بسته بندی

بسته بندی حبوبات

کارتن بسته بندی حبوبات

حبوبات انواع دانه‌های خوراکی هستند که شامل: عدس، لوبیا، نخود، لپه، ماش و غیره میباشند. همچنین دارای ارزش غذایی بالایی هستند و پروتئین یکی از آن موارد است؛ حبوبات مواد غذایی کم چرب هستند که دارای پروتئین، آهن و مواد معدنی میباشند که کم چرب بوده و خاصیت بالایی برای بدن دارد اغلب حبوبات با موادغذایی چرب مصرف میشوند زیرا دارای اسید آمینه‌ی کمی میباشند و با ترکیب مواد چرب این کمبود جبران می شود.

حبوبات برای عرضه به بازار به یک بسته بندی مناسب احتیاج دارند. طراحی درست و زیبای جعبه و کارتن بسته بندی کالا ها و بسته بندی محصولات باعث افزایش خریداران کالا می شود و تاثیر بالایی در بازاریابی وفروش حبوبات دارد. همچنین بسته بندی حبوبات و غلات باید هنگام حمل و نقل و انبار کردن از آن نگهداری می‌کند.

کارتن بسته بندی حبوبات

ویژگی های بهترین بسته بندی حبوبات چیست؟

به منظور آماده سازی مواد غذایی برای انبار کردن و در نهایت فروش که بهتر است در حد امکان پک ها ساده و ارزان باشند؛ جذابیت و طراحی درست هدف اولیه در بسته بندی است. اما بهترین بسته بندی حبوبات چه نوع بسته بندی می‌باشد؟

بهترین بسته بندی برای حبوبات

برای بسته بندی غلات و حبوبات امروزه پک های نایلونی و پلاستیکی استفاده می‌شود، اما کارتن یا جعبه های مقوایی بهترین گزینه برای بسته بندی حبوبات می باشد زیرا نایلون و پلاستیک بعد از باز کردن غیرقابل استفاده میشوند.
برای حمل و نقل اسان و توزیع راحت حبوبات معمولا انها را در داخل کارتن مادر قرارمیدهند. بنابراین بیشترین کارتن بسته بندی در بخش حبوبات و خشکبار تولید کارتن مادر حبوبات میباشد. همچنین تولید کنندگان حبوبات برای بسته بندی آنها اقدام به سفارش کارتن حبوبات می‌کنند زیرا هم استحکام بالایی دارد و هم قیمت آن مناسب است.

کارتن بسته بندی حبوبات

مزایای استفاده از کارتن بسته بندی حبوبات چیست؟

کارتن بسته بندی حبوبات باعث سالم ماندن حبوبات، کاهش ضایعات هنگام مصرف، ارزش برای مصرف کننده، حفظ حبوبات از گزند جانوران موزی و آفت که ویژگی های مشترک با بسته بندی خشکبار را دارد.

نحوه‌ی بسته بندی حبوبات

بسته بندی حبوبات همراه با فرآیند تولید حبوبات در خط تولید بوجاری انجام می‌شود که شامل دستگاه شن گیر، بوجاری، برس زدن سیلوها و الواتورها میباشد. دستگاه بسته بندی حبوبات نیز در انتهای خط تولید قرار می گیرد. در اصل جدا کردن نا خالصی ها و تمیزکردن و بسته بندی حبوبات اساس فرآیند بسته بندی می باشد در کارخانه های تولید آرد و سیلو از بزرگترین دستگاه های بوجاری استفاده میشود که ظرفیت بالایی دارند و انواع الک‌ها در چند نوبت استفاده میشوند.
بوجاری در واقع همان دستگاه های به کار رفته در کارخانه‌ی بسته بندی حبوبات و الواتر برای حمل حبوبات به داخل بسته بندی میباشد.
یکی از موارد مهم که توجه تولیدکنندگان کارتن بسته بندی را به خود جلب میکند نیاز به زیبایی در طراحی کارتن حبوبات است. ظاهر زیبای بسته بندی محصول باعث کنجکاو شدن افراد برای شناختن آن میشود، به دلیل حضور تولیدکنندگان مختلف در این حوزه طراحی و چاپ بسته بندی حبوبات از اهمیت بالا برخوردار است .

چاپ و کارتن مناسب بسته بندی حبوبات

اگر صادر کننده باشید و حبوبات را به کشورهای دیگر صادر کنید یا تولید کننده باشید و قصد ارائه محصول خود را در نمایشگاههای خارجی و داخلی دارید پیشنهاد ما این است که از مقوای کرافت و کارتن لمینتی برای چاپ وبسته بندی حبوبات استفاده کنید. زیرا از مقاومت و انعطاف بالایی نسبت به سایر کاغذها برخوردار میباشد و همچنین با محیط زیست سازگاری خوبی دارد و میتوان آن را به طور کامل بازیافت کرد. همچنین این دو برای انواع بسته بندی صادراتی حبوبات بسیار مناسب می‌باشد.
شاید این نکته نیز برای شما جالب باشد که برای جعبه‌ی بسته بندی حبوبات و بخصوص انواع بسته بندی صادراتی حبوبات از روش افست در چاپخانه ها استفاده می‌شود که معمولا هم در چاپ آنها رنگهای قهوه ای و سفید به کار می‌برند.
محصولات خشکبار و حبوبات امکان خراب شدن در دما و رطوبت را دادند و عوامل محیطی روی کیفیت انها اثرگذار است؛ پس تولید کننده‌ کارتن باید به این نکته ی مهم توجه داشته باشد.

جعبه بسته بندی حبوبات

چاپ با پلاستیک چهار رنگ

چاپ و بسته بندی حبوبات با پلاستیک چهار رنگ گزینه ی مناسبی برای تولیدکنندگان و کشاورزان است که تولید حبوبات با حجم بالا را دارند و نیاز به خرید کارتن عمده پیدا می‌کنند. حداقل چاپ با این نوع، یک تن میباشد و بسیار مناسب و مقرون به صرفه برای همچنین فروش در بازارهای داخلی است.
بسته بندی پلاستیکی به سه صورت انجام میگیرد: چاپی، شفاف، چاپی با پنجره ای شفاف

تولید کنندگان جعبه و کارتن بسته بندی حبوبات

انواع محصولات دارای جعبه حبوبات و کارتن حبوبات مختلفی میباشد که انتخاب برای بسته بندی حبوبات و غلات را تبدیل به کار دشواری می‌کند. معمولا تولید کارتن بسته بندی حبوبات با جعبه و کارتن حداقل از ۱۰۰۰ شروع میشود و همانطور که قبلا هم گفتیم کار با چاپ افست انجام میگیرد و کیفیت بالایی دارد.
پیشنهاد ما برای انواع بسته بندی صادراتی حبوبات و توزیع حبوبات در داخل خارج کشور چاپ جعبه و کارتن به صورت آفست است و استفاده از این مورد گزینه‌ی مناسبی خواهد بود.

تولید کنندگان کارتن یکی از مهمترین فاکتورهایی که برای تولید کارتن بسته بندی هنگام دریافت سفارش کارتن حبوبات در نظر می‌گیرند؛ چاپ بسته بندی با طرح های به روز و مدرن است که این کار توسط مجموعه های چاپ باتجربه صورت میگیرد و به شما کمک میکند که برای انتخاب کاغذ و کارتن انتخابی دلخواه داشته باشید.
یکی از تولید‌کنندگان کارتن که در چاپ‌های مدرن و فروش عمده‌ کارتن به طور حرفه‌ای فعالیت دارد شرکت کارتن سازی گلبرگ باکس است که خود را با تکنولوژی همگام نموده است و شما می‌توانید با خیال راحت حتی از طریق سایت به صورت خرید کارتن عمده سفارش خود را ثبت کنید.

کارتن حبوبات و جعبه حبوبات
قیمت بسته بندی حبوبات

امروزه تعیین قیمت کارتن بسته بندی حبوبات براساس میزان تولید داخلی و میزان تقاضا در بازارهای مصرف تعیین میشود زیرا فروشگاه‌های کارتن اکثرا مشتریانی برای خرید عمده‌ی کارتن دارند و بیشتر آنها به شکل مشتری ثابت می‌باشند. به همین دلیل اکثرا قیمت‌ کارتن بسته بندی حبوبات به طور توافقی در میان طرفین تعیین می‌شود.
اما اگر به تازگی در تولید حبوبات فعالیت دارید باید گفت که بهترین کار پیدا کردن یک تولید کننده‌ی کارتن بسته بندی با تجربه است که کیفیت بالایی را ارائه می‌دهد. همچنین برای خرید عمده‌ی کارتن ثبت قرارداد با یک تولیدی کارتن و توافق در مورد قیمت کارتن بسته بندی حبوبات انتخاب مناسبی می‌باشد که خیال شما را از بابت بسته بندی حبوبات و غلات راحت خواهد کرد.

نتیجه گیری

تولید کارتن بسته بندی حبوبات کاری حساس است زیرا رقابت بسیاری در بازار آن وجود دارد و برعکس سایر محصولات عرضه کننده‌ی حبوبات برای رقابت بهتر سعی می‌کنند بهترین حبوبات را که از کشاورزان خریداری می‌کنند با قیمت پایین و کیفیت بالا به فروش برسانند. در نتیجه برای پایین آوردن قیمت باید هزینه‌ی خود را پایین بیاورند به همین دلیل به کارتن‌های بسته بندی حبوبات نیاز دارند که ساده و ارزان باشد و در عین حال از کیفیت و زیبایی کافی برخوردار باشد.
البته در بازار خارج از کشور این موضوع متفاوت است و برای جذب مشتری بخصوص در نمایشگاه‌های خارجی تولید کنندگان از کارتن‌های بسته بندی گرانتر و مقاومتر مانند کارتن لمینتی و کرافت استفاده می‌کنند. همچنین چاپ آنها ظریفتر می‌باشد که به دلیل استفاده از چاپ آفست است.

5/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

۶ دیدگاه در “بسته بندی حبوبات

 1. تودانی گفت:

  خلی جالب بود و چقدر برای محیط زست خوبه این موضوع ممنون از گلبرگ باکس برای انتشار این موضوع انجام این نوع تولیدات

  1. سلام کاربر گرامی.. خیلی ممنون از لطف شما

 2. حجتیانی گفت:

  بسته بندی با کارتن باعث نمیشه که در حبوبات حشره بیافته ؟

  1. سلام. خیر اگه شرایط محیطی نگهداری مناسب باشه این اتفاق رخ نمیده

 3. حسنی گفت:

  بسته بندی حبوبات
  خیلی تمیز بود
  وکاملا خیالتون اصلا خراب نمیشه و پشه هم نمیافته

 4. علی گفت:

  جالب بود مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *