دسته بندی نشده

کارتن توت فرنگی

کارتن بسته بندی توت فرنگی

توت فرنگی از جمله میوه های پرطرفدار در میان مردم است. اما چالش هایی در بسته بندی این میوه برای کشاورزان یا باغداران وجود دارد. از این جهت اهمیت کارتن بسته بندی توت فرنگی یا کارتن توت فرنگی مطرح می شود. وظیفه ی جعبه سازی و کارتن سازی ها در این زمینه چیست؟ چند نمونه از کارتنها برای بسته بندی توت فرنگی وجود دارد؟

در این مطلب علاوه بر اینکه اطلاعات جامعی درباره کارتن بسته بندی توت فرنگی در اختیار شما قرار خواهد گرفت، وظیفه و مسئولیت کارتن سازی در ساخت انواع آن ها نیز بررسی خواهد شد.

 

 

 

 

کارتن توت فرنگی یکی انواع کارتن های بسته بندی میوه است که معمولا از ورق کارتن سه لایه ساخته می شود. قیمت جعبه توت فرنگی با در نظر گرفتن وزن آن و نوع طراحی که روی کارتن انجام می شود در مقایسه با سایر بسته بندی ها ارزان تر است. کارتن توت فرنگی همانند کارتن بسته بندی قارچ و کارتن بسته بندی گوجه باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا این میوه حساس را از ضربات احتمالی، فاسد و له شدن محافظت کند.

توت فرنگی

توت فرنگی از جمله میوه هایی است که در هر رده سنی و هر نقطه از این کره خاکی طرفداران خاص خود را دارد. کشت آن ساده می باشد و در اواخر تابستان و اوایل پاییز و بهار می تواند کشت شود. به همین دلیل هر فردی قادر خواهد بود تا در هر منطقه ای و با هر شرایط آب و هوایی این میوه را بکارد.

علاقه مردم به این میوه باعث می شود تا تولید آن نیز سودآور باشد. به گونه ای که نه تنها در خود کشور همواره خریدار خواهد داشت، بلکه تولید انبوه و با کیفیت توت فرنگی نیز منجر به صادرات خواهد شد. حال چه فروش باغدار داخلی باشد و چه به صورت صادرات، مسئله ای که در این مورد مطرح است، روش بسته بندی آن خواهد بود.

کارتن بسته بندی توت فرنگی

توت فرنگی میوه آسیب پذیری است و در صورت کمبود دانش در این زمینه، چیدن، حمل و نقل و نگهداری آن در دماهای مختلف دشوار خواهد شد. از این رو جعبه های بسته بندی توت فرنگی از اهمیت ویژه ای میان کشاورزان یا باغداران برخوردار اند. وظیفه کارتن سازی ها، تولید بسته بندی مناسب و با کیفیت است که بتواند در طی مراحل چیدن تا بازاریابی و فروش، از توت فرنگی ها حفاظت و از خرابی زودهنگام آن ها جلوگیری نماید.

تولید جعبه و کارتن توت فرنگی

توت فرنگی یک میوه گلخانه ای است که مصرف تازه خوری دارد و اگر تولید کننده ای قصد صادرات آن را داشته باشد باید این محصول را در بهترین و با کیفیت ترین کارتن های بسته بندی قرار دهد. زیرا توت فرنگی میوه ای با بافت نرم و حساس است و خیلی زود و با کمترین ضربه ای لهیده و خراب می شود؛ بنابراین حفظ سلامت ظاهر و جلوگیری از فساد این میوه بسیار مهم است. این میوه به دما و فشار بالا حساس است و باید قبل از اینکه در کارتن بسته بندی توت فرنگی قرار داده شود در بسته بندی های پلاستیکی کوچک گذاشته شود.

استفاده از کارتن و جعبه بسته بندی توت فرنگی می تواند جابه جایی تعداد زیادی از این بسته های پلاستیکی را راحت تر کند. زیرا جعبه توت فرنگی در ابعاد استاندارد ساخته می شود و ظرفیت بسته بندی آن حدود 8 تا 10  عدد از ظروف پلاستیکی می باشد.

برای ساخت جعبه توت فرنگی از نوعی قالب مستحکم استفاده می شود تا بتواند از این محصول به خوبی محافظت کند. با استفاده از ورق کارتن سه لایه دارای لایه میانی از جنس فلوتینگ و لایه داخلی از کرافت یا لاینر می توان بسته بندی توت فرنگی بسیار با کیفیتی را تولید کرد. وجود فلوتینگ در لایه میانی کارتن سبب استحکام و مقاومت آن شده و استفاده از رویه سفید به منظور چاپ با کیفیت بر روی کارتن صورت می گیرد. لایه داخلی کارتن سه لایه ممکن است بسته به نوع کاربرد و خواست مشتری از کاغذ بازیافتی ساخته شود که می تواند روی تعیین قیمت کارتن توت فرنگی موثر باشد.

 

کارتن توت فرنگی

اولین کاری که کشاورزان و باغداران پس از برداشت محصول باید انجام دهند، بازاریابی و عرضه میوه به بازار است. مدت زمان انجام این فرآیند نیز برای هر کشاورزی متفاوت خواهد بود. در این شرایط، جعبه هایی که برای بسته بندی توت فرنگی استفاده می شوند باید به گونه ای باشند که بتوانند در هر شرایط و دمایی محکم و مقاوم باقی بمانند و از فساد میوه تا حد امکان جلوگیری کنند.

مورد دیگری که در فرآیند بازاریابی وجود خواهد داشت، اطلاعات کشاورز یا باغدار و همچنین راه های ارتباطی با آن ها است. این امر در گسترش کسب و کار آن ها بسیار موثر خواهد بود. بنابراین علاوه بر عامل استحکام، گزینه چاپ و تبلیغ کسب و کار کشاورزان نیز وجود خواهد داشت که انتخاب مناسب شرکت کارتن سازی را مهم می کند.

کارتن بسته بندی توت فرنگی

کارتن بسته بندی توت فرنگی برای صادرات

در ایران تولید توت فرنگی در مقایسه با مقدار مورد نیاز برای صادرات کمتر است هر چند کیفیت محصولی که در مناطق جنوبی کشورمان کشت می شود بسیار بالا است و می توان با خیال راحت آن ها را صادر کرد. برای اینکه بتوان در بازارهای خارجی به بهترین شکل محصولات و برند های ایرانی را معرفی کرد باید آن ها را در بسته بندی های صادراتی بسیار زیبا و با طراحی خلاقانه قرار داد. استفاده از کارتن خام و بدون چاپ می تواند گزینه ای مفید برای ایجاد طرحی زیبا و چشم نواز و همچنین درج آدرس و شماره تماس روی بسته بندی توت فرنگی باشد. انواع دیگر کارتن لمینتی و کارتن دایکاتی نیز در تولید بسته بندی هایی کارتنی و جذاب برای عرضه محصولات مختلف به بازارهای بین المللی بسیار کاربردی هستند.

نمونه کارتن بسته بندی

بافت نرم و آسیب پذیر این میوه باعث شده است تا انواع متنوعی از نمونه جعبه های بسته بندی برای توت فرنگی وجود داشته باشد. این بسته بندی ها در طرح، اندازه و رنگ مختلف می توانند تولید شوند و هر کدام از آن ها متقاضی خاص خود را خواهد داشت. چاپ طرح، لوگو، رنگ جعبه و راه های ارتباطی با کشاورز، باغدار یا فروشنده مواردی است که متناسب با درخواست افراد می تواند نمونه ها را از یکدیگر متفاوت سازد.

کارتن بسته بندی توت فرنگی

دلایل اهمیت جعبه بسته بندی توت فرنگی چیست؟

آسیب پذیری توت فرنگی در زمان جابه جایی و حمل و نقل های طولانی مانند صادرات و بازاریابی این محصول، نگهداری در شرایط دمایی مختلف و انبار کردن بسیار بالا است. بنابراین تولید کارتنهایی دارای مشخصاتی که بتواند محصول را از نفوذ رطوبت و برخورد ضربه حفظ کند و در برابر شرایط جوی از استقامت خوبی برخوردار باشد دارای اهمیت زیادی است. یکی دیگر از دلایل بسته بندی توت فرنگی، بازاریابی از طریق چاپ اختصاصی است.

برای جذب مشتری و جلب اعتماد آن ها باید جعبه بسته بندی توت فرنگی دارای آرم و برند تجاری، آدرس و شماره تماس جهت برقراری ارتباط مستقیم باشد. به عبارتی چاپ اختصاصی بر روی جعبه بسته بندی توت فرنگی یک مشتری را ممکن است به مشتری همیشگی و وفادار تبدیل کند که برای خرید محصولات مشابه نیز سراغ برند مذکور برود. سودی که از طریق فروش کالاها با بسته بندی مقاوم و زیبا کسب می شود بسیار بیشتر از درآمدی است که از فروش بدون بسته بندی محصولات کشاورزی بدست می آید.

چه عواملی روی قیمت کارتن بسته بندی تاثیر دارد؟

عوامل متعددی در قیمت جعبه های بسته بندی توت فرنگی موثر خواهد بود. همانطور که در بالا عنوان شد، کارتنهای بسته بندی متناسب با درخواست متقاضی مختلف خواهند بود. عواملی چون چاپ طرح، لوگو، رنگ جعبه، راه های ارتباطی با کشاورز، باغدار یا بازاریاب. اما این ها همه عوامل موثر نیستند.

جعبه کارتن بسته بندی توت فرنگی که برای مصارف خرد و پخش عمده استفاده می شود با یکدیگر تفاوت هایی دارد. در پخش عمده به دلیل مصرف تیراژ بیشتر، کارتن باید کیفیت و جنس بهتری داشته باشد تا بتواند میوه سالم بدست فروشنده و مصرف کننده برساند. بنابراین قیمت کارتن بسته بندی توت فرنگی بسته به نوع ورق کارتن و چند لایه بودن آن می تواند متفاوت باشد. بازار محصولات کشاورزی بسیار رقابتی است و تولیدکنندگان در تلاش اند محصولات خود را به بهترین قیمت بفروشند.

در این بین نوع کارتن بسته بندی محصولات به خصوص کارتن صادراتی بسیار اهمیت دارد. زیرا این محصولات قرار است وارد کشور یا شهری غیر از منطقه کشت آن محصول شود. بنابراین باید تبلیغات و اطلاعات لازم در مورد محصول انجام شود تا مشتری با آگاهی بیشتر اقدام به خرید نماید. کارتن بسته بندی توت فرنگی صادراتی نیز باید دارای طرح گرافیکی جذابی باشد و اطلاعات کاملی در مورد آن بر روی جعبه بسته بندی درج گردد تا به عنوان یک ابزار تبلیغاتی ارزان قیمت بتواند در جهت افزایش فروش محصول عمل کند.

در بازار امروز، با توجه به تفاوت سلایق و همچنین ورود خلاقیت در بازاریابی و فروش، عوامل بسیاری در کارتن های بسته بندی تاثیر خواهند داشت. علاوه بر شکل ظاهری، نوع مواد اولیه به کار رفته در تولید کارتن، ابعاد، روش چاپ و تعداد تولید نیز در قیمت کارتن های بسته بندی نقش خواهند داشت. از این رو، برای استعلام قیمت کارتن، با مشاورین ما در تماس باشید.

سفارش بسته بندی توت فرنگی

برای سفارش جعبه توت فرنگی اندازه دقیق کارتن بر اساس بسته های 200 یا 400 گرمی که قرار است داخل کارتن مادر بسته بندی شوند برآورد می گردد. درج لوگو، مشخصات و آدرس بر روی بسته بندی توت فرنگی به دو صورت چاپ پوستر یا کلیشه ای انجام می شود. از طریق مراجعه به سایت هایی که در زمینه کارتن سازی و سفارش کارتن فعال هستند براحتی می توانید از قیمت کارتن توت فرنگی مطلع شوید.

همچنین از این طریق براحتی می توان قیمت های شرکت های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد و با بررسی کیفیت کارتن های تولیدی هر تولید کننده کارتن، نسبت به سفارش کارتن بسته بندی توت فرنگی با قیمت مناسب و کیفیت خوب اقدام کنید. در کمترین زمان و به صورت آنلاین می توانید قیمت کارتن توت فرنگی و دیگر کارتن هایی همچون کارتن بسته بندی کشمش، کارتن بسته بندی کیک و کلوچه، کارتن بسته بندی حبوبات، کارتن بسته بندی لیمو ترش، کارتن بسته بندی غذا و … را استعلام نمایید.

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

 

 

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه در “کارتن توت فرنگی

 1. ثریایی گفت:

  خداقوت دوست عزیز
  شما سفارش فوری هم برای کارتن توت فرنگی قبول میکنین؟
  اگر نه چقدر طول میکشه برای ۱۵۰۰ تیراژ کارتن توت فرنگی

  1. سلام.. بله ثبت سفارش فوری هم داریم

 2. غلام زاده گفت:

  روز بخیر
  کارتن های توت فرنگی درب دار هم دارین ؟

  1. سلام.. بله.. میتونید برای دیدین نمونه کار ها به قسمت نمونه کارتن مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *