دسته بندی نشده

نحوه تولید کارتن لمینتی | تولید کننده کارتن لیمنتی

آشنایی با نحوه تولید کارتن لمینتی

امروزه بسته بندی کالاها نقش بسیار مهمی در بازاریابی و فروش محصولات ایفا می کنند. به گونه ای که فروش محصولات با بالاترین کیفیت بدون داشتن بسته بندی مناسب اتفاق نمی افتد. قاعدتا شرکت هایی که بسته بندی محصولاتشان از کیفیت بالاتری برخوردار باشد فروش بیشتری در بازار خواهند داشت. در این مقاله قصد داریم به نحوه تولید انواع کارتن لمینتی و همچنین سؤالاتی که شما دوستان عزیز در رابطه با نحوه تولید کارتن لمینتی پرسیده اید پاسخ بدهیم و امیدواریم این پاسخ ها برای شما عزیزان و دیگر دوستان مفید باشد.

لمینت چیست و چه تاثیری بر کیفیت بسته بندی دارد؟

پاسخ: لمینت در لغت به معنای چسباندن است و  فرآیندی است که طی آن دو یا چند لایه ی  انعطاف پذیر با استفاده از چسب به یکدیگر وصل می شوند. لمینت یکی از مهم ترین مراحل پس از چاپ می باشد که نقش خیلی مهمی در بسته بندی جعبه و یا کارتن بسته بندی فانتزی دارد. نوع کیفیت چسب لمینت در ماندگاری جعبه تأثیر بسزایی دارد. بسته بندی انعطاف پذیر که به آن فلکسیبیل می گویند از متریال هایی مانند انواع ورقه های پلاستیکی، کاغذ یا فویل آلمینیومی تشکیل میشود و به طور کلی به هر بسته بندی که قابل تغییر باشد اطلاق می شود. این متریال ها گاهی به صورت تک لایه و گاهی چند لایه به هم می چسبند و لمینت را تشکیل می دهند. نوع چند لایه ی آن می تواند از طریق یک فرآیند با استفاده از چسب یا با اکستروژن تولید شود.

انتخاب مناسب ترین فرآیند لمینت عمدتا در مرحله نهایی محصول مشخص می شود. تعدادی فناوری مختلف وجود دارد که طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی، در صنایع بسته بندی مواد غذایی و غیر غذایی را پوشش می دهد.لمینت برای بهبود خصوصیات مواد بسته بندی به منظور محافظت از کالای بسته بندی شده و افزایش ماندگاری آن استفاده می شود. به طور معمول لمینت های بسته بندی قابل انعطاف دارای سه ویژگی اصلی هستند:

 • زمان ماندگاری محصولات به ویژه مواد غذایی را بالا می برد.
 • خاصیت محافظت کننده در برابر عوامل خارجی (یعنی نور، رطوبت، گاز، اکسیژن، عوامل بیماری زا و مواد فاسد کننده) دارد و همچنین طراوت و تازگی محصول را حفظ می کند.
 •  قابلیت بسته بندی مجدد ، توزیع و پخش دارد.
 • طول عمر کوتاه لمینت بسته بندی انعطاف پذیر، به حفظ محیط زیست در جهت کاهش تولید ضایعات و در نتیجه کاهش میزان زباله کمک میکند.

تولید کارتن لمینتی- کاربرد های تولید کارتن لمینتی

 

 

 •  

لمینت در فرآیند فیلم بسته بندی انعطاف پذیر چه جایی دارد؟

پاسخ: لمینت معمولا بعد از چاپ بستر، و قبل از برش حلقه و پردازش بعدی در دستگاه های پر کردن قالب، صورت می گیرد. در موارد کمتری که وب در خارج چاپ می شود، لمینت قبل از چاپ بستر انجام می شود.

 لمینت در چه بسته بندی هایی کاربرد دارد؟

پاسخ: در تمام بسته بندی هایی که در آن محصول مورد حمایت قرار گیرد و ماندگاری آن تمدید شود لمینت مورد استفاده قرار می گیرد. این امر در مورد انواع بسیار زیادی از محصولات غذایی برای مصرف انسان و حیوان صدق می کند، اما در مورد محصولات غیر غذایی که می تواند به ساختارهای کاربردی و بسیار فنی نیاز داشته باشد رایج است.

در بخش های مواد غذایی، برای بسته بندی محصولات آماده به خوردن از جمله تنقلات، بستنی، بیسکویت، نوشیدنی یا محصولاتی مانند قهوه و مواد غذایی منجمد و همچنین محصولات ماکروویو استفاده میشود. در بخش غیر غذایی ممکن است از مواد چند لایه برای عایق کاری، صفحات پشتی خورشیدی و بسته بندی مایعات برای صنایع آرایشی استفاده شود. از آنجایی که لمینت باعث زیبایی در بسته بندی محصولات و افزایش مقاومت کالا می شود پس در نتیجه باعث افزایش بازاریابی محصول می شود و از این جهت شرکت های زیادی از آن استفاده می کنند.

 آیا تکنیک های جدیدی را در لمینت مشاهده می کنید؟

پاسخ: نوعی صنعت بسته بندی که در آن از مواد کمتری در جهت تولید ضایعات کمتر استفاده میشود در حال افزایش است، این در حالی است که طول عمر محصول را بیشتر میکند. از این رو تحولات جدید به ویژه از طرف فیلم و سایر محصولات مصرفی قوی است.

بابست به عنوان یک سازنده ماشین آلات سالهاست که در آزمایش های قابلیت تجهیزات برای چاپ و لمینت بر روی بسترهای جدید از منابع تجدید پذیر فعال بوده است و ضمن ادامه کارایی تجهیزات از نظر سازگاری با محیط زیست عملیاتی پایداراست.

به عنوان مثال، در سال 2011 ما خانه ای آزاد به این موضوع اختصاص دادیم که به وسیله آن می توانستیم با لایه برداری دو فیلم قابل استفاده با استفاده از چسب تجدید پذیر تظاهرات کنیم. از نظر تکنیک پوشش مناسب با مواد تخریب پذیر، آزمایش های بسیاری را با استفاده از روش های مختلف پوشش انجام دادیم تا بتوانیم راه حل مناسب تری را پیدا کنیم که دو نیاز اصلی را برآورده کند: استفاده از پوشش کمتری از چسب در جهت رسیدن به بهترین نتایج ساختار لمینت با استفاده از بسترهای آلی و چسبها بهترین نتیجه را به دست آورد و به سرعتی دست یافت که اگر چه زیر سرعت دستگاه هنگام کار با بسترهای معمولی، اما عملکرد عالی را با مواد جدید نشان می داد.

مراحل نحوه تولید کارتن لمینتی

در این بخش به بررسی نحوه تولید کارتن لمینتی می پردازیم با ما همراه باشید.

 • طراحی طرح چاپ روی کارتن
 • طراحی خط تیغ
 • ساختن قالب
 • گرفتن زینک
 • چاپ بستر
 • کشیدن سلفون روی مقوای چاپ شده
 • انجام عملیات لمینت
 • تیغ زدن و دایکات
 • منگنه کردن
 • بسته بندی
 • ارسال

تفاوت کارتن لمینتی با کارتن معمولی

تولید کننده کارتن لمینتی مراحل چاپ و کارتن سازی را جداگانه انجام می دهد اما تولید کننده ی کارتن معمولی همزمان با تولید کارتن اقدام به چاپ طرح روی آن نیز می کند. اما مزیت هایی بین کارتن لمینتی با کارتن معمولی وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استحکام بالاتر کارتن لمینتی نسبت به معمولی
 • کیفیت چاپ کارتن لمینتی بالاتر است.
 •  شکیل تر بودن کار در زمان انجام تولید کارتن لمینتی
 • کار بی نقص داشتن در نحوه تولید کارتن لمینتی در نتیجه دقت بالا.
 • تنها برتری که کارتن معمولی نسبت به کارتن لمینتی دارد داشتن قیمت مناسب است.

 

جعبه های لمینتی و انواع آن

تولید کارتن لمینتی

در صنعت کارتنسازی و جعبه سازی اصولا به چسباندن مقوا بر روی کارتن لمینت گفته می شود. از این جعبه های لمینتی اصولا برای حمل کالاهای صادراتی استفاده می کنند. چرا که این جعبه ها از نظر زیبایی ظاهری نسبت به بقیه کارتن ها بهتر هستند.

 

جعبه های لمینتی 3 لایه

این جعبه ها فلوت E، B، C تولید می شوند و حتی گاهی از فلوت A هم در تولید این نوع جعبه ها استفاده می شود.

جعبه های لمینتی 5 لایه

در ایران برای ساخت این عبه ها از فلوت B و C  استفاده می کنند اما در سایر نقاط جهان از فلوت های دیگری هم جهت تولید جعبه های لمینتی 5 لایه استفاده می کنند.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صنعت کارتن سازی و کارتن لمینتی مقالات ما را در زمینه کارتن لمینتی چیست؟و چگونه تولید می شود؟ و آشنایی با مراحل کارتن سازی را نیز مطالعه بفرمایید.در صورت نیاز همچنین می توانید در کمتر از 3 دقیقه و به صورت آنلاین کارتن مورد نظر خود را استعلام قیمت کنید.

 

 

 

 

 

 

5/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه در “نحوه تولید کارتن لمینتی | تولید کننده کارتن لیمنتی

 1. محسن گفت:

  قیمت کارتن های لمینتی نسبت به کارتن های دایکاتی چقدر متفاوته ؟

  1. سلام دوست عزیز برای استعلام قیمت دقیق و به روز انواع کارتن میتونید به صفحه استعلام قیمت در منوی اصلی خانه مراجعه کنید

 2. حامی نجاتی گفت:

  یه سفارش ۲۰۰۰ تایی داشتم برای کارتن ساعت
  طراحی هم دارم
  ثبت سفارشتون چطوریه؟

  1. سلام کاربر محترم.. شما میتونید برای ثبت سفارش با شماره ۰۹۲۲۶۶۵۶۰۶۲ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *