دسته بندی نشده

انواع کارتن تولیدی در کارتن سازی گلبرگ | قیمت انواع کارتن

انواع کارتن تولیدی در کارتن سازی گلبرگ در تهران و کرج

کارتن هایی که در کارخانه کارتن سازی گلبرگ تولید می گردد انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن می پردازیم. به طور کلی کارتن ها به چند دسته تقسیم می گردد که در مورد هر کدام توضیحاتی را ارائه می دهیم.

 

1 . کارتن عادی در کارتن سازی کرج

تولید انواع کارتن از این نوع کارتن ها به این صورت است که ورقه کارتن با دستگاه برش و چاک خورده می شود و به صورت معمول دارای تلورانس بیش از 2میلیمتر می باشند.

 

  2. کارتن دایکاتی (کارتن دایکات) یا مدلدار

انواع این نوع از کارتن به وسیله قالب های تیغ دار تولید می گردد و ابعاد آن دقیق و بدون تلورانس می باشد. کاربرد این کارتن دایکات در صنعت کارتن سازی  و جعبه سازی در کرج شامل موارد ذیل می باشد.

کارتن سوراخ دار به عنوان مثال : کارتن بسته بندی میوه، کارتن لبنی (کارتن لبنیات)، کارتن محصولات دریایی،

کارتن تلسکوپی به مانند: کارتن موز

کارتن دسته دار (کارتن یقه دار) از جمله: کارتن قطعات فلزی

کارتن یک درب مانند: کارتن نمایش محصولات

کارتن بدون درب همانند: کارتن اجاق گاز، کارتن یخچال، کارتن لباسشویی، کارتن لوازم خانگی بزرگ

 

3 . کارتن لمینتی در کارتن سازی کرج

لمینت روشی است که یک لایه چاپ شده روی کارتن را می پوشاند و مهمترین دلیل انتخاب آن زیبایی است که به کارتن های تولید شده می دهد. مراحلی که این کارتن برای ساخته شدن در کارخانه کلبرگ طی می کند شامل: اولین مرحله طراحی کردن طرحی است که می خواهد روی کارتن چاپ شود. مرحله دوم، طراحی خط تیغ و بعد از آن ساختن قالب و گرفتن زینک و بعد از آن می رسیم به چاپ پستر و انجام عکلیات لمینتی و بعد از آن نوبت به تیغ زدن و منگنه کردن می رسد و در نهایت بسته بندی می شود و برای مشتریان ارسال می شود.

از این نوع کارتن معمولا برای کارتن های خرما، کیک و کلوچه، میوه و … استفاده می شود. از ویژگی های کارتن لمینتی تولید شده در کارتن سازی در کرج می توان به استحکام بالا، بی نقص بودن که نتیجه ی دقت بالا است، شکیل بودن و چاپ با کیفیت بالا نام برد.

 

4 . کارتن های 3 لایه

کارتن های 3 لایه با توجه به نوع هدف و کاربردشان ساخته می شوند. لایه های هر کارتن ضخامت کارتن را نشان می دهد. کارتن های 3 لایه همان طور که از نامشان پیداست از سه لایه ساخته شده اند. کارتن های 3 لایه در کارخانه گلبرگ بدین صورت ساخته می شود که: ابتدا لایه های بالا و پایین را انتخاب می کنیم سپس دولایه اصلی بین دولایه اصلی فلوت قرار می گیرد و برای قرار دادن فلوت بین آستر ها از چسب مخصوص استفاده می کنیم بدین ترتیب کارتن 3 لایه ساخته می شود.

از کاربرد های کارتن های 3 لایه می توان به حمل وسایل خانه نام برد چرا که این کارتن ها مقاومت بالایی در برابر ضربه های مختلف دارند و محصول را در برابر نور و رطوبت محافظت می کنند.

 

5 . کارتن های 5 لایه

این نوع کارتن در اندازه ها و انواع مختلف با ضخامت های مختلف ساخته می شود. از انواع کارتن 5 لایه کارتن مرغ، کارتن های صنایع دستی، کارد و چنگال و … را می توان نام برد. این نوع کارتن از کارتن 3 لایه قوی تر است. آن هم به دلیل 2 لایه ماندگاری بیشتری در هنگام تولید آن استفاده می شود.

کارتن های 5 لایه بدین صورت در کارخانه گلبرگ ساخته می شوند که:

1-برای ساخت یک لایه کارتن 5 لایه، فقط از 3 لایه مسطح و 2 فلوت استفاده می شود.

2-ورق های بوش و فلوت را با چسب کنار هم قرار دهید.

3-یک تست کنترل کیفیت کارتن پنچ لایه را انجام دهید تا مقاومت کارتن در برابر فشار بررسی شود تا حداکثر وزنی که کارتن می تواند داشته باشد و حداکثر استحکام لایه را محاسبه کنید.

4-مقوا را برای مدت محدود روی آب بگذارید تا میزان نفوذ پذیری آب و رطوبت را بسنجید.

 

6 . کارتن های E فلوت

کارتن فلوت در واقع شکل موج ورق کارتن است. کارتن های E فلوت بیشترین مقاومت در برابر خرد شدن را دارد و از نظر سطح نسبتا مسطح است و برای مصارف چاپی قابل قبول تر است. این نوع کارتن از کارتن های تولید شده در کارتن سازی کرج است که دارای مشخصات نازک، خاصیت کوسن و سطح صاف است که مناسب ترین گزینه برای کارتن های تاشو مقوایی معمولی شامل انواع کارتن های لوازم آرایشی، مواد غذایی، دارویی، شیشه های شکننده، مواد سرامیکی و ابزارهای ظریف است.

 

7 . کارتن های B فلوت

کارتن های B فلوت دارای خواص عالی و مقاوم در برابر خرد شدن می باشد و در انبار فضای کمتری را اشغال می کند. این نوع فلوت برای بسته بندی کالاهای کنسروی، برای شینی های نوشیدنی، بسته های کشویی استفاده می شود. همچنین این نوع کارتن که در کارتن سازی در کرج تولید می شود برای لنت ها، تقسیم کننده ها، پارتیشن ها و انواع دیگر بسته بندی داخلی ترجیح داده می شود. همچنین کارتن های B فلوت را با کارتن C فلوت ترکیب کرده و برای ساختن کارتن های 5 لایه از آن ها استفاده می کنند.

 

8 . کارتن C فلوت 

گسترده ترین اندازه در انواع کارتن فلوت کارتن C فلوت است که در کارخانه گلبرگ سخته می شود. غالبا از این نوع کارتن برای بسته بندی محصولات شیشه ای، لبنیات و مبلمان  و همچنین صنایع غذایی، دارویی، ساختمانی و الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کارتن مقاومت خوبی در برابر خرد شدن و انبار کردن دارد و برای چاپ بسیار قابل قبول است. تقریبا 80 درصد ظروف موجدار از کارتن C فلوت است.

 

کارتن سازی گلبرگ در تهران

تعدادی از این دست کارتن ها که کارتن سازی گلبرگ افتخار در تولید آن ها دارد عبارتند از:

کارتن پستی، کارتن تخم مرغ، کارتن چای، کارتن بیسکوییت، کارتن مواد غذایی، کارتن غذایی، کارتن محصولات غذایی، کارتن مادر، کارتن مادر خرما، کارتن خرما، کارتن حبوبات، کارتن کنسرو، کارتن ماکارانی، کارتن لباس، کارتن اسباب کشی، کارتن حمل، کارتن دستگاهها، کارتن لوازم خانگی، کارتن تخم مرغی، کارتن روغن موتور، کارتن چرخ خیاطی، کارتن ماکروفر، کارتن مادر دارو، کارتن دارویی، کارتن کشمش، کارتن ماکارانی ( کارتن ماکارونی )، کارتن مرغ، کارتن کیک، کارتن حبوبات، کارتن مربا، کارتن عسل، کارتن تنقلات، کارتن کیک، کارتن آدامس، کارتن زعفران، کارتن خشکبار، کارتن روغن، کارتن گوشت، کارتن رشته آش، کارتن هود، کارتن سنگ، کارتن قند، کارتن شکر، کارتن آرد، کارتن سس، کارتن سبزیجات، کارتن آب، کارتن نوشیدنی، کارتن آبمیوه، کارتن شیر، کارتن ماست، کارتن دوغ، کارتن کلوچه، کارتن کشمش، کارتن عرقیجات، کارتن بستنی، کارتن مایع ظرفشویی، کارتن مایع لباسشویی، کارتن شامپو، کارتن بهداشتی، کارتن میز، کارتن لیوان، کارتن ظروف، کارتن لپ تاپ، کارتن قطعات خودرو، کارتن لامپ، کارتن دارو، کارتن لوازم الکتریکی، کارتن اسباب بازی، کارتن اسباب کشی، کارتن حمل بار، کارتن نوشابه، کارتن لواشک، کارتن حلوا شکری، کارتن خیارشور، کارتن ترشی، کارتن لوازم تحریر، کارتن خودکار، کارتن پوشک، کارتن فریزر، کارتن تلویزیون، کارتن جاروبرقی، کارتن ماشین ظرفشویی، کارتن اجاق گاز، کارتن گاز، کارتن فرگاز، کارتن فر، کارتن کولر، کارتن ظروف چینی بزرگ، کارتن اتو، کارتن غذاساز، کارتن همزن، کارتن چرخ گوشت، کارتن آبمیوه گیری، کارتن گوشت کوب برقی، کارتن قهوه ساز، کارتن سماور، کارتن چایساز، کارتن مخلوط کن، کارتن تستر، کارتن ماکروفر، کارتن عطر، کارتن ادکلن، کارتن آرایشی، کارتن کامپیوتر، کارتن کیس، کارتن منگنه، کارتن چسب، سینی تن ماهی، کارتن تن ماهی، کارتن رب، سینی رب، کارتن کنسرو، سینی کنسرو، کارتن کیبردی، کارتن دارویی، کارتن پتروشیمی، کارتن سنگ، سینی سنگ، کارتن موزاییک

 

یک نکته مهم این است که شما می توانید برای آگاهی از قیمت انواع کارتن مورد نیاز خود در سایت گلبرگ در عرض 3 دقیق و به صورت آنلاین  استعلام قیمت را انجام دهید.

سوالات متداول

مزایای استفاده از کارتن لمینتی چیست؟

کارتن های لمینتی دارای استحکام بالا، زیبایی و چاپ با کیفیت بالا هستند. از این نوع کارتن برای بسته بندی محصولات لوکس مانند خرما، کیک و کلوچه، میوه و … استفاده می شود.

چه تفاوتی بین کارتن های E فلوت، B فلوت و C فلوت وجود دارد؟

کارتن های E فلوت نازک، صاف و مقاوم در برابر خرد شدن هستند و برای بسته بندی لوازم آرایشی، مواد غذایی، دارویی و … مناسب هستند. کارتن های B فلوت ضخیم تر و مقاوم تر هستند و برای بسته بندی کالاهای کنسروی، شینی های نوشیدنی و … استفاده می شوند. کارتن های C فلوت پرکاربردترین نوع کارتن هستند و برای بسته بندی محصولات شیشه ای، لبنیات، مبلمان و … استفاده می شوند.

چگونه می توان از کارتن های بازیافتی برای بسته بندی استفاده کرد؟

کارتن های بازیافتی را می توان برای تولید کارتن های جدید با کیفیت پایین تر استفاده کرد. این کار به حفظ محیط زیست و کاهش هزینه های تولید کمک می کند.

 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه در “انواع کارتن تولیدی در کارتن سازی گلبرگ | قیمت انواع کارتن

 1. علی اکبر علیزاده گفت:

  کارتن های شامپو و ماسک مو هم سفارش میگیرن ؟
  نمونه هایی دارین ازشون ؟

  1. سلام.. بله ثبت سفارش برای این نمونه محصولات هم داریم
   میتونید با مراجعه به صفحه نمونه کارتن انواع مختلف کارتن های بسته بندی رو مشاهده کنید

 2. سعید خسروی گفت:

  چطوری استعلام قیمت محصولات رو بگیرم ؟

  1. سلام.. از صفحه استعلام قیمت کمک بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *