بسته بندی

کارتن بسته بندی

کارتن بسته بندی

استفاده از کارتن بسته بندی در همه جای دنیا رونق زیادی دارد. اصولاً تمامی کسب و کارها، شرکت‌های تولیدی، فروشگاه‌‌ها، رستوران ها و … از جعبه و کارتن‌بسته بندی استفاده می‌کنند. به عبارتی بهتر تمامی فعالیت‌ها نیازمند چنین محصولی خواهند بود. از طرفی در منازل یا حتی در اسباب کشی‌های بین شهری نیز نیازمند کارتن بسته بندی است تا وسایل را به ‌راحتی به مقصد منتقل کنند. از طرفی بسته بندی محصول نیز اهمیت زیادی دارد. برای سالم رسیدن محصولات به مقصد، داشتن بسته بندی خلاقانه‌ بسیار مهم است.

به عبارتی بهتر می‌توان گفت که کارتن بسته‌بندی و بسته بندی محصول مکمل یکدیگر در حفظ سلامت محصولات می‌باشند. از همین رو باید توجه ویژه‌ای به هر دو بخش شود. این نوع کارتن‌ها به دلیل مزیت‌های زیادی که دارند، به عنوان یکی از مهم‌ترین و سود‌آورترین صنایع در جهان شناخته می‌شوند. در ادامه این مطلب به معرفی کارتن بسته‌بندی پرداخته و با ویژگی‌های آن آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.

 

 

کارتن بسته بندی و انواع آن

همانطور که گفتیم امروزه در بیشتر فعالیت‌ها از کارتن بسته‌بندی استفاده می‌شود. از طرفی با توجه به تنوع محصولات در بازار، داشتن جعبه‌ای جهت بسته‌بندی محصول امری ضروری است. کارتن بسته‌بندی که سفارش می‌دهید باید از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار باشد تا در جابه‌جایی ها و حمل و نقل آسیب نبیند. از طرفی با داشتن دوام و پایداری بالا، باید توانایی حفظ کیفیت محصولات بسته بندی شده را داشته باشد.

کارتن بسته بندی

کارتن بسته‌ بندی میوه صادراتی

یکی از پرفروش ترین محصولات در شرکت‌های کارتن سازی، کارتن بسته‌بندی میوه صادراتی است. بسیاری از افرادی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند، از این نوع کارتن جهت بسته‌بندی محصول و ارسال آن به کشورهای خارجی استفاده می‌کنند. به دلیل حجم، ابعاد و اندازه میوه‌ها، کارتن بسته‌بندی را به صورت کارتن 7 لایه تولید می‌کنند. با این کار مقاومت کارتن را افزایش پیدا کرده و باعث می‌شود محصولات سالم به مقصد برسند. مهم‌ترین کارتن بسته‌بندی صادراتی عبارت‌اند از:

کارتن بسته بندیالبته کارتن برخی از محصولات مانند گوجه و خیار، نسبت به سایر محصولات کمی متفاوت است. به عنوان مثال برای کارتن بسته‌بندی گوجه سه مدل وجود دارد. مدل اول به صورت کارتن گوجه گیلاسی است که برای گوجه‌های ریز و شبیه به گیلاس استفاده می‌شود. به علت حساسیت بالای گوجه‌های گیلاسی، بهتر است بیش از حد مجاز این در این کارتن محصول قرار ندهیم. همچنین کارتن گوجه دو ردیفه سفید و کارتن گوجه دو ردیفه قهوه ای نمونه‌های دیگری از کارتن بسته بندی گوجه به شمار می‌روند.

در طرف مقابل برای کارتن خیار، دو مدل پرکاربرد وجود دارد. این دو مدل شامل کارتن خیار قهوه ای و کارتن خیار 5 لایه می‌باشند. کارتن 5 لایه جز محصولات پرفروش شرکت‌های کارتن سازی و جعبه سازی شناخته می‌شود؛ زیرا ویژگی‌ها و کاربردهای بسیار زیادی دارد. در ادامه با این نوع کارتن آشنا می‌شویم.

کارتن بسته بندی محصول

کارتن 5 لایه

این نوع کارتن استحکام بسیار بالایی دارد. دلیل آن هم به کار رفتن چندلایه مقوا در آن است که سبب افزایش استحکام، مقاومت و کیفیت بدنه آن می‌شود. از همین رو می‌تواند وزن بیشتری را به نسبت دیگر مدل‌های کارتن بسته بندی تحمل کند. از طرفی کارتن 5 لایه ارتفاع بیشتری نسبت به کارتن 3 لایه و ارتفاع کمتری نسبت به کارتن 7 لایه دارد. در مجموع می‌توان گفت اگر قصد دارید حجم زیادی از محصولات را بسته‌بندی کنید، بهتر است به ترتیب از کارتن‌ 7 لایه، 5 لایه و 3 لایه استفاده کنید.

از دیگر کاربردهای کارتن 5 لایه، استفاده از آن برای اسباب کشی است. این نوع کارتن به دلیل مقاومت بالا و قابلیت تحمل وزن مناسب، می‌تواند وسایل خانه را به خوبی محافظت کند. البته داشتن بسته‌بندی زیبا نیز از دیگر دلایل سالم ماندن وسایل محسوب می‌شود.

کارتن بسته‌ بندی خشکبار

نوع دیگری از کارتن بسته‌بندی که محبوب زیادی دارد، کارتن بسته‌بندی خشکبار است. کشور ایران به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز تولیدکننده محصولات خشکبار، توانسته محصولات خوب و با کیفیتی را به دیگر کشورهای جهان صادر کند.

به دلیل کم حجم بودن محصولات خشکبار، کارتن آن نیز در ابعاد و اندازه‌ی نسبتاً متوسط تولید می‌شود. با این حال شرکت‌های تولید کننده کارتن با توجه به نظر و سلیقه مشتریان، اقدام به تولید انواع کارتن بسته‌بندی خشکبار می‌کنند. علاوه بر کیفیت کارتن بسته بندی تولید شده، بسته بندی خلاقانه محصولات نیز تأثیر بسیار زیادی در جذب مشتری خواهد داشت.

کارتن بسته بندی خلاقانه

این نوع کارتن را می‌توان برای بسته بندی میوه خشک، بسته بندی چای و سایر بسته بندی محصولات خشکبار استفاده کرد. از پرفروش ترین نمونه‌های کارتن بسته بندی خشکبار می‌توان به کارتن بسته‌بندی آجیل، کارتن بسته بندی پسته صادراتی، کارتن بسته‌بندی زرشک، کارتن خرما، کارتن بسته‌بندی کشمش، کارتن گردو و … اشاره کرد.

کارتن بسته‌ بندی کتاب

نوع دیگر کارتن بسته‌بندی، مخصوص کتاب است. این کارتن که بیشتر برای ارسال کتاب استفاده می‌شود، طراحی منحصر به فردی دارد. به طوری که کاربر می‌تواند مجموعه‌ای از چندین کتاب را درون آن قرار بدهد. از طرفی کارتن بسته‌بندی کتاب در برابر رطوبت، باران، آفتاب و … مقام بوده که در این صورت مانع از خراب شدن کتاب می‌شود. اگر قصد ارسال کتاب به شهرهای مختلف را دارید، بهترین انتخاب شما کارتن پستی کتاب خواهد بود.

کارتن بسته‌ بندی کفش

کارتن کفش لمینتی محصولی است که فروشندگان کفش برای نگهداری محصولات خود از آن استفاده می‌کنند. این نوع کارتن در برابر ضربه، رطوبت، آب، خاک، فشار و … مقاوم است. از این رو می‌توان برای بسته بندی کفش از آن استفاده کرد. کارتن کفش کبریتی، کارتن کفش مردانه و کارتن کفش زنانه سه نمونه از پرکاربردترین کارتن های کفش می باشد.

کارتن بسته بندی

چاپ کارتن

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام سفارش کارتن بسته‌بندی باید توجه ویژه‌ای به آن داشت، چاپ کارتن است. چاپ کارتن به معنای داشتن یک طرح زیبا و درخور شأن برند و یا شرکت است. این موضوع تأثیر بسیار زیادی در بازاریابی و جذب مشتری دارد. بسیاری از شرکت‌های موفق با داشتن طرحی زیبا روی کارتن بسته بندی محصولات خود توانستند فروش بسیار زیادی را تجربه کنند.

بهترین روش برای این کار استفاده از چاپ فلکسو است. این نوع چاپ می‌تواند طرح دلخواه شما را به همان صورت و بدون کوچک‌ترین تغیری روی کارتن به چاپ برساند. با این حال نوع کارتن نیز در چاپ طرح دلخواه تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت. به عقیده بسیاری از افراد، کارتن لمینتی بهترین مدل کارتنی است که می‌توان برای چاپ و بسته بندی از آن استفاده کرد. کارتن لمینتی به دلیل کیفیت بالایی که دارد، علاوه بر اینکه بهترین مدل کارتن برای چاپ است، توانایی افزایش استحکام کارتن بسته بندی را نیز دارد. از این رو برای تولید بسیاری از محصولات، از کارتن لمینتی  استفاده می‌شود.

همچنین روش دیگری نیز برای چاپ کارتن وجود دارد که همانند چاپ فلکسو، از کیفیت مطلوبی برخوردار است. چاپ افست روشی است که شرکت کارتن سازی برای پیاده سازی طرح مورد نظر مشتریان از آن استفاده می‌کنند. با استفاده از این نوع چاپ می‌توان نام و نشانی، نام شرکت و لوگو، شرح خدمات و … را روی کارتن بسته بندی محصولات به چاپ رساند. برای چاپ فوری کارتن نیز می‌توان از این روش استفاده کرد.

کارتن بسته بندی

جمع بندی

شرکت گلبرگ باکس با سابقه یک دهه خدمت رسانی به مشتریان گرامی، توانایی چاپ و تولید انواع کارتن بسته‌بندی، جعبه بسته بندی مواد غذایی، کارتن بسته‌بندی عمده، کارتن فست فود و … را دارد. گلبرگ باکس به دلیل تولید محصولات باکیفیت به عنوان یکی از اصلی‌ترین تأمین کنندگان کارخانه‌های تولید کشور شناخته می‌شود. برای ثبت سفارش کارتن بسته بندی می‌توانید از مجموعه کارتون سازی گلبرگ باکس اقدام کنید. همچنین قیمت کارتن در این مجموعه بسیار مناسب می باشد که با مراجعه به سایت آن می توانید به صحت این گفته پی ببرید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

چه نوع کارتن‌هایی برای بسته‌بندی میوه صادراتی مناسب هستند؟

برای بسته‌بندی میوه صادراتی، باید از کارتن‌های 7 لایه استفاده کرد. این نوع کارتن‌ها مقاومت و استحکام بالایی دارند و می‌توانند از میوه‌ها در برابر ضربه، فشار و رطوبت محافظت کنند.

ابعاد و اندازه کارتن‌های خیار و گوجه فرنگی به چه صورت است؟

کارتن‌های خیار در دو مدل قهوه‌ای و 5 لایه تولید می‌شوند. کارتن‌های قهوه‌ای در ابعاد 50x30x20 سانتی‌متر و کارتن‌های 5 لایه در ابعاد 40x30x20 سانتی‌متر تولید می‌شوند.

کارتن‌های گوجه فرنگی نیز در سه مدل مختلف تولید می‌شوند:

 • کارتن گوجه گیلاسی: 30x20x10 سانتی‌متر
 • کارتن گوجه دو ردیفه سفید: 40x30x20 سانتی‌متر
 • کارتن گوجه دو ردیفه قهوه‌ای: 40x30x20 سانتی‌متر

بهترین روش برای چاپ طرح روی کارتن بسته‌بندی چیست؟

بهترین روش برای چاپ طرح روی کارتن بسته‌بندی، استفاده از چاپ فلکسو است. این نوع چاپ کیفیت بالایی دارد و می‌تواند طرح دلخواه شما را به طور دقیق روی کارتن چاپ کند.

بخوانید.!

 

 

 

 

 

 

 

 

4.7/5 - (8 امتیاز)
بازگشت به لیست

۸ دیدگاه در “کارتن بسته بندی

 1. کربلایی گفت:

  برای بسته بندی فلفل دلمه ای میتوان از همان کارتن گوجه فرنگی استفاده کرد ؟

  1. سلام.. بله میتونید ولی پیشنهاد میشه کارتن متناسب با محصول و ابعاد دلخواه خودتون سفارش بدید

 2. روزبهانی گفت:

  نمونه کارتون برای بسته بندی اجیل رو چه جوری میشه دید؟
  میخوام بسته اش هم دسته دار باشه برای اینکه مشتری راحت بتونه حمل کنه
  امکانش هست؟

  1. سلام دوست عزیز.. میتونید از قسمت نمونه کارتن تمامی نومنه کار ها رو ببیند و انتخاب کنید

 3. محبیان گفت:

  سلام روز بخیر
  تنوع کارتن های بسته بندی تون خیلی زیاده
  مرسی از گلبرگ باکس

  1. سلام. باعث افتخار ماست که رضایت مشتری رو داشته باشیم

 4. رستمی گفت:

  کارتن بسته بندی برای آلبالو هم دارین ؟ و از چه نوعی باید باشه
  مرسی

  1. سلام.. بله..معمولا برای ساخت کارتن بسته بندی آلبالو از کارتن های لمینتی استفاده میشه که کیفیت کافی رو داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *