بسته بندی

چاپ سیلک چیست؟

چاپ سیلک چیست

چاپ سیلک یک مدل جدید در چاپ بر روی محصولات می‌باشد. چاپ سیلک چند رنگ بر روی تمام محصولات با قالب های مختلف زده می‌شود. این روش، روشی مدرن در صنعت چاپ می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار است. از رایج ترین چاپ های سیلکی، چاپ بر روی پارچه می‌باشد. طرح چاپ سیلک روی پارچه بسیار جذاب می‌شود. کارخانه هایی که پیشرفته هستند، از این مدل چاپ استفاده می‌کنند.

چاپ سیلک بر روی تمام اشکال امکان چاپ را دارد. خیلی از چاپ ها فقط بر روی سطح صاف امکان پذیر است، اما چاپ سیلک بر روی تمام اشکال امکان چاپ دارد. حتی اگر محصول شما گوشه داشته باشد و یا گرد باشد می‌توان با چاپ سیلک آن را چاپ زد.

 

 

چاپ سیلک چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که گفته شد، چاپ سیلک بسیار متنوع می‌باشد. چاپ سیلک روی کارتن، پارچه و هر وسیله دیگری که امکان چاپ روی آن وجود داشته باشد، انجام می‌شود.

چاپ سیلک به اینگونه است که ابتدا قالب طرح مورد نظر زده می‌شود. بعد از آن باید از پارچه ای که مخصوص اینکار است استفاده کنیم. این پارچه سوراخ هایی دارد که می‌توانیم قسمت هایی را که نمی‌خواهیم چاپ شود را چاپ نکنیم. همین باعث شده تا طرح هایی که با چاپ سیلک چاپ می‌شود، متنوع باشد.

برای مطالعه:

چاپ فلکسو کارتن

ویژگی چاپ سیلک چند رنگ

ویژگی چاپ سیلک چند رنگ

امروزه چاپ سیلک بسیار محبوب شده و بیشتر مشتریان خواهان این مدل چاپ هستند. اگر درباره چاپ سیلک اطلاعات کمی دارید، می‌توانید در این قسمت با این مدل چاپ بیشتر آشنا شوید.

 • قیمت مناسب: همیشه وقتی می‌خواستیم کارتن سفارش بدهیم، از قیمت چاپ و بسته بندی آن نگران بودیم. چراکه ممکن بود قیمت زیادی برای ما داشته باشد و ما توان پرداخت آن را نداشته باشیم. چاپ سیلک از این نظر خیال ما را راحت کرده است. چاپ سیلک حتی در تیراژ پایین هم قیمت مناسبی دارد.
 • چاپ با کیفیت: چاپ سیلک اتوماتیک است و با دستگاه انجام می‌شود. همین باعث شده تا کیفیت بالاتری نسبت به مدل های دیگر چاپ داشته باشد. کیفیت چاپ سیلک روی کارتن به قدری بالا است که می‌توان چاپ تبلیغاتی نیز روی جعبه انجام داد. اگر چاپ روی کارتن کیفیت بالایی داشته باشد، جنبه تبلیغاتی دارد و باعث فروش بیشتر محصول می‌شود.
 • تنوع رنگی: در بعضی از مدل چاپ ها نمی‌توان از رنگ های زیاد و یا رنگ های خاص استفاده کرد. ولی چاپ سیلک این امکان را به ما می‌دهد تا هر مقدار رنگ را با هم ترکیب کنیم تا جعبه ای خاص داشته باشیم.

چاپ سیلک چند رنگ

مراحل چاپ سیلک چیست؟

چاپ سیلک را می‌توان به دو مرحله اصلی تقسیم کرد. مراحل قبل از چاپ که بسیار اهمیت دارد، یکی از آن مراحل است. در این قسمت از مقاله به مراحل چاپ سیلک اشاره می‌کنیم.

مراحل قبل از چاپ

همانطور که گفته شد، چاپ سیلک با توری هایی که دارای سوراخ است انجام می‌شود. هرچه سوراخ های روی این توری بیشتر باشد، کیفیت چاپ بهتر می‌شود. یکی از مراحل قبل از چاپ، تهیه این توری از بازار است. باید مراقب باشیم توری که خریداری می‌کنیم از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

جنس این توری از ابریشم یا پلی استر است. ولی بسیاری از فروشگاه ها این محصول را با کیفیت پایین و جنسی ارزان تر به ما می‌دهند. باید مراقب باشیم که کیفیت این توری بالا باشد؛ چراکه اگر توری کیفیت پایین داشته باشد باعث پایین آمدن کیفیت چاپ ما می‌شود.

میز نوری یکی دیگر از وسایلی است که ما نیاز داریم. بسته به طرح چاپ روی محصول، باید مدل میز تغیر پیدا کند. نوری که روی میز کار شده است باید مهتابی ساده باشد.

 

معرفی تولیدات و محصولات شرکت کارتن سازی گلبرگ

هنگام چاپ و بعد از آن

چاپ سیلک بستگی به تجهیزات شرکت چاپ کننده دارد. بعضی از شرکت ها تمام چاپ های خود را به صورت دستگاهی انجام می‌دهند. باقی شرکت ها بعضی از مراحل این مدل چاپ را به صورت دستی انجام می‌دهند. چاپ سیلک اتوماتیک اگه به صورت کامل انجام شود، بهتر است. قطعا شرکت هایی که این مدل چاپ را به صورت کاملا اتوماتیک انجام می‌دهند، بهتر است و کیفیت بالاتری دارند.

بعد از اتمام کار چاپ، باید منتظر بمانیم تا رنگ روی کارتن یا پارچه خشک شود. این مرحله بسیار اهمیت دارد و باید بهش توجه کرد؛ چراکه اگر اینکار را درست انجام ندهیم، هر چه کار کردیم بیهوده می‌شود و رنگ روی محصول ما پخش می‌شود.

قدیم برای خشک شدن رنگ، آن وسیله را در محیط آزاد می‌گذاشتند تا رنگ خشک شود. اما امروزه با پیشرفت علم، دستگاه هایی ساخته شده است که وسیله را روی آن قرار میدهی. سپس می‌توانی وسیله را جابه‌جا کنی بدون اینکه رنگ تکان بخورد. همین باعث راحت شدن کار شده است تا رنگ به راحتی خشک شود.

کیفیت چاپ سیلک

کیفیت چاپ سیلک

پس از انجام کار هایی که در قسمت بالا گفته شد، می‌توان کیفیت را مورد ارزیابی قرار داد. اگر تمام کار هایی که گفته شد با دستگاه و به صورت اتوماتیک انجام شود، قطعا کار نهایی ما کیفیت بالاتری نسبت به دستی خواهد داشت. شرکت کارتن سازی باکس می‌تواند بهترین کیفیت را با دستگاه هایی که دارد به شما ارائه دهد.

در حال حاضر بسیاری از محصولات را چاپ سیلک می‌زنند که عبارتند از:

قیمت چاپ سیلک

قیمت چاپ سیلک، کاملا بستگی به مدل چاپ، کیفیت و کلی عوامل دیگر دارد. به صورت کلی چاپ سیلک قیمت پایین تری نسبت به باقی مدل های چاپ دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

با عوامل موثر بر قیمت کارتن بسته بندی آشنا شوید.

قیمت چاپ سیلک

شرکت گلبرگ باکس

شرکت های زیادی هستند که چاپ سیلک انجام می‌دهند. شرکت گلبرگ باکس جزو معدود شرکت هایی است که تمام مراحل چاپ سیلک را با دستگاه انجام می‌دهد.

شرکت گلبرگ باکس در کرج است. چاپ سیلک در کرج توسط شرکت های بسیار کمی انجام می‌شود که تولیدی کارتن گلبرگ باکس جزو آن شرکت ها است. چاپ سیلک فوری هم توسط شرکت گلبرگ باکس انجام می‌شود.

جعبه سازی و کارتن سازی گلبرگ باکس با دستگاه های پیشرفته و نیرو های مجربی که دارد، می‌تواند بهترین کیفیت را به شما ارائه دهد. کافی است یکبار به ما اعتماد کنید تا مشتری ثابت ما شوید.

جمع بندی

در حال حاضر برای تمام محصولات، کارتن بسته بندی تولید می‌شود. بیشتر کارتن ها دارای چاپ هستند؛ چراکه چاپ نوعی بازاریابی برای محصولات است؛ چراکه چاپ اگر کیفیت بالایی داشته باشد می‌تواند مشتری را ترغیب به خرید محصول کند.

اگر برای محصولات خود دنبال چاپ و بسته بندی با کیفیت هستید، کافیه با ما تماس بگیرید تا به شما بهترین پیشنهاد را بدهیم و در صورت نیاز در سریع ترین زمان ممکن کارتنی که شما نیاز دارید را تولید کنیم.

کلیک کنید.!

 

 

 

 

 

5/5 - (5 امتیاز)
بازگشت به لیست

۶ دیدگاه در “چاپ سیلک چیست؟

 1. رده گفت:

  سلام برای چاپ فوریتون تا چند تیراژ میتونین انجام بدین ؟

 2. دارابی گفت:

  سلام مرسی از مطلب خوبتون
  برای میخواستم بررای چاپ فوریتون سفارش بدم و اینکه چند روزه اماده میشه ؟مرسی

  1. سلام.. اگر کلیشه از قبل موجود باشه دو روز ،اگر نیاز به کلیشه سازی داشته باشه ۱۰‌روز

 3. احسان مدیحی گفت:

  خسته نباشید
  توتیراژ پایین گفتین قیمت مناسبی داره
  مثلا تو تیراژ۵۰۰ تایی ممکنه چقدر هزینه برداره ؟برا کارتن اجیلات میپرسم

  1. سلام دوست گرامی ..قیمت بستگی به ابعاد کارتن و چاپی که روی اون زده میشه هم داره

 4. ملکیانی گفت:

  چاپ سیلک خیلی رو زیبایی کارتن ها تاثیر داره
  مرسی از پیشنهاد گلبرگ باکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *