دسته بندی نشده

چاپ کارتن – طراحی جعبه / کارتن سازی گلبرگ

چاپ کارتن

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده ای که بسته بندی به روش چاپ کارتن و نحوه ارائه محصول از جانب شما تا چه اندازه می تواند بر روند رشد و توسعه کسب و کارتان تاثیرگذار باشد؟ موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید این است که نحوه بسته بندی و ارائه یک محصول به اندازه تولید آن مهم و پر اهمیت است. بسته بندی به عنوان یکی از مهم ترین سیستم های حفاظتی برای هر کالایی به شمار می رود که چگونگی انتخاب آن از اهمیت فوق العاده بالایی برخودار است.

 

 

 

اما بسته بندی یک کالا و یا یک محصول تنها برای حفاظت از آن نیست؛ بلکه مشتریان و مصرف کنندگان کالای شما استقبال چندانی از آن محصول نمی کنند مگر آنکه آن را در یک بسته بندی متناسب با نوع محصول ارائه کنید. در ادامه این مقاله با انواع مدل های مختلف چاپ و تولید انواع کارتن با ما همراه باشید.

اهمیت بسته بندی و چاپ کارتن در رشد کسب و کار چیست؟

مسائلی مانند حفاظت از محصول، بازاریابی آن و همچنین حفظ و نگهداری آن در انبار مستلزم یک بسته بندی مناسب است. این روزها تمام واحدهای تولیدی به نحوه بسته بندی خود اهمیت زیادی می دهند چراکه این موضوع نه تنها برای مصرف کننده های داخلی پر اهمیت است، بلکه در محصولات صادراتی نیز بسته بندی اهمیت زیادی دارد.

فراموش نکنید که مشتریان خارجی شما از محصولی که تولید کرده اید استفاده نمی کنند مگر آنکه در قدم اول موفق شوید با نحوه بسته بندی خود نظر آن ها را جلب کنید. از همین رو شیوه های متعددی برای بسته بندی یک کالا وجود دارد که یکی از قدیمی ترین و البته پراستفاده ترین این شیوه ها، بسته بندی مقوایی و کارتنی است.

بسته بندی کارتنی؛ یک بسته بندی مقاوم و البته کم هزینه

بسته بندی محصولات و کالاهای مختلف به کمک کارتن به عنوان یکی از قدیمی ترین شیوه های بسته بندی کارتن به شمار می رود. کارتن به دلیل مقاومت ذاتی که دارد، بسته بندی مناسبی برای انواع محصولات آسیب پذیر به شمار می رود و به همین خاطر نیز اکثر تولیدکنندگان، این متریال را برای بسته بندی محصولات تولیدی خود انتخاب می کنند.

یکی دیگر از مزیت های انتخاب کارتن برای بسته بندی، هزینه کمتر مقوا و کارتن نسبت به دیگر متریال ها است. به عنوان یک واحد تولیدی که محصولاتی برای صادرات به دیگر کشورها دارید، بسیار پر اهمیت است که کالای شما صحیح و سالم به دست مصرف کننده برسد؛ فکر می کنید چه نوع بسته بندی مناسب ترین گزینه ممکن است؟

یک بسته بندی که هم مقرون به صرفه و سبک باشد و هم حفاظت از کالای شما را تضمین کند انتخاب مناسبی است و بی شک چاپ کارتن و بسته بندی به کمک آن بهترین شیوه ممکن خواهد بود. یکی دیگر از امتیازهای مثبتی که کارتن بسته بندی در اختیار شما می گذارد، امکان استفاده از آن در نقش های جانبی است.

احتمالا شما نیز دیده باشید که از جعبه های کارتنی برای حمل و نقل و جا به جایی برخی از کالاها نیز استفاده می شود. چه چیزی بهتر از این است که بسته بندی محصول شما تا مدت ها دست مشتری باقی بماند و برند و کالای شما را نیز تبلیغ کند؟! بی شک این یک راه کم هزینه برای بازاریابی و تبلیغ است! در ادامه با مراحل چاپ کارتن بیشتر آشنا می شوید.

چاپ کارتن

مراحل چاپ و تولید کارتن برای ارائه یک محصول باکیفیت تر کدامند؟

همانطور که گفتیم چاپ و تولید کارتن یکی از مراحل مهم در روند تولید یک محصول است که نمی توان از اهمیت بالای آن چشم پوشی کرد. چراکه هرچقدر هم محصول باکیفیتی را تولید کرده باشید، اگر نتوانید آن را به شیوه ای درست به مخاطب معرفی کنید در واقع در معرفی خودتان و برندتان به مشتری ناکام مانده اید!

از همین رو چاپ کارتن از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه در دنیای بازاریابی و تبلیغات، شما تنها چند ثانیه فرصت دارید تا نظر مشتری را به محصول خود جلب کنید و یک بسته بندی مناسب می تواند این مسیر را بسیار هموارتر کند. مراحل چاپ یک کارتن برای بسته بندی را به صورت خلاصه می توان اینطور عنوان کرد:

  • طراحی جعبه
  • انتخاب متریال و نوع جعبه
  • چاپ آن

طراحی جعبه؛ یکی از مهم ترین مراحل چاپ کارتن

یکی از اساسی ترین مراحلی که برای چاپ یک کارتن باید طی کنید، طراحی آن است. همانطور که کمی پیش هم گفتیم بسته بندی محصولات شما اولین پل برقراری ارتباط با مشتری هستند. بنابراین در نگاه اول شیوه بسته بندی معرف شما و برندتان به مخاطب خواهد بود.

نمی توانید خودتان را به درستی به مخاطب معرفی کنید و آن ها را متقاعد کنید تا از محصولات شما استفاده کنند اگر طراحی مناسبی برای بسته بندی کارتنی خود انتخاب نکرده باشید. طراحی متناسب با نوع کالای موجود در بسته بندی، یک شیوه کاربردی برای بازاریابی است؛ به عبارتی بسته بندی شما می تواند به نوعی یک ابزار تبلیغاتی برای برند شما باشد اما به شرطی که طراحی مناسبی برای آن در نظر گرفته باشید.

 

 

 

 

 

 

خلاقیت در این طراحی حرف اول و آخر را می زند. آیا مخاطب با دیدن طراحی بسته بندی شما ترغیب به استفاده از آن می شود؟! آیا نوع طراحی به گونه ای است که این محصول را در حمل و نقل و جا به جایی ها حفظ کند؟ فراموش نکنید که طراحی و چاپ کارتن تنها برای زیبایی این محصول نیست؛ بلکه شما به یک بسته بندی مناسب نیاز دارید تا محصولاتتان در طی جا به جایی ها آسیب نبیند و صحیح و سالم به دست مصرف کننده برسند.

انتخاب متریال مناسب و نوع جعبه

بعد از طی شدن مرحله طراحی کارتن، نوبت به انتخاب متریال مناسب و نوع کارتن می شود. در این مرحله شما باید راجع به پارامترهایی چون جنس و نوع جعبه، گرماژ کاغذ و متریال مصرفی در جعبه تصمیم گیری کنید.

این مرحله پیش از چاپ کارتن، یکی از مراحل مهم است که نباید راحت از آن بگذرید و بهتر است با تیمی متخصص در این زمینه مشورت کنید؛ چراکه انتخاب متریال مصرفی و همچنین گرماژ کاغذ تا حدود زیادی به کاربرد جعبه و میزان بودجه شما بستگی دارد. بنابراین با داشتن یک راهنمای باتجربه در کنار خود بهتر می توانید راجع به این موضوعات تصمیم بگیرید.

چاپ جعبه کارتنی و خدمات پس از آن

بعد از طراحی و انتخاب متریال مصرفی، کارتن شما برای چاپ آماده می شود. برای استحکام، ماندگاری و زیبایی هر چه بیشتر این بسته بندی کارتنی، تمام این مراحل باید با دقت و تخصص کافی صورت بگیرند. از آنجایی که چاپ جعبه کارتنی یکی از اجزای مهم برای برند سازی تولید کنندگان و فروشندگان به شمار می رود، باید تیمی را برای طراحی و چاپ این کارتن ها انتخاب کنید که ارائه خدمات خود را تضمین کنند.

چاپ و تولید کارتن های صنعتی و صادراتی از جمله خدمات صنعت جعبه سازی و کارتن سازی گلبرگ است که با بیش از یک دهه سابقه به راحتی می توانید خدمات مربوط به تولید و چاپ بسته بندی های کارتنی و مقوایی خود را به ما بسپارید.

مدلهای مختلف چاپ کارتن کدامند؟

روش های متعددی برای چاپ بر روی کارتن وجود دارد که هر کدام با توجه به مزایا و معایب و همچنین تعرفه آن ها قابل انجام هستند. به طور کلی چاپ می تواند در دو مرحله مستقیم و یا مرحله غیر مستقیم که به پیش چاپ نیز شناخته می شود، انجام شود.

در چاپ به شیوه مستقیم، طرح و یا نوشته های مورد نظر به صورت مستقیم بر روی کارتن چاپ می شوند. اما در روش پیش چاپ، چاپ طرح مورد نظر ابتدا بر روی یک لایه نازک مانند کاغذ انجام می شود و سپس آن را برای چاپ روی کارتن می چسبانند. روش های مختلف انجام چاپ که می توانند به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم انجام گیرند عبارتنداز:

  • فلکسو گرافی
  • چاپ افست یا لمینتی

چاپ کارتن

فلکسو گرافی و مزایای آن

هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند. به عنوان مثال چاپ به روش فلکسو با سرعت بالایی انجام می شود و در این روش نوشته ها می توانند بر روی انواع سطوح هموار و ناهموار چاپ شوند. هزینه کم و همچنین ماندگاری بالا از دیگر مزایای استفاده از این روش به شمار می روند.

از روش چاپ فلکسو معمولا برای چاپ نوشته بر روی کارتن استفاده می شود. البته این بدین معنی نیست که با این روش قادر به چاپ تصویر بر روی کارتن نیستیم؛ چاپ تصویر نیز امکان پذیر است اما از کیفیت مطلوبی برخوردار نخواهد بود.

چاپ افست یا لمینتی؛ کارتن لمینت و مزایای آن

کیفیت بالا و همچنین قیمت مقرون به صرفه این روش را برای چاپ کارتن به صورت عمده مناسب کرده است. برای چاپ به این طریق از ابزاری به نام زینک و یا صفحه های فلزی مسطح جهت چاپ غیر مستقیم استفاده می شود. این روش معمولا برای چاپ لیبل و برچسب بر روی کارتن استفاده می شود. روش کار به این صورت است که ابتدا نوشته و عکس مورد نظر بر روی برچسب چاپ شده و پس از آن به کارتن چسبانده می شوند. اما چرا به این نوع چاپ، چاپ لمینتی می گویند؟

چراکه این روش بیشتر برای کارتن های لمینتی مورد استفاده قرار می گیرد. کارتن لمینتی دارای ویژگی های زیادی است؛ از جمله این ویژگی ها می توان به مواردی چون تسهیل حمل و نقل، حفظ کیفیت محصول و هزینه اقتصادی آن اشاره کرد. برای چاپ کارتن لمینتی هیچ محدودیتی وجود ندارد و همین موضوع طرفداران این نوع بسته بندی را بیشتر کرده است.

در  سایت کارتن سازی گلبرگ ما صفحه ای به نام استعلام قیمت داریم که شما هر وقت که بخواهید می توانید با مراجعه به آن از قیمت های تمامی کارتن ها مطلع شوید.

 

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

 

 

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *