دسته بندی نشده

بسته بندی کارتن لمینتی

سته بندی کارتن لمینتی

از دیرباز حمل و نقل کالا و محصولات دغدغه اصلی تولید کنندگان و خریداران کالا بوده است. با پیشرفت تکنولوژی صرفا بسته بندی محصولات با یک کارتن معمولی، پاسخگوی نیاز مشتریان نیست. تولیدکنندگان و فروشندگان کالاها به دنبال بسته بندی کارتن لمینتی هستند که بر روی مشتریان تاثیر گذارتر باشد.

همان گونه که آگاهی دارید؛ برای جذب مشتری بیشتر و فروش بالاتر محصولات، باید به فرآیند بسته بندی توجه ویژه ای شود. کارتن لمینتی محصولی جدید است که با بسته بندی شکیل در بازار عرضه می شود. این محصول از لحاظ هزینه تفاوت چندانی با کارتن های قدیمی ندارد.

کارتن بسته بندی لمینت نشان دهنده ارزش بالا و اهمیت محصولات شما در بازار است. کارتن لمینتی محتویات درون بسته بندی را با کیفیت حفظ می کند و در حال حاضر توانسته جایگاه خوبی در عرصه تبلیغ و ترویج برند بازی کند.

اگر کیفیت بسته بندی را یکی از شاخصه های فروش بالا می دانید، در این مقاله می خوانیم کارتن لمینتی چیست؟ همچنین به شیوه های مدرن چاپ کارتن لمینتی همراه با استعلام قیمت کارتن لمینتی می پردازیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

تفاوت عمده بسته بندی کارتن لمینتی با کارتن معمولی چیست؟

صنعت کارتن سازی و جعبه سازی در گذشته بسیار ساده و به دور از تجملات بود. در گذشته برای درج مشخصات محصول روی کارتن از نوعی چاپ به نام فلکسو استفاده می شد. در واقع تولید کارتن همزمان با چاپ طرح مورد نظر روی سطح کارتن انجام می گرفت. در حال حاضر این نوع محصول به دلیل کیفیت پایین چاپ و عدم استحکام کارتن بسته بندی، کمتر مورد استقبال سفارشات جدید قرار می گیرد.

به طور کلی دستگاه های کارتن سازی مجهز، فرآیند تولید انواع کارتن را انجام می دهند. در مرحله بعد توسط دستگاه چاپ افست پنج رنگ، روی یک لایه از مقوا چاپ لمینت کارتن صورت می گیرد. لمینت یک تکنیک پیشرفته است که مقوای چاپی را بر روی کارتن تولیدی می چسباند. چاپ در بسته بندی کارتن لمینتی محکم تر و زیباتر است.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ما را در زمینه چاپ کارتن مطالعه نمایید.

در حال حاضر برای بسته بندی انواع مختلف محصولات سبک و سنگین، کارتن لمینتی در مدل های دولایه، سه لایه و پنج لایه با سایزهای کوچک تا بزرگ سفارش و به بازار عرضه می شود. اگر چه کارتن معمولی و قدیمی، قیمت پایین تری دارد، اما کیفیت آن نیز به نسبت کارتن لمینت جدید بسیار پایین تر است.

مزایای کارتن لمینتی چیست؟

امروزه چاپ لمینت کارتن به دلیل رقابت بیشتر در بازار فروش، بسته بندی شیک تر برای صادرات کالاها و تمایل افراد به خرید محصولات لوکس کاربرد بیشتری پیدا کرده است. موارد مصرف این کارتن ها طیف گسترده ای از سلایق را به خود اختصاص داده است.

امروزه همه به دنبال توسعه فعالیت و بازار فروش پرقدرت هستند. یکی از کاربرد های فراوان محصولات جدید استفاده در کارتن های میوه جهت صادرات است. این محصول با کیفیت با کاهش ضایعات و دورریز کمتر تمایل صادرکنندگان برای استفاده از بسته بندی کارتن لمینتی را بیشتر کرده است. این محصول جدید در مقایسه با کارتن های معمولی مزایای بسیاری دارد که در ادامه به مواردی از آن اشاره می کنیم:

 • راحتی بیشتر در حمل و نقل کالا؛
 • دوام و استحکام بیشتر بسته بندی؛
 • ظاهر شکیل و بسیار شیک در مقایسه با نوع معمولی؛
 • کیفیت و دقت بالای چاپ روی کارتن؛
 • روشی موثر و کارا در تبلیغات برند؛
 • تنوع در جنس و کیفیت متناسب با نیاز شما؛
 • قیمت های متفاوت با توجه به تنوع محصولات.

انواع لمینت

در صنایع چاپ کارتن لمینتی و بسته بندی، لمینت تکنیکی پیشرفته محسوب می شود و کاربردهای بسیاری در کارتن سازی و ساخت انواع جعبه دارد. در شیوه جدید، چاپ به صورت مستقیم بر روی کارتن های ناهموار انجام نمی شود. چاپ مورد نظر با دستگاه چاپ افست بر روی کاغذ گلاسه صورت می گیرد. مرحله مهم پس از چاپ، لمینت است. کاغذ چاپ شده روی انواع مقوا چسبانده می شود.

در واقع به پوشاندن پوستر چاپ شده بر روی کارتن، لمینت می گویند. در ماندگاری و دوام یک بسته بندی، نوع چسب لمینت اهمیت بالایی دارد. مراحل بعدی شامل تیغ زدن و دایکات، منگنه یا لب چسب و در نهایت بسته بندی محصول و ارسال محموله است. لمینت در انواع سرد و گرم در کارخانجات تولیدی انجام می شود. کارکرد هر دو دستگاه را در ادامه شرح می دهیم.

دستگاه لمینت سرد

 

دستگاه لمینت سرد در کارتن های دو، سه و پنج لایه با عرض های مختلف توسط چسب سلفون، سیلیکات یا چسب صحافی به صورت رولی و شیت کارایی دارد.

دستگاه لمینت گرم

دستگاه لمینت گرم با توجه به نیاز های مشتری در ساخت انواع پوسترها، منوی غذاها، کارت هدیه و ویزیت کاربرد دارد.

انواع کارتن لمینتی کدامند؟

در صنعت جدید چاپ کارتن لمینتی، سطحی از مقوا که بر روی آن عملیات چاپ صورت گرفته است، روی سطح کارتن چسبانده می شود. در داخل کارتن ها لایه هایی برای شکل دادن به موج ورق کارتنی وجود دارد که فلوت خوانده می شود. فلوت ها بر طبق استاندارد به صورت A,B,C,E,F  تقسیم بندی می شوند. این شانه های موجی شکل از نظر ارتفاع و فاصله با هم متفاوت هستند و نقش مهمی در بسته بندی ایفا می کنند.

انواع بسته بندی کارتن لمینتی متفاوت از هم هستند. این تفاوت به خاطر قطر و تعداد لایه هایی است که روی هم چسبانده می شود. جعبه های لمینتی بسته به نوع کارتنی که در آن به کار برده می شود، انواع مختلفی دارند که عبارت هستند از:

جعبه لمینت دو لایه

در جعبه لمینت دولا یا سینگل فیس، جنس زیره دارای دو لایه فلوتینگ و فیس است. لایه ای که لمینت می شود به عنوان لایه سوم بر روی فلوتینگ چسبانده می شود. این جعبه ها در سه کلاس E  فلوت، C فلوت و B فلوت به تولید می رسند و مناسب اقلام سبک تر در بسته بندی هستند.

جعبه لمینت سه لایه

در این جعبه ها جنس زیره دارای سه لایه فلوتینگ و دو فیس در دو طرف فلوتینگ است. لایه ای که لمینت می شود به عنوان لایه چهارم بر روی یکی از دو سطح فیس قرار گرفته و چسبانده می شود. این جعبه سه لایه با سطح لمینت شامل چهار لایه است.

جعبه لمینت پنج لایه

در این جعبه ها جنس زیره شامل دو سطح از فلوتینگ و سه سطح از فیس است که اطراف فلوتینگ را احاطه کرده است. در این نوع جعبه ها از ترکیب انواع متفاوتی از فلوت استفاده شده است. این پنج لایه با یک سطح از لمینت پوشش داده می شود.

روند تولید کارتن لمینتی

تولید و چاپ کارتن لمینتی طی مراحل مختلفی انجام می شود. در مرحله اول: طرح سفارشی مشتری برای چاپ روی کارتن طراحی می شود. در مراحل بعدی طراحی خط تیغ، ساخت قالب و گرفتن زینک انجام می گیرد. سپس نوبت چاپ پوستر آماده روی مقوای گلاسه یا مقوای پشت طوسی است.

در برخی سفارشات بنا به درخواست سفارش دهنده روی مقوای چاپ شده سلفون می کشند. در بقیه کالاها بعد از چاپ لمینت کارتن، تیغ زدن و عملیات دایکات صورت می گیرد. در مراحل پایانی بعد از لب چسب یا منگنه به بسته بندی محصول و ارسال آن به مقصد سفارشات اقدام می کنند.

قیمت کارتن لیمنتی

چاپ لمینت کارتن نوعی کالای لوکس و ارزشمند به شمار می رود. محصول شما کاملا متفاوت وارد بازار هدف می شود. بسته بندی کارتن لمینتی بسیار شیک و پیشرفته است و بازاریابی و فروش محصولات با این بسته بندی شکیل قابل مقایسه با انواع معمولی کارتن نیست.

قیمت این محصولات به عوامل مختلفی بستگی دارد. به وزن کارتن استفاده شده، نوع کاغذ به کار رفته در ساخت کارتن، ابعاد و اندازه ای که برای کالای خود نیاز دارید، نوع فلوت به کار رفته در کارتن، چند لایه بودن کارتن،کیفیت و رنگ بندی چاپ در افزایش و کاهش قیمت تمام شده دخیل هستند.

جهت استعلام قیمت کارتن لمینتی و آشنایی با خدمات با کارشناسان فروش مشورت کنید. با توجه به نوع کالا بسته بندی مناسبی را انتخاب کنید و مشاوره رایگان بگیرید.

کلام آخر

در گذشته برای تولید کننده فرآیند تولید از اهمیت بالایی برخوردار بود. اما آمارها نشان می دهد، امروزه کیفیت محصول و بسته بندی هر دو با هم مورد توجه مشتری قرار می گیرد. چه بسا بسته بندی شکیل و با کیفیت برای خریدار در اولویت انتخاب و خرید قرار گرفته است. بسته بندی کارتن لمینتی به خاطر کیفیت، نشان دهنده اهمیت بالای کالا و محتویات درون بسته بندی است.

کارتن های لمینتی و چاپ لمینت کارتن به دلیل استحکام بالا در مقابل فشارهای خارجی مقاومت بالاتری دارد و باعث راحتی حمل و نقل شده است. برای مثال طراحی جدید کارتن های میوه باعث شده است این محصول ماندگاری بالاتری در ارسال محموله تا رسیدن به مقصد داشته باشد. این مشخصه نقش مهمی را در سلامت محصول ایفا می کند. تمامی این نکات مهم باعث جلب توجه مصرف کننده شده است.

کارتن های لمینت در ابعاد مختلف به چاپ و بسته بندی می رسد و کارایی های متفاوتی دارد. این وسیله جهت بسته بندی موارد زیر کاربرد دارد:

استفاده از کارتن لمینتی در انواع لوازم خانگی، لوازم برقی، ظروف شیشه ای، لوازم آزمایشگاهی، لوازم آرایشی بهداشتی و مواد غذایی مانند میوه، خرما، کیک و کلوچه و بسیاری موارد دیگر در حمل و نقل داخلی و صادرات برون مرزی کاربرد فراوانی پیدا کرده است.

شما مشتریان عزیز می توانید برای ثبت سفارشات خود در تیراژ بالای 1000 به شرکت کارتن سازی در هشتگرد مراجعه کنید.

از دیگر تولیدات گلبرگ باکس :
کارتن تخم مرغ 

 

 

 

 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه در “بسته بندی کارتن لمینتی

 1. وکیلی گفت:

  ممکنه کمی بیشتر درمورد کار لمینت گرم توضیح بدین ؟

 2. محمد تقی نژاد گفت:

  جعبه ۵ لایه کارتن لمینتی برای بسته بندی چه محصولاتی بهتره؟

  1. میتونید از این جعبه برای بسته بندی و صادارت انواع مرکبات استفاده کنید.. به دلیل مقاومت بالا برای صادرات گزینه مناسبی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *