دسته بندی نشده

کارتن قارچ چیست و چه کارایی دارد ؟ / کارتن سازی گلبرگ

کارتن قارچ با کیفیت در کارتن سازی گلبرگ باکس

تولید و بسته بندی قارچ به عنوان یک محصول خوراکی و یک منبع کامل از پروتئین گیاهی باعث شده تا امروزه تولید کنندگان کارتن نگاه عمیق تر به تولید کارتن قارچ داشته باشند. کارتنهای قارچ یک روش خوب برای بسته بندی قارچ و فرستادن آن به دست مشتریان است. امروزه از قارچ استفاده های بسیاری می شود و آن را از نظر پروتئین هم ردیف با گوشت قرار داده اند.

کارتنهای بسته بندی قارچ  به دلیل استفاده زیاد از آن همواره جایگاه مهمی در عرصه کارتن سازی پیدا کرده است، استفاده زیاد از این محصول خوراکی باعث شده تا تولیدکنندگان کارتن به فکر تولید کارتنهای بسته بندی قارچ بیافتند. از اینرو در این مطلب به تعریف کارتن قارچ و کارایی آن، بسته بندی قارچ، نکات مهم قبل از بسته بندی، صادرات، درجه بندی، همچنین تأثیر کارتن بسته بندی بر قیمت خرید کارتن قارچ و انواع مختلف کارتنهای بسته بندی قارچ می پردازیم.

کارتن قارچ چیست؟ و چه کارایی دارد؟

کارتنهای قارچ به ظرفی گفته می شود که برای نگه داری و حمل و نقل قارچ ها از تولید تا رسیدن به دست مشتری، آنها را داخل خود نگه می دارد و از هر گونه آسیب رسیدن به بافت قارچ در هنگام حمل و نقل توسط کارتن جلوگیری می شود.

به این دلیل قارچ یک نوع محصول بسیار حساس و ظریف است و بسته بندی آن هم به همان اندازه حساس است.

بسته بندی قارچ

قارچ ها بعد از تولید و برداشت کم کم رو به پژمرده شدن می روند و کیفیت آنها به تدریج کم می شود. همین علت باعث شده تا در مواقع برداشت، جابه جا کردن و نگهداری قارچ ها بسیار دقت کرد. زمانی که یک قارچ تمام این مراحل را پشت سر می گذارد به مرحله آخر یعنی بسته بندی می رسد، برای اینکار باید داخل بسته بندی قارچ قرار گیرد و بسته بندی شود. بسته بندی قارچ باعث محافظت قارچ ها از هر گونه فشار و ضربه به آنها می شود. هرگونه اتفاق یا آسیب بر روی قارچ باعث قهوه ای شدن کلاهک آن و در نتیجه باعث کاهش بازار فروش می شود. برای کاهش هزینه های طراحی کارتن و تولید کارتن، می توانید از قالب های اماده کارتن استفاده کنید که هزینه طراحی را حذف می کند.

پست های مرتبط:  شاخص های کارتن بسته بندی گوجه

کارتن قارچ

نکات مهم قبل از بسته بندی قارچ

برای اینکه محصول شما به مرحله آخر که همان قرار گرفتن داخل کارتن بسته بندی قارچ است بدون هیچ گونه مشکل انجام شود باید به نکات مهم قبل از بسته بندی توجه کنید.

مرحله اول:

زمانی که شما قارچ ها را برداشت می کنید باید حسابی مواظب باشید تا فشار به کلاهک قارچ وارد نشود، فشار بیش از حد باعث له شدن و بی کیفیت شدن قارچ ها می شود.

مرحله دوم:

مرحله دوم قرار دادن آنها داخل کارتن بسته بندی قارچ است. باید حواستان باشد که دستتان بیش از حد با قارچ ها در تماس نباشد که باعث آسیب رساندن به بافت آنها نشود. برای این کار شما باید مستقیما بعد از برداشت قارچ آنها را داخل ظرف های بسته بندی قرار دهید. دقت کنید که از فشار دادن آنها جلوگیری کنید و به تعداد آنها در ظرف ها دقت کنید. فشار دادن و گذاشتن قارچ ها بیش از حد داخل کارتن قارچ باعث فشار به لایه های قارچ و در نتیجه قهوه ای شدن کلاهک آنها می شود.

نکته: در حمل کارتنی که بسته های کوچک قارچ داخل آن قرار می گیرند بسیار دقت کنید.

صادرات قارچ

برای صادرات قارچ باید از کارتن بسته بندی ضد رطوبت استفاده کرد. زمانی که ظرف های بسته بندی داخل کارتن قارچ قرار می گیرد باید سالم به دست مشتریان برسد، بعد از آن کارتن های بسته بندی قارچ را داخل کانتینرهایی قرار می دهند که حتما دارای یخچال باشد و تا رسیدن به مقصد فاسد یا خراب نشوند.

پست های مرتبط:  کارتن بسته بندی ماسک - جعبه بسته بندی ماسک/کارتن سازی گلبرگ

اگر در حمل قارچ ها و نگهداری از آنها درجه حرارت بالا باشد باعث خشک شدن قارچ، قهوه ای شدن، بافت قارچ چرمی می شود، کلاهک قارچ ها باز شده و باعث طویل شدن ساقه قارچ می شود و در نهایت باعث خراب شدن و آلوده شدن قارچ توسط باکتری ها می شود.

برای اینکه بهتر از قارچ نگهداری کنید باید آنها را داخل بسته بندی پلاستیکی مخصوص قرار دهید و سطحی که بسته بندی شده را با استفاده از یک لایه پلی اتیلن که همان سلفون است حتما بپوشانید. بعد از انجام این مراحل باید آنها را داخل کارتن مادر قرار دهید تا برای صادرات آماده شوند.

نکات مهم قبل از اینکه قارچ ها را درجه بندی کنید

قارچ های خوراکی عمر کوتاهی دارند و عواملی همچون پوسیدگی، آبکی شدن و تغییر در رنگ و بوی قارچ باعث کاهش کیفیت قارچ می شوند و همچنین باعث از بین رفتن ارزش آنها در بازار می شوند. در نتیجه بعد از برداشت قارچ ها، خیلی سریع باید به سردخانه انتقال داده شوند و برای بسته بندی آماده شوند.

نکته: شما نمی توانید همه ی قارچ ها را بسته بندی کنید و به بازار برای فروش عرضه کنید، اول باید انواع قارچ ها را بسته به نوع و اندازه آنها درجه بندی کنید و بعد به فکر بسته بندی و رساندن به دست مشتری باشید.

کارتن قارچ

درجه بندی قارچ های دکمه ای چگونه است؟

قارچ های دکمه ای به طور معمول به 3 روش درجه بندی می شوند که عبارتند از:

  • قارچ های دکمه ای که در اندازه های کوچک قرار دارند.
  • قارچ هایی که دارای غشا هستند.
  • قارچ های بالغ که کلاهک آنها باز است.

بسته بندی هریک با یکدیگر متفاوت است چرا که قارچ های دکمه ای کوچک و قارچ هایی که دارای غشا هستند را می توان به صورت تازه به بازار عرضه کرد، اما قارچ های بالغ که دارای کلاهک باز هستند را معمولأ کنسرو می شوند و به دست مشتری می رسند.

پست های مرتبط:  استعلام قیمت کارتن

نکته: قارچ ها از نظر ارزش و هزینه تمام شده با یکدیگر متفاوت اند.

قارچ های کوچک برای برداشت نیاز به هزینه زیادی دارند و در نتیجه برای فروش هم گرانتر از بقیه هستند. اما قارچ های بزرگ سریع به عمل آمده و زمان کمتری برای برداشت آنها وجود دارد و هزینه تمام شده برای بسته بندی آنها هم به نسبت قارچ های کوچک کمتر است، در نتیجه خرید کارتن قارچ به هزینه کمتری نیاز دارد.

تأثیر کارتن بسته بندی قارچ بر قیمت

به همان اندازه که درجه بندی قارچ بسیار مهم و در قیمت آن تأثیر فراوانی دارد، بسته بندی هم بر روی قیمت کارتن قارچ تأثیر دارد. به طور کلی قارچ هایی که در اندازه های کوچک هستند نیاز به بسته بندی های کوچک نیز دارند. برای اینکه قارچ ها مشتری را به خود جلب کند می توان کارتن بسته بندی آنها را خیلی زیبا و خاص طراحی و تولید کرد.

نکته: در طراحی کارتن قارچ، مدل و طرح روی جعبه اهمیت بسیار زیادی دارد.

انواع مختلف کارتن قارچ

کارتنهای بسته بندی قارچ به صورت های مختلفی تولید می شوند که عبارتند از: کارتن سفید خام به صورت سه لایه، کارتن سه لایه لمینیتی، کارتن سه لایه با رنگ سفید دایکاتی و کارتن سفید رنگ سه لایه دایکاتی با چاپ لمینیتی است.

حرف آخر

بسته بندی قارچ باید از لحاظ طراحی و زیبایی طوری باشد که باعث جلب مشتری شود، همچنین یک کارتن بسته بندی قارچ باید از نظر استحکام و کارایی در سطحی باشد که مشتری را مجاب به خرید بسته بندی قارچ برای بار دیگر نیز کند. کارتن بسته بندی قارچ به صورت های مختلفی وجود دارد. شما می توانید خرید کارتن قارچ را به سلیقه و اختیار خود و با توجه به قیمت کارتن قارچ از کارتن سازی گلبرگ خریداری کرده  و از آن برای بسته بندی محصولات خود استفاده کنید.

 

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس: 

کارتن تخم مرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *