دسته بندی نشده

اهمیت بسته بندی محصولات در چیست؟ | معرفی کاربرد های بسته بندی

اهکیت بسته بندی محصولات

شاید فکر زیادی در مورد بسته بندی محصولات نکرده باشید، اما بسته بندی یک محصول تأثیر زیاد و مستقیمی بر احتمال خرید آن دارد. مواقعی وجود دارد که شما ممکن است وسوسه شوید فقط یک محصول را براساس بسته بندی جذاب آن خریداری کنید. برخی از شرکت ها ممکن است تحت این فرض قرار بگیرند که محصول و عملکرد آن از آنچه که بسته بندی به نظر می رسد از اهمیت بیشتری برخوردار باشند، اما بسته بندی محصول می تواند در موفقیت یا عدم موفقیت در فروش محصول نقش داشته باشد.

برخی استدلال می کنند که بسته بندی به اندازه خود محصول مهم است زیرا این یک ابزار مهم برای بازاریابی و ارتباطات برای تجارت شما است. بسته بندی محصولات نقش مهمی در توسعه هر شرکتی و استراتژی بازاریابی آن دارد. به لطف فرصت های جدیدی که در صنعت بسته بندی در حال ظهور است، یک جعبه مقوایی ساده به یک کانال ارتباطی تبدیل شده است. زیرا مارک ها به دنبال جذب و سرگرمی مشتریان هستند.

بسته بندی محصول عامل مهمی است که تولید کنندگان هرگز نباید از آن غافل شوند. اهمیت بسته بندی محصول چند وجهی است و می تواند در تضمین اولین تصور خوب و وفادار ماندگار به برند، مسیری طولانی را طی کند.

تاریخچه بسته بندی محصولات

صنعت بسته بندی یک صنعت باستانی است که از زمان های اولیه انسان وجود داشته است. بسته بندی به شکل و شکل گیری همیشه در جهت کمک به انسان در حمل و نقل، ذخیره سازی و محافظت از اقلام مختلف بوده است. انسان اولیه از مواد و طرح های بسته بندی خام برای رفع نیاز های شکار و جمع آوری برای زنده ماندن استفاده می کرد. با پیشرفت فناوری، مواد اولیه و فرآیندهای بسته بندی پیشرفت کردند. در سال 250 قبل از میلاد، نخستین نمونه های قوانین محدود کننده و مؤثر در مورد بسته بندی کالاها در یونان مشاهده شد. در سال 1900 کلاکز به بازار آمد و بسته بندی انعطاف پذیر به وجود آمد و در دهه 1930 بسته بندی در خلا نیز ایجاد گردید. در فاصله بین سال های 1946 تا 1950 روش ساخت پلاستیک ابداع شد و …

ویژگی های اهمیت بسته بندی محصولات

1 . از محصول محافظت می کند

بسته بندی محصولات برای محافظت از محصول موجود در داخل آن استفاده می شود. بسته بندی باید محصول را در حین حمل و نقل بین مرکز تولید و خرده فروشی ایمن نگه دارد و باید در هنگام نشستن محصول روی قفسه، از آسیب دیدین جلوگیری کند. بنابراین، بسته بندی محصول باید محکم و قابل اعتماد باشد. بسیاری از شرکت ها محصولات خود را با مهر و موم بسته بندی می کنند که از لکه گیری جلوگیری می کند و امنیت و یکپارچگی محصول را بیشتر تضمین می کند. مصرف کنندگان انتظار دارند که محصولاتشان دقیقا مطابق آنچه در نظر گرفته شده است عمل کنند. بسته بندی محصول قابل اعتماد و ایمن بهترین راه برای اطمینان از همین امر است.

 

2 . محصول را نمایش داده و تبلیغ می کند

جنبه عملکردی دیگر بسته بندی محصولات نحوه تبلیغ و نمایش محصول است. بسیاری از محصولات، به ویژه محصولات غذایی، شامل توصیفی از مواد تشکیل دهنده و اطلاعات غذایی موجود در بسته بندی می باشند. بسته بندی های دیگر محصول ممکن است دستورالعمل هایی را توضیح دهد که نحوه تنظیم و استفاده از محصول را نشان می دهد. نمایش اطلاعات مهم در مورد محصول به مدیریت انتظارات مصرف کننده کمک می کند و رضایت مشتری را ارتقاء می بخشد. با استفاده از بسته بندی جعبه های پنجره یا جعبه های پلاستیکی پاک، مشتری می تواند به درستی محصول را در زمان واقعی مشاهده کند. بسیاری این امر را بیشتر به نمودار های ترسیم شده و توضیحات کتبی ترجیح می دهند. توانایی مشاهده صحیح محصول برای خودشان می تواند رضایت مشتری را و احتمال خرید را افزایش دهد.

3 . خریداران را جذب می کند

هنگام توجه به اهمیت بسته بندی محصولات در نظر گرفتن خواسته ها و نیاز های مصرف کننده بسیار مهم است. مهمترین هدف، ایجاد هر محصولی، جذب مشتری و ترغیب آنها به خرید محصول شما است. از آنجا که برداشت اول برای فرآیند خرید از اهمیت بالایی برخوردار است، بسته بندی محصولات با طراحی مناسب می توانند در قرار دادن محصول شما به دست خریداران مسیری طولانی بروند. انتخاب یک سبک و رنگی که باعث جذابیت مصرف کنندگان و ترغیب آنها به انتخاب محصول شما شود، همانند انتخاب مواد بسته بندی با کیفیت بالا، بسیار مهم است. بنابراین، هنگام طراحی بسته بندی محصول، بسیاری از مارک ها تحقیقات گسترده ای در مورد خواسته ها و نیازهای مصرف کنندگان انجام می دهند تا اطمینان حاصل شود که بسته بندی آنها جذاب است.

4 . محصول را از رقبا متمایز می کند

هنگام پیاده روی در راهروهای یک فروشگاه، خیلی سریع مشخص می شود که دیگر کمبود محصولات جدید و جالب در بازار وجود ندارد. بسیاری از خرده فروشان اغلب محصولات مشابه را در قفسه ها دسته بندی می کنند، بنابراین نیاز به جدا کردن محصولات شما از رقابت بسیار مهم است. بسته بندی محصولات خوش ساخت و چشم نواز راهی عالی برای انجام این کار است. در حالی که ممکن است اندازه و شکل بسته بندی مشابه رقبا باشد، طراحی باید متفاوت باشد. رنگ ها، قلم ها و سبکی که برای بسته بندی خود انتخاب می کنید به راحتی می تواند محصول شما را از سایر شرکت ها جدا کند. طرح های خلاقانه مانند جعبه های پلاستیکی شفاف توجه مشتری را به خود جلب می کند و به شما کمک می کند تا محصول شما برش بیشتری از بقیه داشته باشد.

5 . بسته بندی محصولات ابزاری برای بازاریابی هستند

بسته بندی محصولات شما می تواند یک وسیله بازاریابی مفید از طریق تبلیغات درون فروشگاهی باشد. محصولات مارک دار به راحتی شناخته می شوند، بنابراین طراحی بسته بندی با جلو و مرکز آرم شما کمک می کند تا مصرف کنندگان محصول بعدی را که خریداری می کنند را به یاد بیاورند. در نظر بگیرید که بسته بندی شما در مورد محصول و مارک شما چه می گویید. خوب است؟ آیا می تواند بهتر باشد؟ همچنین عاقلانه است که در مورد پیام هایی که بسته بندی محصول شما برای خریداران و مصرف کنندگان ارسال می کند، فکر کنید.

6 . بسته بندی، شناخت برند را ایجاد می کند

یک لحظه به فکر برخی از مارک های مورد علاقه خود بروید. همه آنها یک چیز مشترک دارند، آنها به یاد ماندنی هستند. در طول چند دهه، تعدادی از مارک ها تغییرات جزئی در بسته بندی محصولات خود ایجاد کرده اند و به ظاهر اصلی خود صادق هستند. به خاطر داشته باشید که مارک های قابل تشخیص نباید چیزی را تغییر دهند زیرا بسیاری از مارک های موفق آرم، رنگ و یا بسته بندی خود را تغییر داده اند، پس از ایجاد تغییر بزرگ، نوعی عکس العمل از خریداران را مشاهده کرده اند.

 

7 . یک استراتژی تبلیغاتی است

در ساده ترین شکل، بسته بندی محصول تبلیغاتی برای برند شما است. با توجه به بسته بندی مناسب، ممکن است یک مصرف کننده محصولی را در محل کار آشپزخانه خود رها کند یا آن را با افتخار در رفت و آمد خود حمل کند. بسته بندی چیزی است که باعث می شود یک برند و محصول قابل تشخیص باشد.

8 . در مورد موقعیت محصول صحبت می کند

چگونه کالای متمایز را شناسایی می کنید؟ کیفیت برتر؟ احتمالا برچسب قیمت بالاتر؟ و یا طراحی زیبا؟ بسته بندی با طراحی متمایز، ارزش تولید با کیفیت و با توجه به جزئیات می تواند یک محصول معمولی را به یک کالای لوکس تبدیل کند. به همین ترتیب، خدمات کمی به یک محصول پر مصرف ارائه می دهد تا آن را در بسته بندی بودجه قرار دهد. هنگام تصمیم گیری در مورد بسته بندی محصولات، مهم است که بپرسید، محصول خود را نسبت به رقبا در کجا قرار می دهید؟ چه پوستی باید در مورد محصول باید در ارتباط باشد؟

9 . بسته بندی فضای قفسه را به شما منتقل می کند

این فقط مربوط به جلب توجه مشتری نیست. طراحی بسته بندی زیبا محصولات در تضمین خرید خرده فروشان مسیری طولانی خواهد داشت. همه مارک های موفق قرن بیست و یکم این امر را ضروری می دانند. خرده فروشان افتخار می کنند که بسته بندی های خلاقانه و زیبا را در فروشگاهشان به نمایش بگذارند.

10 . بسته بندی بخشی از تجربه است

برای بسیاری از مصرف کنندگان تجربه به همان اندازه شادی استفاده از محصول برایشان مهم است. در حالی که بسته بندی ممکن است در ارائه تجربه لوکس برای یک کالا مهم نقش ایفا کند، می تواند در تحویل سیگنال های مهم اعتماد برای محصولات روزمره نیز نقش مهمی داشته باشد. مانند برقراری ارتباط با مواد غذایی تازه، اصالت کالاهای تجاری منصفانه یا امنیت محصولات با ارزش بالا که در درب منزل مشتری تحویل داده می شود.

11 . این یک پاداش ملموس برای خرید دیجیتال است

هنگام خرید آنلاین، بسته بندی محصولات یک نقطه لمس ملموس و فیزیکی را با یک برند ارائه می دهد که در غیر این صورت ممکن است یک تجربه کاملا دیجیتالی را ارائه دهد. برای مارک های لوکس، فرصتی برای ارائه خدمات به مشتریان به جبران از بین رفتن تجربه فروشگاه کمک می کند.

12 . فرصتی برای انجام کار خوب است

بیداری مصرف کنندگان آگاه محیط زیست برای همیشه اعتماد ما به مواد پلاستیک را تضعیف کرده است. در نتیجه، طراحان بسته بندی فرصتی برای نوآوری و خلاقیت دارند تا بتوانند مرحله محوری را طی کنند، زیرا تحقیقات نشان می دهد که مصرف کنندگان به احتمال زیاد مارک هایی را انتخاب می کنند که نشان دهنده ارزش های اخلاقی باشد.

نتیجه گیری

عدم توجه به طراحی بسته بندی، می تواند تأثیر مستقیمی در خط پایان داشته باشد. بهترین ایده های بسته بندی محصولات زمانی ساخته می شوند که مارک، ارتباطات، طراحی و تولید همه به طور همزمان در نظر گرفته شوند. در حالی که البته این  یک تصمیم تجاری است، روند ایجاد یک چیز زیبا است و اگر درست انجام شود، نتایج استثنایی ارائه می دهد. ما در کارخانه کارتن سازی گلبرگ انواع مختلف کارتن بسته بندی را ارائه می دهیم. 

شما مشتریان عزیز می توانید برای خرید انواع کارتن بسته بندی در تیراژ بالای 1000 به جعبه سازی کرج که تولید انواع کارتن و جعبه را برعهده دارد مراجعه کنید.

سوالات متداول

چه نوع بسته بندی برای محصولات دوستدار محیط زیست مناسب تر است؟

بسته بندی های قابل بازیافت، قابل تجزیه و ساخته شده از مواد پایدار مانند کاغذ و مقوا برای محصولات دوستدار محیط زیست مناسب تر هستند.

چه نوع بسته بندی برای محصولات آینده مناسب تر خواهد بود؟

بسته بندی های هوشمند، تعاملی، قابل ردیابی و سازگار با محیط زیست برای محصولات آینده مناسب تر خواهند بود.

چه نوع بسته بندی برای محصولات غذایی مناسب تر است؟

بسته بندی مناسب برای محصولات غذایی باید از مواد غیر سمی و بهداشتی ساخته شده باشد و از محصول در برابر رطوبت، هوا و نور محافظت کند.

 

 

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

 

 

 

 

5/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه در “اهمیت بسته بندی محصولات در چیست؟ | معرفی کاربرد های بسته بندی

 1. نسرین مرواریدیانی گفت:

  روز خوش من یه بسته بندی از یه برند کره ای دارم
  میخواستم بدونم شما میتونین برایم عینشو تهیه کنید؟

  1. سلام.. بله گلبرگ هر کارتنی با هر طرحی که بخایید براتون تولید میکنه

 2. هیلدا کریمی گفت:

  من تو حوزه اکسسوری ها کار میکنم
  از دوسال پیش تا الان مقداری از هزینه رو فقط برای بسته بندی و طراحی های اختصاص میدم
  و همین کار باعث افزایش فروشم شده
  کاملا حق با شماست گلبرگ باکس بسته بندی محصولات بسیار اهمیت داره

  1. بله بسته بندی در فروش محصولات تاثیر خیلی زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *