دسته بندی نشده

کارتن بسته بندی قطعات صنعتی و انواع آنها / کارتن سازی گلبرگ

کارتن بسته بندی قطعات صنعتی

قطعات صنعتی، در حین انتقال، بارگیری و تخلیه در معرض آسیب بالایی هستند و نیاز به محافظت بیشتری دارند. از ﺁنجایی که قطعات مختلف باید مسافت‌های طولانی را طی کنند، نیاز به بسته‌بندی مطمئنی دارند تا طی جا به جایی ها، سالم به تولیدکننده برسند. کارتن بسته بندی قطعات صنعتی ، بر اساس وزن و حساسیت محصولات طراحی می شود که معمولا برای بسته بندی قطعات خودرو سازی، لوازم یدکی خودرو، ابزار و یراق آلات و… بکار می روند. این کارتن ها مقاومت بالایی دارند و گران تر از سایر بسته بندی ها هستند. انواع این کارتن های بسته بندی را می توانید به شرکت های کارتنسازی سفارش دهید.

 

 

 

 

کارتن های مقوایی علاوه بر وزن سبک، مقاومت بالای در حمل قطعات سنگین دارند و می توانند محتویات داخل کارتن ها را تحمل کنند و همچنین باید استحکام لازم برای محافظت از وسایل را داشته باشند.

کارتن لوازم الکتریکی ، کارتن لوازم یدکی خودرو ، بسته بندی ابزار آلات و … از جمله این موارد هستند.

انواع کارتن بسته بندی قطعات صنعتی کدامند؟

ورق های بسته بندی به صورت چند لایه(3/5/ 7 لایه)، می باشند. بر اساس مقاومت جعبه های کارتنی، آنها مناسب ترین نوع بسته بندی برای قطعات صنعتی می‌باشند، زیرا استحکام و مقاومت کارتن، بیشتر از سایر اقلام بسته بندی می باشد.

این کارتن ها شامل: لمینت، عادی، چاپ شده و دایکاتی هستند و علاوه بر آنها از ورق ها نیز برای افزایش مقاومت کارتن ها استفاده می شود.

– جعبه های لمینتی: یکی از بسته بندی های قطعات صنعتی هستند که با کارتن های ساده متفاوت است. یکی از بارزترین دلایل استفاده از کارتن لمینیتی، میزان بالای مقاومت کارتن نسبت به کارتن های ساده است . این جعبه ها به دو شکل در بازار عرضه می شوند:

1 .  به صورت اضافه شدن یک لایه مقوایی چاپ خورده به لایه های کارتنی

2 . چاپ های مستقیم بر روی ورق های کارتن

از جمله چاپ های روی کارتن، چاپ فلکسو و چاپ سیلک هستند.

– کارتن دایکاتی یا مدل دار

کارتن های دایکاتی به وسیله قالب های تیغ دار تولید می شوند. ویژگی متمایز کننده ی این کارتن این است که می توان با آن کارتن هایی کوچک و متوسط تولید کرد و همچنین به عنوان یک بسته بندی زیبا و جذاب به کار می رود. این کارتن ها بیشتر برای بسته بندی قطعات صنعتی تقریبا کوچک مناسب هستند.

کارتن بسته بندی قطعات صنعتی

کاربرد کارتن های دایکاتی در صنعت کارتن سازی شامل چه مواردی می باشد؟

1 . کارتن سوراخ دار: شامل کارتن های میوه و کارتن های محصولات دریایی و لبنی می شود. (کارتن های لبنی را در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی، کارتن های سردخانه ای نیز می نامند).

2 . کارتن تلسکوپی: شامل کارتن موز.

3 . کارتن دسته دار: شامل کارتن قطعات فلزی.

4 . کارتن یک درب: شامل کارتن های نمایش محصولات.

5 . کارتن بدون درب: شامل کارتن های اجاق گاز، یخچال و لوازم خانگی

کارتن های رو پالتی: این کارتن برای انبارداری عمده و ترانزیت محصولات صنعتی استفاده می شوند. کارتن رو پالتی یک بسته بندی مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست است که می تواند جایگزین خوبی برای جعبه های چوبی و فلزی شود. استفاده از رو پالتی کارتنی هزینه های حمل و نقل را کاهش می دهد و به صورتی طراحی شده اند که متناسب با اندازه های استاندارد پالت باشند یا می توان آنها را بر اساس اندازه محصولات تنظیم کرد. این محصولات بسته به ماهیت محتویات داخلشان قابل استفاده مجدد هستند و همینطور قابلیت صد درصد بازیافتی دارند.

– ورق های بسته بندی: ورق ها بر اساس ضخامت باهم متفاوت هستند و به ورق های۳ لایه، 5 لایه و7 لایه تقسیم می شوند، که با توجه به سنگینی قطعات مورد نظر انتخاب می شوند. این ورقه های کارتونی نیز قابلیت بازیافت دارند و از نظر اقتصادی و زیست محیطی بسیار مناسب هستند. انتخاب ورق کارتن با کیفیت مناسب و استحکام بالا و ابعاد دقیق اصلی ترین عاملی است که کیفیت کارتن های بسته بندی را تضمین می کند. راز استحکام و قدرت قابل توجه مقوای موج دار، در لایه‌های پیچ خورده و امواجی نهفته است که در میان دو لایه صاف و مسطح قرار گرفته‌اند و با استفاده از نشاسته ذرت و دیگر مواد شیمیایی به ‌یکدیگر چسبیدند.

– ورق های 3 لایه: دارای یک لایه فلوت و دو لایه لاینر است که برای حمل قطعات تا 3 کیلوگرم به کار می رود.

– ورق های 5 لایه: دارای دو لایه فلوت و سه لایه لاینر است که توان حمل قطعات از 3 تا 15 کیلوگرم را دارد.

– ورق های 7 لایه:  دارای سه نوع فلوت می باشند. ورق های هفت لایه عمدتا حکم لفاف و یا پوشش را در کارتن ایفا می کند.

 

 

 

 

 

چاپ روی کارتن بسته بندی قطعات صنعتی

چاپ روی کارتن و مقوا یکی از روش های ایجاد تنوع و جذابیت به بسته بندی می باشد و نوع چاپ با توجه به هزینه و توجیه پذیری، به صورت فلکسو، سیلک و افست می باشد.

در صنعت چاپ چند رنگ اصلی وجود دارد که مابقی رنگها از رنگ های اصلی تشکیل می شوند. در چاپ کارتن و چاپ مقوا می توان از چاپ سیلک، جاپ فلکسو و چاپ افست یا لمینتی استفاده کرد. در چاپ سیلک و فلکسو، چاپ بر روی خود کارتن انجام می شود ولی در چاپ لمینتی ابتدا چاپ بر روی مقوا انجام شده و سپس مقوای چاپ شده بر روی کارتن چسبانده می شود.

چاپ فلکسو، چاپ مستقیم روی کارتن است برای چاپ انواع لگو و مشخصات شرکت های تولید کننده کالا بر روی کارتن ها استفاده می شود. این نوع چاپ، ماندگاری بیشتری دارد.

چاپ سیلک، یکی از روش های چاپ صنعتی تصویر است که مستقیم بر روی کالا چاپ می شود و این باعث درخشندگی و شفافیت بالای این نوع چاپ می شود.

چاپ افست، رایج‌ترین روش، برای چاپ محصولاتی است که تیراژ بالایی دارند و در دسته بندی چاپ های غیر تماسی قرار می گیرد.

دلایل استفاده از کارتن بسته بندی قطعات صنعتی چیست؟

مهم ترین علت استفاده از کارتن برای بسته بندی قطعات صنعتی، امنیت بالای آن در فرایند حمل و نقل است. برتری این نوع از بسته بندی به این علت است که عایقی در هوای سرد و گرم، رطوبت و ضربه های ناشی از حمل و نقل است، زیرا گرد و خاک، تغیرات آب و هوا، بخار آب، نور و اشعه می تواند باعث آسیب دیدگی دستگاه شود و یا کیفیت کارایی آنها را کاهش دهد یا دستگاه را از کار می اندازد.

بسته بندی ایمن این قطعات حساس صنعتی، حمل و نقل آنها را راحت می کند و در نتیجه توزیع آنها راحتر می شود و فروش بیشتری را هم در پی خواهد داشت.

ویژگی دیگر بسته بندی با کارتن، این است که فضای خالی اطراف قطعات با ورق کارتونی، ورق نایلونی، نایلون حباب دار، تکیه گاه (یونولیت، فوم و کارتن برای استقرار و تثبیت کالا در بسته بندی) پر می شود و تا در حد امکان، از هرگونه آسیب به قطعات جلوگیری شود و آنها را در برابر عوامل خارجی از جمله فشار ناشی از سایر محصولات در فرایند های حمل و نقل، آسیب‌های مکانیکی، آسیب های حین انبارکردن، توزیع، ضربه و خش، رطوبت و غیره حفظ می کند.

بسته بندی می تواند به عنوان ابزار ارتباطی بین تولید کننده و مصرف کننده باشد و همچنین از مهمترین عوامل در بازاریابی و جذب مشتری است و از ویژگی های بارز در بسته بندی کارتن لوازم صنعتی، چاپ روی کارتون بسته بندی است .

یکی از ویژگی های بسته بندی کارتن کالاها، ارائه اطلاعاتی در مورد کالای مورد نظر است. این اطلاعات می تواند بسته به نوع کالای مورد نظر متفاوت باشد. طرز استفاده، نحوه نگهداری، مشخصات کالا، ترکیبات، تاریخ تولید و تاریخ انقضا و بسیاری موارد دیگر که می توان از این طریق به مشتری ارائه کرد .

 

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به لیست

۴ دیدگاه در “کارتن بسته بندی قطعات صنعتی و انواع آنها / کارتن سازی گلبرگ

 1. چگینی گفت:

  طرح های کارتن بسته بندی قطعات صنعیتون رو چطوری میشه دید ؟

  1. سلام.. میتونید از قسمت نمونه کارتن تمام نمونه کار ها رو ببینید

 2. شهیدی گفت:

  سلام
  گلبرگ خداقوت
  سفارشم به دستم رسید
  فقط خواستم تشکر کنم ازتون
  مرسی

  1. خیلی ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *