مقاله

کارتن پستی چیست و انواع کارتن های پستی کدام اند؟

کارتن پستی و انواع آن

کارتن های پستی، کارتن هایی هستند که مهم ترین مشخصه ی آن ها داشتن نشان شرکت پست و مشخص بودن جای آدرس فرستنده و گیرنده است. همچنین محل چسبیدن تمبر روی آن مشخص شده است. ابعاد کارتن های پستی متفاوت است و کارتن هایی که ما ارائه می دهیم کارتن های پستی قهوه ای در سایز های 1، 2، 3، 4 و 5 است. شرکت گلبرگ باکس با ارائه کارتن های پستی شرایط آسان و سریعی را برای شما جهت خرید کارتن ارائه می دهد.

اگر شرکت شما یک وب سایت تجارت الکترونیکی را اداره می کند، باید یک نوع کارتن پستی انتخاب کنید تا محصولاتتان را به مشتریان خود عرضه کنید. نوع جعبه ای که انتخاب می کنید تأثیر بسیار زیادی بر ایمنی و امنیت محصولات شما خواهد گذاشت. انتخاب اشتباه جعبه باعث خرابی محصولات هزینه های اضافی خواهد شد. بیایید نگاهی به کارتن های پستی بیندازیم تا بتوانید آن چه را که دقیقا برای محافظت از محصول خود در هنگام حمل و نقل انتظار داریدرا بدست آورید.

کارتن شکاف دار معمولی

کارتن شکاف دار معمولیکارتن شکاف دار معمولی رایج ترین نوع کارتن در صنعت بسته بندی است.آن ها یک انتخاب عالی برای بسته بندی های چندگانه هستند. یک کارتن معمولی شکاف دار از یک دیواره تک جداره تشکیل شده است، اما این کارتن همچنین می تواند به عنوان یک دیواره دو جداره یا سه جداره برای حفاظت بیشتر تولید شود.

برخی از کاربرد های  کارتن شکاف دار معمولی شامل موارد زیر می شود:

 • کارتن های پستی سفارشی
 • بسته بندی های خرده فروشی
 • جابجایی لوازم الکترونیکی
 • جعبه های متحرک
 • بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی
 • و غیره

کارتن با لبه کامل پوشش دهنده

کارتن با لبه کامل پوشش دهندهکارتن با لبه کامل پوشش دهنده بسیار شبیه به یک کارتن معمولی شکاف دار است. با این تفاوت که هر دو فلپ با هم همپوشانی دارند تا به طور کامل عرض کارتن های پستی را بپوشانند.. این باعث ایجاد ضخامت اضافی در بالا و پایین کارتن برای محصولاتی می‌شود که نیاز به حفاظت  بیشتری دارند.این سبک کارتن ها دارای همان کاربردهای یک کارتن شکاف دار معمولی است که در بالا به آن اشاره کردیم.

کارتن تلسکوپی

این نوع کارتن پستی دارای دو تیکه بالا و پایین مجزا است که بر روی یکدیگر قرار می گیرند. هنگام مشاهده هر قطعه به صورت جداگانه، می بینید که آن ها سینی شکل هستند.کارتن تلسکوپی از دو قطعه مستطیل شکل ساخته شده است. لبه های کارتن با یکدیگر تداخل دارند و از همه طرف محافظت می شود. زمانی که وسایلی را داخل آن می گذارند بسیار مقاوم و ایمن هستند. این کارتن ها طوری ساخته می شوند که به آن ها حالت مسطح داده می شود و باعث می شود برای کتاب، مجله و سایر محصولات مشابه مناسب باشند.

کاربردهای کارتن تلسکوپی شامل موارد زیر می شود:

 • کارتن های پستی سفارشی
 • بسته بندی کالاهای کاغذی و محصولات
 • بسته بندی کتاب یا کاتالوگ
 • و بسته بندی محصولات شکننده است

پوشه یک تکه

پوشه یک تکهکارتن پوشه یک تکه برای بسته بندی محصولات با ارتفاع کم مناسب است. این کارتن از یک تکه تخته تشکیل شده است که کف صاف و بدون شکافی را فراهم می کند.فلپ های بلند تر قسمت بالای کارتن را تشکیل می دهند و فلپ های جانبی باعث  ثبات قسمت بالا می شوند.

این نوع جعبه به سرعت مونتاژ بارگیری و بسته بندی میشود.کاربرد های رایج  پوشه یک تکه  شامل موارد زیر است:

 • بسته بندی قاب عکس
 • ذخیره کتاب یا کاتالوگ
 • بسته بندی محصولات خرده فروشی کم عمق
 • یا کارتن های پستی سفارشی برای محصولات منحصر به فرد است

پوشه پنچ وجهی

پوشه ۵وجهیپوشه های پنج وجهی از مقوای موجدار تشکیل می شوند. این کارتن ها ۵ پنل دارند که بخش فوقانی جعبه را تشکیل می دهند. وقتی این جعبه بسته می‌شود، در 3 طرف آن چند لایه مقوای موج‌دار قرار می‌گیرد که باعث می‌شود در مقابل فشار و ضربه مقاوم تر باشد.

.پوشه پنچ وجهی معمولا برای بسته بندی اقلام باریک استفاده می شود. از این کارتن برای ساخت کارتن های هدیه، بسته بندی قطعات فلزی یا ریل، پنهان کردن اقلام  مواد غذایی استفاده می شود.

دایکات خود قفل شونده

دایکات خود قفل شوندهکارتن دایکات خود قفل شونده معمولا برای حمل وسایل کوچک و سبک وزن استفاده می شود. این کارتن ها به سرعت جمع می شوند. در طی تولید این کارتن ها ضایعات کمی ایجاد می شود. آن ها همچنین بسیار مقرون به صرفه هستند.

کارتن سینی شکل

کارتن سینی شکلکارتن سینی شکل قفل دار یک کارتن پستی بسیار محبوب است. این کارتن از مقوای موجدار تشکیل شده است .این نوع جعبه از محافظت بالایی برخوردار است که اغلب برای حمل وسایل ظریف مانند لوازم آرایشی یا الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای حمل مواد غذایی و خرده فروشی از این نوع کارتن های پستی استفاده می شود.

کارتن سریکارتن سری

از این نوع کارتن ها برای ایجاد حافظت اضافه در جعبه استفاده می شود. کارتن سری  به عنوان جدا کننده درون کارتن های پستی عمل می کند و  محفظه هایی را برای محصولات شکننده ایجاد می کند.  این کارتن ها برای محافظت از محصولاتی  از جمله ظروف شیشه ای یا محصولات  آشامیدنی، محصولاتی با قطعات متعدد و موارد دیگر استفاده می شود.

نکته اخر اینکه  شما مشتریان عزیز می توانید در سایت ما در عرض 3 دقیقه کارتن  پستی مورد نیاز  خود را استعلام قیمت کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 2 =