بسته بندی

کارتن بسته بندی قند

کارتن بسته بندی قند

کارتن بسته بندی قند یک نوع کارتنی است که همانطور که از نام آن مشخص است، جهت بسته بندی و محافظت از قند طراحی و تولید می‌شود. استفاده از کارتن برای بسته بندی قند باعث می‌شود تا از آن در برابر آسیب‌های احتمالی نظیر فشار یا ضربه و خرد شدن قند جلوگیری شود.

همچنین کارتن قند سبب می‌شود تا قند داخل آن دچار نم زدگی و رطوبت نشود و از ورود آلودگی به داخل آن جلوگیری شود. امروزه در جعبه کارتن قند جایگزین پلاستیک‌های بسته بندی قند شده است. استفاده از جعبه کارتن قند حمل و نقل آن را نیز آسان کرده است.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد جعبه بسته بندی قند کسب کنید تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.

 

کارتن بسته بندی قند و شکر

همان‌طور که می‌دانیم بسته بندی همه مواد غذایی و خوراکی مهم و ضروری است؛ زیرا بهداشت مواد را تضمین می‌کند و باعث می‌شود نشان سلامت بر روی بسته بندی مواد غذایی و خوراکی‌ها دیده شود. انواع گوناگونی از بسته بندی قند از جنس پلاستیک یا کاغذی وجود دارد. بسته بندی‌های پلاستیکی غالباً به علت سنگین بود وزن قندها امکان پارگی در آن‌ها وجود دارد و در این صورت باعث آلوده شدن قندها می‌شود.

اما بسته بندی کارتن قند قابلیت‌های بیشتری نظیر تحمل بیشتر وزن قند، بهداشتی بودن آن و حمل و نقل آسان دارد که این گزینه را محبوب‌تر ساخته است؛ چرا که بسته بندی کارتن قند باعث می‌شود از قندها در برابر عوامل آسیب‌زا بهتر محافظت شود و همچنین نگهداری آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

ابعاد کارتن بسته بندی قند

جعبه بسته بندی قند در ابعاد گوناگون بسته به نیاز مشتریان طراحی و تولید می‌شود، اما در این بخش از مقاله قصد داریم با معمول‌ترین و پرمصرف‌ترین جعبه کارتن قند آشنا شویم.

 • کارتن بسته بندی قند دو کیلویی در اندازه ۱۴۱۳۲۱ تولید می‌شود که در جعبه‌های سه لایه در بازار‌ها عرضه می‌شود.
 • کارتن قند سه کیلویی در ابعاد و اندازه ۱۴۱۵۳۰ طراحی و تولید می‌شود و در کارتن‌های سه لایه عرضه بازار می‌شود.
 • و در نهایت کارتن قند ۵ کیلویی موجود در بازار که در اندازه ۱۷۱۶۳۴ است و در کارتن‌های پنج لایه عرضه بازار می‌شود.

محاسبه دقیق جعبه کارتن قند بستگی به ابعاد طول، عرض و ارتفاع و همچنین نوع و لمینتی بودن لایه‌های کارتن دارد. یک تولید کننده می‌تواند با محاسبه ابعاد موردنیاز خود کارتن قند مناسب و باکیفیت تحویل بگیرد.

کارتن بسته بندی قند

 

انواع جعبه بسته بندی قند کدامند؟

چاپ کارتن بسته بندی قند در انواع مختلف و متنوعی صورت می‌گیرد. کارتن قند را می‌توان بدون هیچ طرح و رنگی به صورت ساده چاپ کرد یا می‌توان از طرح، رنگ و استفاده از جعبه‌های لمینتی ظاهر زیبایی به آن بخشید. تولیدکنندگان فعال در زمینه صادرات از تأثیرات مثبت جعبه‌های لمینتی در فروش آگاه هستند؛ زیرا در این نوع از بسته بندی‌ها از طرح‌ها و رنگ‌های زیبا استفاده شده است.

بسته بندی‌های لمینتی وجود دارند که دارای سلفون نیز هستند و این امر باعث می‌شود محصول در مقابل رطوبت و نرم محافظت شود؛ چرا که سلفون یک نوع از پلاستیک است که در عین نازک بود یک عایق خوب در برابر رطوبت به شمار می‌رود. در ادامه مقاله بیشتر با چاپ کارتن بسته بندی قند آشنا می‌شوید.

طراحی و چاپ کارتن قند

به طور کلی کارتن‌های بسته بندی قند در سه نوع اصلی تولید می‌شوند. این سه نوع عبارت‌اند از:

کارتن قند بدون چاپ

این نوع بسته بندی برای تولیدکنندگانی که می‌خواهند محصول باکیفیت بالا اما قیمت مناسب به بازار عرضه کنند مناسب است.

کارتن قند با چاپ فلسکو

یکی از پرکاربردترین نوع بسته بندی قند و شکر استفاده از کارتن‌های طراحی شده با چاپ فلسکو است. این نوع از کارتن بسته بندی قند دارای طراحی متنوع و جذاب و رنگ‌های زیبا هستند.

کارتن قند با چاپ افست (لمینتی)

تولیدکنندگانی که در زمینه صادرات فعالیت می‌کنند اغلب از این نوع بسته بندی استفاده می‌کنند. زیرا کیفیت بالا و ظاهر لوکس‌تری به آن می‌بخشد و در فروش آن‌ها تأثیرات به سزایی دارد. بر روی این کارتن قند امکان طراحی و چاپ بسیار باکیفیت و براق وجود دارد و علاوه بر آن به دلیل استفاده از مقوا در لایه‌های آن به خوبی از نفوذ رطوبت جلوگیری می‌کند.

چاپ کارتن بسته بندی قند

 

قیمت کارتن بسته بندی قند

جهت اطلاع از قیمت جعبه و کارتن قند باید در انتخاب هر کدام از مراحل تولید سطح کیفیت آن را تعیین کنید. کارتن‌های خام که بدون هیچ طرحی به صورت ساده و فقط با خط و برش مشخص شده تولید می‌شوند از ارزان‌ترین نوع کارتن قند به شمار می‌روند.

کارتن قند با طراحی و چاپ روی آن در مرحله بعدی و در نهایت کارتن قند لمینتی به ترتیب بهترین نوع بسته بندی قند به شمار می‌روند.

مزایای استفاده از کارتن بسته بندی قند چیست؟

از مزایا و فواید سفارش تولید کارتن بسته بندی قند می‌توان به برند سازی اشاره کرد. تولیدکنندگان به راحتی می‌توانند با استفاده از کارتن و جعبه بسته بندی قند تبلیغات برند خود را در کشور به صورت چاپ لمینت رو بسته بندی محصولات خود داشته باشد. از اهمیت استفاده از چاپ لمینت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باعث مستحکم شدن کارتن بسته بندی می‌شود و از پاره شدن آن جلوگیری می‌کند.
 • کارتن لمینت کیفیت بسیار بالایی دارد.
 • استفاده از کارتن لمینت باعث زیبا شدن بسته بندی محصول و جلب توجه مشتری خواهد شد.
 • تمایل همکاری فروشگاه‌ها با تولیدکنندگانی که از این نوع بسته بندی استفاده می‌کنند افزایش می‌یابد.
 • بسته بندی زیباتر و لوکس اعتبار و کیفیت برند را بالا می‌برد.

ضرورت استفاده از کارتن مناسب بسته بندی قند چیست؟

بسته بندی قند نیز همانند دیگر محصولات غذایی اهمیت بسیار بالایی دارد. در زمان گذشته قند به صورت فله‌ای و غیربهداشتی به فروش می‌رسید. اما به علت برخورد مستقیم آن با انواع آلودگی‌ها رفته‌رفته این نوع از فروش قند از بین رفت و جایگزین آن فروش به صورت بسته بندی شد. همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم امروزه سته بندی قند به دو صورت بسته بندی جعبه‌ای و بسته بندی نایلونی صورت می‌گیرد.

در بسته بندی نایلونی به علت وزن بالای قند امکان پارگی آن زیاد است و ممکن است بسته بندی بر اثر ضربه یا افتادن سوراخ شود. در این صورت مواد داخل آن آلوده می‌شود و استفاده از آن غیربهداشتی است. علاوه بر این موارد استفاده از بسته بندی نایلون برای محیط زیست نیز بسیار آسیب‌زا است و توصیه نمی‌شود؛ بنابراین استفاده از کارتن بسته بندی قند بهترین گزینه برای بسته بندی قند به شمار می‌رود‌.

جعبه بسته بندی قند

 

جنس کارتن بسته بندی قند

بسته بندی کلیه مواد غذایی نظیر قند و شکر به علت نگهداری در مدت طولانی در انبارها، ارسال و حمل و نقل به مناطق مختلف و انبار شدن در خرده فروشی‌ها می‌بایست از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار باشد.

به همین علت جهت بسته بندی قند ۲ الی ۳ کیلویی بهتر است از کارتن‌های سه لایه و برای بسته بندی ۵ کیلویی از کارتن‌های ۵ لایه همراه با کاغذ بسته بندی شود. این امر سبب می‌شود تا از سالم و بهداشتی ماندن قند از زمان بسته بندی در کارخانه تا زمان رسیدن آن به منازل اطمینان حاصل شود.

سخن آخر

در این مقاله به صورت جامع به بررسی کارتن قند و انواع آن پرداختیم. دانستیم که کارتن قند جهت بسته بندی بهتر و مقاوم‌تر قندها تولید می‌شود و از آن‌ها در برابر ضربات احتمالی محافظت می‌کند. اگر شما به عنوان یک تولید کننده قصد سفارش تولید کارتن بسته بندی قند را دارید بهتر است از نوع باکیفیت آن استفاده کنید و با چاپ و طراحی جذاب برای برند خود اعتبار کسب کنید. همچنین استفاده از راهنمایی مشاوران تولیدی کارتن گلبرگ باکس می تواند به شما کمک زیادی نماید. گلبرگ یکی شرکت کارتن سازی و جعبه سازی در کرج است که می توانید برای خرید و سفارش کارتن های بسته بندی به آنجا مراجعه کنید.

کلیک کنید.!

5/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

۶ دیدگاه در “کارتن بسته بندی قند

 1. ذاکری گفت:

  سلام و خداقوت … من از سفارش قبلیم خیلی راضی بودم خیلی عالی و به موقع تحویل گرفتم خواستم تشکر کنم از گلبرگ

  1. سلام. ممنون از لطفتون امیدوارم همکاری بیشتری با هم داشته باشیم

 2. عالمی گفت:

  بهترین نوع کارتن برای قند که نم نگیره برای ارسال به کشور های دیگه که هوای مرطوبی هم دارن چیاست ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام.. پیشنهاد ما استفاده از کارتن لمینتی هست.. هم مقاومت بالایی داره و هم کیفیت عالی

 3. قمی گفت:

  شما کارتن های قند رو تا چه وزنی سفارش میگیرن ؟

  1. سلام دوست عزیز.. استاندار تا ۵ کیلو هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *