مقالات کارتن سازی

کارتن بسته بندی خشکبار

کارتن (جعبه) بسته بندی خشکبار

طراحی کارتن بسته بندی خشکبار باید به گونه ای باشد که باعث سهولت در حمل شود

جعبه خشکبار باید دارای طراحی باشد که هنگام جا به جایی باعث سهولت حمل شود اغلب برای صادرات خشکبار از جعبه هایی متناسب با محصول استفاده می شود که خود دارای ابعاد و مدل های مختلفی است. رعایت این نکته باعث جذابیت محصول و همچنین باعث جذب مشتری از لحاظ ظاهری میشود. محصولی که دارای بسته بندی متناسب با خود و امکان جا به جای آسان را داشته باشد از نظر خریدار از اهمیت بالایی برخوردار است و دارای جذابیتی خاص و منحصر به فردی است .

کیفیت بالای محصول از لحاظ ظاهری

چیزی که در نگاه اول مشتری را جذب میکند ظاهر جعبه بسته بندی است پس باید به این موضوع توجه ویژه ایی داشت. طراحی کارتن بسته بندی خشکبار باید طوری باشد که هم با محصول سازگاری داشته باشد وهم استاندارد های کشور مقصد در آن حفظ شده باشد. جدا از اینها یه طراحی زیبا و چشم نواز به تنهایی می تواند باعث جذب هر چه بیشتر مشتری و خریدار شود. طراحی زیبا و مناسب علاوه بر اینکه در داخل کشور مشتریان خاص خود را دارد باعث جذب هر چه بیشتر خریدار خارجی می شود. یکی از راهکار هایی که می تواند کیفیت ظاهری محصول را بالا ببرد استفاده از تصاویر هماهنگ با محصول بر روی جعبه خشکبار است. پس سعی کنید در طراحی کارتن بسته بندی خشکبار منحصر به فرد و در ضمن خلاق باشید .

دلایل متفاوت بودن کارتن بسته بندی خشکبار صادراتی با داخلی چیست؟

یکی از دلایل اصلی که جعبه های بسته بندی خشکبار صادراتی نسبت به کارتن های داخلی متفاوت هستند، این است که در بسته بندی خشکبار صادراتی استقامت و کیفیت کارتن بسته بندی از اهمیت بالا تری برخوردار است. به این دلیل استقامت در کارتن های صادراتی اهمیت ویژه ای دارد که کیفیت محصول را در جا به جایی های طولانی به خوبی حفظ کند.  دلیل دیگر شرایط حمل و نقل در صادرات است پس این نکته هم باید به خوبی رعایت شود . یکی دیگر از دلایلی که  بسیار مهم است ظاهر کارتن بسته بندی است. طراحی مناسب و جذاب کارتن بسته بندی می تواند خریداران زیادی چه در فروش عمده و چه در خرده فروشی جذب کند. یکی از انواع کارتن های مناسب برای صادرات خشکبار، کارتن لمینتی است، که هم دارای زیبایی های ظاهری بهتری است، هم به راحتی می توان بر روی جعبه برند را معرفی کرد و هم استقامت بالاتری نسبت به سایر کارتن ها دارد.

چند نوع کارتن مورد استفاده برای بسته بندی خشکبار

  1. کارتن مقوایی
  2. کارتن دسته دار

3.کارتن کیبوردی

4.کارتن کادویی

5.کارتن پنجره دار

6.کارتن لمینتی

اکثر مشتریان یا خریداران محصولات خشکبار به کیفیت و طراحی عالی بسته بندی اهمیت فراوانی می دهند. به طوری که این موضوع می تواند خریداران زیادی برای آن محصول و نام تجاری جذب کند و باعث ارتقاء سطح رقابت و کیفیت محصول در سطح بین الملل شود.

امروزه کارخانه های کارتن سازی به دنبال ارتقاء سطح کیفی محصولات خود هستند. به عنوان مثال کارتن سازی گلبرگ باکس با طراحی طرح پیشنهادی شما بر روی محصول و همچنین استفاده از لوگو و استفاده از نام تجاری خود محصول و درج اطلاعات داده شده توسط شما بر روی جعبه بسته بندی کارتنی متناسب با نیاز و خواسته شما در تیراژ مختلف تولید و به شما عرضه می دارد. تا بتوانید بهترین عرضه را در بازار های داخلی و صادرات داشته باشید.

از آنجایی که کشور ما یکی از صادر کنندگان بزرگ خشکبار در سطح بین الملل محسوب میشود، صادر کنندگان برای هر چه بهتر شدن کیفیت محصول، ارز آوری بیشتر و توان رقابتی بالا با رقبا دیگر باید به چند نکته مهم در رابطه با کارتن (جعبه ) بسته بندی خشکبار توجه ویژه کنند.

کارتن بسته بندی خشکبار از لحاظ مقاومت و استحکام در سطح بالایی باشد

جعبه بسته بندی خشکبار باید دارای مقاومت ویژه و از استحکام کافی برخوردار باشد. مقاومت کارتن بسته بندی باید به گونه ای باشد که تحت هیچ شرایطی حتی در اثر ضربه، جا به جایی، هنگام توزیع و … هیچ گونه آسیبی به محتویات داخل جعبه وارد نشود و به ویژه از کیفیت محصول کاسته نشود. پس در تولید کارتن های بسته بندی باید به این موضوع توجه کرد که بسته بندی باید از محصول در هنگام توزیع و فروش به نحوه احسن محافظت کند .

جعبه بسته بندی باید ضد آب باشد

به طوری که اگر به علت صادرات و مسافت طولانی در سرد خانه نگهداری شود یا توسط کانتینر های یخچال دار حمل شود در اثر رطوبت و آب دچار آسیب نشود. در غیر این صورت هنگامی که در مجاورت آب و رطوبت قرار گیرد کارتن شکل اولیه خود را از دست داده و ظاهر بدی به خود می گیرد. به گونه ای که مورد پسند خریدار واقع نمی شود و جدا از آسیبی که به جعبه وارد می شود ممکن است محتویات داخل جعبه نیز دچار آسیب شود. برای جلو گیری از این اتفاقات بهتر است از کارتن هایی با بسته بندی مناسب و ضد آب استفاده شود تا تحت تاثیر این عوامل رنگ، بو و مزه خشکبار تغییر نکند و از کیفیت آن کاسته نشود .

کارتن بسته بندی خشکبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *