت، عناصر مشابهی را به همراه دارند. بسته بندی های محکم برای اکثر سایت های تولیدی ضروری است. اکثر گزینه های بسته بندی استاندارد هستند اما وقتی صحبت از بسته بندی های صنعتی می شود، منظور بسته بندی های سفارشی است. برای کاهش هزینه های طراحی کارتن و تولید کارتن، می توانید از قالب های اماده کارتن استفاده کنید که هزینه طراحی را حذف می کند.

بسته بندی صنعتی

آشنایی با بسته بندی صنعتی

بسته بندی تلفیق علم، هنر و مهارت است و به منظور محافظت از محصولات در هنگام حمل و نقل، توزیع، نگهداری و ذخیره تولید می شود. بسته بندی صنعتی نتیجه استفاده از مراحلی مانند: طراحی و ایده، ارزیابی و تولید است. طراحی و ایده یکی از مهمترین مراحلی است که در کارتن سازی ها و جعبه سازی ها به شدت مورد توجه قرار می گیرد. چرا که برند سازی و توسعه تجارت داخلی و خارجی باعث می شود تا یک واحد تولیدی چه در سطح محلی و چه در سطح بین المللی شناخته شود.

ارزیابی ها برای بسته بندی ها باید توسط یک تیم حرفه ای انجام شود تا آنها بتوانند نقاط قوت و ضعف بسته بندی ها را مشخص کنند و در جهت پیشرفت برنامه ریزی کنند. بعد از این که طراحی ها و ارزیابی ها به بهترین شکل انجام شد باید نتیجه نهایی به کمک دستگاه هایی که در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد، بسته بندی ها به بهترین شکل تولید شوند.

ویژگی های بسته بندی صنعتی چیست؟

بسته بندی های صنعتی برای محصولات خاصی طراحی می شود که وظیفه محافظت از آنها را به عهده دارد. نوع سفارشی سازی صرفا برای محافظت از محصول است. برخی از محصولات برای حمل و نقل نیاز به محافظت بیشتری دارند در حالی که برخی دیگر برای ذخیره سازی طولانی مدت به حفاظت بیشتری نیاز دارند و برخی دیگر از محصولات برای هر دو نیاز به محافظت دارند.

بسته بندی طراحی شده برای محافظت از کالاهای صنعتی می تواند ایمنی محصولات را هنگام حمل و نقل تضمین کند و محصول را در دوره های طولانی نگه دارد. محافظت در برابر آلاینده ها، رطوبت و موارد دیگر را نیز ایجاد می کند. در تولید بسته بندی ها مواردی که رعایت می شود عبارت اند از:

1 . ضخامت بسته بندی

2 . وزن بسته بندی

3 . توانایی محافظت از محصول

4 . امنیت بسته بندی

5 . سطح قرار گرفتن در معرض رطوبت

6 . مدت زمانی که ممکن است محصول در انبار بماند

برای سازگاری بسته بندی با محصول و فرهنگ سازی، افرادی که این بسته بندی ها را برای استفاده های صنعتی طراحی می کنند، قبل از شروع به کار تمامی نکات بالا را در نظر می گیرند. افرادی که این نوع بسته بندی ها را طراحی می کنند در واقع افراد متخصص و باتجربه ای هستند.

انواع بسته بندی محصولات صنعتی کدامند؟

اجناس تجاری به شکل های مختلفی بسته بندی می شوند. متداول ترین و مرسوم ترین بسته بندی در جهان بسته بندی مقوایی و بسته بندی پلاستیکی است. این بسته بندی ها ممکن است به شکل هایی مانند استوانه ای، کیسه ای، مکعبی و … تولید شوند. طرحی که بر روی بسته بندی ها انجام می شود رابطه مستقیمی با نوع کالایی که درون آن بسته بندی جای می گیرد، دارد. در ادامه به معرفی برخی از مهمترین بسته بندی های صنعتی می پردازیم با ما همراه باشید.

بسته بندی مواد غذایی

مواد غذایی یکی از آسیب پذیر ترین محصولات در واحد های تولیدی صنعتی، خانگی و سنتی هستند. هدف از ایجاد بسته بندی برای مواد غذایی پایداری و ماندگاری بیشتر برای محصولات آن هم در مدت زمان طولانی در شرایط آب و هوایی مختلف است.

 

 

 

 

 

 

 

بسته بندی مواد غذایی این توانایی را دارد که از مواد غذایی در برابر فساد جلوگیری کند و آنها را برای مدت طولانی گاهی حتی تا چند سال به بهترین شکل نگهداری کند. از آنجایی که بسته بندی های سنتی این کارایی را ندارند، بیشتر تولید کنندگان به بسته بندی های صنعتی روی آورده اند.

بسته بندی هایی که برای مواد غذایی در نظر گرفته می شود علاوه بر این که خواص محصول را حفظ می کند و از فساد آنها جلوگیری می کند، باید از طرح و ظاهر بسیار مناسبی هم برخوردار باشد چرا که مشتری ها در نگاه اول طرح هایی که بر روی بسته بندی ها قرار دارند را می بینند و اگر این طرح ها جذاب باشند به سراغ آن ماده غذایی می روند.

بسته بندی های مواد غذایی عبارت اند از: قوطی ها، کنسروها، شیشه، کیسه های نایلونی، جعبه های پلاستیکی، پاکت های مقوایی و غیره. زمانی که مواد غذایی در کارخانجات تولیدی در این بسته بندی ها قرار می گیرند، تعدادی از این بسته بندی ها را در کارتن های مقوایی و یا دایکاتی قرار می دهند تا به راحتی بتوانند به نقاط مختلف کشور و یا خارج از کشور ارسال کنند.

بسته بندی حبوبات

منظور از حبوبات عدس، نخود، لوبیا و … می باشد که شرکت های تولید کننده آن ها را در بسته بندی های یک کیلویی، دو کیلویی و … بسته بندی می کنند و  برای این که این بسته بندی ها به سلامت به دست مشتریانشان برسد باید آن ها را در کارتن های مادر بسته بندی کنند تا در هنگام حمل و نقل و انبار کردن پاره نشوند. این کارتن ها معمولا به رنگ قهوه ای هستند و صرفا برای جابجایی محصول مورد استفاده قرار می گیرد.

بسته بندی مرغ

مرغ یکی از محصولات صنعتی است و بسته بندی مرغ به صورت کارتن هایی که دارای زیره و رویه هست می باشد. معمولا برای بسته بندی مرغ از مقوا ها و کارتن هایی که دارای وزن سنگین باشد استفاده می کنند. برای این که بتوان کارتن های بسته بندی مرغ را در فریز نگه داشت باید از کارتن های لمینتی استفاده کرد. این کارتن های لمینتی دارای یک لایه کاغذ کرافت ضد آب است. کارتن های مقوایی بهترین جایگزین برای بسته بندی پلاستیکی است. از مزیت های این کارتن ها این است که باعث می شود تا زمان انجماد کاهش پیدا کند و از خشک شدن سطح مرغ جلوگیری کند.

در حال حاضر مدرن ترین نوع بسته بندی صنعتی مرغ استفاده از جعبه های مقوایی دسته دار یا پک دسته دار است که بر روی آنها طرح های گرافیکی چاپ می شود و عموما این بسته بندی ها برای بازارهایی که از نظر اقتصادی در سطح بالایی هستند عرضه می شوند.

بسته بندی صنعتی مرغ

کارتن بسته بندی لوازم صنعتی

برای بسته بندی لوازم صنعتی از کارتن استفاده می شود. کارتن سازی ها باید در هنگام تولید و طراحی کارتن هایی که برای بسته بندی لوازم صنعتی انجام می شود به دلیل وزن و حساسیت این قطعات، نهایت دقت را داشته باشند. در گذشته بسته بندی هایی که برای این لوازم مورد استفاده قرار می گرفت زیاد باکیفیت نبود چرا که باعث آسیب به محصول می شد و گاهی حتی خسارات جبران ناپذیری را برای تولید کنندگان ایجاد می کرد.

اما بسته بندی های صنعتی که اکنون انجام می شود بسیار باکیفیت تر از گذشته است چرا که کارتن سازی ها، کارتن های بسته بندی لوازم صنعتی را با توجه به ویژگی های هر محصول تولید می کنند تا بتواند به خوبی از محصول در برابر آسیب های احتمالی جلوگیری کنند .

ساخت بسته بندی صنعتی با قیمت مناسب

پایین نگه داشتن هزینه ها در صنعت بسته بندی همیشه یکی از مهمترین دغدغه های تولید کنندگان بوده است. در مورد بسته بندی صنعتی روش هایی برای کاهش هزینه وجود دارد. اول از همه اینکه شما به یک مشاور نیاز دارید که در مورد گزینه های بسته بندی صنعتی آگاهی کامل داشته باشد، او می تواند شما را راهنمایی کند تا بسته بندی را انتخاب کنید که علاوه بر اینکه از محصول شما محافظت کند، بسیار مقرون به صرفه باشد. راهکار دوم این است که فقط به حفاظت از محصول فکر کنید و به زیبایی بسته بندی توجهی نکنید.

راه حل سوم هم این است که تعداد سفارشی که می خواهید بدهید را کم کنید تا هم هزینه کمتری را بپردازید و هم زباله کمتری را وارد محیط زیست کنید. اما راهکار دیگری که می توانید به کار ببرید این است که یک منبع معتبر برای تولید بسته بندی ها خود انتخاب کنید تا بتواند بسته بندی ها با کیفیتی را برای محصولات شما تولید کند که از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه باشد.

تولید بسته بندی صنعتی توسط کارتن سازی گلبرگ

کارتن سازی گلبرگ به تولید کنندگانی اعم از میوه جات، سبزیجات، گوشت، خشکبار و دیگر اقلام کمک می کند تا بهترین بسته بندی را برای محصولات صنعتی خود داشته باشند. کارتن سازی ما تضمین می کند که تمامی بسته بندی های تولید شده با رعایت کامل اصول حرفه ای تولید بسته بندی انجام می شود. می توانید برای سفارش کارتن بسته بندی و کسب اطلاعات بیشتر درباره تولید انواع کارتن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

 

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به لیست

۳ دیدگاه در “بسته بندی صنعتی – بسته بندی محصولات صنعتی / کارتن سازی گلبرگ

 1. ماریا خسروی گفت:

  سلام ممنونم از مطلب خوبتون در مورد انواع بسته بندی هم لطفا توضیح بدید

 2. هردانی گفت:

  روز بخیر
  برای بسته بندی
  کارتن های نوشیدنی از چه نوع کارتنی استفاده میشه ؟

 3. خانزاده گفت:

  روز خوش
  برای صادرات مرکبات میخواستم سفارش کارتن بدم
  فقط بسته بندی هاتون چند لایه است و اینکه شما چه نوع کارتنی رو پیشنهاد میدین ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *