سرویس ها

جعبه شیرینی

جعبه قنادی

انواع شیرینی‌ خانگی و بازاری، شکلات‌ها، پاستیل و مارشملو و حتی چیپس‌های میوه و میوه خشک همیشه طرفداران زیادی در بین مردم داشته اند. هدیه دادن این خوراکی‌ها به مناسب‌های گوناگون نیز بسیار مرسوم است؛ میزان محبوبیت خوراکی‌های ذکر شده به حدی بالا است که گاهی به عنوان خوراکی‌های لوکس شناخته می‌شوند. این خوراکی‌های دوست‌داشتنی در مناسب‌های مختلفی چون عیدها، دید و بازدید، شب یلدا، ولنتاین و… کاربرد زیادی دارد. بنابراین جعبه بسته بندی چنین محصولاتی باید به صورت کادویی باشد. بسیاری از تولیدکنندگان خرد و بزرگ شیرینی‌جات، بسته‌بندی محصولات خود را به سوی بسته‌بندی کادویی و جعبه‌‌های مقوایی با طراحی‌های زیبا سوق داده‌اند؛ مشتریان نیز همیشه به دنبال محصولی هستند که علاوه بر طعم، ظاهر خوبی داشته باشد. بنابراین بدیهی است که تولید کنندگانی که شیرینی‌جات را با جعبه کیک و شیرینی زیبا ارائه می‎دهند، سهم بیشتری در بازار فروش انواع شیرینی داشته باشند. جعبه شیرینی مقوایی نسبت به انواع دیگر بسته‌بندی، ایده‌آل‌ترین است. کارتن و جعبه شیرینی مقوایی ویژگی‌های برجسته و متمایز زیادی دارد که در این مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

جعبه شیرینی

چرا جعبه شیرینی مقوایی؟

برای پاسخ به این سوال کافی ا‌ست یک جست‌و‌جوی کوتاه در گوگل انجام دهید یا به فروشگاه‌های مواد خوراکی خارجی سر بزنید؛ به بسته بندی محصولات شیرین و دیگر محصولات خوراکی خانگی و یا آماده خارجی نگاه کنید. همه چیز رنگ و لعاب زیادی دارد و توجه شما را به خود جلب می‌کند. آدامس‌های کوچک، شکلات‌ها… همه چیز با رنگ‌شناسی درست و طراحی‌های جذاب بسته‌بندی شده است.
اما آیا راز جذابیت این خوراکی‌ها، تنها طعم آن‌ها است؟ اگر بیشتر دقت کنید، می‌بینید که جنس جعبه بیشتر خوراکی‌ها و شیرینی‌ها از مقوا و کارتن است. برای این که متوجه علت استفاده از انواع جعبه شیرینی آماده و جعبه شیرینی خانگی شوید، به طور مفصل‌تر به آن می‌پردازیم.

۱/ دوست‌دار محیط زیست

پلاستیک‌ها از مواد بازیافت نشدنی تولید می‌شود و روند تجزیه آن‌ها، سالیان زیادی به طول می‌انجامد. از طرف دیگر به محیط زیست آسیب می‌زنند و باعث نابودی طبیعت می‌شوند. به همین علت بیشتر پلاستیک‌ها و کیسه‌های نایلونی، جای خود را به کارتن‌های مقوایی و یا کیسه‌های پارچه‌ای داده‌اند. مقوا و کارتن به راحتی بازیافت می‌شود و آسیبی به چرخه محیط زیست وارد نمی‌کنند.

کارتن بسته بندی بیسکویت

۲/ قابلیت چاپ طرح‌های گوناگون

روی جعبه مقوایی به راحتی می‌توان طرح‌ها و رنگ‌های گوناگونی را به کار برد. این جعبه‌ها معمولا از کارتن بسته بندی سفید تولید می‌شوند و وضوح رنگ و چاپ بر این نوع کارتن بسیار بالاست. بنابراین برای طراحی جعبه شیرینی قنادی هیچ‌گونه محدودیتی نخواهید داشت.

۳/ عدم آسیب رسانی به سلامتی

جعبه بسته بندی مواد غذایی مثل شیرینی از کارتن‌هایی تولید می‌شود که مورد تایید سازمان غذا و دارو باشد. این کارتن‌ها در صورت تماس با شیرینی‌جات واکنش نشان نمی‌دهند و از طریق تماس با مواد غذایی، جذب آن‌ها نمی‌شوند‌. در نتیجه این کارتن‌ها برای تولید و چاپ جعبه شیرینی، انتخاب درستی هستند.

جعبه بسته بندی شیرینی

۴/ امکان ترکیب کردن با پوشش‌های سلفونی

اگرچه برای  ساخت و تولید انواع کارتن و جعبه شیرینی از مقوای مورد تایید سازمان غذا و دارو استفاده می‌شود. با این وجود، برای رعایت بیشتر بهداشت، می‌توان روی این جعبه‌ها از پوشش‌های سلفونی استفاده کرد تا جعبه هیچ تماسی با مواد خوراکی نداشته باشد. علت دیگر اضافه کردن این پوشش‌ها این است که آب و دیگر مواد خارجی به درون جعبه نفوذ نکند.

مهم‌ترین مشخصه‌های جعبه شیرینی و کیک چیست؟

جعبه مناسب شیرینی باید از مقوای مقاوم ساخته شود تا بتواند به خوبی از شیرینی و کیک محافظت کند. مهم است که تولید کارتن با ابعاد استاندارد صورت بگیرد؛ جعبه‌های خیلی کوچک، ساختار کیک را بهم می‌ریزند و جعبه‌های خیلی بزرگ هم باعث می‌شوند کیک به صورت مدام در جعبه تکان بخورد و در نتیجه آسیب ببیند. بنابراین بهترین ابعاد جعبه، به گونه‌ای است که از هر طرف کیک یک سانت آزاد باشد. علاوه بر این موارد، کارتن بسته بندی باید طوری طراحی شود که فضای کافی برای چاپ برند و نام تجاری نیز وجود داشته باشد.

ممکن است این مطلب برای شما جالب باشد: جعبه سازی

انواع کارتن و جعبه شیرینی

در گذشته کارتن بسته بندی کیک و کلوچه تنها شامل جعبه‌های مقوایی ساده می‌شد‌. قسمت زیرین جعبه معمولا از مقوایی با ضخامت و مقاومت بیشتر ساخته می‌شد و درب جعبه جنس نازک‌تری داشت. اما امروزه از بسته‌ بندی‌های متنوعی برای جعبه شیرینی قنادی و حتی جعبه شیرینی خانگی استفاده می‌شود.

بررسی جعبه مقوایی شیرینی

جعبه شیرینی آماده قدیمی از جنس مقوایی است؛ این نوع کارتن شیرینی ساختاری شبیه کارتن کفش دارد و درب جعبه به صورت کامل از آن جدا می‌شود و متصل نیست. این جعبه‌ها هنوز هم کاربرد دارند و در بسیاری از شیرینی فروشی‌ها و قنادی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مزیت‌های این جعبه‌های مقوایی می‌توان به قیمت پایین و تحمل وزن زیاد کیک اشاره کرد. جعبه مقوایی را می‌توان برای جعبه شیرینی خامه‌ای یا کره‌ای به کار برد. جعبه مقوایی شیرینی را می‌توان به صورت جعبه شیرینی نیم کیلویی، یک کیلویی، دو کیلویی و سه کیلویی سفارش داد. البته این جعبه‌ها معایبی نیز دارند؛ ساختار جعبه‌های مقوایی قدیمی خیلی مقاوم نیست و تنها به واسطه منگنه و چسب بسته می‌شوند. علاوه بر این، ساختار مقوایی جعبه مقاومت خوبی هم در برابر آب ندارد و ضد آب نیست.

بررسی جعبه شیرینی و کیک با درب طلقی

این نوع جعبه‌ها که به جعبه پنجره‌ای شیرینی هم شناخته می‌شوند، ساختاری شبیه جعبه‌های مقوایی ساده دارند؛ با این تفاوت که درب جعبه از جنس طلق است و بدون باز کردن جعبه می‌توان محتویات آن را مشاهده کرد.
این جعبه‌ها زیبایی شیرینی و کیک را نمایان می‌سازند و جلوه بسیار خوبی دارند. تولید کارتن طلقی شیرینی با درب تماما طلقی و یا ترکیبی از مقوا و طلق انجام می‌شود. جعبه‌های طلقی برای بسته بندی انواع مختلف پای، کیک و شیرینی به کار می‌رود؛این نوع جعبه معایبی نیز دارد؛ جعبه‌های طلقی مقوایی همانند جعبه‌های ساده مقوایی، مقاومت زیادی ندارند، در ابعاد محدودی ساخته می‌شوند و حتی نسبت به نمونه‌های ساده قیمت بالاتری دارند. با این وجود این جعبه‌های پنجره‌ای به علت داشتن پوشش طلقی ضد آب هستند، ظاهر زیبای جعبه نیز برای هدیه دادن بسیار مناسب است.

جعبه قنادی

بررسی باکس کیک

تولید و چاپ جعبه شیرینی به صورت باکس، معمولا برای مینی کیک‌ها، تارت‌ و پای‌های تک نفره و دونات و اسکون به کار می‌رود؛ بنابراین قابلیت تحمل وزن کیک‌هایی با وزن زیاد را ندارند‌. این جعبه‌ها ابعاد بسیار کوچکی دارند ولی ظاهرشان بسیار تشریفاتی و زیبا است. این نوع جعبه مناسب شیرینی و کیک‌های کافه‌ها است و بسته‌بندی مناسبی برای سفارش‌های بیرون‌بر است. باکس کیک عمدتا از جنس طلق تولید می‌شود و بالا و پایین جعبه، دارای پوشش مقوایی است. با توجه به جنس طلقی باکس کیک، می‌توان این نوع جعبه را در دسته بسته‌بندی‌های ضد آب به شمار آورد. همان‌طور که اشاره شد، این جعبه‌ها ظاهر تشریفاتی دارند و به طبع، قیمت‌شان هم بالا است.

کارتن بسته بندی کیک

از کجا جعبه مناسب شیرینی تهیه کنیم؟

همان‌طور که مشاهده کردید اهمیت نوع بسته‌بندی شیرینی‌جات و حتی آجیل و میوه‌های خشک بسیار بالا است. بنابراین برای تهیه جعبه شیرینی، باید به سراغ کارخانه کارتن سازی بروید که مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های تولید و ساخت جعبه و کارتن بسته‌ بندی باشد؛ ما در شرکت گلبرگ باکس از مجرب‌ترین متخصصان و به روزترین دستگاه‌های تولید کارتن بسته‌ بندی استفاده می‌کنیم. می‌توانید به وب‌سایت ما مراجعه کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفارش خود را ثبت کنید یا از متخصصان ما راهنمایی بخواهید. فراموش نکنید که بسته‌بندی شیرینی چه تاثیری در برندسازی محصولات شما دارد. بنابراین تولید و چاپ جعبه شیرینی را به ما بسپارید.

سخن پایانی

جعبه شیرینی آماده و خانگی به اشکال مختلفی طراحی و تولید می‌شود. این جعبه ها اهمیت زیادی در جذب مشتری دارند و جذابیت این خوراکی‌های خوشمزه را دو چندان می‌کنند. در این مطلب شما را با انواع این جعبه‌ها آشنا کردیم؛ حالا که به اهمیت آن پی بردید با توجه به بودجه خود می‌توانید اقدام به سفارش جعبه شیرینی قنادی از کارتن سازی گلبرگ باکس کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
بازگشت به لیست

۶ دیدگاه در “جعبه شیرینی

 1. سجادی گفت:

  سلام خداقوت
  واقعااا بسته بندی شیک و جذاب برای فروش شیرینی و شکلات لازمه و اگه بسته بندی زیبا باهش حتی فروش رو چند برابر میکنه

  1. سلام دوست عزیز. بله کاملا با نظر شما موافقم. گلبرگ باکس میتونه در این زمینه خیلی بهتون کمک کنه

 2. یاسیمنی گفت:

  روز خوش
  من برا یه سری محولات تیراژ ۵۰۰ تا میخواستم اما تو تنوع بالا
  امکانش هست ؟ و اینکه من چه جوری میتونم نمونه کاراتونو ببینم؟

  1. سلام بله ما در هر تعداد و ابعاد و نوعی که شما بخایید براتون تولید میکنیم

 3. شکوه گفت:

  سلام
  مشاوره هاتون برای طراحی های زیبا برای جعبه شیرینی عالیه
  و طرح های جذابی هم داشتین مرسی

 4. ماندانی گفت:

  گلبرگ باکس مرسی
  سفارشم خیلی زیبا و باکیفیت بود
  مثل همیشه کارتون حرف نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *