دسته بندی نشده

اهمیت بسته بندی محصولات در کارتن سازی گلبرگ

اهمیت کارتن بسته بندی

بسته بندی و اهمیت بسته بندی محصولات از زمانی شروع شد که افراد بعد از تولید کالاها و محصولات خود به دنبال پیدا کردن راهی برای حفاظت از آن ها بودند. بسته بندی کالا در فروش آن تاثیر به سزایی دارد به طوری که برخی از خریداران و مشتریان در ابتدای امر از روی بسته بندی یک محصول تصمیم به خرید آن محصول می گیرند. در ادامه درباره مزایای بسته بندی محصولات و اهمیت بسته بندی در بازاریابی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

 

 

بسته بندی چیست؟

بسته بندی را می توان به صورت های مختلف تعریف کرد. بسته بندی عبارت اند از هنر، علم و صنعت آماده کردن محصولات برای عرضه در بازار و فروش است. همچنین می توان بسته بندی را وسیله ای برای تحویل سالم و بدون نقص کالا و محصولات به دست مشتریان دانست. بسته بندی از محصولات به خوبی محافظت می کند و به همین دلیل بسته بندی کالا در بازاریابی از اهمیت بالایی برخوردار است.

هدف از بسته بندی چیست؟

یکی از مهم ترین اهدافی که برای بسته بندی وجود دارد به جز حفظ و نگهداری از محصول، برند سازی و ایجاد هویت برای محصول می باشد. در حقیقت بسیاری از مصرف کنندگان بیشتر از کیفیت محصول به ظاهر و بسته بندی آن توجه می کنند. به همین دلیل بسته بندی اصولی و منحصر به فرد می تواند برند شما را شناخته شده و حتی جهانی کند.

اهمیت بسته بندی محصولات

همانطور که گفتیم و از تعاریف بالا هم مشخص است یکی از مهمترین مزایای بسته بندی محصولات محافظت از کالا در برابر ضربه، خدشه، نور، گرما، سرما، میکروب ها و باکتری ها است. بسته بندی کالا به فروشنده و عرضه کننده کمک می کند تا محصولات خود را به بهترین شکل در بازار عرضه کرده و مصرف کننده را به خرید ترغیب کند. اهمیت بسته بندی در بازاریابی از آنجایی معلوم می شود که بسیاری از مشتریان در ابتدای امر تا حد زیادی جذب ظاهر و نحوه بسته بندی یک محصول می شوند.

با توجه به اهمیتی که بسته بندی محصولات در بازاریابی و جذب مشتری دارد، فروشنده باید تمام ذوق و دانش خود را به کار گیرد تا در بسته بندی کالا نوآوری و خلاقیت داشته باشد. به همین دلیل فروشندگان و تولید کنندگان می توانند در تیم کاری خود از چند متخصص طراحی، گرافیک و … کمک بگیرند تا محصولات خود را به بهترین شکل بسته بندی کرده و به دست مشتریان برسانند. تحقیقات نیز نشان می دهد که مشتریان در یک فروشگاه مواد غذایی بیشتر جذب محصولاتی شدند که بسته بندی زیباتر و خاص تری داشتند.

مزایای بسته بندی محصولات

بسته بندی محصولات در کنار اهمیت بالایی که دارد می تواند برای فروشنده و خریدار مزایایی نیز به همراه داشته باشد.

اهمیت بسته بندی محصولات

حفظ محصول

امروزه شاهد هستیم که با جهانی شدن فاصله بین خریدار و فروشنده کم و کمتر شده است. از یک سر دنیا فروشندگان محصولات خود را برای خریداران در بخش های دیگر کره زمین ارسال می کنند و این مستلزم داشتن استراتژی صحیح در زمینه بسته بندی محصولات می باشد. اگر فروشنده بتواند با بسته بندی صحیح محصولات خود را به داخل کشور یا حتی کشورهای دیگر ارسال کند می تواند هم بر تعداد مشتریان خود بی افزاید و هم مصرف کننده را از خرید خود راضی نگه دارد. پس مواظبت از محصول و حفظ آن در برابر آسیب های محیطی یکی از مزایای بسته بندی محصولات می باشد.

 

 

تبلیغ محصول از روی بسته بندی

فروشنده یک کالا از طریق بسته بندی شیک و زیبای یک محصول می تواند محصول خود را در داخل کشور و یا حتی سایر کشورها به صورت رایگان معرفی کند. با این کار نه تنها مشتری ترغیب به خرید مجدد می شود بلکه دیگران نیز با دیدن بسته بندی منحصر به فرد یک کالا آن را بیشتر به خاطر می سپارند و تمایل شان برای خرید از آ‌ن برند خاص بیشتر می شود.

تشخیص راحت محصول

اهمیت کارتن بسته بندی

یکی از مزایای بسته بندی محصولات این است که خریدار کمک می کند تا به راحتی بتواند تشخصی بدهد که داخل این جعبه چه چیزی قرار دارد و متعلقات داخل جعبه چیست؟ شاید برای شما پیش آماده باشد که قصد خرید محصولی را دارید و جعبه را برمی دارید و هرچه می گردید نمی توانید متوجه بشوید که دقیقا داخل این جعبه چه چیزهایی قرار دارد؟ نه اطلاعات کافی نوشته شده و نه کسی راهنمایی تان می کند. پس منصرف شده و سراغ برند بهتری می روید. نتیجه نداشتن بسته بندی درست نتیجه اش می شود از دست دادن تک تک مشتری ها و تقریبا صفر شدن آن ها در بلند مدت.

استفاده آسان از محصول

یکی دیگر از مزایای بسته بندی کالا اماکن استفاده آسان از محصول می باشد. بسته بندی هایی که بدون دردسر باز و بسته می شوند (مانند زیپ کیپ ها) قطعا بیشتر مورد استقبال مصرف کنندگان قرار می گیرند تا بسته هایی که باید برای باز کردن آن ها از کارد یا قیچی استفاده کرد.

تمایز برند از سایر برند ها

یکی از مزایای بسته بندی محصولات این است که شما می توانید برند خود را از سایر برند ها متمایز کنید. این کار مستلزم این است که سبکی نو و خلاقانه در پیش بگیرید چرا که امروزه با روشن شدن اهمیت بسته بندی کالا همه تولید کننده ها در تلاش هستند تا محصولات خود را با  بهترین و منحصر به فرد ترین بسته بندی ها روانه بازار کنند.

یک بسته بندی خوب چه ویژگی دارد؟

بسته بندی کالا زمانی خوب و اصولی است که تمام خواص کالا را حفظ کند. یعنی مواد تشکیل دهنده کارتن یا پاکت بسته بندی باید به گونه ای باشد که به شکل ظاهری و خواص محصولات آسیبی وارد نکند. به همین خاطر بهتر است که تولید کننده ها و عرضه کننده های کالا و خدمات شناخت درستی نسبت به محصولات خود داشته باشند تا بتوانند بهترین بسته بندی را برای آن ها در نظر بگیرند.

همچنین در بسته بندی محصولات باید تمام اطلاعات هویتی مربوط به کالا بر روی آن به طور کامل ذکر شود تا خریدار بتواند با اطلاعات کاملی درباره خرید محصول تصمیم گیری کند. برای مثال تاریخ تولید و انقضا، جدول ارزش های غذایی، آدرس فروشگاه، قیمت و … باز هم تاکید می کنیم که بسته بندی کالا در انتخاب خریدار نقش بسیار زیادی دارد. پس تا جایی که می توانید خلاق باشید و کپی نکنید. هر چقدر که بسته بندی کالای شما خاص و متفاوت و مخصوص برند شما باشد خریدار بیشتری برای خرید آن جذب می شوند. برای کاهش هزینه های طراحی کارتن و تولید کارتن، می توانید از قالب های اماده کارتن استفاده کنید که هزینه طراحی را حذف می کند.

کلام آخر

بسته بندی یعنی تلاش برای حفظ کالا ها و محصولات به گونه ای که از آن ها در برابر آسیب های محیطی مانند ضربه، خدشه، آلودگی و … محافظت شود. از اهمیت بسته بندی محصولات همین بس که می تواند برند شما را تبدیل به یک برند بین المللی کند. یکی از مهم ترین اهداف بسته بندی همین است که شما می توانید محصول خود را مخصوصا اگر تازه وارد هستید به خوبی به دیگران معرفی کنید.

مصرف کننده در نگاه اول جذب بسته بندی کالا می شود بعد درباره کیفیت آن تصمیم می گیرد. پس با یک بسته بندی اصولی می توان گفت که شما نیمی از راه موفقیت در فروش را رفته اید. از مزایای بسته بندی همچنین می توان به حفظ محصول، تبلیغ محصول، تشخیص راحت محصول و … اشاره کرد. اهمیت و نقش بسته بندی در بازاریابی محصولات به حدی است که امروزه بسیاری از تولید کننده ها در رقابت با سایر برند ها به استخدام طراح و گرافیست اقدام کرده اند تا بتوانند در این رقابت گسترده پیروز شوند.

شما عزیزان می توانید برای سفارش کارتن بسته بندی در تیراژ بالای 1000 به شرکت کارتن سازی  و جعبه سازی گلبرگ که یک تولید کننده کارتن معتبر و باسابقه در کرج هست مراجعه کنید.

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

 

 

 


5/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به لیست

۴ دیدگاه در “اهمیت بسته بندی محصولات در کارتن سازی گلبرگ

 1. قاسمی گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدی که در اختبار ما گذاشتید

  1. سلام.. خیلی ممنون از شما بخاطر انتخاب گلبرگ باکس

 2. فرزاد گفت:

  واقعا هم همینطور کارتن با طراحی جذاب فروش محصول رو چند برابر میکنه البته کیفیت محصولی که بسته میشه هم مهمه
  ولی خیلی تاثیر داره
  من ویزیتور شکلات هستم
  هرچی بسته ها زیباتر و جذاب تر باشه بیشتر از همون محصول سفارش میگیریم

  1. بله.. بسته بندی در فروش محصولات حرف اول و میزنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *