دسته بندی نشده

بسته بندی چای

بسته بندی چای

چای و دمنوش جزو مواد غذایی محبوب اما بسیار حساس است. از این منظر که با کمی بی توجهی ممکن است آسیب ببینند یا پیش از رسیدن به دست مشتری عطر و رایحه خود را از دست بدهد. اگر شما نیز تولیدی چای دارید و می خواهید با فروش محصولات باکیفیت، بازار را به دست خود بگیرید، از تاثیر بسته بندی چای و مرغوبیت آن غافل نشوید.
با ما همراه باشید تا در ادامه از اهمیت بسته بندی محصولات در فروش هر چه بیشتر آنها آشنا شویم، از انواع مختلف بسته بندی ها و مواد تشکیل دهنده شان ایده بگیریم و متناسب با آن بهترین نوع بسته بندی را انتخاب نماییم.
 
 

پاکت بسته بندی چای چه تاثیری در میزان فروش خواهد داشت؟

رقابت در بازار به گونه ای است که هر شرکت سعی در جلب توجه مشتریان بالقوه به سمت خود دارد. علاوه بر ارائه محصول خوب، بسته بندی اولین مولفه برقراری ارتباط میان محصول یا شرکت شما و افراد است. پس در مراحل طراحی بسته بندی چای و تولید آن همه چیز باید حساب شده و روی برنامه ریزی پیش رود. این مراحل شامل چه نکاتی می شود؟

1. بسته بندی باید بتواند از محتویات مراقبت کند

به هنگام انتقال محصول از مزارع به شرکت یا از شرکت به فروشگاه ها، همیشه احتمال بروز آسیب به محصول وجود خواهد داشت. بسیاری از شرکت ها زمان و بودجه فراوانی را روی بهبود کیفیت چای یا دمنوش تولیدی خود صرف می کنند. این امر مثبتی است؛ اما اگر محصول به سلامت در قفسه فروشگاه ها عرضه نگردد، مرغوبیت آنها آخرین چیزی است که مشتری به آن توجه خواهد کرد.
یک بسته بندی چای زیبا و مستحکم، علاوه بر اینکه از آسیب به محصول جلوگیری میکند، روند موفقیت آمیزی  نیز در جذب نگاه مشتری بالقوه به خود خواهد داشت.

2. جعبه بسته بندی چای و دمنوش منعکس کننده کیفیت محصول خواهد بود

کیفیت، سلامت و عدم کم و کاستی یک محصول عموما در جعبه بسته بندی دمنوش و چای به تصویر کشیده خواهد شد. برای توضیح دلیل این مسئله، تصور کنید در یک فروشگاه به دنبال یک چای کیسه ای یا دمنوش باکیفیت هستید. در قفسه ها دو نوع محصول وجود دارد؛ یکی از آنها در یک پاکت معمولی و بدون نام است و دیگری در یک جعبه مقوایی مکعبی یا استوانه ای شکل با طرحی زیبا، تصویر محصول، تاریخ تولید و مواد تشکیل دهنده آن. شما به کدام یک اعتماد میکنید؟ قطعا جعبه بسته بندی دمنوش یا چای شکیل و با اسم و رسم.

3. بسته بندی زیبا، قیمت نهایی محصول را جبران میکند

بیشتر افراد تمایل به خرید محصولی دارند که ظاهری شیک داشته باشد و جلوه ای زیبا را به کابینت آشپزخانه شان هدیه دهد. به خصوص اگر از یک محصول برای مدت زمان طولانی استفاده کنند. درست مانند بسته بندی چای.
از طرف دیگر، مصرف کنندگان علاقه مند به خرید از شرکت هایی اند که ارزش ها و اعتقاداتی همسو با یکدیگر دارند. این ارزش ها در تبلیغات و گاها روی جعبه بسته بندی دمنوش یا چای عنوان می گردند. همین امر، می توانند یک عامل ترغیب کننده مثبت در جهت افزایش میزان فروش و منطقی نشان دادن قیمت محصول باشد.
حال که با تاثیر بسته بندی خوب، زیبا و مرغوب روی فروش و پیروزی در رقابت موجود در بازار آشنا شدیم، بهتر است انواع آنها را بشناسیم تا بدانیم با توجه به محصول و نیازهای مشتریان بالقوه مان، چه جعبه و کارتن بسته بندی مناسب تر خواهد بود. برای کاهش هزینه های طراحی کارتن و تولید انواع کارتن، می توانید از قالب های اماده کارتن استفاده کنید که هزینه طراحی را حذف می کند.

انواع بسته بندی چای

بسته بندی چای
چای سیاه به دو صورت فله ای و چای کیسه ای به فروش می رسد. همانطور که میدانید مدل فله ای نیاز به دم کردن دارد؛ بنابراین مدت زمان به خصوصی برای آماده شدن آن نیاز خواهد بود. همچنین از آنجایی که برگ چای کمتر خرد شده، عطر و طعم واقعی آن نیز حفظ خواهد شد.
از طرف دیگر، چای کیسه ای که ابتدا در آمریکا رواج پیدا کرد، در پاکت های فیلتری یا انولوپ بسته بندی می شوند. البته که بیشتر افراد چای فله ای را ترجیح می دهند، اما چای کیسه ای نیز می تواند در موقعیت به خصوص گزینه مناسبی باشد.
از آنجایی که برگ های چای باید در این نوع بسته بندی چای جای گیرند، بیشتر از معمول خرد شده اند. به همین جهت از عطر و طعم آن ها کاسته شده است. ولی اگر زمان کافی برای منتظر ماندن و دم کردن چای را ندارید، چای های کیسه ای می توانند بهترین گزینه برای شما باشند.
حال که متوجه شدیم، چای به چه صورت به بازار عرضه می شود، بسته بندی این دو مدل چگونه خواهد بود؟

انواع جعبه و کارتن بسته بندی چای

اگرچه چای و دمنوش یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است، اما با وجود شرکت های بسیار و متفاوت که محصولات با کیفیتی نیز به دست مصرف کننده می رسانند، شروع یک کسب و کار در این زمینه یا موفقیت در رقابت موجود، قطعا به عوامل متنوعی از جمله جعبه و کارتون بسته بندی آن وابسته است. درواقع بسته بندی یکی از عوامل ایجاد تفاوت میان محصولات مشابه از شرکت مختلف است.
این مسئله کارتن سازی ها را نیز تحت الشعاع قرار می دهد. دیگر جعبه مقوایی چای مستطیل شکل نمی تواند مانند گذشته در جلب توجه و نگاه مشتری موفقیت آمیز باشد؛ اما خوشبختانه استفاده از نیروی خوش فکر، خلاق و بااستعداد می تواند آغازی جدید برای این صنعت باشد.
با این حال، مرسوم ترین و پرمصرف ترین بسته بندی ها عبارتند از:
 
 

بسته بندی چای: پاکت ایستاده

یکی از کارآمدترین نوع بسته بندی محصولات، پاکت های ایستاده اند. شاید تصور کنید این پاکت های ساده چندان کار آیی ندارند، اما بهتر است بدانید که انعطاف پذیری مهمترین علت محبوبیت آنها است. از طرف دیگر امکان استفاده از مواد سازگار با محیط زیست در تولیدشان، دلیل بعدی مصرف بالا در آنها خواهد بود.
بنا به سفارش مشتری، این پاکت ها می توانند شفاف یا غیر شفاف باشند و در قسمت بالایی، استفاده از یک زیپ می تواند باز کردن و بستن پاکت را ساده سازد.

پاکت بغل و ته گاست

در ابتدا توجه داشته باشید که گاست باعث افزایش حجم پاکت می گردد. بغل گاست ها شباهت کمتری به پاکت ها دارند. به همین منظور جلوه زیبایی را به قفسه فروشگاه ها اضافه نمی کنند؛ اما مزیت آنها اشغال فضای کمتر روی قفسه ها است. با این حال، از آنجایی که فضای خالی زیادی را در آنها می توانید پیدا کنید، در چاپ و بسته بندی چای بسیار مورد توجه قرار می گیرند.
مورد بعدی در انواع بسته بندی چای، ته گاست ها هستند. آنها به لحاظ ابعاد و شکل چندان قابلیت تغییر ندارند و به همین منظور عموما در اندازه های بزرگتر عرضه می شوند؛ اما امتیاز آنها در فضای خالی است که در هر چهار سمت پاکت به تولیدکننده می دهند. این امر در بحث چاپ تبلیغات یا اطلاعات محصول بسیار حائز اهمیت است.

سه طرف دوخت

اگر می خواهید چای یا دمنوش شما در تازه ترین حالت باقی بماند، عطرشان حفظ شود و ماندگاری محصول بیشتر گردد، پاکت های سه طرف دوخت مناسب ترین گزینه برای شما هستند. همچنین به دلیل ساختارشان بیشترین محافظت را از محتویات خود خواهند داشت. به علاوه، هیچ اکسیژن یا رطوبتی به درون پاکت نفوذ نخواهد کرد. این پاکت ها به دو روش پر می شوند: یا با دست یا به وسیله ماشین آلات بسته بندی چای.

پاکت وکیوم

دو عاملی که باعث تخریب یا آسیب به محصول می شوند، اکسیژن و رطوبت است. این دو عامل، تازگی و عطر محصول را می گیرند و در نهایت فساد آن را به همراه خواهند داشت. امری که در پاکت های ولیوم رخ نمی دهد.
همانطور که از نامش پیداست، احتمال ورود رطوبت، هوا یا گرد و غبار به پاکت تقریبا صفر است؛ بنابراین ماندگاری محصول بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر، طعم و عطر آن نیز حفظ می شود؛ زیرا هوا، باکتری و هر نوع عامل مخرب دیگری فرصت ورود به پاکت را نخواهند داشت. با این مزایا، انتقال چای از کارخانه به فروشگاه ها در کمترین خطر و ریسک انجام خواهد پذیرفت.
آشنایی با انواع جعبه بسته بندی چای و دمنوش می تواند در انتخاب مناسب ترین بسته بندی محصولات به ما کمک شایانی داشته باشد؛ اما همانطور که میدانیم کارتن سازی و جعبه سازی تنها از کاغذ و مقوا برای ساخت آنها استفاده نمی کند. دیگر مواد مصرفی در تولید این بسته بندی ها کدامند؟

مناسب ترین مواد در صنعت بسته بندی چای و دمنوش

متناسب با شرکت تولیدکننده، کیفیت محصول و نوع طراحی بسته بندی چای قیمت آنها نیز متفاوت خواهد بود. البته خود بسته بندی نیز می تواند نشان دهنده قیمت آن باشد. اگر تولیدکننده هستید و می خواهید بهترین نوع بسته بندی، مناسب ترین مواد مصرفی و مقرون به صرفه ترین قیمت را برای بسته بندی محصولات خود انتخاب نمایید، راهنمایی که در ادامه عنوان شده راه حل آن خواهد بود.

جعبه مقوایی چای

کارتن یا مقوا جزو پرکاربردترین مواد مصرفی در تولید جعبه های چای سیاه یا دمنوش است. مهمترین امتیاز آنها، وزن سبکشان است که حمل و نقل و انتقال محصولات را بسیار ساده تر می سازد. همچنین اگر تمایل به استفاده از محصولی دارید که کمترین آسیب زیست محیطی را داشته باشد، آنها بهترین گزینه خواهند بود.
انعطاف پذیرند و در هر ابعاد و شکلی قابل تولید کردن خواهند بود. همچنین متناسب با سفارش مشتری یا وزنی که قرار است تحمل کنند، می توانند از یک لایه تا چند لایه تولید شوند و استحکام بالاتری داشته باشند. ولی بهترین مزیت آنها، قابلیت چاپ روی آنها است. جنس این محصولات به گونه ای است که هر شکل، طرح و رنگی می تواند روی آنها چاپ گردد.
بسته بندی چای

جعبه بسته بندی چای آلومینیومی

ماندگاری بالا، استحکام و انعطاف، از امتیازات پاکت های آلومینیومی است؛ به عبارت دیگر، انعطاف آن باعث می شود تا این جعبه ها با توجه به سفارش مشتری بریده و با استفاده از تکنولوژی های جدید شکل داده شود. از طرف دیگر، پس از برش یا شکل دادن آنها، میتوان اضافه ها و باقی مانده های آلومینیوم را بازیافت کرد و به چرخه تولید برگرداند.
برتری بعدی پاکت های آلومینیومی، عدم نفوذ هوا یا گرد و غبار به درون بسته بندی است. این امر از فساد چای یا دمنوش جلوگیری خواهد کرد. همین عوامل عنوان شده باعث می شود تا تولید یا مصرف این نوع بسته بندی ها در صنعت بسته بندی چای بالا باشد.

بسته بندی فلزی

در بعضی از موارد بسته بندی دمنوش، چای کیسه ای، فله یا حتی چای فوری (پودرهایی که از عصاره برگ چای سیاه تولید شده اند) متشکل از دو پاکت است. پاکت اول یا داخلی همان پاکتی است که محتویات را درون خود حفظ و نگهداری می کند، پاکت دوم همان پاکت بیرونی است که بیشتر جنبه زیبایی یا تبلیغاتی دارد. بر خلاف آن، برخی از بسته بندی ها تنها از یک جعبه مستطیل یا استوانه ای شکل و از جنس فلز تشکیل شده اند.
استفاده از این جنس به معنای طراحی و تولید بسته بندی به هر شکل و اندازه و به ارمغان آوردن یک ظاهر لوکس و هنری برای محصول است. از طرف دیگر، گویی محصول را معتبر می سازد که در روند جلب توجه مشتری بسیار موفقیت آمیز خواهد بود. البته توجه داشته باشید در صورتی که طراحی آن را کار ساده ای بپندارید، بسته بندی محصول شما، صرفا یک بسته بندی عادی میان دیگر نمونه های موجود در قفسه فروشگاه به نظر خواهد رسید.
تا به اینجا با انواع پاکت بسته بندی چای و دمنوش آشنا شدید و مواد مصرفی آنها را شناختید، بنابراین انتخاب مناسب ترین بسته بندی برایتان ساده تر خواهد شد. اگر پاکت مورد نظرتان را انتخاب کردید، با ما همراه شوید تا راجع به نحوه سفارش آن نیز صحبت کنیم.

برای سفارش بسته بندی چای به کجا مراجعه کنیم؟

کارخانجات بسیاری دست به تولید دمنوش و چای باکیفیت زده اند. یکی از عواملی که می تواند بعد از مرغوبیت کالا، در به دست گرفتن بازار رقابتی کمک کننده باشد، بسته بندی خلاقانه و زیبای آنها است. بسته بندی که نشان دهنده و بیانگر شکل محصول، اطلاعات غذایی، رنگ و اسم برند، تاریخ تولید و انقضای آن می باشد و علاوه بر آن، در شکل و شمایلی ساخته شده که می تواند چشم مصرف کننده را روی قفسه فروشگاه به خود جلب نماید.
برای این کار می توانید با تیم گلبرگ باکس در تماس باشید. گروه ما متشکل از طراحانی خوش ذوق، خلاق و باتجربه اند که به صورت علمی تمام عوامل موثر در جلب توجه مخاطب را طرح ریزی کرده و به صورت عملی روی جعبه ها اجرا می کنند. کارتن سازی گلبرگ باکس با سال ها تجربه در این زمینه تضمین می کند بسته بندی چای شما، یکی از زیباترین و کاربردی ترین پاکت های چای و دمنوش در بازار باشد.
اگر می خواهید از قیمت کارتن بسته بندی چای و دیگر کارتن های تولیدی کارتن سازی گلبرگ همانند کارتن بسته بندی آجیل، کارتن بسته بندی خشکبار، کارتن بسته بندی میوه خشک ، کارتن موز، کارتن بسته بندی پسته صادراتی، کارتن پستی ، کارتن بسته بندی زرشک، جعبه بسته بندی مواد غذایی ، کارتن بسته بندی میوه صادراتی ،کارتن خرما، کارتن هندوانه، کارتن دارویی و کارتن لمینتی آگاهی پیدا کنید می توانید به صفحه استعلام قیمت کارتن مراجعه کرده و از قیمت بروز کارتن ها اطلاع پیدا کنید.
 
 

 

 

 

5/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

۱۲ دیدگاه در “بسته بندی چای

 1. علی اللهیاری گفت:

  سلام وقت شما خوش چایکاری در لاهیجان هستم چطور میتونم از هنر طراحان شرکت شما برای بسته بندی محصولاتم استفاده کنم؟

  1. لطفا با بخش فروش مجموعه گلبرگ باکس تماس بگیرید

 2. فرزان گفت:

  از اطلاعات متفاوتی که راجع به بسته بندی چای دادید کمال تشکر رو دارم

  1. ممنون از نظر خوبتون

 3. مهناز گفت:

  من تولید کننده چای هستم و یه طرح عالی دارم برای استفاده راحت و اسان ممکنه طرحم رو باهاتون به اشتراک بزارم ؟

  1. سلام.. بله میتونید با هماهنگی بخش فروش یا پشتیبانی طرح تون رو به اشتراک بزارید

 4. حسی گفت:

  خیلی مهمه که طعم و بوی چای حفظ بشه و بسته بندی های شما این کارو میکنه

  1. سلام دوست عزیز.. ممنون از نظر خوبتون گلبرگ باکس تمام تلاش خودش رو میکنه تا محصولاتی با بهترین کیفیت به مشتریان ارائه کنه

 5. محمد تقی نژاد گفت:

  شما طرح های آسان باز شو هم دارین برای کارتن چای ؟

  1. سلام محمد عزیز.. میتونید از بخش نمونه کارتن انواع کارتن و جعبه رو ببینید و طرح مورد نظرتون رو انتخاب کنید

 6. گرشاسبی گفت:

  بسته بندی چای باید طرح هاش شکیل باشه
  و طرح های پیشنهادی شما عالی بود

  1. خیلی ممنون از لطف و نظر شما مشتری گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *