دسته بندی نشده

تولید کارتن حمل جوجه یک روزه

کارتن حمل جوجه

برای حمل جوجه های یک ‌روزه باید به نکات زیادی توجه کرد تا بتوان با حداقل تلفات، آن ها را به مقصد رساند. برای مثال نوع کامیون حمل ‌کننده، دمای کامیون، مدت زمان حمل جوجه ‌ها، کارتن حمل جوجه، فاصله بین کارتن ‌ها و تعداد جوجه‌ های موجود در کارتن باید مورد ‌توجه قرار گیرند.

برای حمل جوجه‌ ها‌ی یک ‌روزه راه‌ های متنوعی وجود دارد که در میان آن ‌ها استفاده از کارتن، بیشتر به چشم می‌خورد زیرا علاوه بر سهولت استفاده از آن، قیمت مناسب‌ تری نسبت به سایر روش‌ ها دارد.

 

 

شاید تاکنون در پارک ‌ها یا در بازارهای عمومی شهر مردمانی را دیده باشید که در روزهای گرم تابستان و حتی پاییز، با پهن کردن بساطی شامل جوجه‌ هایی با انواع و اقسام رنگ‌ ها، در حال کسب درآمد هستند.

اگر دقت کنید می‌بینید جعبه ‌هایی که این افراد برای حمل جوجه به کار می‌برند اغلب کارتن بسته ‌بندی میوه صادراتی، کارتن هندوانه، کارتن دارویی و انواع دیگر هستند. اما توجه به این نکته ضروری است که کارتن حمل جوجه زرد باید شرایط و استانداردهایی داشته باشد.

در این مطلب قصد داریم شما را با کارتن حمل جوجه یک‌ روزه و استانداردهای آن به طور کامل آشنا کنیم. با ما تا انتهای متن همراه باشید.

شرایط و استانداردهای کارتون حمل جوجه چیست؟

 • داشتن منافذی برای تهویه و نور مناسب
 • داشتن استحکام کافی تا در هنگام حمل، کارتن جوجه باز نشود.
 • کارتن مخصوص حمل جوجه باید از نظر بهداشتی بررسی شود یعنی فاقد آلودگی باشد یا آلودگی را به آسانی جذب نکند.
 • زیر کارتون جوجه یک روزه باید بستر مناسب باشد تا رطوبت جوجه‌ ها جذب و خشک شود.
 • کارتون جوجه کشی باید در داشته باشد.

انواع کارتن حمل جوجه کدامند؟

کارتن معمولی: انواع کارتن جوجه رنگی سنتی موجود در بازار که بسیار رواج دارند.

کارتن دایکاتی: امروزه بسیاری از واحدهای تجاری برای افزایش اعتبار خود به سمت استفاده از این کارتن ها می روند.

برای ساخت کارتن های دایکاتی در کارتن سازی ها از دو نوع دستگاه با نام های پینگ پنگی و فکی استفاده می کنند. قالب کارتن مورد نظر که از قبل طراحی شده است توسط تیغه این دستگاه ها روی مقوا برش می خورد و کارتن هایی مکعبی شکل تولید می شود.

کارتن حمل جوجه

بسته بندی این کارتن ها به دلیل اصولی که روی درب جعبه مشخص شده، بسیار راحت و دقیق است.

فلوت کارتن

اگر تا به حال به ساختار کارتن حمل جوجه تهران دقت کرده باشید، کاغذهای چین خورده ای را در آن دیده اید که به آن فلوت می گویند. کاربرد این کاغذ های چین خورده، دادن خاصیت انعطاف پذیری، ممانعت از آسیب به اشیاء داخل کارتن و بالا بردن استحکام آن است. همه این عوامل باعث اهمیت فلوت در صنعت جعبه سازی و کارتن سازی به ویژه ساخت کارتن جوجه شده است.

انواع فلوت

 • فلوت A: به دلیل ارتفاع زیاد گام از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. از این فلوت به عنوان ضربه گیر برای بسته بندی انواع شیشه و تلویزیون استفاده می کنند.
 • فلوت B: ضخامت و ارتفاع قابل ملاحظه ای دارد ولی استحکام آن از فلوت A کمتر است. از این فلوت برای جلوگیری از له شدگی اشیاء درون جعبه استفاده می شود. این فلوت خاصیت ترکیب شدن با فلوت C را نیز دارد و برای کارتن های 5 لایه استفاده می شود.
 • فلوت C: از نظر ضخامت و ارتفاع بین نوع A و B قرار می گیرد. برای بسته بندی مواد غذایی، داروها، مواد شیمیایی و چیزهای مشابه استفاده می شود.
 • فلوت E: ضخامت و ارتفاع کمی دارد و نسبت به سایر فلوت ها از سطح صاف و بهتری برخوردار است. به همین دلیل در صنعت چاپ و تولید کارتن پیتزا و مصارف دارویی کاربرد دارد.
 • فلوت F: ضخامت کمی دارد و برای بسته بندی اشیاء خیلی ظریف استفاده می شود. در این فلوت بیشترین تعداد موج وجود دارد.

برای تولید انواع کارتن حمل جوجه یک روزه بهترین نوع فلوت، فلوت B است زیرا استحکام بالایی دارد و مانع له شدگی جوجه ها می شود.

 

 

 

 

 

 

تهیه کارتن حمل جوجه

مراکز زیادی برای تهیه کارتن حمل جوجه وجود دارد که فرد با مراجعه به آن ها می تواند برای خرید کارتن حمل جوجه اقدام کند. خرید به صورت حضوری و فروش اینترنتی کارتن از جمله راه های تهیه کارتن حمل جوجه بلدرچین یا جوجه های دیگر است.

همچنین خود فرد نیز می تواند این کارتن‌ ها را با اندک وسایلی بسازد.

ابعاد کارتن حمل جوجه چقدره؟

ابعاد کارتن جوجه یک روزه با کارتن حمل جوجه فرق دارد، اما ابعادی که بیشترین استفاده را دارد برابر با 42 *57 و ارتفاع 17 سانتی متر است. برای هر جوجه ابعاد 10 در 10 سانت را لحاظ کنید.

عواملی چون تعداد جوجه های موجود در کارتن، فاصله مبدا تا مقصد حمل جوجه ها و فصل، در ابعاد کارتن دخیل هستند.

ساخت کارتن جوجه یک روزه

با وجود پیشرفت صنعت کارتن‌ سازی، هنوز ساخت کارتن توسط فرد جایگاه خود را از دست نداده است، به ویژه برای افرادی که به تعداد کمتری کارتن نیاز دارند.

برای ساخت کارتن می توان از وسایل غیرقابل استفاده یا وسایل بازیافتی استفاده کرد که در اغلب منازل یافت می‌ شوند.

لازم به ذکر است برای حمل تعداد زیاد جوجه که مستلزم قرارگیری کارتن‌ ها روی هم هستند، باید اصول ساخت کارتن را دقیقا رعایت کرد تا از تلفات جوجه‌ ها جلوگیری شود. پیشنهاد می شود زمانی از کارتن‌ های دست ‌ساز خود استفاده کنید که برای حمل آن ها نیاز نباشد کارتن‌ ها روی هم قرار بگیرند.

تولید کارتن حمل جوجه

کارتن حمل جوجه

امروزه تولیدی ‌های زیادی در حال فروش کارتن جوجه یک روزه هستند و به همین علت، شروع این کار و موفقیت در آن مستلزم تلاش و صبر زیاد است.

علاوه بر نکاتی که برای یک تولید موفق لازم است رعایت شود، بازاریابی نیز حائز اهمیت است و یک شرکت معتبر می‌ تواند قیمت کارتن جوجه یک روزه را ممتاز تعیین کند.

با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید سایت های مختلفی را مشاهده کنید که برای فروش محصول خود در حال رقابت هستند. در نتیجه برای در دست گرفتن بازار و فروش انبوه محصولات خود لازم است برتری‌ هایی را نسبت به سایرین در این عرصه کسب کنید.

شاید یکی از روش‌ های پیروزی در این رقابت تولید محصول باکیفیت با قیمت مناسب باشد.

قیمت کارتن حمل جوجه

بر اساس مقدار کاغذ به کار رفته، نوع کارتن (معمولی یا دایکاتی)، ضخامت آن و سایر عوامل قیمت های متفاوتی برای آن تعریف شده است.

همچنین نرخ کارتن با توجه با قیمت کاغذ به روز می شود. به همین دلیل برای اطلاع از قیمت دقیق کارتن باید در همان روزی که قصد خرید آن را دارید، از یک فروشنده معتبر استعلام بگیرید.

سخن نهایی

برای تولید یک جعبه حمل جوجه باید آگاهی کاملی از استانداردها و روش های حفاظت از جوجه داشته باشیم تا علاوه بر تولید با کیفیت، حداقل ضرر را در نظر بگیریم.

ما در این متن سعی کردیم اطلاعاتی کلی درباره انواع کارتن حمل جوجه یک روزه و ویژگی های آن ارائه دهیم تا با افزایش آگاهی بتوانید پله های پیشرفت را طی کنید.

مشتریان عزیز؛ شما نیز می توانید برای ثبت سفارش کارتن بسته بندی خود در تیراژ بالای 1000 به شرکت کارتن سازی در کرج یا سایت گلبرگ باکس مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
بازگشت به لیست

۸ دیدگاه در “تولید کارتن حمل جوجه یک روزه

 1. راحله گفت:

  خیلی خیلی جالب بود ممنون از مقاله و کارتن زیبای حمل جوجه تون

 2. یاسمینی گفت:

  اینا عالین
  هم کیفیتشون از نظر ضربه گیری و استحکام خیلی خوبه هم تهویه عالی برای ارسال جوجه ها به نقاط دور دست وجود داره
  مرسییییی گلبرگ

  1. سلام.. بله تمامی محصولات تولیدی در گلبرگ از بهترین متریال هست و با بالاترین کیفیت تولید میشه

 3. حسینی تبار گفت:

  تا چند عدد جوجه رو میشه داخلش جا داد؟

  1. سلام .. بستگی به وزن جوجه ها داره

 4. حسینی تبار گفت:

  کارتن حمل جوجه خیلی محکم و عالی بود مرسی

 5. ترانی گفت:

  کارتن حمل جوجه اتون تهویه و محکم بودنش واقعا نظیر نداشت
  مرسی گلبرگ

  1. سلام دوست عزیز،، خوشحالم که تونستیم محصولی باکیفیت و خاست شما تولید کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *