دسته بندی نشده

هزینه کارتن بسته بندی – عوامل موثر در هزینه کارتنهای بسته بندی

هزینه کارتن بسته بندی

امروزه کارتن ها یکی از موارد مهم در صنعت بسته بندی به حساب می آیند. تفاوتی ندارد قصد داشته باشید برای اسباب کشی آماده شوید و یا فقط بخواهید وسایل خود را کمی سازمان دهی کنید، در هر صورت باید از کارتن ها جهت بسته بندی استفاده نمایید. با وجود اهمیت این موضوع هنوز هم عده زیادی از افراد هستند که با برخی عوامل موثر جهت تهیه کارتن و همچنین هزینه آن آشنا نیستند. در این بخش قصد ما بررسی عوامل موثر در هزینه کارتن بسته بندی و مزایا و معایب موجود در این روش می باشد. بنابراین اگر به این موضوع علاقه مند هستید تا پایان این بخش همراه ما باشید.

چرا باید از کارتن بسته بندی استفاده کنیم؟

ابتدایی ترین سوالی که برای افراد پیش می آید این است که اصلا ما چرا باید از کارتن بسته بندی استفاده نماییم؟ یکی از دلایل مهم برای این کار این است که کارتن ها یکی از بهترین و حتی شاید از جمله معدود گزینه ها جهت بسته بندی ابزار و وسایل شما می باشند. به عنوان مثال به دلیل ساختار و مواد اولیه کارتن ها، این ابزارها هم برای بسته بندی وسایل سبک و ارزان قیمت و هم برای وسایل سنگین با قیمت بالا قابل استفاده می باشند. با این وجود دلایل عمده دیگری نیز برای استفاده از این روش بسته بندی وجود دارند که به سه بخش اسکلت بندی، اثرات زیست محیطی و مسائل اقتصادی تقسیم می شوند که به اختصار در رابطه با آن ها توضیح می دهیم.

هزینه کارتن بسته بندی

اسکلت بندی کارتن های بسته بندی

  • با ایجاد حفره های کوچک در کارتن قادر خواهید بود امکان تهویه هوا را برای وسایلی که قصد بسته بندی آن ها را دارید فراهم نمایید؛ البته باید حواستان باشد حفره های ایجاد شده به اندازه ای بزرگ نباشند که منجر به کاهش مقاومت کارتن شوند.
  • کارتن ها در شکل های مختلف تولید می شوند بنابراین بسیار انعطاف پذیر بوده و افراد قادر خواهند بود مطابق با نیاز خود آن ها را انتخاب کنند.
  • امکان چاپ طرح دلخواه نیز روی کارتن ها وجود دارد به همین دلیل فرصت مناسبی برای شرکت ها و سازمان هایی که قصد تبلیغ با هزینه ای کم را دارند به حساب می آیند.
  • محکم بودن کارتن ها(در صورت استفاده از کاغذهایی با جنس مناسب) نیز یکی از دلایلی است که آن ها را برای فعالیت های سنگینی مانند اسباب کشی در بین بهترین گزینه های موجود جهت انتخاب قرار می دهد.
پست های مرتبط:  اهمیت بسته بندی محصولات در چیست؟ | معرفی کاربرد های بسته بندی

اثرات زیست محیطی

یکی از نگرانی هایی که همواره فکر دوستداران محیط زیست و طبیعت را به خود مشغول می کند، امکان آسیب وسایل به طبیعت می باشد. خوشبختانه از آن جایی که کارتن های بسته بندی از کاغذ تشکیل شده اند و کاغذ نیز جزو منابع تجزیه پذیر به حساب می آید بنابراین نگرانی بابت آسیب آن ها به طبیعت وجود نخواهد داشت. همچنین برای تسریع عمل تجزیه کارتن هایی که دیگر قابل استفاده نیستند می توان آن ها را به سازمان بازیافت تحویل داد.

مسائل اقتصادی

نکته دیگری که در رابطه با این کارتن ها وجود دارد هزینه کارتن بسته بندی می باشد. کارتن های بسته بندی به دلیل وزنی کمی که دارند به سادگی قابل حمل و نقل هستند به همین دلیل هزینه حمل و نقل آن ها بسیار پایین می باشد. همچنین مواد اولیه ای که در تهیه این کارتن ها استفاده می شود به دلیل ارزان قیمت بودن، از هزینه اصلی کارتن ها نیز می کاهند. درضمن تغییر شکل و ظاهر این کارتن ها نیز توسط برخی شرکت های کارتن سازی با هزینه ای بسیار کم انجام می شود.

عوامل موثر در افزایش هزینه کارتن بسته بندی چه می باشند؟

از جمله عوامل موثر در افزایش هزینه کارتن بسته بندی می توان به چاپ طرح روی آن ها اشاره نمود. افراد در صورت تمایل قادر خواهند بود با صرف اندکی هزینه طرح دلخواه خود را به شرکت هایی که این کار را انجام می دهند پرداخت کرده و در مدتی کم کارتن مورد نظر خود را به همراه طرح درخواستی دریافت نمایند.
با وجود این که این ویژگی کارتن ها محبوبیت استفاده از آن ها را بالا می برد اما افزایش هزینه اندکی نیز به همراه دارد، بنابراین در صورتی که قصد دارید پس از یک بار استفاده از کارتن، آن را دور بیندازید بهتر است از صرف هزینه جهت چاپ طرح روی بدنه آن خودداری نمایید.

پست های مرتبط:  استعلام قیمت کارتن

از دیگر عوامل موثر در این زمینه می توان به ابعاد کارتن ها اشاره کرد.
شرکت های کارتن سازی جهت راضی نگه داشتن مشتری های خود تنوع بالایی از کارتن های بسته بندی را در اختیار آن ها قرار می دهند.
طبیعی است که کارتن هایی با ابعاد بزرگتر که توانایی تحمل وزن بیشتری را دارند هزینه بیشتری نسبت به کارتن های کوچک دارا می باشند.

آیا می توانیم از کارتن های ارزان استفاده کنیم؟

یکی دیگر از مسائلی که در رابطه با بسته بندی وسایل وجود دارد(همانطور که در بالا نیز به اختصار در رابطه با آن بحث شد) هزینه تهیه آن ها می باشد. همین عامل سبب شده است عده زیادی تصمیم بگیرند به جای صرف هزینه زیاد به دنبال کارتن های ارزان قیمت و حتی رایگان باشند! همواره به یاد داشته باشید هیچ جنسی بی دلیل ارزان نیست.

همچنین در صورتی که تمرکز خود را روی پیدا کردن کارتن های ارزان بگذارید مشکلاتی نیز برایتان به وجود خواهد آمد. یکی از این مشکلات از دست دادن زمان است؛ امروزه زمان یکی از مهم ترین موارد در زندگی بشر می باشد به همین دلیل اتلاف آن جهت صرفه جویی شاید چند هزار تومان کار عقلانی به نظر نمی رسد.
علاوه بر مسئله زمان نکته دیگر احتمال آسیب دیدن وسایل با ارزش جهت استفاده از کارتن های ارزان قیمت و بی کیفیت می باشد. اجازه دهید این مورد را با ذکر مثالی برایتان توضیح دهیم. تصور کنید قصد دارید یک سری از وسایل قیمتی خود را بسته بندی کنید؛ برای این کار نیز از کارتن های ارزان قیمت استفاده می کنید.

پست های مرتبط:  کارتن بسته بندی چیپس / کارتن سازی گلبرگ

هنگامی که قصد جا به جایی وسایل خود با کارتن مورد نظر را دارید به دلیل عدم کیفیت، کارتن پاره شده و وسایل قیمتی شما آسیب می بینند. با وجود اینکه در این مورد قصد شما صرفه جویی هزینه بود اما ضرری بسیار بیشتر از قیمت چند کارتن با کیفیت متحمل شدید.
بنابراین به یاد داشته باشید آسیبی که ممکن است کارتن های ارزان قیمت به وسایل شما وارد کنند به هیچ عنوان ارزش خسارت احتمالی را ندارد. بنابراین با صرف کمی هزینه بیشتر احتمال آسیب دیدن وسایل خود را تا حد امکان کاهش دهید. استعلام قیمت کارتن یکی از روش های مناسب جهت اطلاع از هزینه کارتن بسته بندی می باشد که می توانید از آن استفاده نمایید.

عوامل موثر جهت اطمینان از کیفیت کارتن بسته بندی چه می باشند؟

هزینه کارتن بسته بندی

استقامت

مقاوت یا همان استقامت کارتن ها یکی از عوامل موثر جهت اطمینان از کیفیت کارتن ها می باشد؛ بهتر است در ساختار این کارتن ها یک یا دو لایه فلوت به کار رفته باشد تا مقاوت کارتن را تا حد زیادی بالا ببرد.
طبیعی است که این نوع جعبه ها هزینه بیشتری نیز دارا هستند.

اندازه کارتن

از جمله دیگر موارد موثر در کیفیت کارتن، اندازه آن می باشد. بهتر است پیش از خرید کارتن از ابعاد دقیق آن مطلع شده تا بتوانید دقیقا مطابق با نیاز خود آن ها را تهیه کنید. در اینصورت هم از صرف هزینه زیاد صرفه جویی کرده و هم از کیفیت کارتن مورد نظر مطمئن خواهید شد.

جمع بندی

عوامل زیادی در رابطه با هزینه کارتن های بسته بندی تاثیرگذار هستند که برخی از مهم ترین آن ها در این مقاله بررسی شد. همچنین با مزایا و معایبی که کارتن های بسته بندی دارند نیز آشنا شدید. امیدواریم این مقاله به شما در رابطه با آشنایی با کارتن های با کیفیت و شناخت هزینه های احتمالی کمک کرده باشد.  ممنون از اینکه تا پایان این مقاله با موضوع هزینه کارتن بسته بندی همراه ما بودید.

 

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *