دسته بندی نشده

کارتن مواد شوینده و بهداشتی / کارتن سازی گلبرگ

کارتن مواد شوینده و بهداشتی

امروزه اهمیت استفاده از بسته بندی های کارتنی بیش از پیش احساس می شود. کارتن ها علاوه بر کاربردهای موثر در حفاظت فیزیکی از مواد داخل خود، وظیفه حفظ مواد داخلی(در شرایط مناسب) را نیز دارا می باشند. همچنین باید توجه داشت که تنوع کارتن های بسته بندی(به دلیل کاربردهای مختلف) بسیار زیاد است. همین موضوع سبب شده است که افراد هنگام تهیه کارتن اطلاعات زیادی راجع به آن نداشته باشند. فرض کنید قصد دارید مواد شوینده خود را در کارتن های بسته بندی قرار داده تا بتوانید آن ها را جا به جا کنید و یا حتی فراتر از آن تصور کنید شرکتی در زمینه تولید مواد شوینده تاسیس نموده اید؛ اکنون یکی از مهم ترین نیازهای شما کارتن مواد شوینده و بهداشتی می باشد.

 

حال تصور کنید اگر در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید با چه خساراتی رو به رو خواهید شد. از همین رو امروز قصد داریم شما را با کاربرد و البته انواع کارتن های مواد شوینده و بهداشتی آشنا کنیم تا در آینده در صورت نیاز به این کارتن ها به مشکل نخورید. بنابراین اگر به این موضوع علاقه مندید و یا به حوزه کاری تان مربوط می شود، تا پایان این بخش با موضوع اهمیت استفاده از کارتن مواد شوینده و بهداشتی همراه ما باشید.

دلایل استفاده از بسته بندی کارتنی

پیش از پرداختن به کارتن های مناسب جهت بسته بندی مواد شوینده و بهداشتی اجازه دهید بررسی کنیم که اصلا چرا باید از کارتن ها برای بسته بندی استفاده نماییم. همانطور که می دانید کارتن ها استفاده های مختلفی دارند. به عنوان مثال برخی کارتن ها از مقاومت بسیار بالایی در مقابل ضربه برخوردار بوده و از طرفی دیگر برخی کارتن ها مقاومت مناسبی در برابر آب دارند. تنوع این کارتن ها موجب شده است که مردم برای بسته بندی وسایل خود به سادگی بتوانند از کارتن ها استفاده نمایند. البته توجه به این مورد که در صورت عدم استفاده از کارتن ها، انتخاب های زیادی ندارند نیز حائز اهمیت است.

مورد دیگری که می توان آن را مزیت مهمی در رابطه با کارتن مواد شوینده و بهداشتی و یا هر کارتنی دانست، قیمت مناسب این کارتن ها می باشد. متاسفانه عده ای به دلیل اینکه قصد صرفه جویی در هزینه های خود را دارند ترجیح می دهند تا حد امکان از کارتن ها جهت بسته بندی استفاده نکنند؛ شاید در نگاه اول این افراد کمی پول صرفه جویی کرده باشند اما اگر دقیق تر بررسی کنیم متوجه می شویم ریسک بالایی در این صرفه جویی وجود دارد. اجازه دهید این موضوع را با ذکر مثالی برایتان توضیح دهیم.

تصور کنید شخصی قصد دارد(بنا به هر دلیلی) تلویزیون خود را از خانه ای به خانه دیگر انتقال دهد اما برای اینکه هزینه کارتن بسته بندی را متحمل نشود از استفاده از آن خودداری می کند. در این شرایط خطراتی مانند خط افتادن صفحه تلویزیون، ساییدگی بخش های خارجی آن و مهم تر از همه آسیب فیزیکی شدید در صورت ضربه خوردن آن به وجود می آید. درست است که فرد مورد نظر قصد صرفه جویی در هزینه ها را داشت اما به دلیل عدم استفاده از کارتن بسته بندی خسارتی بسیار بیشتر از هزینه آن متحمل شده است.

کارتن مواد شوینده و بهداشتی

بسته بندی کارتن و پلاستیک

یکی دیگر از انواع بسته بندی، بسته بندی پلاستیکی است. امروزه پلاستیک ها نقش مهمی در زمینه بسته بندی دارند. آن ها علاوه بر محفوظ نگه داشتن محصول، فضای خنثی را بین محصول و محیط ایجاد کرده که این کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل توصیه می شود برای حفظ کیفیت و سلامت محصولات خود استفاده از این بسته بندی را نیز در نظر داشته باشید.

 

نقش مواد افزودنی در بسته بندی

مواد افزودنی نقش موثری در افزایش کیفیت کارتن مواد شوینده و بهداشتی و البته نقش مفیدی در حفظ کیفیت و سلامت محصول بسته بندی شده دارند. در زیر برخی از نقش های مهم مواد افزودنی در بسته بندی را ذکر می کنیم.

مواد افزودنی استحکام کارتن بسته بندی را افزایش می دهند؛ این استحکام شامل استحکام در مقابل ضربه، آب، رطوبت، گرما و عوامل این چنینی می باشد. رنگ دانه ها که یکی دیگر از مواد افزودنی مورد استفاده در کارتن مواد شوینده و بهداشتی می باشند تاثیر زیادی در زیبایی ظاهری کارتن ها دارند. از دیگر مواد افزودنی می توان به بازدارنده های اشتعال اشاره کرد. مطمئنا اشتعال پذیری کارتن ها به خصوص اگر محصول اشتعال پذیری درون آن ها قرار دهیم بسیار نگران کننده است؛ اما با استفاده از بازدارنده های اشتعال این نگرانی تا حد زیادی کاهش می یابد. در حقیقت بازدارنده های اشتعال باعث افزایش مقاومت پلیمرها شده و همچنین قابلیت احتراق مواد سوختنی را کاهش می دهند.

استقامت، مهمترین ویژگی کارتن مواد شوینده و بهداشتی

پیش از این نیز از اهمیت استقامت کارتن ها صحبت کردیم. مطمئنا یکی از عوامل مهم در استقامت کارتن ها جنس آن ها می باشد. به همین دلیل است که کارتن های پلاست جزو کارتن های مناسب و البته پر استفاده مصرف کنندگان محسوب می شوند. در زیر بیشتر به این موضوع می پردازیم.

کارتن پلاست چیست؟

کارتن پلاست یکی از پرکاربردترین کارتن های موجود در زمینه بسته بندی انواع محصولات به ویژه مواد شوینده و بهداشتی می باشد. این کارتن قیمت مناسبی داشته و تنوع استفاده از آن نیز بسیار زیاد است. یکی از کاربردهای این کارتن که مطمئنا در زندگی روزمره خود آن را مشاهده کرده اید در میوه فروشی ها جهت بسته بندی میوه ها می باشد. لازم به ذکر است این کارتن علاوه بر مقاومت فیزیکی، مقاومت شیمیایی و حتی حرارتی بالایی نیز دارد.

جنس کارتن پلاست چه می باشد؟

جنس اولیه یکی از مناسب ترین کارتن مواد شوینده و بهداشتی، کارتن پلاست، هالوشیت بوده و ماده اولیه آن نیز پلی پروپلین می باشد. به دلیل برخورداری از این ماده اولیه کارتن های پلاست را می توان به سادگی در اندازه های مختلف چاپ و برش داد. همچنین همانطور که در بالا نیز گفته شد مقاومت بالای این کارتن آن را به یکی از پرکاربردترین کارتن های موجود در بازار تبدیل کرده است.

دلایل استفاده از کارتن پلاست به عنوان کارتن مواد شوینده و بهداشتی

علاوه بر موارد بالا قابلیت چاپ، برش، شکل دهی نیز از دیگر دلایل استفاده از این کارتن می باشد. همچنین عایق و ضد آب بودن این کارتن باعث شده است این کارتن برای بسته بندی مواد شوینده و بهداشتی بسیار مناسب باشد. البته برخی ویژگی های دیگر این محصول مانند عدم تاثیر مواد شیمیایی و اسید روی آن نیز در انتخاب آن توسط افراد تاثیر زیادی دارد.

جمع بندی

کارتن مواد شوینده و بهداشتی امروزه از جمله کارتن های مهم و پرکاربرد، به خصوص در شرایط کنونی که نیاز به مواد بهداشتی بیش از هر موقع دیگری احساس می شود، به حساب می آید. از جمله ویژگی های مناسب برای کارتن مواد شوینده و بهداشتی استفاده از مواد افزودنی مناسب، جهت بالا رفتن مقاومت کارتن، می باشد. کارتن های پلاست که از هالوشیت ها ساخته شده اند به دلیل قیمت مناسب و مقاومت بالا یکی از گزینه های مناسب برای بسته بندی محصولات شوینده و بهداشتی هستند که می توانند برای استفاده شخصی تا استفاده در کارخانه ها مورد توجه افراد و کارخانه داران قرار گیرند.

ممنون از این که تا پایان این مقاله با موضوع کارتن مواد شوینده و بهداشتی همراه ما بودید.

 

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.