مقالات کارتن سازی

جعبه کارتن سوسیس کالباس / کارتن سازی گلبرگ

جعبه کارتن سوسیس کالباس

جعبه کارتن سوسیس کالباس به نسبت اینکه جعبه چه ابعادی دارد و مدل آن چگونه است متفاوت است.

ما قصد داریم در این مقاله شما را با مفهوم جعبه کارتن، نمونه ای از جعبه کارتن سوسیس کالباس، انواع مدل های آن، ویژگی ها تولید آن و نکات مهم در بسته بندی جعبه کارتن آشنا کنیم و امیدواریم این مطالب به شما در انتخاب یک جعبه مناسب کمک کند.

جعبه کارتن چیست؟

جعبه کارتن به ظرفی گفته می شود که برای نگه داری محصول به صورت موقت یا دائم از آن استفاده می کنند و به طور کلی ویترین محصول شما است. جعبه ها ممکن است در انواع مختلفی ساخته شوند گاهی از مواد مقاوم مثل چوب و فلز و مواد ساده مثل مقوا ساخته شده است، جعبه ها گاهی به صورت خیلی کوچک مثل قوطی کبریت و گاهی هم خیلی بزرگ که به آن جعبه مادر می گویند ساخته می شوند، و اصولا اکثر این جعبه ها به شکل مکعب مستطیل هستند.

جعبه کارتن سوسیس کالباس و دیگر محصولات گوشتی

اگر شما به دنبال انواع جعبه کارتن سوسیس کالباس و دیگر محصولات گوشتی می گردید باید بدانید که این جعبه ها در انواع مختلفی وجود دارند که سه نوع از این جعبه ها شامل موارد زیر می شوند:

کارتن کالباس

جعبه کارتنی سوسیس

جعبه انواع محصولات گوشتی

 

مدل های جعبه کارتون سوسیس کالباس

اگر شما قصد خرید جعبه کارتن سوسیس کالباس را دارید باید بدانید، که این جعبه های کارتن مدل های مختلفی دارند و به طور معمول دارای دو مسئولیت هستند که عبارتند از: نگهداری از محصولات در فروشگاه ها و مغازه ها و نمایش محصولات و برند ها است. برای آشنایی شما چند تا از آنها که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند را نام می بریم.

پست های مرتبط:  کارتن لمینتی چیست؟ - قیمت کارتن لمینتی | تولید کارتن لمینتی

1 . چهار درب

به جعبه کارتن هایی، چهار درب می گویند که همان طور که از اسمش معلوم است از سمت بالایی جعبه چهار درب دارد. به این نوع از جعبه کارتن ها، کارتن مادر نیز می گویند. کارتن مادر برای بسته بندی های بزرگ و سنگین مورد استفاده قرار می گیرد، و معمولأ جعبه های کوچک را در دل خود قرار می دهند تا به محل مورد نظر یعنی فروشگاه برسانند.

 2 . کیبوردی

یکی دیگر از مدل های مورد استفاده در جعبه کارتن سوسیس کالباس، مدل کیبوردی نام دارد، این مدل ها معمولأ از جنس کرافت و کارتن سه لایه ساخته شده است. مدل کیبوردی که معمولا در بسته های 100 عددی وجود دارد و ابعاد این جعبه ها 34 در 23 در 7 است.  یکی از خصوصیت های اصلی این جعبه ها این است که درب جعبه متصل به خود آن است و نیازی به چسب ندارد، در نتیجه در مصرف چسب نواری صرفه جویی می شود.

 3 . ته قفلی

مدل ته قفلی یکی دیگر از مدل های مورد استفاده برای جعبه کارتن سوسیس کالباس است، که از مواد موج دار ساخته شده است. در این نوع از جعبه ها برای قفل کردن از چسب نواری استفاده نمی کنند به قول معروف با یک شمارش 1، 2، 3 جعبه مورد نظر ساخته می شود. در ساخت این مدل ها اصلا نیازی به چسب نیست و نیازی به اینکه از قبل کف آن ها را چسب بزنید ندارد، چراکه با کف جفت شونده طراحی شده اند و به راحتی تا و قفل می شوند.

برای کاهش هزینه های طراحی کارتن و تولید کارتن، می توانید از قالب های اماده کارتن استفاده کنید که هزینه طراحی را حذف می کند.

ویژگی های جعبه کارتن سوسیس کالباس

از ویژگی های جعبه کارتن سوسیس کالباس می توان به چند تا از موارد مهم آن اشاره کرد.

پست های مرتبط:  تولید کارتن دایکاتی و کاربرد آن - برش دایکات | صنعت کارتن سازی گلبرگ

کارتن بسته بندی سوسیس کالباس

1 . ترکیب کارتن

ترکیب بندی جعبه کارتن سوسیس کالباس بسته به اینکه نوع آن چگونه باشد متفاوت است چند نوع از آن ها که بیشتر کاربرد دارند عبارتند از: سه لایه کرافت – فلوت – لاینر که  در ساخت جعبه کارتن ها مورد استفاده قرار می گیرند.

2. مدل کارتن

مدل  جعبه کارتن در شکل ظاهری آن خیلی تأثیر می گذارد. یکی از بهترین مدل های جعبه کارتن که معمولأ از آن استفاده می شود، مدل چهار درب آمریکایی است.

3. ابعاد کارتن

جعبه کارتن سوسیس کالباس در ابعاد و اندازه های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

4. چاپ کارتن

چاپ جعبه و کارتن یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای صنایع است، چرا که نوع  چاپ و بسته بندی مانند یک بازاریاب خوب و موفق عمل می کند و در افزایش فروش و جذب کردن مشتری خیلی تأثیر دارند. برای چاپ کردن جعبه کارتن سوسیس کالباس و دیگر محصولات گوشتی معمولأ از چاپ لمینتی استفاده می کنند.

کارتن بسته بندی لمینتی چیست؟ شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که کارتن هایی را به چاپ های زیبا و رنگ های مختلف دیده باشید. چاپ چهار رنگی که معمولا روی جعبه کارتن ها وجود دارد همان لمینت است، برای انجام این کار معمولأ ابتدا چاپ را روی مقوا می زنند و در مرحله بعد مقوا را با دستگاه های مخصوص روی کارتن قرار می دهند.

5.  خدمات چاپ

از جمله خدماتی که برای چاپ کارتن مورد استفاده قرار می گیرید می توان به سلفون اشاره کرد.

سلفون چیست؟  نوعی لایه نازک است که برای زیبایی و استحکام بیشتر بر روی لایه ای از مقوا یا کاغذ کشیده می شود. سلفون یک پوشش برای محافظت و زیبایی کارهای چاپ شده است و همچنین برای بهداشتی نگه داشتن وسایل خود می توان از سلفون استفاده کرد. سلفون ها معمولا در دو نوع حرارتی و چسبی وجود دارند.

نکات مهم برای بسته بندی جعبه کارتن سوسیس کالباس

اگر بسته بندی جعبه کارتن سوسیس کالباس شما برای خرده فروشی یا فروشگاه است، باید حداقل به قیمت محصول و توان خرید مصرف کننده توجه کنید و بعد آن را محاسبه کنید، با این کار شما متوجه می شوید که یک محصول را باید در چه میزان و اندازه وارد بازار کنید، تا بیشتر از حد معمول و خواست مشتری نباشد.

پست های مرتبط:  بسته بندی کفش | کارتن کفش | انواع جعبه کفش

همیشه باید به این نکته توجه کنید که جعبه کارتنی که شما آن را بسته بندی می کنید از چه جنس و ترکیب ورق است، تا هم در عین حال که زیبا و شیک به نظر برسد این توانایی را داشته باشد که محصول را در برابر صدمات احتمالی محافظت کند، همچنین این بسته بندی ها باید به گونه ای باشند که به راحتی حمل و نقل شوند و در حین حمل دچار پارگی یا آسیب به کالای داخل بسته بندی ها نشوند.

کالا یا محصولی را که شما بسته بندی می کنید برای اینکه به موفقیت دست یابید باید به خیلی نکات  مهم و اساسی  آن توجه کنید برای مثال: این که محصول  بسته بندی شده را در داخل کشور به آن نیاز دارند یا اینکه  باید به  خارج از کشور صادر  کنید، توجه به اینکه این محصول دارای چه برندی  است، میزان مصرف کالا در چه حد است، اندازه و نوع محصول  بسته بندی شده چگونه است. اینها همه نکات مهم برای بسته بندی جعبه کارتون سوسیس کالباس هستند که باید به آنها توجه کنید.

حرف آخر:

اگر شما قصد دارید جعبه کارتن سوسیس کالباس مناسب برای حمل و بسته بندی محصولاتتان را تهیه  کنید باید بدانید، یک جعبه باید از لحاظ کیفیت در بالاترین حد ممکن قرار داشته باشد تا در هنگام حمل و نقل به محصولات داخل آن آسیبی وارد نشود وهم از لحاظ ظاهری زیبا و جذاب باشد تا نگاه مشتری را به خود جلب کند، چرا که یک بسته بندی شیک و بادوام مانند یک بازاریاب توانا است که باعث افزایش فروش شما می شود. اگر شما می خواهید جعبه کارتن سوسیس کالباس را برای محصولات خود تهیه کنید می توانید به کارتن سازی گلبرگ مراجعه کنید.

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *