دسته بندی نشده

نقش بسته بندی در بازاریابی محصولات | اهمیت و کارایی بسته بندی محصولات

نقش بسته بندی در بازاریابی محصولات

در یک نگاه کلی بسته بندی محصولات و انواع بسته بندی کالا پس از تولید تا مصرف، بخشی مهم و ضروری است که علاوه بر حفاظت از کالای مدنظر، محصول را بطور اجمالی به خریدار معرفی می کند. اکثر تولیدکنندگان بر این باورند که فراورده و کارایی محصولات، از بسته بندی ان حائز اهمیت تر است و در همین راستا بیشتر سرمایه گذاری آنان روی خود محصول است و مانور کمی روی کیفیت و ظاهر بسته بندی می دهند، درحالی که بسته بندی جذاب محصول و اجناس گوناگون اولین چیزی است که خریدار با آن مواجه می شود و شکل و ظاهر نهایی آنها می تواند مشتری را مجاب و قانع برای خرید یک کالا کند. در اینصورت نقش بسته بندی در بازاریابی محصولات، نقشی پر رنگ و تعیین کننده است که حتی می تواند باعث شکست و یا موفقیت محصول در بازار داخلی و یا بازار بین المللی بشود

 

 

 

 

نقش بسته بندی در بازاریابی

بسته بندی محصولات چیست؟ و چرا بسته بندی خلاقانه برای کسب و کار مهم است؟

برای این که بهتر با مفهوم “بسته بندی محصولات چیست”، آشنا شوید، باید در ابتدا با اهمیت آن آشنا شوید. امروزه جهان با پیشرفت روزافزون تکنولوژی به یک بازار با مرزهای قابل نفوذ تبدیل شده است، در صورت نیاز محصولات از دورترین نقاط جهان به سرعت در دسترس ما انسان ها قرار می گیرند. این پیشرفت جهانی بازارها، باعث افزایش رقابت بین افراد شده که البته گزینه های متفاوت زیادی در اختیار مشتریان قرار می دهد، اما به دست آوردن سود را برای شرکت های سرمایه گذار کم و محدود کرده است. در این مرحله می‌توان نقش خدمات بسته بندی محصول را بیشتر حس کرد.

مطمئنا هر یک از شرکت ها محصولات خوب و با کیفیتی  به بازار ارائه می دهند. اما، باید عاملی برای پیشرفت و برتر شدن یک شرکت نسبت به شرکت دیگر وجود داشته باشد. یکی از مهمترین و بهترین روش برای برتری، بسته بندی صحیح محصول و البته بسته بندی جذاب محصول می باشد.( برای سفارش خدمات چاپ کارتن و تولید کارتن کلیک کنید)

بسته بندی مناسب و بسته بندی جذاب محصولشامل موارد دیگری همچون کیفیت چاپ و موارد مشابه نیز است. بسته بندی لوکس محصولات به عنوان یک عامل اساسی و مهم برای پیشرفت شرکت ها به حساب می آید و باعث افزایش تقاضا  و فروش بسته بندی برای چاپ بسته بندی مناسب در بین آن ها شده است. دلایل بسیار زیادی برای اهمیت بسته بندی در موفقیت و تبلیغ یک محصول وجود دارد که در ادامه به معرفی برخی از این دلایل می پردازیم:

 

ظاهر جذاب:

درست است که بسیاری از افراد یک محصول یا کالا مورد نیاز خود را با توجه به کیفیت آن قضاوت و انتخاب می کنند اما در مرحله اول، دلیل جذب شدن به سمت یک محصول می تواند بسته بندی خلاقانه و جذاب باشد. استفاده از ایده های بسته بندی خلاقانه برای بسته بندی محصولات و طراحی بسته بندی لوکس محصولات می تواند مشتریان را به سمت آن محصول جذب کند. شرکت های تولید کننده می توانند از سرویس هایی که توسط خدمات چاپ ارائه می شود، کمک بگیرند تا اینکه بهترین بسته بندی جذاب محصول  را برای خود تهیه کنند.

اگر از بسته بندی کارتنی برای محصولات خود استفاده می کنید، پیشنهاد ما این است از طراحی فلکسو (مزایای چاپ فلکسو) و طراحی لمینت بر روی کارتن خود استفاده کنید. این دو نوع طراحی از بهترین و با کیفیت ترین طراحی ها در حوزه بسته بندی کارتنی به حساب می آیند. ما در گلبرگ دیزاین که زیر مجموعه گلبرگ باکس است، بهترین و متنوع ترین طراحی ها مانند طراحی کاتالوگ (کاتالوگ چیست و بایدها و نبایدهای طراحی کاتالوگ)، طراحی لیبل (نکات طلایی در طراحی لیبلطراحی ست اداری (اصول طراحی ست اداری و مزایای استفاده از ست اداری) را علاوه بر طراحی جعبه و کارتن انجام می دهیم. 

خلاقیت در بسته بندی محصولات

اگر یک بازار رقابتی در بین تولید کنندگان به وجود آید، حتما همه تولیدکنندگان تلاش می کنند تا تولیدات  خود را با یک طراحی جذاب و بسته بندی لوکس به نمایش بگذارند، در نتیجه تولید کنندگان باید در کنار ظاهر شکیل و جذاب بسته بندی های خود، موارد دیگری همچون کیفیت و سلیقه مشتری را در نظر بگیرند و در طراحی جعبه بسته بندی (نکات مهم در طراحی جعبه و طراحی انواع بسته بندی و جعبهطراحی بسته بندی جعبه) خود سلیقه بیشتری به خرج دهند، تا اینکه مشتری تحت تاثیر آن قرار گیرد. استفاده از ایده های خلاقانه در بسته بندی محصولات، مانند: ایجاد خلاقیت در بسته بندی محصول و طراحی های خاص و جذاب در  بسته بندی محصولات، استفاده از رنگ های متنوع باعث می شود تا محصول با بهترین بسته بندی به نمایش گذاشته شود. این یکی از همان ایده های خوب برای داشتن یک بسته بندی خلاقانه است.

در گلبرگ باکس خدمات چاپ متنوعی ارائه می شود که در صورت نیاز می توانید با ما تماس بگیرید.

درج اطلاعات درست از محصول:

اگرچه خلاقیت در بسته بندی محصول و  استفاده از بسته بندی جذاب محصول به فروش بسته بندی کمک بسیاری می‌کند اما یک نکته‌ی مهم دیگر نیز باید رعایت شود. جعبه بسته بندی محصول باید به گونه ای طراحی شود که اطلاعات مهم در مورد محصول روی بسته بندی قرار بگیرد. این اطلاعات شامل اطلاعات مربوط  به زمان تولید و تاریخ انقضاء محصول، حجم، میزان استفاده از پروتئین ها، شکر و … و همچنین میزان کالری محصول می باشد.

علاوه بر این موارد اطلاعات مربوط به تولید کننده محصول اعم از آدرس شرکت یا کارخانه، شماره تماس های و  غیره می توانند اطلاعات مفیدی باشند که روی بسته بندی درج شده اند. این اطلاعات مفید علاوه بر این که به مخاطب در تصمیم گیری برای خرید، کمک زیادی می کنند، به برند سازی محصول نیز کمک می کنند. درج اطلاعات درست در بسته بندی بخصوص برای کارتن بسته بندی مواد غذایی اهمیت بالایی خواهد داشت.

 

توانایی جذب:

بسته بندی انواع محصولات باید به گونه ای طراحی شود که نظر مخاطب مورد نیاز خود را جلب کند و بعد با یک بسته بندی مناسب و مورد پسند به بازار ارائه شود. طراحی جعبه خلاقانه بسته بندی یک عامل مهم و تأثیر گذار در میزان فروش شما است و همچون یک بازاریاب موفق عمل می کند. محصولات باید طوری بسته بندی شوند که طرح بسته بندی محصول مورد توجه مخاطبان خود قرار گیرند. برای نمونه می توان استفاده از تصاویر کارتنی روی بسته بندی انواع محصولات مانند: غلات کودکان را نام برد.

دوام:

بسیاری از محصولات فقط به خاطر بسته بندی های خاص و شیک، محبوب و مورد پسند همگان قرار می گیرند. مانند: بسته بندی های کارتنی و دلیل اصلی استفاده بیش از اندازه از این نوع بسته بندی ها دوام، کیفیت بالا، طراحی و چاپ بسیار آسان روی آنها است.

بسته بندی بهتر و جذاب تر محصولات، با  توصیه خلاقانه

نحوه بسته بندی محصولات و به کار بردن ایده های خلاقانه در طراحی و تولید بسته بندی محصول می تواند یکی از عوامل موثر در افزایش فروش محصول و برند سازی بهتر یک کسب و کار باشد.

متاسفانه اکثر تولید کنندگان برای این که فروش بیشتری داشته باشند و رضایت مشتری را جلب کنند، فقط روی کیفیت نهایی محصول تمرکز می کنند و از نحوه بسته بندی محصولاتشان غافل می شوند. غافل از این که مشتری در اولین نگاه بسته بندی محصول را می بیند طرح بسته بندی محصول و توجه وی را جلب خواهد کرد ودر صورت جذاب بودن بسته بندی، احتمال خرید محصول بیشتر می شود. در زیر به معرفی نحوه بسته بندی محصولات با 10 توصیه خلاقانه می پردازیم.

 

۱. از الگوها استفاده کنید

استفاده از الگوها جزء اولین قدم “بسته بندی محصولات با 10 توصیه خلاقانه” است و همچنین می تواند ساده ترین قدم برای بسته بندی انواع محصولات به صورت مناسب و جذاب باشد.

Product packaging

۲. سعی کنید از تمام فضای موجود در جعبه برای جا دادن محصول استفاده کنید

در طراحی کارتن و یا جعبه بسته بندی سعی کنید فضای خالی در جعبه باقی نماند. به این شکل که قبل از تولید جعبه اطلاعات دقیقی در مورد محصول دریافت کنید و سپس اقدام به تولید جعبه نمایید تا بهترین جعبه را برای محصول خود تولید کرده باشید.

۳. از سادگی نترسید

بعضی مواقع سادگی مهم است و این امر در مورد بسته بندی نیز صدق می کند. گاهی همین ساده بودن یک بسته بندی گامی برای افزایش فروش بسته بندی محصول است.

Product packaging

۴. ویژگی کاربران هدف را در نظر بگیرید

یکی دیگر از توصیه های خلاقانه برای بسته بندی و فروش بیشتر آن در نظر گرفتن عکس العمل خریداران  است. به عنوان مثال: بسته بندی لوکس محصولات، حال یک کفش را در نظر بگیرید، مشتری هزینه زیادی برای خرید محصول لوکس شما می پردازد معمولا بسته بندی لوکس از کارتن لمینتی کفش استفاده می‌کند که خود کیفیت و البته قیمت بالاتری هم دارد. بنابراین توقع بیشتری هم از محصول خواهد داشت، در این نوع بسته بندی مشتری اول کارتن محصول را باز می کند و بعد شاهد دیدن کفش های خریداری شده است، این عمل ساده لایه بندی یا بسته بندی، جنبه لوکس بودن محصول را افزایش می دهد و پرداخت هزینه بیشتر را برای مشتری معقول تر و منطقی تر می کند، علاوه بر این به مشتری این حس را انتقال می دهد که در حال استفاده از یک محصول لوکس و زیبا است.

Product packaging

۵. استفاده از طراحی مکمل

نحوه بسته بندی محصولات باید طوری باشد که طراحی روی آن  نشان دهند کالای موجود در آن باشد و خریدار بتواند بدون نیاز به جعبه گشایی، کالای داخل آن را ببیند.

Product packaging

۶. در طراحی بسته بندی محصولات بازیگوش باشید

خلاق بودن و گاهی بازیگوشی باعث می شود تا ایده های جذاب تری برای طراحی یک بسته بندی به ذهنتان برسد.

Product packaging

۷. جسور باشید

یکی دیگر از راه های عالی برای دیده شدن، استفاده از چندین رنگ و شکل در یک الگوی جالب است.

Product packaging

۸. متفاوت ظاهر شوید

اگر می خواهید در بین رقبای خود پیشرفت کنید و از آن ها جلو بیافتید حتما سعی کنید در نحوه نمایش محصول خود ابتکار به خرج دهید تا محصول شما نسبت به محصولات رقبایتان جذاب تر باشد و مشتری بیشتری را به خود جذب کند.

Product packaging

۹. فرآیند استفاده از محصول را در نظر بگیرید

اگر محصول تولیدی شما چیزی است که به نظر شما می توان از آن به عنوان یک هدیه مناسب و مورد پسند استفاده کرد، حتما آن را با ایده های جذاب و خلاقانه طراحی کنید به گونه ای که در یک نگاه مورد پسند مشتری قرار بگیرد و او را وادار به خرید کند.

Product packaging

۱۰. از سبک سازی استفاده کنید

لزومی ندارد که حتما از تصاویر واقعی و گرافیک‌های واضح  در بسته بندی های خود استفاده کنید. شما می توانید یک الگوی خاص از گرافیک ها را به کار ببرید و آن را به سبک و امضای خود تبدیل کنید. اما هر کارخانه کارتن سازی چنین ویژگی‌هایی را برای بسته بندی محصولات به کار نمی‌برد. در نتیجه باید به یک تولید کننده کارتن بسته بندی مطمئن اطمینان کنید. شرکت گلبرگ باکس با در اختیار گذاشتن رزومه و نمونه بسته بندی محصول خود این اطمینان را برای مشتریان خود ایجاد کرده است.

Product packaging

فوائد و مزایای بسته بندی محصولات

در مقدمه ابتدا نقش بسته بندی در بازاریابی محصولات را بصورت مختصر و کلی شرح دادیم. حال مزایای آن را جداگانه و کامل مورد بررسی قرار می دهیم.

مهمترین نقش و کارایی بسته بندی، حفاظت از کالا طی بازه زمانی تولید شدن در کارخانه مذکور و رسیدن به دست مصرف کنندگان است؛ زیرا محصولات همواره در مجاورت خطرات فیزیکی و شیمیایی هستند که هرکدام آنها می توانند آثار جبران ناپذیری مانند فساد غذایی، تغییرشکل محصول و… را روی کالا برجای بگذارند و ضررهای احتمالی را به شرکت سازنده وارد کنند. امروزه کارتن هایی که در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی به دست می آیند، بخصوص کارتن بسته بندی مواد غذایی استانداردترین و پرکاربردترین روش در بسته بندی و مراقبت از اجناس به شمار می روند و دارای ابعاد، اشکال و جنس های مختلفی هستند که با توجه به نوع محصول تولید شده، از آنها برای بسته بندی استفاده می کنیم. به عنوان مثال کارتن های سوراخ دار را برای بسته بندی میوه ها و کارتن های دسته دار را برای بسته بندی قطعات فلزی بکار می گیریم.

اما اصلی ترین اهمیت بسته بندی که نقشی تعیین کننده در بازار و گسترش آن دارد، جذب و ارتباط برقرار کردن با خریدار و مشتری است. رنگ، ظاهر و طراحی بسته بندی علاوه بر اینکه باعث ایجاد تمایز محصول با دیگر محصولات می شود، می تواند توجه خریدار را به سمت خود جلب کند؛ بنابراین هرچقدر بسته بندی از لحاظ طراحی و رنگ شکیل تر و زیباتر باشد، مشتری های بیشتری را جذب خود می کند و کالایی مورد توجه قرار می گیرد که بسته بندی آن جدید تر و جذاب تر از دیگر رقبای خود باشد؛ و این موضوع می تواند نقش بسته بندی در بازاریابی محصولات را به روشنی توضیح دهد.

همچنین بسته بندی، اطلاعات اولیه و گسترده ای مانند اطلاعاتی راجب مواد تشکیل دهنده آن، اطلاعات غذایی، نحوه ی استفاده از محصول و… را به مخاطب نشان می دهد تا خریدار، بر حسب نیاز خود کالای مدنظرش را تهیه کند. در کنار آن هر محصول دارای نماد، لوگو و نام منحصر به فردی است که کالا را از دیگر کالاهای موجود و مشابه جدا می کند. اگر خریداری پایبند به برند خاصی باشد، می تواند به کمک لوگو و نام درج شده روی بسته بندی آن را به سهولت از بین هزار محصول دیگر جدا کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله اهمیت بسته بندی محصولات در چیست؟ | معرفی کاربرد های بسته بندی را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

بسته بندی، اولین کلید موفقیت در توسعه بازار

حال می توانیم، نقش بسته بندی در بازار یابی محصولات را به وضوح ببینیم. در بازار جهانی، شرکتی می تواند موفق تر باشد که بتواند با تحقیقات در چارچوب درست و علمی، محصولی را تولید کند که بسته بندی آن، صدمات احتمالی وارد به کالا را دفع کند و ظاهری به روز تر و مخاطب پسند تر طراحی کند. همه این مسائل در کنار هم به نقش مهم بسته بندی اشاره می کند. نقشی که به تنهایی می تواند عامل موفقیت و یا شکست یک محصول شود.

بسته بندی محصولات

نکات مهم در بسته بندی محصولات

 • استفاده از کارتن مناسب، گذاشتن ضربه گیر و بالشتک بسته بندی در اطراف کالا، شیرینک کردن، فوم پیچ کردن، استفاده از کاورهای پلاستیکی چسب دار و… از روش های بسته بندی مناسب محصول به حساب می آیند.
 • بسته بندی محصولات چند تیکه باید به گونه ای انجام شود که تمامی قطعات به صورت یک جا و در یک بسته قرار گیرند.
 • محصولات شکستنی و حساس مانند: کریستال ها، کالاهای شیشه ای، آینه باید به صورت کامل توسط ضربه گیری پوشانده شوند و در صورت لزوم در کارتن مخصوص قرار گیرند.
 • کالاهایی که هیچ گونه پوشش محافظتی ندارند حتما قبل از ارسال باید داخل بسته بندی مناسب قرار گیرند.

طراحی بسته بندی محصول باید بیانگر چه اهدافی باشد؟

از نظر مشتریان و شرکت های تولید کننده، بسته بندی محصول باید به گونه ای طراحی و تولید شود که بیانگر اهداف مهم و اساسی باشد. در زیر به معرفی این اهداف مهم می پردازیم:

 • شناسایی نام تجاری
 • ارائه اطلاعات مختلف به مشتری
 • راحت جا به جا کردن و محافظت از محصول
 • ذخیره سازی آسان محصول در منزل
 • راحت مصرف کردن محصول

برای گرفتن استعلام قیمت باید چه کنیم؟

برای گرفتن استعلام قیمت بسته بندی محصولات لازم است تا موارد زیر توسط مشتری مشخص شوند.

 • ابعاد کارتن: که شامل طول کارتن، عرض کارتن، ارتفاع کارتن
 • مدل کارتن: که شامل کارتن کیبوردی، کارتن درب دار، کارتن بدون درب، کارتن ته قفلی، کارتن کفشی
 • چاپ روی کارتن
 • جنس مورد نیاز

شما مشتری گرامی می توانید موارد گفته شده در بالا را به کارتن سازی گلبرگ باکس اعلام کنید، تا کارتن ساز با توجه به آنها قیمت کارتن بسته بندی را به شما عزیزان اعلام کند.

*  اگر جنس کارتن مورد نیاز خود را نمی دانید با اطلاع وزن کالای درون بسته، مشاورین ما شما را در انتخاب آن راهنمایی می کنند.

مراحل سفارش انواع بسته بندی محصولات از گلبرگ باکس:

بسته بندی انواع محصولات

حال که متوجه مفهوم” بسته بندی محصولات چیست “، شده اید و از نحوه بسته بندی محصولات اطلاع پیدا کردید، زمان آن رسیده که سفارش خود را ثبت کنید. مراحل ثبت سفارش انواع بسته بندی محصولات به صورت زیر است:

 • مراجعه به وب سایت شرکت گلبرگ باکس
 • انتخاب جعبه مورد نظر، سفارش از بین مدل های موجود و بعد پرداخت
 • تماس با کارشناسان و مشاورین جهت طراحی اختصاصی
 • تامین از انبار یا ساخت بسته بندی در حداقل زمان کاری تضمین شده
 • ارسال بسته بندی مورد نظر حداکثر در سه روز کاری
 • پیگیری و رفع مشکلات احتمالی سفارش توسط شرکت گلبرگ باکس

گلبرگ باکس و دریافت مشاوره رایگان

شرکت کارتن سازی گلبرگ باکس با سالها تلاش و کوشش و کسب رتبه برتر در طراحی و ساخت انواع بسته بندی محصولات این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده تا در صورت نیاز از مشاوره رایگان این مجموعه استفاده کنند. در کارخانه کارتن سازی گلبرگ باکس ما انواع بسته بندی ها مانند کارتن پستی، کارتن بسته بندی پسته صادراتی، کارتن بسته بندی آجیل، بسته بندی میوه خشک، بسته بندی چای، بسته بندی خشکبار، کارتن بسته بندی زرشک، جعبه بسته بندی مواد غذایی، کارتن خام و آماده، کارتن بسته بندی میوه صادراتی، کارتن خرما، کارتن هندوانه، کارتن تخم مرغ و … تولید می شود. همچنین گلبرگ باکس بزرگ‌ترین تولید کننده کارتن لمینتی با بهترین کیفیت و طرح بسته بندی محصول می‌باشد.

نتیجه گیری

بسته بندی محصولات ابزاری مؤثر در برنامه ریزی و بازاریابی محصولات به حساب می آید. بسته بندی شامل: ظرف، برچسب و دفترچه راهنمای داخل بسته بندی می باشد. بسته بندی نقش فروشنده را در ارتباط با انتقال اطلاعات در مورد محصول مورد نظر به نحو بهتر و موثرتری ایفا می کند.

یک بسته بندی نامناسب بر روحیه مصرف کننده تأثیر بدی می گذارد. وظیفه جعبه بسته بندی، محافظت از محصول مورد نظر، ایجاد اطمینان خاطر از کالا، فراهم کردن راحتی و آرامش برای مصرف کننده، وسیله ای بسیار قوی و تأثیر گذار در ایجاد ارتباط با مشتری، داشتن ارزش استفاده دوباره، تقسیم کردن بازار هدف، هویت بخشیدن به محصول، افزایش دوره حیات محصول، متمایز کردن محصول نسبت به انواع دیگر آن، کمک به عملیات ویژه فروش یا حتی خرده فروشی، ایجاد بستر مناسب برای بهره برداری بیشتر از بازارهای بالقوه و متناسب کردن با سرعت تولید و … می باشد.

در صورت نیاز به انواع بسته بندی محصولات و سفارش چاپ و بسته بندی با طراحی های خلاقانه و با کیفیت بسیار بالا با ما تماس بگیرید یا برای مشاهده نمونه بسته بندی محصول به وب سایت گلبرگ باکس مراجعه کنید.

 

 

 

4.7/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

۱۵ دیدگاه در “نقش بسته بندی در بازاریابی محصولات | اهمیت و کارایی بسته بندی محصولات

 1. راحله گفت:

  با سلام از اطلاعات جالب وخواندنی که راجع به بسته بندی خلاقانه محصول گذاشتید بسیار لذت بردم درست است که سادگی همیشه جواب گوست ولی به نظر من برچسب و مطالب مرتبط وزیبا در جذاب کردنش بسیار مهم و تاثیر گذارند

 2. نادریانی گفت:

  واقعا بسته بندی مناسب در فروش محصول نقش به سزایی داره حیف که خیلی گران تموم میشه

  1. ولی خیلی بیشتر به شما سود میرسونه

 3. مردانشاهی گفت:

  گاهی این بسته بندی های زیبا گول زننده هستند ومحصول درون اون اصلا کیفیت ندارند

  1. شما باید از برند های معتبر خرید کنید

 4. قربانی گفت:

  در دنیای امروز بسیاری از آفراد تنها به ظاهر یک محصول توجه دارند
  همیشه در نگاه اول ظاهر محصول مهم است
  اگر کیفیت هم در کنار آن باشد
  یک ترکیب بسیار سود آور میشود

  1. بله حق با شماست بسته بندی در فروش محصول تاثیر زیادی داره

 5. تاسکانی گفت:

  نکته بسیاری مهم و اساسی است
  ممنون که این کامل به نقش بسته بندی محصولات اشاره کردید

 6. رضا ایوبی گفت:

  سلام. من یک مدل کارتن بسته بندی خشکبار مد نظر دارم ،طرح با تمام جزئیات از قبل آماده هست فقط میخام بدونم میتونید برام تولید کنید؟

  1. سلام.. بله ما سفارش رو با طرح و چاپ مدنظر شما انجام میدیم

 7. بهزاد توانا گفت:

  سلام. اگر برای دوام بیشتر و اطمینان از سالم رسیدن محصولی مثل خشکبار در داخل کارتن از یک لایه پلاستیک استفاده بشه کیفیت کار پایین میاد؟

 8. صداقتی گفت:

  آیا تنها استفاده از لوگو و طرحی مختصر بر روی جعبه مناسب هست؟

  1. سلام.. این کار در عین سادگی مشتریان خاص خودش رو داره ولی شما میتونید علاوه بر چاپ لوگوی شرکت طرحی از محصولتون هم روی بسته بندی ها بزنید

 9. رنجی گفت:

  سلام
  زمانی که یک سری ایده جذاب و جالب برای بسته بندی محصولات خوراکی داشته باشیم چجوری باید به اون شرکت یا کارخانه یا مدیر نشان بدیم یا بهشون بگیم ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *