دسته بندی نشده

قیمت کارتن | چه عواملی در قیمت کارتن تاثیر می گذارد ؟ [ نحوه محاسبه ]

-چه عواملی در قیمت کارت-ن تاثیر می گذارد ؟-هزینه کارتن بسته بندی

بسته بندی شما به چه صورت است؟ چه موادی را بسته بندی می کنید؟ هزینه بسته بندی یکی از هزینه هایی است که همیشه باید مد نظر داشته باشیم. به همین دلیل من می خواهم در این مقاله عواملی که بر قیمت کارتن تاثیرگذار است را به شما ارائه دهم. درک این موارد می تواند در کاهش هزینه های کارتن از جمله کارتن لمینتی و بسته بندی به شما کمک کند.

چرا دو جعبه با مواد مشخص و اندازه های کاملا مشابه، دو قیمت متفاوت دارند؟ چرا دو جعبه که از نظر ظاهری کاملا مشابه هستند، قیمت های متفاوتی دارند؟ چرا شما جعبه ارزان تر را سفارش می دهید؟

چرا تجزیه و تحلیل قیمت کارتن مهم است؟

با افزایش تعداد شرکت ها و افزایش قیمت کارتن برای بسته بندی، اکنون زمان آن است که هزینه بسته بندی خود را تجزیه و تحلیل کنید و بتوانید کارتن بهتر و با کیفیت تر و مناسب محصولات خود خریداری کنید. برای این کار باید فاکتور های اصلی و تعیین کننده قیمت کارتن بسته بندی را بدانید. بهتر است بدانید که هر کارتن از چند ورق ساخته شده است که این ورق ها به صورت چند لایه روی هم قرار می گیرند. در اینجا می خواهیم به انواع ورق کارتن که در هنگام ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد و تأثیر بسیزایی بر قیمت کارتن دارد را بررسی کنیم.

کارتن 3 لایه

نوعی کارتن است که از دو ورق صاف در بالا و پایین و یک ورق چین دار در وسط ساخته می شود و به نام کارتن 3 لایه شناخته می شود. این 3 لایه بودن باعث می شود تا کارتن از استقامت بالایی برخوردار باشد. قیمت این نوع کارتن در مقابل کارتن های 5 لایه و 7 لایه بسیار مناسب تر است.

قیمت کارتن 3 لایه

کارتن 5 لایه

بر حسب نیاز مشتریان برای محصولاتشان می توانید کارتن 5 لایه را تولید کنید. این نوع کارتن بخاط اینکه دولایه از کارتن های سه لایه بیشتر دارند از استقامت بالایی برخوردار هستند و همچنین از قیمت بالاتری نسبت به کارتن سه لایه برخوردار است.

کارتن 7 لایه

این نوع کارتن ها چون از تعداد ورق بیشتری ساخته شده است بیشتر برای کالایی که مساحت طولانی قرار است طی کنند مانند کالاهای صادراتی ساخته می شوند. این کارتن ها در مقابل دو نوع قبلی از قیمت بالاتری برخوردار است.

پس در نتیجه تعداد ورق استفاده شده در کارتن بر قیمت کارتن تأثیر بسزایی می گذارد. حتی اگر بخواهید می توانید با مراجعه به مقاله نحوه محاسبه قیمت و با استفاده از فرمول داده شده در آن مقاله قیمت کارتن های خود را محاسبه کنید.

 

بنابراین چه عواملی در قیمت کارتن تأثیر می گذارد؟

برای اکثر افرادی که محصولات بسته بندی شده ارائه می دهند، معمولا می توان 5 عامل مهم قیمت کارتن لمینتی را شناسایی کرد. این 5 عامل اصلی عبارت اند از :

شکنندگی محصول

بازاریابی روی کارتن

حجم سفارشات بسته بندی

پیچیدگی کارتن

نقش در زنجیره تامین

امکان دارد همه این موارد برای محصول شما صدق نکند. اما در ادامه، من در مورد هر کدام توضیحاتی می دهم که نشان می دهد چرا باید این عناصر را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید فرصت های احتمالی برای صرفه جویی در هزینه ها را کشف کنید.

 

 

 

شکنندگی / مشخصات محصول

بدیهی است که میزان شکنندگی و مشخصات محصول شما می تواند تاثیر مستقیم و قابل توجهی بر قیمت کارتن داشته باشد. به زبان ساده تر هر چه میزان شکنندگی محصول شما بیشتر باشد، یا محصول ظریف تری داشته باشید، باید هزینه بیشتری برای بسته بندی آن پرداخت کنید. به طور مشابه، محصولات بزرگ تر به طور کلی هزینه بیشتری برای بسته بندی نسبت به محصولات کوچک تر، دارند. هنگام ارزیابی هزینه کارتن باید به محصول خود فکر کنید.

یکی از اصلی ترین دلایلی که ممکن است باعث افزایش قیمت کارتن لمینتی شود، افزایش تقاضای مواد اولیه برای تولید مقوا است. این افزایش تقاضا منجر به کمبود، افزایش قیمت و در نهایت افزایش هزینه های بسته بندی کارتن لمینتی شما می شود. بنابراین آیا می توان برای کاهش هزینه ها و کاهش تقاضا ها کاری کرد؟ بله.

به عنوان مثال شما می توانید بررسی کنید که آیا می توانید جعبه های کوچک تری سفارش دهید تا مواد کمتری برای تولید آن استفاده شود؟

یکی دیگر از موارد مورد بررسی این است که اگر محصولات شما محصولات شکستنی نیستند و در حمل و نقل نیاز به محافظت زیادی ندارند، می توانید از کارتن هایی با استقامت پایین تر یا کارتن های نازک تر استفاده کنید. با این کار در هزینه کارتن نیز صرفه جویی کرده اید. ما در شرکت کارتن سازی و جعبه سازی گلبرگ برای شما مشتریان عزیز فرصتی فراهم کرده ایم تا در کمتر از 3 دقیقه و به صورت آنلاین استعلام قیمت را انجام دهید و از قیمت واقعی کارتن مطلع شوید.

نقش در زنجیره تأمین

یک اصل دیگر که بر قیمت کارتن تاثیر می گذارد این است که بررسی کنید علاوه بر این که محصول شما چه میزان شکنندگی دارد، در زنجیره تامین در چه محیط هایی جا به جا می شود. به طور مثال آیا محصول شما ار طریق پیک به کاربر نهایی تحویل داده می شود؟ در مسیر تحویل به مشتری ممکن است محصول شما چندین بار جا به جا شود یا ممکن است به مکان های دوری با وانت یا کامیون انتقال داده شود که در معرض ضربه و لرزش بیشتری قرار داد. با در نظر گرفتن این موارد می توانید کارتن بهتر و با قیمت مناسب تر تهیه کنید.

اگر محصول شما مستقیما با حمل و نقل مخصوص به مشتری تحویل داده می شود، نیاز به کارتن محکم ندارد چون فقط یک بار حمل می شود. اما اگر محصولات خود را به مناطق دور تر ارسال می کنید، هزینه کارتن و بسته بندی شما نیز بیشتر می شود زیرا باید از کارتن با استقامت بالاتر مثل کارتن لمینتی استفاده کنید.

عوامل تاثیر گذار در قیمت کارتن

 

پیچیدگی بسته بندی

نکته دیگر که به محافظت از محصول شما بستگی دارد، پیچیدگی بسته بندی شما است. به عنوان مثال برای محافظت از قسمت های مختلف محصول ممکن است برش های پیچیده ای در داخل کارتن اصلی نیز داشته باشید که نیاز به مونتاژ دارد. به خوبی بررسی کنید که آیا تمام این پیچیدگی ها لازم است و یا با تغییر چیدمان محصول می توان در هزینه هایی که برای مونتاژ، بسته بندی و برش های داخلی پرداخت می شود، صرفه جویی کرد. حتی با حذف یکی از فرایند های تولید انواع کارتن می توانید در هزینه کارتن، صرفه جویی زیادی کنید.

حجم سفارشات بسته بندی

مانند هر کالای دیگری که خریداری می کنید، حجم کلی سفارشات شما می تواند تاثیر بسزایی بر قیمت کارتن داشته باشد. اگر تعداد سفارشات شما در کارتن ها بالاتر باشد می تواند در میانگین هزینه های خود صرفه جویی کنید. اما برای این کار باید مواردی را در نظر داشته باشید. اگر روزانه تقاضای محصول شما بالا است که به راحتی می توانید حجم سفارش کارتن را نیز بالا ببرید اما اگر میزان تقاضای شما کم است، برای این که تعداد بیشتری کارتن سفارش دهید، باید جایی برای نگهداری آنها داشته باشید. بررسی کنید آیا مکانی برای نگه داری کارتن های اضافی دارید یا خیر؟ اگر ندارید به هیچ عنوان کارتن با حجم بالا سفارش ندهید، زیرا نگهداری آن ها در فضای باز کار درستی نیست.

آخرین عامل تاثیرگذار در قیمت کارتن چیست؟

اخرین فاکتور از فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت کارتن، در نظر گرفتن نقش کارتن در بازاریابی محصول شما است. شما می توانید با هزینه کمتر تبلیغ کنید. برای این کار کافی است آرم و یا تبلیغ محصول خود را بر روی جلد کارتن چاپ کنید. ممکن است چاپ آرم به صورت رنگی، بر رو کارتن، هزینه بیشتری برای شما داشته باشد، اما می تواند تبلیغ بسیار خوبی برای شرکت شما باشد. اما برای کاهش هزینه کارتن در زمینه بازاریابی نیز می توانید به جای استفاده از چندین رنگ در تبلیغ ، از یک رنگ استفاده کنید و هزینه های خود را در تولید کارتن لمینتی کاهش دهید.

نتیجه

اگرچه تعداد بیشماری از عواملی وجود دارد که بر قیمت کارتن برای بسته بندی تاثیر می گذارد، اما اگر شما بر روی عواملی تمرکز کنید که به راحتی می توانید ان ها را آنالیز و کنترل کنید، این فرصت را دارید که هزینه های خود را به صورت چشمگیری کاهش دهید. شما عزیزان به راحتی می توانید خدمات گلبرگ کارتن را ببینید و نوع بسته بندی مناسب محصول خود را انتخاب کنید.علاوه براین سایت ما قادر است در عرض 3 دقیقه استعلام قیمت کارتن را انجام دهد و کار را برای شما  مشتریان عزیز آسان کند.

 

 

 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

۶ دیدگاه در “قیمت کارتن | چه عواملی در قیمت کارتن تاثیر می گذارد ؟ [ نحوه محاسبه ]

 1. مهتاب گفت:

  سلام روزتون به خیر.چطور می تونم استعلام قیمت کارتن روز رو بگیرم؟

  1. سلام وقت بخیر کاربر گرامی
   برای استعلام قیمت کارتن روی این لینک کلیک کنید

 2. امید امیری گفت:

  سلام
  قیمت کارتن هاتون از بازار خیلی مناسبتره
  واقعا ممنون

 3. مهتاب دارایی گفت:

  قیمت کارتن های پشت طوسیتون چقدر ه ؟
  شما کارتن دارو هم سفارش میگیرن؟

  1. سلام.. برای استعلام قیمت انواع کارتن بسته بندی میتونید از صفحه استعلام قیمت کمک بگیرید.. و در مورد تولید کارتن دارو باید بگم بله هر نوع کارتنی که بخایید تولید داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *