دسته بندی نشده

بسته بندی صنعتی – گلبرگ باکس

بسته بندی صنعتی در کارتن سازی گلبرگ باکس

هر کسب و کاری برای حفاظت از محصولاتی که تولید می کند به بسته بندی صنعتی نیاز دارد. بسته بندی صنعتی از محصول در برابر آسیب های فیزیکی مثل ضربه و رطوبت محافظت کرده و همچنین مواد غذایی را در برابر باکتری محافظت می کند تا وقتی به دست مشتری می رسند تازه باشند. از آن جایی که بسته بندی اولین چیزی است که مشتری می بیند جذاب بودن آن نقش مهمی در بازاریابی کالا دارد و می توان اطلاعاتی مثل قیمت، مواد تشکیل دهنده، نحوه استفاده، شرایط نگهداری و غیره را روی آن قرار داد. بسته بندی معمولا در محل تولید و بلافاصله بعد از فرآیند تولید کالا انجام می شود، اگرچه در هر نقطه دیگری از زنجیره تامین نیز قابل اجرا است.

 

 

بسته بندی صنعتی یک اصطلاح کلی برای توصیف کردن انواع بسته بندی های تخصصی یا سفارشی است که باعث حفاظت بیشتر از کالا هنگام حمل و نقل یا انبار شدن می شوند. ماده ای که برای بسته بندی به کار می رود به صنعت، نوع محصول تولید شده، استانداردهای روز، بازار و مشتریان هدف بستگی دارد. کارتن یکی از بهترین و پرکاربردترین مواد بسته بندی است که شرکت های کارتنسازی را به تامین کننده های اصلی این فرآیند تبدیل کرده است.

بسته بندی صنعتی از دو بخش اصلی تشکیل شده است: اصلی و ثانوی. بسته بندی اصلی چیزی است که خریدار بعد از بردن محصول به خانه آن را باز می کند. برای مثال، بطری نوشیدنی، قوطی یا ظروف پلاستیکی حاوی غذاهای آماده در گروه بسته بندی اصلی قرار می گیرند. بسته بندی ثانوی از کالا هنگام ترانزیت حفاظت می کند. جعبه های بزرگ همراه با پوشش پلاستیکی بسته بندی ثانونی هستند و بعد از رسیدن محصول به فروشگاه باز می شوند.

دلایل مهم بودن بسته بندی صنعتی چیست؟

اگر به عنوان مالک کسب و کار فکر می کنید بسته بندی به اندازه خود محصول مهم نیست قطعا شکست خواهید خورد. محصولی که داخل بسته بندی قرار گرفته دیده نمی شود، بنابراین بسته بندی نقش زیادی در معرفی آن دارد. تصمیم خرید معمولا تنها چند لحظه طول می‌کشد و در نتیجه بسته بندی باید توجه مشتری را به خود جلب کرده و روی تصمیم او تاثیر بگذارد. بسته بندی صنعتی بیشتر از چیزی که فکر می کنید مهم است زیرا:

برند شما را متمایز می کند

هزاران محصول مشابه در بازار به دنبال جذب مشتری هستند. بر اساس تحقیقات انجام شده یک سوم تصمیم گیری مشتری بر اساس بسته بندی است. در نتیجه برای موفق شدن باید از یک بسته بندی چشمگیر و متمایز از رقبا استفاده کنید.

رنگ بسته بندی روی عادت های خرید مشتری تاثیرگذار است

رنگ مورد استفاده در بسته بندی محصول نقش کلیدی در تصمیم خرید مشتری دارد. ذهن انسان به هر رنگی واکنش متفاوتی نشان می دهد، در نتیجه بسته بندی محصول باید با توجه به این نکته صورت بگیرد. برای مثال، محصولاتی که بسته بندی سفید دارند ساده، امن و خالص در نظر گرفته می شوند. قبل از تصمیم گیری در مورد رنگ بسته بندی محصولات اول مشتریان هدف خود را بررسی کنید.

بسته بندی محصول یک ابزار بازاریابی است

بسته بندی محصول می تواند یک ابزار بازاریابی خوب در قفسه فروشگاه ها باشد. محصولات برند به راحتی قابل شناسایی هستند، در نتیجه چاپ لوگو روی بسته بندی باعث می شود مشتری محصول شما را به خاطر بسپارد. به پیامی که بسته بندی محصول به خریداران منتقل می کند فکر کنید.

پلاستیک به دلیل ارزان و انعطاف پذیر بودن مدت زیادی ماده اصلی برای بسته بندی صنعتی بود. با این حال، در سال های اخیر نگرانی های زیست محیطی افزایش پیدا کرده و صاحبان برند ها و خرده فروشان به این نتیجه رسیده اند که در بسته بندی صنعتی علاوه بر ماده اولیه باید چرخه عمر، ماهیت منابع مورد نیاز برای ساخت و پتانسیل بازیابی در پایان چرخه عمر آنها را نیز در نظر داشته باشند. جعبه های کارتنی بهترین جایگزین بسته بندی با پلاستیک هستند. طبق گزارش آژانس محیط زیست اروپا ۸۲ درصد از زباله های جمع آوری شده از سواحل اروپا پلاستیک است، در صورتی که کاغذ یا مقوا فقط ۲ درصد از آن را تشکیل می دهد. بسته بندی کارتنی در صورتی که در طبیعت رها شود در عرض چند ماه تجزیه می شود، ولی تجزیه شدن پلاستیک دهه ها یا حتی قرن ها طول می کشد.

بسته بندی صنعتی

 

 

 

 

 

مزایای محصولات صنعت کارتن سازی در بسته بندی صنعتی چیست؟

در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی ابتدا ورق های کارتن از مواد اولیه ساخته شده و سپس جعبه کارتن بر اساس محصولی که قرار است بسته بندی شود ساخته می شود. جعبه کارتن به چند دلیل برای بسته بندی عالی است:

1 . تطبیق پذیری: جعبه کارتن را می توان برای بسته بندی طیف گسترده ای از محصولات با اندازه و شکل های مختلف به کار برد. بعضی از برند ها جعبه کارتن بسته بندی محصول خود را طوری طراحی کرده اند که بعد از باز شدن باز هم قابل استفاده باشد، در نتیجه عمر محصول را افزایش داده و تعهد برند به تولید زباله کمتر را نشان می دهد. برای مثال، برخی از برند های پوشاک از بسته بندی کارتنی استفاده می کنند که قابلیت تبدیل شدن به چوب لباسی را دارد.

2 . برند سازی ایده آل: جعبه های کارتنی را می توان با استفاده از رنگ آمیزی و چاپ لوگو متمایز کرد تا برند به راحتی توسط مشتری قابل شناسایی باشد.

3 . قابل بازیافت: یکی از مزیت های مهم بسته بندی صنعتی با کارتن قابل بازیافت بودن است. علاوه بر این، بعضی از شرکت های کارتن سازی از مواد بازیافتی برای تولید استفاده می کنند که کمک زیادی به حفظ محیط زیست می کند.

4 . هزینه کمتر حمل و نقل (و در نتیجه ردپای کربن): از آن جایی که کارتن سبک است وزن زیادی به محصول اضافه نمی کند. هر چقدر بسته بندی سبک تر باشد، حمل و نقل آن به سوخت کمتری نیاز دارد و در نتیجه مقرون به صرفه تر است. علاوه بر این، ردپای کربنی ناشی از مصرف سوخت نیز کاهش پیدا می کند. جعبه کارتن بسیار بادوام است و از نفوذ رطوبت جلوگیری می کند.

5 . مقرون به صرفه: بسته بندی صنعتی با کارتن در مقایسه با سایر گزینه ها مثل پلاستیک برای هر کسب و کاری بسیار مناسب است. با خرید عمده از کارتن سازی می توانید هزینه بسته بندی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. علاوه بر این، کارتن معمولا تا نشده تحویل داده می شود و در نتیجه برای انبار کردن آن به فضای زیادی نیاز ندارید.

بسته بندی صنعتی

امروزه طراحی خوب بسته بندی یکی از مولفه های ضروری برای داشتن یک کسب و کار موفق در نظر گرفته می شود. از آن جایی که بیشتر مشتریان یک محصول جدید را اولین بار در قفسه فروشگاه می بینند، بسته بندی آن باید حاوی اطلاعات مورد نیاز باشد و انگیزه خرید ایجاد کند. انتخاب نوع بسته بندی بر اساس چند فاکتور انجام می شود، برای مثال حفاظت از محصول تا رسیدن به دست مشتری و پایین بودن هزینه حمل و نقل. اگر تصمیم دارید برای بسته بندی صنعتی محصول خود از کارتن استفاده کنید از چند شرکت استعلام قیمت کارتن بگیرید.

برای استعلام قیمت کارتن ابتدا باید طول، عرض و ارتفاع، مدل و همچنین چیزی که می خواهید روی آن چاپ شود را به شرکت کارتن سازی اعلام کنید. در حال حاضر برخی از شرکت ها امکان استعلام قیمت کارتن به صورت آنلاین را نیز فراهم کرده اند. سپس قیمت ها، شرایط تحویل و بازخورد سایر مشتری ها را بررسی کرده و بهترین شرکت تولید کننده کارتن را انتخاب کنید.

 

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

 

 

 

 

 

 

 

4.5/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *