بسته بندی

تولید جعبه پیتزا در گلبرگ باکس

چاپ جعبه پیتزا

پیتزا یک غذای محبوب است که طرفداران زیادی دارد و به عنوان یک فست فود پرطرفدار شناخته می‌شود. معمولا پیتزا ها را به صورت بیرون بر سرو می‌کنند یا به صورت منجمد در فروشگاه ها عرضه می‌نمایند. به همین منظور نیز نیاز به یک محفظه پیدا میکنند که پیتزای گرم بدون عرق کردن یا آسیب دیدن هنگام حمل و نقل به دست مشتری برسد. همین نیاز موجب ساختن جعبه پیتزا توسط افرادی شد که در بسته بندی محصولات فعالیت داشتند.

 

 

 

جعبه پیتزا چیست؟

جعبه پیتزا یک محفظه برای بسته بندی پیتزا است که در ساخت آن از چسب یا منگنه استفاده نمی‌شود در عوض قسمت هایی در آن تعبیه شده است که با خم کردن و چفت شدن به کارتن ساده، حالت جعبه می‌دهد. همچنین شرکت های بسته بندی مواد غذایی برای جلو گیری از عرق کردن پیتزا‌های گرم در آنها تهویه ایجاد کرده اند. شکل خاص آنها بخاطر راحتی در انبار کردن و اشغال کمتر فضا می‌باشد و همچنین بخاطر اینکه این جعبه ها اکثرا برای حمل پیتزاهای گرم استفاده می‌شوند سعی شده است که در طراحی جعبه مخصوص پیتزا از چسب یا منگنه استفاده نشود.

طراحی باکس پیتزا

طراحی جعبه پیتزا بیرون بر همانطور که گفته شد به دو دلیل بدون استفاده از چسب و منگنه ساخته می‌شود.

1. بخاطر اینکه پیتزا ها گرم هستند و حرارت ممکن است باعث نرم شدن چسب ها و ترکیب با پیتزا شود. یا این که به طور کلی چسب ها بوی شیمیایی دارند و برای انسان مضر هستند. کارشناسان بسته‌بندی مواد غذایی نیز با در نظر گرفتن این موضوع چسب را حذف کرده‌اند و با دستگاه های مخصوص کارتن سازی به جعبه‌ها و کارتن های بسته بندی حالت داده اند تا بدون نیاز به هیچ موادی در هم چفت شوند.

2. دلیل دیگر این است که باکس های پیتزا در محل و هنگام پخته شدن پیتزا مورد استفاده قرار می‌گیرند و اگر از خود کارخانه بخواهند آماده عرضه شوند برای حمل و نقل و فضای مورد نیاز برای انبار کردن مشکل به وجود خواهد آمد همچنین باعث می‌شود که کارتن ها آلوده شوند یا آسیب ببینند. تولید کارتن به طور نیمه آماده باعث می‌شود که در اشغال فضا و زمان برای تولید و همچنین هزینه‌ صرفه جویی شود. همچنین کارتن ها تا لحظه‌ی استفاده سالم و تمیز باقی می‌مانند.

تاریخچه‌ تولید کارتن پیتزا از چه زمانی است

ساخت جعبه و کارتن پیتزا تقریبا به اندازه‌ی ساخت خود پیتزا است. زیرا پیتزا از زمان تولید خود بخاطر بیرون بر بودن و به عنوان فست فود شناخته می‌شد. نیاز به جعبه مخصوص پیتزا نیز از همان زمان تقریبا قرن ۱۹ میلادی حس شد اگر چه در آن زمان صنعت بسته بندی محصولات چنان اهمیتی نداشت و حتی به خوبی سازماندهی نمی‌شد اما پیتزا ها برای رسیدن به دست مشتری نیاز به بسته بندی داشتند.

انواع جعبه پیتزا

معرفی انواع جعبه پیتزا

جعبه‌های مخصوص پیتزا از نظر شکل، جنس جعبه، و نوع پیتزا دارای تنوع هستند و انواع مختلفی دارند. در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم.

انواع کارتن های جعبه پیتزا:

کارتن های پیتزا معمولا از جنس کارتن ای فلوت ساخته می‌شوند که در بین لایه‌های آن محفظه‌ی خالی وجود دارد. تا به تهویه‌ی بخار پیتزا کمک کند. نوع دیگر جعبه ها جعبه‌ی دو طرفه‌ی بهداشتی است که قیمت مناسبی دارد و مقاومت آن بالا است. همچنین چاپ جعبه‌های پیتزا که از جنس مقوای‌بهداشتی هستند. بسیار راحت تر است و توان مانور بیشتری دارد.

یکی از جدید ترین نوع جعبه مخصوص پیتزا که توسط تولید کنندگان کارتن ساخته شده است جعبه‌ پیتزای لمینتی است. این جعبه ها از جنس ایفلوت بهداشتی هستند و لایه‌ی رویی آنها از جنس کاغذ کرافت ۴۵ گرمی، کاغذ پشت طوسی استفاده می‌شود که در نهایت لمینت ‌شده و در نتیجه یک محصول با استحکام بالا و با قابلیت چاپ آفست که چاپی با دقت بسیار بالا است تولید می‌شود. جعبه پیتزای لمینتی بسیار مقاوم است و برای تولید کنندگان پیتزایی که قصد استفاده از بسته بندی خاص برای محصول خود را دارند اولین انتخاب می‌باشد.

انواع جعبه پیتزا از نظر شکل

جعبه های پیتزا از نظر شکل به اشکال مربعی، شش گوشه، هشت گوشه، مثلثی، مثلثی هشت تکه و لقمه ای وجود دارد. جعبه پیتزا‌های مربعی از متداول ترین و پرطرفدار ترین جعبه‌های پیتزا هستند که شکلی کلاسیک دارند این نوع جعبه  های پیتزا یک تکه و دو تکه می‌باشند. جعبه های شش تکه و هشت تکه شاید زیاد متداول نباشند ولی از استحکام بالا برخوردارند و شکلی فانتزی و زیبا دارند.

شکل دیگر جعبه ها به صورت مثلثی و مثلثی هشت تکه است. این نوع جعبه‌ها مخصوص پیتزا‌های بزرگ می‌باشند که بریده شده و به تکه های کوچک تقسیم شده‌اند.

انواع جعبه پیتزا

انواع جعبه پیتزا از نظر اندازه

اندازه‌ی جعبه های پیتزا بسته به نوع پیتزا متفاوت است. که مخصوص انواع پیتزا تعبیه می‌شود . پیتزا‌ پیکو، مینی ایتالیایی و لقمه ای که متناسب ابعاد و شکل آنها اندازه‌های جعبه تغییر می‌کند. در جعبه های  لقمه ای نیز باید گفت که تنها مخصوص پیتزاهایی هستند که خمیر انها لول شده و مواد را داخل آن می‌ریزند جعبه‌های مخصوص این پیتزا به شکل هرمی و مشابه جعبه‌ی سیب زمینی است.

 چاپ جعبه پیتزا چگونه انجام می‌شود و چه اهمیتی دارد؟

چاپ جعبه های پیتزا برای شرکت‌های مواد غذایی یا فست فودی ها بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. زیرا اگر جعبه های پیتزا بدون چاپ به بازار عرضه شود؛ راهی برای تبلیغ شرکت یا رستوران فست فود وجود ندارد. همچنین اکثر چاپ‌های جعبه پیترا برای افراد مختلف خاطره انگیز است. به همین دلیل شرکت‌های قدیمی نیز طرح جعبه پیتزای خود را کمتر تغییر می‌دهند زیرا با ان شناخته می‌شوند و مخاطبان آنها را با این طرح به خاطر می‌آورند. انواع روش چاپ متداول عبارت اند از:

چاپ آفست: چاپ آفست یکی از با کیفیت ترین نوع چاپ است که در آن دو یا چهار رنگ به صورت جدا‌گانه یا تلفیقی با یکدیگر تلفیق می‌شود و بیشتر از این نوع چاپ جعبه پیتزا استفاده می‌شود.
جعبه پیتزا چاپ سیلک: جعبه پیتزا چاپ سیلک توان چاپ یک یا دو رنگ را دارد و دقت چاپ پایین‌تری نسبت به آفست دارد. جعبه پیتزا چاپ سیلک تنها روی یک طرف جعبه انجام می‌شود.‌

قیمت خرید و فروش جعبه مخصوص پیتزا

کارخانه‌های کارتن سازی ساخت و توزیع جعبه‌های پیتزا را بر عهده دارند. شرکت‌ها و فست فود‌ها نیز جعبه  مخصوص پیتزا‌ی مورد نیاز خود را از تولید کنندگان آن به صورت عمده خریداری می‌کنند. قیمت خرید جعبه پیتزا نیز بسته به نوع و تعداد جعبه تفاوت دارد. برای تعیین قیمت فروش جعبه پیتزا‌ها هزینه‌ی خرید کارتن اولیه، نوع کارتن و همچنین نوع چاپ و تعداد خرید تاثیر گذار است. بعضی نیز جعبه های پیتزا بدون چاپ را خریداری می‌کنند که برای مصارف دیگر استفاده کنند یا اینکه خودشان کار چاپ را انجام‌ دهند که قیمت نهایی خرید جعبه پیتزا را کاهش می‌دهند.پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت جعبه های بسته بندی مقاله بررسی عوامل موثر بر قیمت کارتن بسته بندی را مطالعه نمایید.

خرید جعبه پیتزا

تولید جعبه مخصوص پیتزا در گلبرگ باکس

تولیدی کارتن گلبرگ باکس واقع در استان تهران است و کار تولید جعبه پیتزا را در تهران انجام می‌دهد. شما می‌توانید با ارائه‌ی ایده‌های خود برای چاپ جعبه پیتزا طرح های خود را روی آن‌ها پیاده کنید این شرکت چاپ جعبه پیتزا را در تهران انجام می‌دهد و به تمام نقاط کشور ارسال می‌نماید.
نتیجه گیری

جعبه‌های پیتزا بیشتر از دو قرن قدمت دارند و ظاهر آنها از ابتدا چیزی شبیه به جعبه‌های امروزی بوده است. پیتزاها اکثرا به صورت بیرون بر سرو می‌شوند و وجود جعبه پیتزا بسیار برای فست فودی ها و شرکت ها بسیار مهم است. همچنین نبود بسته بندی و چاپ روی آن باعث می‌شود هر برندی هرچقدر هم معروف عملا نادیده گرفته شود.

جعبه سازی و کارتنسازی گلبرگ پذیرای سفارشات شما در استان تهران است؛ همچنین از طریق سایت گلبرگ باکس نیز می توانید سفارشات خود را ثبت کنید.

کلیک کنید.!

 

 

 

 

 

5/5 - (6 امتیاز)
بازگشت به لیست

۷ دیدگاه در “تولید جعبه پیتزا در گلبرگ باکس

 1. ماهانی گفت:

  روز خوش
  من برای کارم نیاز به جعبه پیزاهای مثلثی دارم در ابعادبزرگ امکانش هست یا قالب هاتون استاندارده؟

  1. سلام.. بله در هر ابعادی که مد نظر شما باشه ما تولید داریم و از نظر استاندار محصولات هم خیالتون راحت

 2. ذاکر گفت:

  سلام من مایلم سفارش بدم فقط من اولین باره ازتون خرید میکنم میخواستم بدونم برای خرید اول تخفیف هم دارین ؟

 3. ریحانه نگینی گفت:

  روز بخیر
  رستوران ما یه سفارش ۱۰۰۰ تایی از کارتن های پیتزا داشت
  الان دوهفته است به دستمون رسیده
  میخواستم تشکر کنم از کیفیت و تحویل به موقع شرکت گلبرگ باکس مرسی

  1. سلام کاربر گرامی،، از اینکه تونستیم محصولی با کیفیت بهتون ارائه کنیم خوشحالیم

 4. نوشآفرینی گفت:

  سلام خداقوت به شما
  قالب های دایره ای هم دارین ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *