کارتن دایکاتی (جعبه دایکاتی) و تولید کارتن دایکاتی : کارتن دایکات

دایکات به چه معنایی است؟

عبارت دایکات (Die cutting) را به طور کلی می توان به عنوان فرآیند برش مقوا، انواع کارتن، پلاستیک، ورقه های فلزی، کاغذ به شکل های خاص که به کمک قالب های خاص و با استفاده از ماشین آلات پیشرفته ( به مانند دستگاه دایکات پینگ پونگی (Rail Cutting Machine)، دایکات فکی (Platen Die Cut Machine) و دایکات روتاری یا دوار (Rotary Die Cutting) ) برای تولید انبوه کارتنهای دایکاتی (جعبه دایکاتی) تعریف کرد. 

به انواعی از کارتن هایی که شکل عادی ندارند دایکاتی گفته می شود. در صنعت کارتن سازی اگر کارتن ساده باشد، توسط دستگاه تولید می گردد بدون اینکه نیاز به قالبی داشته باشد ولی اگر شکل خاصی داشته باشد لازم است قالب دایکاتی و یا روتاری تهیه گردد و با استفاده از آن کارتن تولید میشود، که به این کارتن تولید شده کارتن دایکاتی گفته می شود. برای ساخت این نوع از کارتن ها از دستگاه دایکات استفاده می شود. از این نوع کارتنها برای بسته بندی انواع میوه و صیفی جات مانند کیوی، توت فرنگی، گوجه و غیره استفاده می شود. ساخت این نوع کارتن ها نیازمند دقت و سرعت در صنعت کارتن سازی است.

قالبی به شکلی که قرار است کارتن ساخته شود با استفاده از تخته و تیغ های فلزی ساخته می شود که این کارتن بدون تلورانس ابعاد می باشد. سپس با قرار دادن ورق کارتن روی این قالب ها ورق های کارتن به مانند کارتن مورد نیاز شکل می گیرد. صنعت دایکات یک راهکار مناسب و بسیار عالی و پرطرفدار برای طرح های پیچیده و غیر استاندارد است. جعبه های ساخته شده در این صنعت عموما برای آنهایی مناسب است که به زیبایی و کیفیت اهمیت خاصی می دهند و همیشه به دنبال فروش بیشتر محصولات خود هستند.

کارتن دایکاتی در ابعاد مختلف

قابلیت شخصی سازی متناسب با نیاز مصرف کننده

از جمله مزایای کارتن بسته بندی دایکاتی قابلیت شخصی سازی آن دقیقا متناسب با نیاز شما می باشد. تصور کنید که قصد تولید کالایی را دارید که ابعاد منحصر به فردی نسبت به سایر محصولات موجود در بازار دارد؛ اکنون برای بسته بندی آن چه اقدامی باید انجام دهید؟ آیا کارتن بسته بندی بزرگ تهیه می کنید یا کارتنی که محصول به سختی در آن جای گیرد؟ اگر با کارتن های دایکاتی آشنا نباشید ممکن است هر یک از این کارتن ها را تهیه نمایید اما با شناخت ویژگی های انواع کارتن دایکاتی دیگر نیازی به صرف هزینه های بیهوده ندارید. شما می توانید با ذکر ابعاد مورد نظر خود به شرکت تولیدی، کارتنی دقیقا متناسب با نیاز خود تهیه نمایید.

انواع کارتن دایکاتی

همانطور که ابتدای مقاله اشاره کردیم، کارتن های دایکاتی انواع مختلفی دارند؛ اکنون نوبت آن رسیده که است به معرفی هرکدام از این کارتن ها بپردازیم.

نمونه کارتن های دایکاتی ( کارتن دایکات )  تولید شده در صنعت کارتن سازی شامل موارد زیر می باشد:
  • کارتن های سوراخ دار: مانند کارتن میوه و کارتن محصولات دریایی و لبنی  (کارتن لبنی را در صنعت کارتن سازی، کارتن های سردخانه ای نیز می گویند.)
  • کارتن تلسکوپی: مانند کارتن موز
  • کارتن دسته دار: مانند کارتن قطعات فلزی
  • کارتن یک درب: مانند کارتن های نمایش محصولات
  • کارتن بدون درب: شامل کارتن لوازم خانگی مانند: کارتن اجاق گاز، کارتن یخچال

کارتن بدون درب

همواره صاحبان کسب و کارهای بزرگ برای انتخاب بسته بندی مورد نیاز محصولاتشان با چالش های گوناگونی رو به رو هستند. یکی از این چالش ها ابعاد مورد نیاز جعبه کالا می باشد. تهیه و یا خرید کارتن دایکاتی بدون درب که شامل کارتن لوازم خانگی مانند: کارتن اجاق گاز، کارتن یخچال است می تواند این چالش ها را تا اندازه زیادی برطرف نماید. تفاوتی ندارد که ارتفاع و یا حجم محصول شما چقدر است چراکه با دادن ابعاد دقیق به متخصصان گلبرگ باکس، کارتنی دقیقا مانند آنچه را که سفارش داده اید تحویل خواهید گرفت. این موضوع توجه شما را از مسائلی مانند تهیه بسته بندی کاهش می دهد و در عوض می توانید عمده تمرکز خود را بر روی گسترش و پیشرفت کسب و کار خود بگذارید.

کارتن سازی گلبرگ توصیه می کند برای آشنایی بیشتر با تولید کارتن دایکات و دستگاه های دایکات کلیک کنید.

همچنین مطالعه کنید:

کارتن لمینتی

کارتن دایکاتی در ابعاد مختلف

مزایای دایکات

 

  • می توان با آن کارتن هایی کوچک و متوسط تولید کرد.
  • بهترین راهکار برای آنهایی است که به دنبال بسته بندی های خاص و شیک هستند.

تجدید پذیری کارتن دایکاتی

از دیگر مزایای خرید کارتن دایکاتی تجدید پذیر بودن آن است. این موضوع منجر می شود تا خسارتی به طبیعت وارد نشده و جعبه دایکاتی رها شده در طبیعت در مدت زمانی کوتاه تجزیه شود. این موضوع مورد استقبال دوستداران طبیعت قرار گرفته و منجر شده تا افراد بیشتری به انتخاب کارتن های دایکاتی تجدید پذیر روی بیاورند.

گلبرگ باکس با استفاده از مواد اولیه تجدید پذیر در ساخت بسیاری از کارتن های خود تا حد امکان به تولید بسته بندی های پایدار و تجدید پذیر روی آورده است. بنابراین اگر شما نیز هنگام انتخاب کارتن دایکاتی در ابعاد مختلف نگران تجدید پذیر بودن آن ها هستید، با خیالی راحت از گلبرگ باکس خرید نمایید؛ چراکه ما نیز همانند شما برای طبیعت و محیط زیست اهمیت زیادی قائل هستیم.

توانایی تولید کارتن دایکاتی در تعداد بالا

ممکن است با توجه به گستردگی کسب و کار خود نیاز به تعداد زیادی کارتن دایکاتی داشته باشید؛ متاسفانه برخی تولیدی های کارتن توانایی تولید کارتن های مختلف در تعداد بالا را ندارند و اگر هم توانایی این کار را داشته باشند سرعت انجام اینگونه عملیات ها توسط آنان بسیار پایین است. گلبرگ باکس به دلیل استفاده از تجهیزات حرفه ای در زمینه تولید جعبه و کارتن بسته بندی و همچنین بهره مندی از کادری مجرب، توانایی تولید تعداد بالایی کارتن در کوتاه ترین زمان را دارد. بنابراین با انتخاب این تولیدی دیگر نگرانی از بابت سرعت تولید نداشته و هر میزان بسته بندی که نیاز داشته باشید را با خیالی آسوده و در کوتاه ترین زمان ممکن از این تولیدی دریافت خواهید کرد.

قیمت کارتن دایکاتی

عامل مهم بعدی جهت خرید کارتن دایکاتی قیمت آن می باشد. حتی اگر جعبه های بسته بندی یک تولیدی از کیفیت مناسبی برخوردار بوده اما اگر قیمت کارتن دایکاتی بیش از اندازه بالا باشد، مشتریان به دنبال تولیدی دیگری می گردند که صرفه اقتصادی بیشتری برای آنان داشته باشد. به همین دلیل رعایت انصاف در هنگام فروش کارتن دایکاتی علاوه بر حفظ مشتریان منجر به افزایش فروش نیز می شود. با کمی جستجو در سایت گلبرگ باکس می توانید قیمت های منصفانه این تولیدی را مشاهده کرده و پس از آن اقدام به خرید نمایید.

همچنین مطالعه کنید:

خرید کارتن بسته بندی

کارتن دایکاتی چیست

تولید کارتن دایکاتی

انتخاب کردن یک طرح خاص و منحصر به فرد همیشه کار آسانی نیست. بهتر است که این کار را به افراد با تجربه بسپارید. کارتن سازی گلبرگ با بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه  و دارا بودن افراد متخصص و با تجربه می تواند در این زمینه به شما کمک زیادی بکند. چرا که شما می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و از آنها در هر مرحله ای درخواست کمک کنید و بعد به  سفارشات خود  را ثبت کنید.

در ادامه برای آشنایی بیشتر شکل های مختلفی از نمونه های کارتن دایکاتی (جعبه دایکاتی) با خط تیغ آنها مشاهده می کنید. که شما می توانید برای سفارش و یا اطلاع از قیمت های جعبه های دایکاتی با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا به صفحه استعلام قیمت ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

کارتن ، گلبرگ ، دایکات ، لمینت ، جعبه ، ورق کارتن ، فلکسو ، box , carton , golbargbox , کارتن سازی ، ورق سازی ، فلوت ، کارتن لمینتی ، کارتن دایکاتی
کارتن ، گلبرگ ، دایکات ، لمینت ، جعبه ، ورق کارتن ، فلکسو ، box , carton , golbargbox , کارتن سازی ، ورق سازی ، فلوت ، کارتن لمینتی ، کارتن دایکاتی
کارتن ، گلبرگ ، دایکات ، لمینت ، جعبه ، ورق کارتن ، فلکسو ، box , carton , golbargbox , کارتن سازی ، ورق سازی ، فلوت
کارتن ، گلبرگ ، دایکات ، لمینت ، جعبه ، ورق کارتن ، فلکسو ، box , carton , golbargbox , کارتن سازی ، ورق سازی ، فلوت
کارتن ، گلبرگ ، دایکات ، لمینت ، جعبه ، ورق کارتن ، فلکسو ، box , carton , golbargbox , کارتن سازی ، ورق سازی ، فلوت ، کارتن لمینتی ، کارتن دایکاتی
کارتن ، گلبرگ ، دایکات ، لمینت ، جعبه ، ورق کارتن ، فلکسو ، box , carton , golbargbox , کارتن سازی ، ورق سازی ، فلوت ، کارتن لمینتی ، کارتن دایکاتی
کارتن ، گلبرگ ، دایکات ، لمینت ، جعبه ، ورق کارتن ، فلکسو ، box , carton , golbargbox , کارتن سازی ، ورق سازی ، فلوت ، کارتن لمینتی ، کارتن دایکاتی
کارتن دایکاتی
کارتن ، گلبرگ ، دایکات ، لمینت ، جعبه ، ورق کارتن ، فلکسو ، box , carton , golbargbox , کارتن سازی ، ورق سازی ، فلوت
کارتن ، گلبرگ ، دایکات ، لمینت ، جعبه ، ورق کارتن ، فلکسو ، box , carton , golbargbox , کارتن سازی ، ورق سازی ، فلوت ، کارتن لمینتی

سایر روش های تولید کارتن دایکاتی

برای تولید کارتن دایکاتی روش ها و دستگاه های مختلفی وجود دارد. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم:

دایکات فکی (Platen Die Cut Machine)

عملکرد دستگاه دایکات فکی برای برش دادن ورقه های جعبه دایکاتی همانند آرواره های فک می باشد. این دستگاه در صنعت کارتن سازی کاربردهای زیادی دارد. از این دستگاه برای برش دادن محصولات که ضخامت کمی هستند مانند کارتن، مقوا، کاغذ و چرم استفاده می شود. برای کار با دستگاه باید قالب مناسب بر روی آن نصب شده و فشاری در حدود 250 تن یا بیشتر به محصول وارد شود.

دایکات پینگ پونگی (Rail Cutting Machine)

این دستگاه به علت ظاهر شبیه میز پینگ پونگ به این صورت نام گذاری شده است. مانند میز پینگ پونگ که به دو بازیکن نیاز دارد، برای کار با این دستگاه و ساخت کارتن های دایکاتی به دو نیروی انسانی نیاز می باشد.

دایکات دوار یا روتاری (Rotary Die Cutting)

برای برش دادن اجناس سخت دستگاه روتاری مناسب می باشد. این دستگاه دارای یک سیلندر بسیار سنگین است و به این صورت امکان برش دادن اجناس سخت نیز می باشد. با استفاده از دستگاه روتاری می توان برش ها و اشکال مختلفی را بر روی سطوح مختلف ایجاد کرد. برای تولید جعبه دایکاتی این دستگاه کمترین میزان پسماند و ضایعات را دارد.

جمع بندی

اکنون که متوجه شدید کارتن دایکاتی چیست می توانید با دید بازتری بسته بندی خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که گلبرگ باکس نه تنها در زمینه تولید کارتن دایکات بلکه در تولید کارتن بسته بندی شکلات، کارتن بسته بندی عمده، کارتن بسته بندی قارچ، کارتن بسته بندی کتاب، کارتن بسته بندی کشمش و… نیز فعالیت می کند. بنابراین اگر جعبه بسته بندی مورد نظر خود را در سایت نیافتید، با مشاوران ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم جهت انتخاب بسته بندی مناسب محصولاتتان را به شما ارائه کنند. ممنون از اینکه تا پایان این بخش با موضوع کارتن دایکاتی چیست، همراه ما بودید.

کلیک کنید.!

 

بازگشت به لیست