بسته بندی

 مقوای ایندربرد چیست؟

مقوای ایندربرد چیست؟

در صنایع بسته بندی و  کارتن‌سازی یا جعبه سازی از مقواهای مختلفی برای تولید انواع کارتن و جعبه  استفاده می‌شود؛ اگر صاحب کسب و کاری هستید که به  جعبه بسته‌بندی نیاز دارید، باید جنس های مختلف کارتن را بشناسید. یکی از انواع این مقواها، مقوای ایندربرد است. این مقوا استحکام زیادی دارد و برای بسته‌بندی و حمل محصولات مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع  کارتن بسته بندی آجیل و  کارتن بسته‌بندی کیک و کلوچه نیز از جنس مقوای ایندربرد است. اگر نمی‌دانید  مقوای ایندربرد چیست؟ یا با  کاربرد مقوای ایندربرد آشنایی ندارید، این مطلب را مطالعه کنید.

 

 

 

ایندربرد چیست؟

این مقوا که با نام‌هایی چون ایندل برد و اینوربرد هم شناخته می‌شود، از پر مصرف‌ترین مقواها در صنایع بسته‌بندی به حساب می‌آید. اما به راستی  مقوای ایندربرد چه کاربردهایی دارد؟ ویژگی‌های به‌خصوص و  معایب مقوای ایندربرد چیست؟ از این مقوا برای تولید  جعبه بسته بندی لوازم آرایشی و  بسته بندی خشکبار استفاده می‌شود. مقوای ایندربرد ویژگی‌های مثبت زیادی دارد و به همین دلیل هم در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه، ویژگی‌های این مقوای کاربردی به طور مفصل‌تر مورد بررسی قرار گرفته است.

چاپ جعبه مقوای ایندربرد

بررسی  ویژگی مقوای ایندربرد

۱. مقاومت بالا

کارتن‌هایی که از این جنس مقوا تولید می‌شوند، مقاومت بالایی دارند و در برابر ضربه مقاوم‌ هستند؛ به همین علت برای حمل و نقل محصولاتی که وزن زیادی دارند یا آسیب‌پذیر هستند از مقوای ایندربرد استفاده می‌شود.  کارتن ظروف چینی، کارتن لامپ و لوازم لوکس و دکوری، جعبه میوه‌هایی چون توت‌فرنگی، موز، بادمجان و… همگی از این جنس مقوا تولید می‌شوند. مقاومت بالا و جلوگیری از خم شدن و تغییر حالت جعبه‌،  ویژگی مقوای ایندربرد است؛ این ویژگی در حفظ سلامتی محصولات شما تاثیر زیادی دارد و می‌تواند از ایجاد ضرر و زیان‌های مالی جلوگیری کند.

۲. وضوح چاپ بالا

از  مزایای مقوای ایندربرد می‌توان به قابلیت چاپ بالا اشاره کرد؛  چاپ جعبه ایندربرد با کیفیت و وضوح بسیار بالایی صورت می‌گیرد و به همین دلیل نیز برای تولید و ساخت کارتن محصولات صادراتی از این مقوا استفاده می‌شود. کیفیت رنگ‌ها و تصاویر روی این نوع مقوا بالا است و جملات تجاری، لوگو برند و تصاویر با وضوح بسیار بالایی دیده می‌شوند و به زیبایی جعبه محصول می‌افزایند؛ بنابراین می‌توان برند سازی و بهبود میزان فروش را  ویژگی‌ مقوای ایندربرد دانست.

۳. بهداشتی

مقوای ایندربرد از مواد اولیه با کیفیت تولید می‌شود و رنگ پایه آن سفید است. این مقوا از جمله مقواهای بهداشتی به حساب می‌آید و به همین دلیل برای بسته‌بندی موادغذایی، لوازم آرایشی، دارو و در کل محصولاتی که رعایت بهداشت‌شان اهمیت دارد، قابل استفاده است. همان طور که می‌دانید فقط انواعی از مقواها قابلیت استفاده برای  جعبه بسته بندی مواد غذایی را دارند؛ مقوای ایندربرد مورد تایید سازمان غذا و دارو است و می‌تواند در مجاورت با مواد غذایی قرار بگیرد.

۴. قیمت مقرون به صرفه

از دیگر  مزایای مقوای ایندربرد نسبت به دیگر مقواها، قیمت کم و اقتصادی آن است. این ویژگی مثبت باعث برتری این جنس مقوا نسبت به مقواهای دیگر شده است‌. مقوای ایندربرد در کنار استحکام و مقاومت بالا، نسبت به دیگر مقواها قیمت پایین‌تری هم دارد و موجب کاهش هزینه‌های شما می‌شود‌.

۵. آسیب نزدن به محیط زیست

فرایند بازیافت بسته‌بندی‌های پلاستیکی، طولانی است. علاوه بر این، بسته‌بندی‌های پلاستیکی آسیب زیادی به محیط زیست وارد می‌کنند؛ به همین علت نیز بسته‌بندی‌های مقوایی جایگزین بطری‌ها و ظروف پلاستیکی شده‌اند. اما کارتن‌های مقوایی هم می‌توانند به محیط زیست صدمه وارد کنند؛ بنابراین بهترین انتخاب، کارتن‌هایی هستند که قابلیت بازیافت داشته باشند. از دیگر  مزایای مقوای ایندربرد می‌توان به خاصیت بازیافت‌پذیری آن اشاره کرد؛ کارتن ایندربرد باعث آسیب‌رسانی به محیط زیست نمی‌شود و انتخاب خوبی برای تولید و ساخت جعبه بسته‌بندی است.

مزایای مقوای ایندربرد

کدام قطر مقوای ایندربرد برای  تولید کارتن بسته‌بندی مناسب است؟

کاربرد مقوای ایندربرد با توجه به قطر آن، متفاوت است. مقوای ایندربرد در قطرهای متفاوتی موجود است و با توجه به وزن و جنس محصول، برای ساخت جعبه از مقواهایی با قطرهای مختلف استفاده می‌شود. به عنوان مثال برای  بسته‌ بندی چای از مقواهایی با ضخامت کمتر و برای ساخت  کارتن یخچال یا مواد غذایی صادراتی که آسیب‌پذیر هستند از مقواهایی با ضخامت و قطر بیشتر استفاده می‌شود؛ چرا که بسته‌بندی چنین محصولاتی باید به گونه‌ای باشد که در جریان حمل و نقل سالم بمانند و در برابر ضربه مصون باشند. علاوه بر این، مقواهایی که قطر بیشتری دارند کیفیت بیشتری هم دارند. اگر برای بسته‌بندی محصولات خود به جعبه‌ ایندربرد نیاز دارید می‌توانید به وب‌سایت ما، یعنی گلبرگ باکس که یک شرکت کارتن سازی  است مراجعه نمایید و برای ثبت سفارش از متخصصان ما بخواهید که شما را راهنمایی کنند.

 تفاوت مقوای ایندربرد با مقوای پشت طوسی چیست؟

بین مقوای پشت طوسی و ایندربرد شباهت‌هایی وجود دارد، اما نمی‌توان این دو مقوا را یکی دانست. یکی از  تفاوت‌ مقوای اینردبرد با پشت طوسی، مربوط به میزان صیقلی بودن مقوا است. مقوای پشت طوسی هوای بیشتری دارد و به همین خاطر سطح‌ آن زبر‌‌تر است؛ بنابراین چاپ روی مقوای پشت طوسی با کیفیت بالایی انجام نمی‌شود. اما میزان هوا در مقوای ایندربرد بسیار کم‌تر است و مقوا بافت متراکم‌تری دارد؛ سطح مقوای ایندربرد صیقلی است و چاپ روی آن با وضوح و کیفیت بالا انجام می‌شود.

 تفاوت مقوای ایندربرد با مقوای پشت طوسی از نظر کیفیت و بهداشتی بودن نیز قابل بررسی است. مقوای ایندربرد از مواد درجه یک تولید می‌شود و به همین دلیل نیز در صورت مجاورت با مواد غذایی و دارویی واکنش نشان نمی‌دهد و با آن‌ها ترکیب نمی‌شود؛ اما مقوای پشت طوسی از مواد بازیافتی تولید می‌شود. مقوای پشت طوسی در صورت تماس با مواد غذایی و دارویی واکنش نشان می‌دهد و ترکیبات مضر مقوا، جذب مواد غذایی می‌گردد؛ در نتیجه کارتن‌هایی که از جنس مقوای پشت طوسی تولید می‌شوند می‌توانند از این طریق به سلامتی انسان صدمه بزنند. از این رو، استفاده از مقوای پشت طوسی برای مواردی که  جعبه و کارتن بسته بندی به طور مستقیم با مواد غذایی در تماس هستند، غیر مجاز است.

کاربرد مقوای ایندربرد

خرید مقوای ایندربرد با قیمت مناسب

حالا که با  کاربرد مقوای ایندربرد و مزایای استفاده از آن آشنا شدید، احتمالا این سوال برایتان پیش می‌آید که از کجا می‌توانید این مقوا را با قیمت مناسب‌ تهیه کنید؛ قبل از هر چیز باید بدانید که مقوای ایندربرد در قطرهای متفاوتی موجود است و با توجه به قطر مقوا، قیمت آن نیز متغییر است. نکته بعدی این مسئله هست که مقوای ایندربرد، مقوایی وارداتی است و با توجه به نوسانات قیمت دلار، قیمت این مقوا نیز دائما در حال تغییر است. مسئله دیگری که در تعیین قیمت مقوای ایندربرد دخیل است، متراژ مدنظر شما است. بنابراین اگر قصد تهیه مقوای ایندربرد یا  چاپ جعبه ایندربرد را دارید و یا می‌خواهید از قیمت آن مطلع شوید، می‌توانید به وب‌سایت ما مراجعه کنید.

ما در گلبرگ باکس، خدمات مشاوره، طراحی، چاپ و فروش انواع  کارتن ۷ لایه، کارتن لمینتی و ایندربرد را انجام می‌دهیم. شما می‌توانید اقدام به سفارش مقوا یا جعبه‌های بسته‌بندی کنید و یا از خدمات مشاوره و طراحی متخصصان ما بهره ببرید. تولید و ساخت کارتن و جعبه نیز، هم با تیراژ پایین و هم به صورت عمده انجام می‌شود‌.

کلیک کنید.!

 

 

 

 

5/5 - (5 امتیاز)
بازگشت به لیست

۸ دیدگاه در “ مقوای ایندربرد چیست؟

 1. شکری پور گفت:

  سلام وقت بخیر از اونجایی که این مدل کارتن ها قطر بیشتری دارن برای همه نوع محصول از یه نوع کارتن استفاده میشه از همین مدل مثلا برای خشکبار با کارتن گاز قطرشون یکیه ؟

  1. سلام.. کارتن با توجه به محصول شما با قطر مختلف تولید میشه

 2. صنمی گفت:

  این کارتن ها رو اگه بخواییم کیلویی هم میشه سفارش داد یا حتما باید تعدادی بگیریم؟/

 3. حجت زاده گفت:

  خداقوت
  من سفارش برای سرویس چینی میخوام اما نمخوام مثل بعضی از کارخونها کارتن زود خم بشه تو انبار
  البته من به سفارش یکی از شتری های قدیمیتون میخوام بهتون سفارش بدم
  ممنون میشم راهنمایم کنید

  1. سلام کاربر گرامی .. از اینکه ما رو برای سفارش انتخاب کردید خیلی سپاسگذاریم. و از نظر کیفیت و مقاومت کارتن ها، بهتون اطمینان میدم

 4. حاجی نژاد گفت:

  سلام
  روز بخیر
  برای بسته بندی مرکبات هم میشه از این مقوای ایندربرد استفاده کرد ؟

  1. سلام دوست عزیز . بله امکان استفاده داره

 5. نورالهی گفت:

  سلام وقت بخیر
  مهندس من ی جعبه ۲۹در ۱۸ ارتفاع ۱۰ برای کار فست فودی میخام امکان تولید وچاپ هست؟وقیمت رو هم ممنون میشم اعلام کنید ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *